Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Ovo se i meni desilo, samo je Stasa bila malo veca oko 3 meseca, a stalno podvlaci to da je odgajila troje dece, dete mi ne cuva i nece nikada, pre neki dan joj je dala eurokrema, a ja sam samo do vc-a otisla. Dete mi nije bezbedno sa njom, i ne moze da ostane sa njom ni 5 minuta bez mene :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja B mama, ti se zalis na eurokrem,hm. Moja je dala Jani pre nekih mesec dana flasu TASA ( deterdzent za sudove ) da se igra. Dobro nisam pala u nesvest kad sam videla. A ona ce na to sto se ja uzbudjujem onaj pipak je zatvoren ne moze da popije. A ako stavi u usta? Pa valjda nece, nemoj odmah crno da mislis. Ma jok crno, ruzicasto pa na cvetice.

A ja Janu bas tih dana ucila da zubicima otvara pipak na flasici vode. Super. Najbolja fora je sto uvek napravi takvu situaciju da ja nisam u pravu i da preterano dramim, to nista nije strasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva je čuvala malog 2 sata. Ostavila sam joj nahranjeno i presvučeno dete i flašicu mog mleka. Zatekla usrano dete...koje vrišti koje je ona nahranila mojim HLADNIM mlekom...sad mali vrišti već pola sata...boli ga stomak verovatno...ne mogu da ga smirim...Ona ima TROJE dece na šta je veoma ponosna...i ona zna kako da čuva bebu!!!! :angry::angry::angry: moju vala više bez mog prisustva neće!!!

Ovo se i meni desilo, samo je Stasa bila malo veca oko 3 meseca, a stalno podvlaci to da je odgajila troje dece, dete mi ne cuva i nece nikada, pre neki dan joj je dala eurokrema, a ja sam samo do vc-a otisla. Dete mi nije bezbedno sa njom, i ne moze da ostane sa njom ni 5 minuta bez mene :angry::angry::angry:

E moja B mama, ti se zalis na eurokrem,hm. Moja je dala Jani pre nekih mesec dana flasu TASA ( deterdzent za sudove ) da se igra. Dobro nisam pala u nesvest kad sam videla. A ona ce na to sto se ja uzbudjujem onaj pipak je zatvoren ne moze da popije. A ako stavi u usta? Pa valjda nece, nemoj odmah crno da mislis. Ma jok crno, ruzicasto pa na cvetice.

A ja Janu bas tih dana ucila da zubicima otvara pipak na flasici vode. Super. Najbolja fora je sto uvek napravi takvu situaciju da ja nisam u pravu i da preterano dramim, to nista nije strasno....

Dalje decu od takvih baba.A kad smo vec kod toga moja je Ognjenu stavljala cili u corbu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dalje decu od takvih baba.A kad smo vec kod toga moja je Ognjenu stavljala cili u corbu!

Drzim je dalje kolko god mogu bar dok malo dete ne poraste. A najgore od svega sto sam joj rekla nemojte joj NISTA davati da jede bez mog znanja, a ona mrtva ladna pa to je eurokrem-secer a on je dobar za kosti :blink: :blink: kad se nisam srusila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva je čuvala malog 2 sata. Ostavila sam joj nahranjeno i presvučeno dete i flašicu mog mleka. Zatekla usrano dete...koje vrišti koje je ona nahranila mojim HLADNIM mlekom...sad mali vrišti već pola sata...boli ga stomak verovatno...ne mogu da ga smirim...Ona ima TROJE dece na šta je veoma ponosna...i ona zna kako da čuva bebu!!!! :angry: :angry: :angry: moju vala više bez mog prisustva neće!!!

Strasno.... Stvarno ne mogu da verujem kakva zena... Pa nemoj ni da joj ostavljas dete kad joj treba uputstvo za upotrebu!!! A ni tad ne bi narocito bila sposobnija da pricuva bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja hvala bogu nemam problema sa svekrvom....od velike mi je pomoci....kad sam izmorena ona uspavljuje bebu....tako da i ja mogu malo da odspavam....ljulja je kad ima grcice....bas mi je od velike pomoci.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim je dalje kolko god mogu bar dok malo dete ne poraste. A najgore od svega sto sam joj rekla nemojte joj NISTA davati da jede bez mog znanja, a ona mrtva ladna pa to je eurokrem-secer a on je dobar za kosti :blink: :blink: kad se nisam srusila.

