Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Moja sveki je bas jedna fina zenica, nista lepse nego vikendom otici kod nih na rucak da ja ne moram da kuvam :D

A i inace nikad se nismo svadjale, nit sporeckale, a s obzirom da sam joj "otela" sina jedinca to mnoge cudi :) Ako je njen sin srecan sa mnom i ona je srecna, i to je uglavnom jedini njen komentar. Ne mesa se, ne deli nikakve savete, osim kad je ja nesto pitam pa ona onda naravno ako moze pomogne. Ali zena je takva iz prostog razloga sto je njena svekrva katastrofa, bila i ostala, i dan danas joj ta baba od 90 godina zvoca pa se ona trudi da ne bude ni blizu takva jer zna kako je kad ti se neko 30 i kusur godina mesa u zivot.

Ovakva je bila moja dok smo zivjeli odvojeno, pa sam ja mislila da ce biti takva i kads e doselimo kod njih,ali... U sustini nije ona losa zena samo uvijek zabada nos i misli da je nesto bolje ako ona kaze i jos poneka stavka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nervira me sve a odusevljava me samo cinjenica da ipak nece ziveti vecno :D Ja ne znam odakle da pocnem,da li od toga sto je lenstina,spava do 11 onda ustane i ode na posao,uvece se vrati gleda tv do kasno i opet u krevet.To joj je sav posao.Niti kuva,niti sredjuje kucu nista zivo u kuci a na poslu kosti ostavi(inace radi kao spremac) i svi je hvale kako je jako vredna :blink: Nikad mi nista oko deteta nije pomogla,cak iako bi trebala da ide u penziju sad u martu,vec se raspitala kako bi mogla da radi bar do kraja godine,da ne bi ne daj Boze morala da cuva unuka.Posebno sam kivna i nikad joj necu oprostiti sto mi cak ni u trudnoci koja je bila jako rizicna posebno sto sam bila otvorena od 4.meseca,nista nije pomogla cak ni rucak nije htela da skuva,nije ni cudo sto sam se porodila u 8.mesecu.I vecito je nezadovoljna,svi su drugi bolji od mm i mene,vrhunac je bio kad su dosli po mene i dete u bolnicu,a ona snimila pored nas terminsko dete od 4 kg,pa je rekla "Vidi bre snajka,ono tamo vece!"Na sta ja nisam mogla da se suzdrzim pa sam joj odgovorila"Nije ovo pijaca pa da nam izmere koliko nam kg odgovara :angry: "

Evangelina prva recenica je vrh vrhova,iskida se od smeha,svaka ti cast zeno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva je prava savremena gospođa...i tako je živela ceo život... Nije radila,uživala je ceo život,putovala itd... Mi smo trenutno s njima dok nam se naša kuća završava i za ovo vreme koliko smo tu ja nemam ni jednu negativnu reč da kažem za nju... Naravno,uvek ti smetaju neke sitnice kod ljudi sa kojima živimo... ali to su nebitne stvari na koje se navikneš... I njoj verovatno smeta nešto kod mene ali ništa to nije ozbiljno... Divna je prema meni jer ima dva sina,i uvek je želela devojčicu pa me gleda kao svoje dete...udovoljava mi... ništa mi skoro ne da da radim....jedino kad oni izađu ja uhvatim da nešto uradim,inače ništa....

Ali nikada ne bih mogla da živim ni sa mojim roditeljima,ni sa roditeljima mog muža ceo život....verovatno se ne bih ni udavala da je tako....a ovako kad znam da ću se uskoro preseliti,nije mi ništa teško...prećutim,sklonim se kad sam nervozna i zdravo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo citam vase price o svekrvama i prosto ne mogu da verujem na sta su sve te zene spremne :blink: . Moram i ja da vam otvorim dusu. Imamo sina Mihajla od skoro godinu dana i hvala Bogu, ne zivimo sa roditeljima mm. Moja "draga" svekrva je za ovih godinu dana Mihajlu kupila 2 bodija, jednom pelene (i to smo mi trazili), jedno pakovanje vlaznih maramica i jednu kutiju adaptiranog mleka. Kad sam se porodila dosla je na babine i donela brdo stvari. Da li mi verujete da nista, ali bas nista od tih stvari nisam iskoristila. To je tako los kvalitet da mi nije jasno gde je uopste nasla takve stvari za bebu. Da covek ne poveruje. Nemojte me shvatiti pogresno, nisu mi vazni pokloni, ali on joj je unuk. Pa zar je moguce da za godinu dana nisi mogla nista vise da mu pruzis a tvrdis da ga obozavas. Dolazi da ga obidje jednom u mesec, mesec ipo dana (a zivi na 10ak min. od nas i ima auto) i kad dodje donese mu jednu plazmu. Nikad nije pitala da li mu treba nesto, ne zna sta jede, kako spava, nista o njemu ne zna. Izvinite sto sam se raspisala, imala bih jos puno toga da vam ispricam ali to je ono sto me najvise izludjuje. Hvala vam drage moje sto ste tu da saslusate :rolleyes:

post-19547-1299572482_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo citam vase price o svekrvama i prosto ne mogu da verujem na sta su sve te zene spremne :blink: . Moram i ja da vam otvorim dusu. Imamo sina Mihajla od skoro godinu dana i hvala Bogu, ne zivimo sa roditeljima mm. Moja "draga" svekrva je za ovih godinu dana Mihajlu kupila 2 bodija, jednom pelene (i to smo mi trazili), jedno pakovanje vlaznih maramica i jednu kutiju adaptiranog mleka. Kad sam se porodila dosla je na babine i donela brdo stvari. Da li mi verujete da nista, ali bas nista od tih stvari nisam iskoristila. To je tako los kvalitet da mi nije jasno gde je uopste nasla takve stvari za bebu. Da covek ne poveruje. Nemojte me shvatiti pogresno, nisu mi vazni pokloni, ali on joj je unuk. Pa zar je moguce da za godinu dana nisi mogla nista vise da mu pruzis a tvrdis da ga obozavas. Dolazi da ga obidje jednom u mesec, mesec ipo dana (a zivi na 10ak min. od nas i ima auto) i kad dodje donese mu jednu plazmu. Nikad nije pitala da li mu treba nesto, ne zna sta jede, kako spava, nista o njemu ne zna. Izvinite sto sam se raspisala, imala bih jos puno toga da vam ispricam ali to je ono sto me najvise izludjuje. Hvala vam drage moje sto ste tu da saslusate :rolleyes:

Naravno draga,tu smo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo citam vase price o svekrvama i prosto ne mogu da verujem na sta su sve te zene spremne :blink: . Moram i ja da vam otvorim dusu. Imamo sina Mihajla od skoro godinu dana i hvala Bogu, ne zivimo sa roditeljima mm. Moja "draga" svekrva je za ovih godinu dana Mihajlu kupila 2 bodija, jednom pelene (i to smo mi trazili), jedno pakovanje vlaznih maramica i jednu kutiju adaptiranog mleka. Kad sam se porodila dosla je na babine i donela brdo stvari. Da li mi verujete da nista, ali bas nista od tih stvari nisam iskoristila. To je tako los kvalitet da mi nije jasno gde je uopste nasla takve stvari za bebu. Da covek ne poveruje. Nemojte me shvatiti pogresno, nisu mi vazni pokloni, ali on joj je unuk. Pa zar je moguce da za godinu dana nisi mogla nista vise da mu pruzis a tvrdis da ga obozavas. Dolazi da ga obidje jednom u mesec, mesec ipo dana (a zivi na 10ak min. od nas i ima auto) i kad dodje donese mu jednu plazmu. Nikad nije pitala da li mu treba nesto, ne zna sta jede, kako spava, nista o njemu ne zna. Izvinite sto sam se raspisala, imala bih jos puno toga da vam ispricam ali to je ono sto me najvise izludjuje. Hvala vam drage moje sto ste tu da saslusate :rolleyes:

Nataša, nemoj da se nerviraš, raduj se što je retko viđaš! :)

Moja za sve ovo vreme nije apsolutno ništa kupila bebi. Čak je i na babine došla potpuno praznih ruku, ali stalno ponavlja kako je ona glavna baba, pa je to čak i mojoj mami saopštila. Dolazi jednom nedeljno, ali kao ni tvoja, ne zna ništa o svom unuku, ni kada i šta jede, ni kada spava...

Ja sam se u početku mnogo nervirala, i zbog toga, i zbog mnogih drugih stvari, ali sam na kraju shvatila da ona nije vredna toga i uspela sam da prvaziđem nerviranje zbog nje i da se radujem što ne živimo zajedno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podrsci :rolleyes: . Nas dve smo bile u dobrim odnosima do nase svadbe. Od tada su nastali problemi. Morala je da se napravi velika svadba da svi vide kakvu je ona svadbu sinu napravila, ako smo se oko necega mm i ja dogovorili, ona je nama iza ledja uradila suprotno. A zamislite izjavu... ODVRATNA TI JE VENCANICA :blink: . Za vreme trudnoce me ni jednom nije pozvala da bar pita jel sve u redu. Ovde sam sama, moji zive u BGu i zamislite kako mi je bilo. Nigde nikog meni bliskog i umesto da mi se nadje bar da pozove, nje nigde nema. Kad se samo setim preko cega sam sve presla i sta sam sve precutala...uf.

