Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Desilo se sljedeće...pa vas molim da mi kažete par vaših savjeta!

MM i ja živimo sami...par kilometara od svekrve, pošto ide zima, svekrva se boji biti sama...i znate šta je sljedeće.

Kako da postupim?

Uglavnom:

Teta mi čuva dijete-ZNAČI ne želim da ženi dajem otkaz...a njih dvije zajedno u stanu :blink: užas...

Da bude dva dana u sedmici....ufff...

Da se bunim-šta dobijam od toga?!

Kako biste vi postupili u datoj situaciji?

Moram da naglasim da sam s njom na VI...u bilo kom smislu te riječi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, teškog li pitanja.....

Kako je bilo prošle zime, jel isto bila kod vas???

Šta tm kaze???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih prvo porazgovarala sa muzem, ako to nekako moze da se izbegne, pa ionako je samo par kilometara udaljena, moze da je obilazi ako treba. A sto se plasi samo zimi a ne i leti? U svakom slucaju, ako se ne moze izbeci, ne bih zatezala odnose bez potrebe, to je samo nekoliko meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prošle zime je bila sama...sve OK prošlo. MM je naravno u brizi, majka mu je...ali sve bi to bilo u redu da ja imam normalne odnose sa njom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ona dođe da živi kod vas to će samo još više pogoršati odnos između tebe i tm. NE, NE, NE, ne dozvoli da dođe kod vas!!!

I, naravno sve to objasni i obrazloži mirnim, nesvađalačkim tonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je prošle zime bila sama, šta onda oće sada????

Obijasni mužu da treba da budete sami kao i do sada, a ako treba neka je češće obilazi/obilazite u zimskom periodu....ali neka ostane kod svoje kuće....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...znam ja to sve...ali kako objasniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se A.N.A sa stobom ima raznih gadnih zena. JA svekrvu nemam, sta znam nekad mislim da bi mi bilo lakse da je ona ziva, s obzirom sa da je tu samo moja mama koja uskace, pogotova sto mi uskoro istice porodiljsko, a opet s'druge strane mozda je ne bi podnosila, ne znam.

Sanja to sto si napisala, kako rece ruskinja, je katastrofalno ponasanje i ja ti drzim fige da se sto pre preselite i imate napokon mira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepim recima.Pricaj sa muzem .Kazi da ti je stalno da odrzite dobre odnose ako ona dodje bice jos gore ! Stvarno ako joj nista nije hvalilo prosle sta ce joj sad hvaliti ?? Svadja sa tobom ,da posvadja tebe tm??? Ionako je samo par km daleko ..... Nemoj da upropastite svoj zivot i brak ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa onako kako ti je R već napisala, mirnim, nesvađalačkim tonom, ali direktno reci, ali isto tako predloži da je češće posećujete, da baš ne budeš jako "sebična"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se nadam da će sve dobro završiti...inače sam gotova.

Hajde bar da ja znam da će mi pomoći...skuhati ručak, oprati veš i sl...Ali za ove tri godine nisam ništa njeno konkretno pojela. Kada čuva Filipa zove mene da ga presvučem... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ja se ucim na tudjim greskama(citaj tudjim svekrvama Sanjinoj,jekinoj) I sigurna sam da cu biti dobra svekrva ,kad se uzmu to je njihov zivot .....Ako treba pomoc -tu sam .... Oko dece isto dacu savet ako me neko pita ,uvek pitati dal smem nesto da dam detetu itd... Necu da budem napadna i ne znam kakva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj kakva je to baba......

Ja stvarno nemam reči....

Držim ti fige da sve ispadne onako kako ti želiš!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,ma nisi luda da je pustis da bude kod vas i da imas jos veci posaoo..Idi begaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ona prezimi kod nas...na proljeće ćete čitati exluzivne vijesti!

extra-extra.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to liči da ona hoće na fin način da dođe kod vas, da se ugnezdi i da više ne odlazi, jer joj je verovatno dosadno samoj i sad je zima izgovor.Jedino ako je bolesna ili finansijski loše stoji, možda i da dođe, ali tada jasno da se postave granice, pre svega sa mužem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Finansijski loše stoji, s tim što sam ja predložila da joj pomažemo u skladu naših mogućnosti.

Međutim, kada se vratim malo u bližu prošlost, mi smo bukvalno gladovali...a da nas nije ni pogledala, a kamoli pomogla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda svakako sesti, porazgovarati sa mužem o najboljim opcijama za vas i nju, a mogle bi i sestre da se ukjluče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ludilo...taman skinem jednu brigu i doleprša druga za njom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj sad otvori temu, pa da razglabamo i o tom problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ovo u negativnom kontekstu ili sam pogrešno shvatila? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A tm ima i sestre???

Pa što one ne bi brinule o mamici, ako su u boljoj poziciji od vas???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ovo u negativnom kontekstu ili sam pogrešno shvatila? :blink:

:o Ne, ne, nije u negativnom kontekstu, mada možda glagol "razglabati" tako zvuči. MIslila sam da ti pomognemo savetima, ništa drugo. Ako smatraš da smo ti bar malo pomogli oko ove situacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...naravno da ste mi pomogle...nekako lakše shvatam novonastalu situaciju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja shvatila, ni odnosi izmedju tebe i tm nisu onakvi kakve bi ti zelela, jos i ona da dodje.... mozda cu zvucati kao ZLA, ali definitivno ne bih dozvolila da dodje. Cesce obilazila da i to sa voljom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.