Ma, stvarno ne mogu da verujem...a kao...pune su iskustva, sve znaju...a ovamo...početničke greške! :angry:

Strasno.... Stvarno ne mogu da verujem kakva zena... Pa nemoj ni da joj ostavljas dete kad joj treba uputstvo za upotrebu!!! A ni tad ne bi narocito bila sposobnija da pricuva bebu...

Hvala bogu pa mleko nisam ostavila u frižider već na sudoperi, za svaki slučaj...ako bude toliko rasejana da ne podgreje mleko. Uh, ljudska glupost nema granice...

A ovamo se ponaša kao da je naša beba njen sin a ne unuk. I zove ga mali Lukica...jednom će mi prekipeti ii rećiću joj da se dete zove Mihailo i da je on njen unuk a ne sin i da sam ga ja rodila! Kupila mu je i neku zeku koja se kopča samo na ramenima, što znači da da bi ga proverio da li se ukakio treba ga skinuti skroz!!!VEOMA PRAKTIČNO...i ne bi mi to bilo čudno da mi je to donela neka drugarica koja nema dece, ali žena koja je TROJICU PODIGLA!!! :blink:

ja hvala bogu nemam problema sa svekrvom....od velike mi je pomoci....kad sam izmorena ona uspavljuje bebu....tako da i ja mogu malo da odspavam....ljulja je kad ima grcice....bas mi je od velike pomoci.....

SMOKVICE, MORAMO DA SKUPIMO VAS TRI ČETIRI SA NORMALNIM svekrvama da častite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja hvala bogu nemam problema sa svekrvom....od velike mi je pomoci....kad sam izmorena ona uspavljuje bebu....tako da i ja mogu malo da odspavam....ljulja je kad ima grcice....bas mi je od velike pomoci.....

I moja... I svekrva i svekar i najnormalnije mogu da im ostavim bebu ...

Sto rece Kiki, ima da castimo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja... I svekrva i svekar i najnormalnije mogu da im ostavim bebu ...

Sto rece Kiki, ima da castimo :lol:

ocemo... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim je dalje kolko god mogu bar dok malo dete ne poraste. A najgore od svega sto sam joj rekla nemojte joj NISTA davati da jede bez mog znanja, a ona mrtva ladna pa to je eurokrem-secer a on je dobar za kosti :blink::blink: kad se nisam srusila.

Koji biser od zene :blink::blink::blink: Dobar za kosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo se i meni desilo, samo je Stasa bila malo veca oko 3 meseca, a stalno podvlaci to da je odgajila troje dece, dete mi ne cuva i nece nikada, pre neki dan joj je dala eurokrema, a ja sam samo do vc-a otisla. Dete mi nije bezbedno sa njom, i ne moze da ostane sa njom ni 5 minuta bez mene :angry: :angry: :angry:

hehehe.. nemam problem sa svekrvom, sto puta sam pisala extra je zena. iako je tri sina podigla gotovo samajer je svekar uvek bio po terenima i poslovima, dok je Luka bio mali uvek me je cak zvala da proveri i pita sta i kako. kaze, davno je imala malu decu pa je i zaboravila- i to mi je skroz ok.

ali zato svekar, sa pricom o kremu:

pre Lukinog prvog rodjendana, mi na moru-zajedno isli. nisa detetu davala slatkise kad je bio bas mali, i sad u malim kolicinama. sede on i Luka na terasi i ja odem da vidim sta rade a dete musavo od krema, pitam sta je toa on kaze IGRAO SE SA TEGLOM KREMA PA OTVORIO I JEDE!!!

kakvo dete imam sposobno nisam ni znala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to su i muzevi krivi. Oni moraju da vas podrze i rese to na najbolji moguci nacin. Ako oni to ne urade, tako ce vam biti zauvek, samo ce se pogorsati ako vi pokusavate da resite, pa cete na kraju i u ocima muzeva vi biti krive.