Veruj mi moonlight da pokusavam da se ne nerviram i kad se taman "smirim", ona mi nesto drugo priredi. U pravu si, jedina sreca u svemu tome je sto je ne vidjam cesto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Natasa,ne jedina sreca nego najveca sreca. Cuti i pevaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi moonlight da pokusavam da se ne nerviram i kad se taman "smirim", ona mi nesto drugo priredi. U pravu si, jedina sreca u svemu tome je sto je ne vidjam cesto :rolleyes:

Ma ne brini, oguglaćeš pre ili kasnije, rećićeš sebi da ona nije vredna tvojih nervnih ćelija i jednostavno ćeš prestati da obraćaš pažnju na sve što ti smeta u vezi nje!

I moram da se složim sa Bacom - to što je retko viđaš je najveća sreća! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto sad kad citam kakvih ima, mogu da kazem da imam srece sto je ovakva. U sustini ona je ok, zivimo u istoj kuci ali imamo odvojen stan i ulaz. Ona mi cesto nesto kupuje i poklanja kad god kazem da mi se nesto svidja ona odmah mi pokloni, obozava unuka cak malo i preteruje pa me to nervira, dodje jednom dnevno da vidi bebce pa kad se raspeva kosa mi se dize :), lakse mi da joj kazem nosi ga na pola sata nego da je slusam. Ne zabada nos u nase stvari jer ne sme od mm samo li pokusa nesto cak i dobronamerno mm joj odmah odbrusi. Nikad kafu sa njom nisam popila jer ona nije u tom fazonu, mislim sto bi je sa mnom pila kad za ceo zivot ni sa rodjenom cerkom nije popila. Ne ostavljamo joj dete nikad na cuvanje jer smo se tako dogovorili mm i ja, necu niko kasnije da mi prebacuje ja sam ti ga cuvala a ne daj boze- ja ti ga odgajila, neka hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo citam vase price o svekrvama i prosto ne mogu da verujem na sta su sve te zene spremne :blink: . Moram i ja da vam otvorim dusu. Imamo sina Mihajla od skoro godinu dana i hvala Bogu, ne zivimo sa roditeljima mm. Moja "draga" svekrva je za ovih godinu dana Mihajlu kupila 2 bodija, jednom pelene (i to smo mi trazili), jedno pakovanje vlaznih maramica i jednu kutiju adaptiranog mleka. Kad sam se porodila dosla je na babine i donela brdo stvari. Da li mi verujete da nista, ali bas nista od tih stvari nisam iskoristila. To je tako los kvalitet da mi nije jasno gde je uopste nasla takve stvari za bebu. Da covek ne poveruje. Nemojte me shvatiti pogresno, nisu mi vazni pokloni, ali on joj je unuk. Pa zar je moguce da za godinu dana nisi mogla nista vise da mu pruzis a tvrdis da ga obozavas. Dolazi da ga obidje jednom u mesec, mesec ipo dana (a zivi na 10ak min. od nas i ima auto) i kad dodje donese mu jednu plazmu. Nikad nije pitala da li mu treba nesto, ne zna sta jede, kako spava, nista o njemu ne zna. Izvinite sto sam se raspisala, imala bih jos puno toga da vam ispricam ali to je ono sto me najvise izludjuje. Hvala vam drage moje sto ste tu da saslusate :rolleyes:

Eee, ćuti i ne kukaj dok ne dolazi i ne zna, a zamisli da ti zabada nos u sve i da hoće da je njena uvek zadnja...veruj mi od dva zla, ti si dobila manje...mislim ne može svako da dobije na lutriji da joj je sveki u Australiji ili na Novom Zelandu :D hehe ili još neverovatnije, da joj je sveki ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee, ćuti i ne kukaj dok ne dolazi i ne zna, a zamisli da ti zabada nos u sve i da hoće da je njena uvek zadnja...veruj mi od dva zla, ti si dobila manje...mislim ne može svako da dobije na lutriji da joj je sveki u Australiji ili na Novom Zelandu hehe ili još neverovatnije, da joj je sveki ok.

