Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Ranije sam je zaista retko vidjala i kada bi dolazila tri puta godisnje mogla sam sve da istolerisem. Medjutim, stigla beba, pa eto nje jednom sedmicno da potepa svom unucetu (konjoslave rece jednom :angry: ), a meni se smraci kada je ugledam na vratima. Nista mi nije konkretno uradila, ali ne mogu da je gledam ocima. Mozda sam i ja problem.

Konjoslave :lol: Gde ga nadje? Pa to samo svekrva moze. Nisi ti problem. Uvek je ona problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Ivana, dodje mi da se bacim sa terase kada pomislim da cu jednog dana i ja biti svekrva :rolleyes: Najnoviji biser``jao kako ti imas dugacke prste, sigurno ces biti neka lopuza kada porastes`` Ja se potrudim da ublazim pa kazem`` ih bako, gde tako, valjda ce svirati klavir`` A ona meni mrtva hladna ``Ne verujem, obzirom na genetiku`` (a niko u porodici nikada nije imao bilo kakvih problema sa zakonom). Sta dalje reci?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije sam je zaista retko vidjala i kada bi dolazila tri puta godisnje mogla sam sve da istolerisem. Medjutim, stigla beba, pa eto nje jednom sedmicno da potepa svom unucetu (konjoslave rece jednom :angry: ), a meni se smraci kada je ugledam na vratima. Nista mi nije konkretno uradila, ali ne mogu da je gledam ocima. Mozda sam i ja problem.

Svasta...gde nadje konjslava???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je vec mesec dana u inostranstvu i ja prosto ne mogu da verujem da zivot moze biti ovako lep kad smo sami sa decom. Ne prepoznajem ni sebe, ni svog muza. Cini mi se da sanjam san, a ne da zivim NORMALAN zivot. 

Postala sam opterecena njenim povratkom, vec drugi put sanjam kako se vratila pre nego sto je trebalo. Boze, kako san moze da ubije coveka :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je moja svekrva pocela da radi sad su na mene pale sve obaveze u kuci.Dete mi je na prvom mestu a ostalo ako stignem,mada se uvek potrudim da pocistim i da spremim rucak...Danas mi je rekla da vodimo racuna da kanta bude prazna jer se moj svekar bunio sto je bila puna!Pa ja da sam masina mogla bih i to da uradim!A gde joj je mladji sin?Jer ja treba da iznosim njihovo djubre pa posle da pipam dete?Dzabe perem ruke ova kuca je prljava,sem nase sobe i kupatila,a necu da cistim iz inata!Neka gospodja pocisti lom sto naprave jer mi veci deo dana provedemo u nasoj sobi.Ja nisam nicija sluskinja!Moja je dobra volja sto im spremim rucak jer nisam u obavezi!Nisam se za njih udala!Za mene i muza uvek spremim i sve sto uprljamo pocistim!EJ lavor u kuci nisu imali!Ves svi bacali u masinu nebitno da li je belo ili u boji.I lavor sam kupila,i korpu za ves i sve sto je nedostajalo!Rerna je bila uzas boziji nikad oribana spolja se ne vidi sta ima u njoj.I to sam oribala!I svacije dlake sam skupljala u kupatilu!Strasno.....Ima slobodan dan i iskoristice ga da ide sa svojom strankom u Beograd!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je moja svekrva pocela da radi sad su na mene pale sve obaveze u kuci.Dete mi je na prvom mestu a ostalo ako stignem,mada se uvek potrudim da pocistim i da spremim rucak...Danas mi je rekla da vodimo racuna da kanta bude prazna jer se moj svekar bunio sto je bila puna!Pa ja da sam masina mogla bih i to da uradim!A gde joj je mladji sin?Jer ja treba da iznosim njihovo djubre pa posle da pipam dete?Dzabe perem ruke ova kuca je prljava,sem nase sobe i kupatila,a necu da cistim iz inata!Neka gospodja pocisti lom sto naprave jer mi veci deo dana provedemo u nasoj sobi.Ja nisam nicija sluskinja!Moja je dobra volja sto im spremim rucak jer nisam u obavezi!Nisam se za njih udala!Za mene i muza uvek spremim i sve sto uprljamo pocistim!EJ lavor u kuci nisu imali!Ves svi bacali u masinu nebitno da li je belo ili u boji.I lavor sam kupila,i korpu za ves i sve sto je nedostajalo!Rerna je bila uzas boziji nikad oribana spolja se ne vidi sta ima u njoj.I to sam oribala!I svacije dlake sam skupljala u kupatilu!Strasno.....Ima slobodan dan i iskoristice ga da ide sa svojom strankom u Beograd!