Ja mislim da si rekla pravu stvar. Muzevi su ti koji trebaju da vode razgovore sa svojim roditeljima, ko god bio problem. Ali, nisu svi muskarci isti i ima onih koji su slabi na svoje "bolesne", "stare" itd. itd. mame. E to je onda strasno, jer pitanje je sta onda uraditi bez podrske...to je borba bez kraja i da li je i vredna? Sta tada uraditi je pravo pitanje...lako je kada muz stoji i odobrava tj. kada ste tim kao sto bi i trebalo da budete, ali realnost nije takva uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo sa njegovom mamom i bratom.Svekrva me do ludila dovodi,u sobu ulazi bez kucanja.Ujutru sedi na krevetu dok spavam i naginje se preko mene da poljubi unuce.Sve kontrolise u kuci pocev od novcanika do gluposti.Pokusala sam lepo i ruzno s njom ne vredi.Onda ona place umire itd.IMA LI NEKO SAVET?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zivimo sa njegovom mamom i bratom.Svekrva me do ludila dovodi,u sobu ulazi bez kucanja.Ujutru sedi na krevetu dok spavam i naginje se preko mene da poljubi unuce.Sve kontrolise u kuci pocev od novcanika do gluposti.Pokusala sam lepo i ruzno s njom ne vredi.Onda ona place umire itd.IMA LI NEKO SAVET?

Ja to uvek kazem ovako za svkrve : Sto se manje gledate to se vise volite :)

Ne znam koliko imas razumevanje supruga oko tih stvari ali situacija je komplikovana ocigledno , ako imate mogucnost da se odvojite uradite to sto pre bice manje je posledica , kad se vec zamrzite bice kasno ... Moja kuma je trpela zescu torturu od svkrve dok nisu poceli zbog stresa da je muce zdravstveni problemi , gusenje i padanje u nesvest :((( SVaki drugi dan joj je dolazila hitna na posao , njen muz je strasno vezan za majku ( bolesno ) ali kad je video da je vrag odneo salu presli su u kiriju i vremenom uspeli da dobiju kredit za stan i sad se svi vole .... tako da je to jedini lek kad je svekrva nedokazna da ne kazem bezobrazna i luda :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene moja svekrva cesto iznervira (zivimo jedno sa muzevim roditeljima) ali ponekad precutim a kad bas pretera onda kazem mm i on to resi sa njom.U pocetku je bilo tesko,isto je ulazila u sobu kad god pozeli bez kucanja (cesto uleti dok se presvlacim i nista ona)... Ali onda sam se pozalila mm i on je lepo popricao sa njom i dovela se u red.Sad je ok,ponekad me iznervira ali verujem da i ja nju iznerviram pa precuti.Slazemo se solidno,tolerise ona meni,ja njoj i funkcionisemo nekako. Srecom pa me mm podrzava u takvim stvarima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice o ovome smo pisali u temi "svekrva noćna mora ili ne" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema spojena sa srodnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drn-fenzap.jpg