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas kao vrijeme, nekad sunce i toplina, nekad gromovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i za moju svekrvu se može isto reći, samo se nadam da će tako i da ostane kad se budem porodila, mada što se moje svekrve tiče ja baš imam delikatnu siutaciju ovde u kući (pošto živimo svi pod jednim krovom) ženu jako poštujem i cenim i uvek je bila dobra prema meni i razumevala me u svakoj emotivnoj ili nekoj drugoj krizi koja me je snašla u prvih 3 meseca trudnoće (sad sam u mnogo podnošljivijem 5-tom :rolleyes: ) međutim desilo se to da joj je pre odprilike 2 meseca otkriven rak pluća za koji su doktori govorili da može da se operiše i odstrani tako da je zadnje 2 nedelje provela u kamenici na pripremama za operaciju. Danas su nam javili sa se poširio na još nešto (nisu nam baš najbolje objasnili šta) i da ne mogu da je operišu što nas je sve dosta uzdrmalo, posebno svekra i mm i da će ići na hemoterapiju pa uz Božiju pomoć onda tek na operaciju. Ja se trudim da se što manje nerviram ali nekad nije baš tako jednostavno a da se ne pomisli na znate već šta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biseri moje sveki(za koje je ubedjena da je u pravu):

Parket je PARHET

Swisslion je SVISLON

YO'D'oro napolitanke su JADRO

Ima jos trenutno ne mogu svega da se setim,a njena majka je jos bolja:Bazen je BAZENT,evri su JEVRI,hamburger je HAZBUGER....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Sanjice prosto se ozarim kad te vidim na ovoj temi :lol:

Dragana nadam se da ce se sve dobro zavrsiti. Verujem da ti je tesko,ali sad prvo moras da mislis na "tog malog podstanara",vodi racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biseri moje sveki(za koje je ubedjena da je u pravu):

Parket je PARHET

Swisslion je SVISLON

YO'D'oro napolitanke su JADRO

Ima jos trenutno ne mogu svega da se setim,a njena majka je jos bolja:Bazen je BAZENT,evri su JEVRI,hamburger je HAZBUGER....

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i za moju svekrvu se može isto reći, samo se nadam da će tako i da ostane kad se budem porodila, mada što se moje svekrve tiče ja baš imam delikatnu siutaciju ovde u kući (pošto živimo svi pod jednim krovom) ženu jako poštujem i cenim i uvek je bila dobra prema meni i razumevala me u svakoj emotivnoj ili nekoj drugoj krizi koja me je snašla u prvih 3 meseca trudnoće (sad sam u mnogo podnošljivijem 5-tom :rolleyes: ) međutim desilo se to da joj je pre odprilike 2 meseca otkriven rak pluća za koji su doktori govorili da može da se operiše i odstrani tako da je zadnje 2 nedelje provela u kamenici na pripremama za operaciju. Danas su nam javili sa se poširio na još nešto (nisu nam baš najbolje objasnili šta) i da ne mogu da je operišu što nas je sve dosta uzdrmalo, posebno svekra i mm i da će ići na hemoterapiju pa uz Božiju pomoć onda tek na operaciju. Ja se trudim da se što manje nerviram ali nekad nije baš tako jednostavno a da se ne pomisli na znate već šta....

Uh, pa, budi uz nju koliko god možeš. Uzvrati joj za pažnju koju si dobila od nje, lepo je kad se dobro dobriim vrati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biseri moje sveki(za koje je ubedjena da je u pravu):

Parket je PARHET

Swisslion je SVISLON

YO'D'oro napolitanke su JADRO

Ima jos trenutno ne mogu svega da se setim,a njena majka je jos bolja:Bazen je BAZENT,evri su JEVRI,hamburger je HAZBUGER....

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

boze koliko me zena nervira to ja vama ne mogu da objasnim! :angry:

<_<

Udahni duboko i idi da joj preturaš po sobi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Sanjice prosto se ozarim kad te vidim na ovoj temi :lol:

Dragana nadam se da ce se sve dobro zavrsiti. Verujem da ti je tesko,ali sad prvo moras da mislis na "tog malog podstanara",vodi racuna

baš zbog nje se trudim da uvek imam neku zanimaciju i da što manje razmišljam o tim stvarima i da se što manje nerviram, ako ništa bar se trudim da sam uvek nasmejana to mi najviše ponaže a i svekrvi takođe kako mi se čini... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biseri moje sveki(za koje je ubedjena da je u pravu):

Parket je PARHET

Swisslion je SVISLON

YO'D'oro napolitanke su JADRO

Ima jos trenutno ne mogu svega da se setim,a njena majka je jos bolja:Bazen je BAZENT,evri su JEVRI,hamburger je HAZBUGER....

E jooooj ti si show.... koliko se ismejah... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baš zbog nje se trudim da uvek imam neku zanimaciju i da što manje razmišljam o tim stvarima i da se što manje nerviram, ako ništa bar se trudim da sam uvek nasmejana to mi najviše ponaže a i svekrvi takođe kako mi se čini... :)

Tvoj mali podstanar joj je verujem dao puno razloga da se bori sa bolešću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.