Nije valjda tako strasno sa tim vasim svekrvama...moja je ok da kucnem u drvo...ne zivimo sa muzevim a ni sa mojim roditeljima...ne bih ja mogla ni sa kim...Sanja ne nerviraj se...nego sad kad se prolepsa dete u kolica, pa u bus i pravac centar. Ja te cekam i idemo u tvrdjavu, vazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije valjda tako strasno sa tim vasim svekrvama...moja je ok da kucnem u drvo...ne zivimo sa muzevim a ni sa mojim roditeljima...ne bih ja mogla ni sa kim...Sanja ne nerviraj se...nego sad kad se prolepsa dete u kolica, pa u bus i pravac centar. Ja te cekam i idemo u tvrdjavu, vazi?

Idemo naravno.Samo kola da nam stignu a muza cu da liferujem nek se seta na drugu stranu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo naravno.Samo kola da nam stignu a muza cu da liferujem nek se seta na drugu stranu :lol:

Jupi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ima svekrve ima i svekra.Sad cu malo da se zalim i na njega.Danas sam ceo dan cistila,peglala,prala ves i sve to za pola sata dok je Ogi spavao.Negde oko 3 sam stavila makarone da se kuvaju.Kada su se skuvale stavila sam sve sta treba i gurnula u rernu da se zapeku.Za to vreme sam se igrala s bebcem i spustila sudove u sudoperu.Kada su bile gotove izvadila sam ih i pocela da hranim Ogija.U medjuvremenu su se vratili s posla i moj svekar je poceo mom muzu da se dere zasto nisam oprala sudove!A u sudoperi je bila jedna cinija,mutilica i rende!Pa valjda mi je prece dete da nahranim,oprala bih posle!I jos je mom muzu rekao zasto ih on nije oprao!Moj muz da pere sudove?Pa to nikada necu da dozvolim!Jos je poceo da kontrolise da li je kanta prazna!Pa ja se od mog oca nisam plasila da li sam sve obaveze zavrsila!E a onda mu je moj muz rekao da ja nisam nicija sluzavka i da ja nisam uopste u obavezi njima da spremam rucak.I ako se usput napije da svoj bes iskaljuje negde drugde!Onda je poceo da se izvinjava ali nije Sanja budala!Nece vise ni jaje jedno da im skuva!Da ja ostavim svoje dete(mada ga muz pricuva)da njima spremam ruckove,i to sve kuvana jela!NECE DA MOZE VISE!CVRC MILOJKAAAAAAAAA :lol::lol::lol::lol::lol:

medenjaci... voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja eto na tu temu moram da se pohvalim.Jeste da moja svekrva zivi na tri sata voznje od nas,ali dolazila je u svim vaznim,teskih trenucim i ostajala po mesec dana.Jos vise mi to znaci,zato sto se ja sa svojom mamom nisam nikako slagala,bila je alkoholicarka,sada je pokojna,grubo zvuci,ali savaki moj lepi trenutak u zivotu trudila se da mi upropasti.Zato mi je svekrva bila tu,dosla kad sam otisla u porodiliste,sve stvari koje nisam stigla da kupim su me cekale kuci,cak i one o kojima sam samo mastala,jer tad nisam imala toliko para da trosim ne stvari koje nisu neophodne.Za tih mesec dana koliko je bila ja nisam jedan tanjir oprala niti bilo sta,samo sam pazila na bebu,a i tu se ona ubacivala,kad sam htela od odspavam ili ....Stvarno sam joj zahvalna.