FEN ZA SVEKRVU

evo drage moje idealnog resenja svih vasih problema

Hahahahahahaha :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam pre dva-tri meseca bila na ovoj temi napisala bih:ok covek,ne mesa se...A sad druga prica: Nije on los covek,ali voli da sve bude pod njegovom kontrolom,nikako da shvati da mu deca imaju svoje porodice i da on ne treba da se mesa u te dve nove porodice...cutala sam mu ranije,jer nisam htela da se kacim sa njim iz postovanja,ali sam jednog dana posle dve nedelje prozivanja kako svaki dan idem kod moje mame umesto da sredjujem bastu,kako ja treba da sredjujem vinograd(koji meni uopste ne treba) i da umesto sto se po ceo dan setam(a ne setam se) treba da naucim dete da koristi nosu..i ja vam zenske lepo puknem i kazem mu da se to,gde ja idem,sta radim i sta ne radim i kakva mi je basta,njega ne tice i da me ostavi na miru..mm nije nista rekao jer je i njemu bilo dosta svega...I posle sam mu se javljala sa dobar dan kao i uvek,medjutim on meni nije,i ja se njemu tri puta javila,i kad sam videla da on nece da se javi,prestanem,i sad mu se ne javljam.Zasto da dozvolim da me on gazi,nije mene moja mama rodila da bi on mene proveravao,niti me hrani niti me oblaci..katastrofa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam pre dva-tri meseca bila na ovoj temi napisala bih:ok covek,ne mesa se...A sad druga prica: Nije on los covek,ali voli da sve bude pod njegovom kontrolom,nikako da shvati da mu deca imaju svoje porodice i da on ne treba da se mesa u te dve nove porodice...cutala sam mu ranije,jer nisam htela da se kacim sa njim iz postovanja,ali sam jednog dana posle dve nedelje prozivanja kako svaki dan idem kod moje mame umesto da sredjujem bastu,kako ja treba da sredjujem vinograd(koji meni uopste ne treba) i da umesto sto se po ceo dan setam(a ne setam se) treba da naucim dete da koristi nosu..i ja vam zenske lepo puknem i kazem mu da se to,gde ja idem,sta radim i sta ne radim i kakva mi je basta,njega ne tice i da me ostavi na miru..mm nije nista rekao jer je i njemu bilo dosta svega...I posle sam mu se javljala sa dobar dan kao i uvek,medjutim on meni nije,i ja se njemu tri puta javila,i kad sam videla da on nece da se javi,prestanem,i sad mu se ne javljam.Zasto da dozvolim da me on gazi,nije mene moja mama rodila da bi on mene proveravao,niti me hrani niti me oblaci..katastrofa....

Standardna situacija...

Rešio mm, s tim što je moj svekar ispao okej - pa ga ljutnja nije držalo duže od 5 minuta, i imalo je efekta - sad se stvarno trudi da se ne meša. Čak i svojoj ženi skreće pažnju, a to što je džabe je druga priča. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet je doslo do reci izmedju mene i svekra. :angry: grrrr jako sam bila ljuta

pre neki dan je dosao kod mojih, i kako smo mi bili tamo a on Luku najvise voli kad je tamo, kad smo u ns uglavnom nema vremena.., trazio da ide sa njima u ns. ok, nije problem to vec sto je mm rekao da treba da obratimo paznju da pije malo vise vode jer mu je stolica malo tvrdja. onda sam odlepila. Luka pije po 2-3 flasice vode (akva viva ili rosa) a on je licno kad mu kazem da mu ne daju puno soka treba da pije vodu meni govorio neka treba da pije sok, to mu je zdravo- ne znam samo za sta???

taman me malo prolazio bes kad on zove da mi skrenepaznju jer valjda mi ne vodimo racuna o detetu i kaze mi to isto za vodu, kako mu je kosa dosta porasla i kako su mu dugi nokti na nogama !!!

dete je bilo bez mene 10 dana i svakako da cim je dosao smo ga sisali i sredila sam mu nokte. a to za vodu u momentu su iz mene poletele i izletele svakakve reci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet je doslo do reci izmedju mene i svekra. :angry: grrrr jako sam bila ljuta

pre neki dan je dosao kod mojih, i kako smo mi bili tamo a on Luku najvise voli kad je tamo, kad smo u ns uglavnom nema vremena.., trazio da ide sa njima u ns. ok, nije problem to vec sto je mm rekao da treba da obratimo paznju da pije malo vise vode jer mu je stolica malo tvrdja. onda sam odlepila. Luka pije po 2-3 flasice vode (akva viva ili rosa) a on je licno kad mu kazem da mu ne daju puno soka treba da pije vodu meni govorio neka treba da pije sok, to mu je zdravo- ne znam samo za sta???

taman me malo prolazio bes kad on zove da mi skrenepaznju jer valjda mi ne vodimo racuna o detetu i kaze mi to isto za vodu, kako mu je kosa dosta porasla i kako su mu dugi nokti na nogama !!!

dete je bilo bez mene 10 dana i svakako da cim je dosao smo ga sisali i sredila sam mu nokte. a to za vodu u momentu su iz mene poletele i izletele svakakve reci..

Ma,katastrofa..kako ne mogu da ocene u tim godinama kad treba da ucute i da li uopste oni treba da se mesaju u odgajanje deteta,pa valjda roditelj sam zna sta je najbolje za njegovo dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.