Sada kad je mala porasla,primecujem kad dodje da je malo vise mazi,ugadja,ali kad primetim da prelazi granicu,da dopusta stvari koje ja ne,bez ustrucavanja joj kazem i nema problema.To su samo neke stvari iz naseg odnosa...

Sto se tice mog braka,i tu imam svu mogucu podrsku,mogu u besu da joj kazem svasta za sina,ona sve shvata,i nije od onih koje su posesivne za sinovima...

Jedino,sto mi je jednom prilikom rekla da bi volele da je zovem mama,ja to ne mogu da prevalim preko usta,iako mi je nekad bila bliza nego moja rodjena....

Draga Natasa, imas divnu svekrvu! Pozdrav tebi i njoj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije problem u samom odnosu svekrva-snajka, najveci je problem u razlicitim pogledima na svijet, razlicitim navikama, a o razlici u godinama da i ne govorim.

Jer, dok se nisam udala zivjela sam sa svojom majkom, pa mi je ponekad dolazilo da poludim od njenih zvocanja i nekih gluposti, a kamoli da se to ne desi sa nekom zenom koju do prije par godina nisam ni poznavala.

Ja bar to tako gledam, mozda i zbog toga sto ne zivim sa svekrvom, pa nemam tog iskustva. Opet, zavisi i kakva je ona osoba i koliko joj ja dozvolim da mi se umijesa u zivot. Za sada je sve super, zaista se postujemo i imamo stvarno lijep odnos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je vec mesec dana u inostranstvu i ja prosto ne mogu da verujem da zivot moze biti ovako lep kad smo sami sa decom. Ne prepoznajem ni sebe, ni svog muza. Cini mi se da sanjam san, a ne da zivim NORMALAN zivot. 

Postala sam opterecena njenim povratkom, vec drugi put sanjam kako se vratila pre nego sto je trebalo. Boze, kako san moze da ubije coveka :(:(:(

Ma zeno,obozavam te,ti si carica :D

medenjaci... voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...sve je to divno...ali ja kad samo pomislim na svoju najezim se. Ne znam da li kod vas postoji osjećaj da kad ste u društvu neke osobe ona na vas širi negativnu energiju. E takav je slučaj kod mene. Ne mogu ni da zamislim da postoje takve osobe, samoživo, bezosjećajno, beskrupolozno stvorenje, koje smatra da se cijeli svijet samo oko nje vrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...sve je to divno...ali ja kad samo pomislim na svoju najezim se. Ne znam da li kod vas postoji osjećaj da kad ste u društvu neke osobe ona na vas širi negativnu energiju. E takav je slučaj kod mene. Ne mogu ni da zamislim da postoje takve osobe, samoživo, bezosjećajno, beskrupolozno stvorenje, koje smatra da se cijeli svijet samo oko nje vrti.

Upravo si opisala moju svekrvu...hvala Bogu te zivi 1400 km udaljeno od mene, pa je ne sisam ni 2 posto.....ali ona je takva ...i non stop namrgodjena!!!!da poludis!!!!prema meni je ok stvarno., ne mogu nista da kazem, ali sama njena pojava je da poludis!mrgud!!!i to sto neko gore kaze, nije samo taj odnos svekrva-snaja vec totalno dva razlicita svetaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva nije idealna i imamo dosta razlicita gledista na mnoge stvari ali je uvek spremna da pomogne i zaista mnogo voli svoje unucice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je to sto je tvoja svekrva uvek spremna da pomogne,to je danas retkost!Necu da gresim dusu i moja je nekad bila takva ali se naglo promenila tako da svoja dva unuka odnosno,, njene ljubavi,,kako to ona voli da kaze,nije videla punih sest meseci!!!No dobro ima zena precih stvari, a i nije joj prvi put,tako da sam se vec na to navikla! ALI DECA.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je to sto je tvoja svekrva uvek spremna da pomogne,to je danas retkost!Necu da gresim dusu i moja je nekad bila takva ali se naglo promenila tako da svoja dva unuka odnosno,, njene ljubavi,,kako to ona voli da kaze,nije videla punih sest meseci!!!No dobro ima zena precih stvari, a i nije joj prvi put,tako da sam se vec na to navikla! ALI DECA.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne sekiram se ja uopste.Cuj,dvoje je potrebno,da,da,a kad se umesa treci eeee onda je gadno.Ali ti si izgleda mlada i naivna pa sigurno neznas o cemu ja to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne sekiram se ja uopste.Cuj,dvoje je potrebno,da,da,a kad se umesa treci eeee onda je gadno.Ali ti si izgleda mlada i naivna pa sigurno neznas o cemu ja to!

Pa da, ne znam ja nista o zivotu, sta cu zelena! A da neko treci postoji to je veoma moguce, pogotovo ako su ljudi skloni tome da padnu pod tudji uticaj.

Pa da ti ja, ovako mlada i naivna dam jedan savet, ne dozvoli da te iznerviraju ili povrede ljudi koji ti nista ne znace ili zauzimaju mizerno mesto u tvom zivotu, kao sto je svekrva, naprimer...koliko vidim.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, ne znam ja nista o zivotu, sta cu zelena! A da neko treci postoji to je veoma moguce, pogotovo ako su ljudi skloni tome da padnu pod tudji uticaj.

Pa da ti ja, ovako mlada i naivna dam jedan savet, ne dozvoli da te iznerviraju ili povrede ljudi koji ti nista ne znace ili zauzimaju mizerno mesto u tvom zivotu, kao sto je svekrva, naprimer...koliko vidim.. :rolleyes:

Hvala ti draga na ovom dobronamernom savetu,ali ja sam ga vec odavno sprovela u delo tako da nebitni ljudi ne mogu da me nerviraju a kamoli povrede!A sto se svekrve tice,DA SE ZNA,sama se svojim dugogodisnjim postupcima ubacila u tu grupu ljudi! A ono,, mlada i naivna,,povlacim,ti si izgleda mi veoma iskusna u resavanju ili prekidanju meduljudskih odnosa!SVAKA CAST!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti draga na ovom dobronamernom savetu,ali ja sam ga vec odavno sprovela u delo tako da nebitni ljudi ne mogu da me nerviraju a kamoli povrede!A sto se svekrve tice,DA SE ZNA,sama se svojim dugogodisnjim postupcima ubacila u tu grupu ljudi! A ono,, mlada i naivna,,povlacim,ti si izgleda mi veoma iskusna u resavanju ili prekidanju meduljudskih odnosa!SVAKA CAST!

Svako ima pravo na svoje misljenje.. A za te medjuljudske odnose, mislim da bas TI nikako nisi kompetentna osoba koja bi tako nesto izjavljivala. Koliko vidim ovo je tema o svekrvama, koja je inace i postavljena, a ne o naprimer, "medjuljudskim odnosima", o kojima bi imalo dosta da se polemise. Eto ti ideja da otvoris novu temu :) Prema tome, uzivaju i pusti druge na miru! Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo je to sto je tvoja svekrva uvek spremna da pomogne,to je danas retkost!Necu da gresim dusu i moja je nekad bila takva ali se naglo promenila tako da svoja dva unuka odnosno,, njene ljubavi,,kako to ona voli da kaze,nije videla punih sest meseci!!!No dobro ima zena precih stvari, a i nije joj prvi put,tako da sam se vec na to navikla! ALI DECA.........

C,c,c!Jel pozove bar da pita za njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta vam je zene?Sto se svadjate?

Jaooo sta sve cine svekrve,ko li ih je izmisliooooo?????????!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta vam je zene?Sto se svadjate?

Jaooo sta sve cine svekrve,ko li ih je izmisliooooo?????????!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Nije tu stvar u svekrvi uopste, nego je LAKI/LUKA skrenuo sa teme i na ovaj nacin resava neke stvari, smesno zaista... Da, ja se ni sa kim ne svadjam, cak naprotiv, vrlo sam druzeljubivo nastrojena. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.