Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Tačno znam na šta misliš. Moja je kad je meni i mm bila godišnjic rekla mojoj mami sledeće: "Nemoj ti da se ljutiš, ali da znaš da sam ja glavna baba. Sama ćeš da vidiš, kad dobiješ unuke od sina. Unuci od ćerke, to se ne računa, ali unuci koje dobiješ od sina se stvarno vole."

Ta priča o veličini muških beba i obezvrđivanju ženskih je kod nas dostigla nepodnošljivi nivo! Ne kapiram ljude koji tako razmišljaju, a još manje razumem glupost i bezobrazluk da o tome tako komentarišu. A priču o "glavnim" babama neću ni da komentarišem. Vreme će da pokaže svoje. Ustvari, u mom slučaju već pokazuje. "Glavna baba" za sve ovo vreme svom unučetu nije ništa, baš ništa kupila! Pored toga, jako je napadna prema bebi, pa on obično neće da bude miran ni 5 minuta u njenom prisustvu!

A zamisli tek ovo je izjavila strina mog muza... Strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja bas misli obrnuto, kad smo mm i ja rekli da cekamo bebu posle 2-3 min ona je sestru mm( koja ima 19 god, ali ponasa se kao da ima 6 u glavi ne razmislja o tim stvarima ni jos za 10 god.) stavila u krilo i rekla je kad ces ti majki svojoj da rodis jedno "malo-maleno unuce", ovo sto ce doci sad unuce kao da se ne broji iako je prvo ,ne broji se po njenom iako je od sina :) , ali sta cu ja joj nista za zlo ne uzimam navikla sam vec :)

hahahha milice:* mora da se tvoja sveki drzi onog starog pravila:kad ga rodi cerka znam da je od mog deteta,a kad ga napravi sin nisam sigurna da je nase......t2712.gif,ma boli te uvo to je vec prevazidjeno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zamisli tek ovo je izjavila strina mog muza... Strasno...

Jeste strašno, ali pokušaj da ne obraćaš pažnju na sve to. Pripremi se na vreme, jer ćeš možda kad se porodiš biti prinuđena da slušaš još veći broj komentara, koji će biti još gluplji. Tako je bar kod mene. :(

Naučila sam da ne reagujem, još samo da naučim da se ne nerviram i biće super! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja moju nesrecnicu malo da pohvalim. Dozvolila nam je da rucak za Janin rodjendan, za starije rodjake, obavimo u njenoj trpezariji jer se u nasem delu ne pusi. Eto,zena ucinila jedno dobro delo i hvala joj na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec znamo da su svekrve te koje najvise dzangrizaju i kojima sve smeta, ali kakav vam je svekar i kako se sa njim slazete? Ima li on kakvih upadica koje vas dovode do ludila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec znamo da su svekrve te koje najvise dzangrizaju i kojima sve smeta, ali kakav vam je svekar i kako se sa njim slazete? Ima li on kakvih upadica koje vas dovode do ludila?

Moj svekar je cool lik,zivi na 10 km od nas u jednom seocetu pored grada,ima covek kljuc od stana navrati kad dolazi do grada na 20 min. i ide,imamo odlican odnos i pomaze nam finansijski kad nam prigusti ,(za razliku od moje jetrve koja ga mrzi iz dna duse) meni je on veoma drag....postujem ga jer mm ima samo njega (ne racunam egoisticnog brata budalu) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm... ne, jer ne zivimo sa njima, ali zato bi moj muz verovatno imao shta da kaze na temu, tast i tashta :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je on gori od nje <_< Mislim, u suštini on nije loš čovek, nego bi voleo sve da kontroliše i ne shvata da mu se sin oženio, da ne mora da mu polaže račune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj svekar živi u Slo i skoro ignoriše moje postojanje, i ja nemam problem sa tim...koliko sam razumela on je dosta težak čovek...a ja stvarno nemam goruću potrebu da se sprijateljim sa njim...

Više me nervira kad se neko meša nego kad me neko ne dira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za razliku od svekrve, moj svekar je stvarno divan čovek! Fin je, prijatan i tih, ne meša se u stvari koje ga se ne tiču, nije zajedljiv, bezobrazan i dosadan kao ona. Nikad ne nameće svoje mišljenje kao jedino ispravno. Uvek hoće da pomogne kad nešto zatreba. Kad smo pre godinu i po renovirali stan, bio je tu za sve da priskoči u pomoć.

Stvarno je jedna pozitivna osoba, kojoj se nema šta zameriti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je i svekar divan kao i svekrva, samo reci hvale za coveka... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj zivi dosta daleko,vidjamo se 3-4puta godisnje.I obraca mi se sa VI :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj svekar, nažalost, više nije živ. Bio je divna osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je uslikaš, uramiš i staviš na zid!!! I ti i Mirjana!!! :rolleyes:

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste strašno, ali pokušaj da ne obraćaš pažnju na sve to. Pripremi se na vreme, jer ćeš možda kad se porodiš biti prinuđena da slušaš još veći broj komentara, koji će biti još gluplji. Tako je bar kod mene. :(

Naučila sam da ne reagujem, još samo da naučim da se ne nerviram i biće super! :rolleyes:

Meni bude malo krivo kad me neko sa oduševljenjem pogleda kad kažem da čekam dečka. I oni komentari, "Muž ti je sigurno jako srećan" i sve u tom fazonu... Kao sad si kvalitetna žena. Osećam se kao krava koja služi za rasplod i koja je uspela u svojoj funkciji krave rasplodnice. :angry: Ovo dete mi čekamo zbog ljubavi i želje da nekom podarimo život i pružimo ljubav i dom i vaspitanje i da se potrudimo da vaspitamo u dobrog čoveka ko god da nam dođe. I ja sam žena, i uopšte se ne ponosim time što nosim dečaka, već se nadam da nosim nekog ko će biti dobar, srećan i zdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, nasmeja me tvoja sveki. :lol: :lol: :lol:

A meni stvarno puno znači svekrvina pomoć. Evo, žalila sam se danas da celu noć nisam spavala zbog Akija,. Ona je jutros uzela Akija iz kreveca i ja sam spavala do pola11. :)

Ali, da bih volela da živimo sami negde, to je definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, nasmeja me tvoja sveki. :lol: :lol: :lol:

A meni stvarno puno znači svekrvina pomoć. Evo, žalila sam se danas da celu noć nisam spavala zbog Akija,. Ona je jutros uzela Akija iz kreveca i ja sam spavala do pola11. :)

Ali, da bih volela da živimo sami negde, to je definitivno.

Svaka čast ženi. Naravno lepše je živeti sam sa porodicom ali je lepo ako se ljudi poštuju. Drago mi je što ima i tih svetlih primera normalnih ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast ženi. Naravno lepše je živeti sam sa porodicom ali je lepo ako se ljudi poštuju. Drago mi je što ima i tih svetlih primera normalnih ljudi.

Definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, nasmeja me tvoja sveki. :lol: :lol: :lol:

A meni stvarno puno znači svekrvina pomoć. Evo, žalila sam se danas da celu noć nisam spavala zbog Akija,. Ona je jutros uzela Akija iz kreveca i ja sam spavala do pola11. :)

Ali, da bih volela da živimo sami negde, to je definitivno.

Takilend, čitajući tvoje postove na ovoj temi, stvarno se oduševljavam. Tvoja svekrva je jedna divna žena! I pametna je - zaslužiće da je neko kada bude stara i bolesna s ljubavlju neguje i pazi.

Raduje me to što ipak nisu sve veštice, nego ima i onih za primer, kojima se nema šta prebaciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, kakva tema...Probacu da skratim pricu...

Kad smo se vencali ziveli smo zajedno, taj pakao je trajao godinu dana dok nam nisu nisu pokazali kapiju... Tada je mm (inace jedinac) rekao da se spakujem i otisli smo u podstanare. Kako smo pobegli u nas "mali raj" ja sam zatrudnela. Inace sveki je govorila da ja necu da zatrudnim! Kad sam se porodila mm im je javio da su dobili unuka, ali oni su ga videli tek kad je imao 6m, kad smo ga krstili. "Nisu hteli da ga traze po tudjim kucama' :blink: od tada smo se vidjali povremeno, na kratko (za mene mucno, jer ne mogu da se pretvaram da nista nije bilo) Nakon 3g morali smo da se vratimo, zbog finansijske situacije. Dobili smo dve sobice, jednu smo preuredili da bude kuhnjica i sve ostelo, kako bi imali sto manje kontakta. Priznajem da su se smirili, verovatno jer im je mm rekao da cemo opet otici i vise se necemo vracati ako opet povilene. Inace vec ima skoro 15m kako smo zavrsili potkrovlje i skroz se odvojili. Naravno jos uvek zna da me iznervira, ali ja se ne upustam u raspreve s njom(to joj smeta), jedino ako je nesto u vezi dece tad "napadam". Inace puna je raznih saveta o bebama koje je delila rodjakama, ali meni inje smela nista da kaze.

Ovo je ukratko prica o mojoj sveki, a bilo je tu raznih bisera...Da nemam tako divnog muza koji je uvek uz mene bilo bi mnogo teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, kakva tema...Probacu da skratim pricu...

Kad smo se vencali ziveli smo zajedno, taj pakao je trajao godinu dana dok nam nisu nisu pokazali kapiju... Tada je mm (inace jedinac) rekao da se spakujem i otisli smo u podstanare. Kako smo pobegli u nas "mali raj" ja sam zatrudnela. Inace sveki je govorila da ja necu da zatrudnim! Kad sam se porodila mm im je javio da su dobili unuka, ali oni su ga videli tek kad je imao 6m, kad smo ga krstili. "Nisu hteli da ga traze po tudjim kucama' :blink: od tada smo se vidjali povremeno, na kratko (za mene mucno, jer ne mogu da se pretvaram da nista nije bilo) Nakon 3g morali smo da se vratimo, zbog finansijske situacije. Dobili smo dve sobice, jednu smo preuredili da bude kuhnjica i sve ostelo, kako bi imali sto manje kontakta. Priznajem da su se smirili, verovatno jer im je mm rekao da cemo opet otici i vise se necemo vracati ako opet povilene. Inace vec ima skoro 15m kako smo zavrsili potkrovlje i skroz se odvojili. Naravno jos uvek zna da me iznervira, ali ja se ne upustam u raspreve s njom(to joj smeta), jedino ako je nesto u vezi dece tad "napadam". Inace puna je raznih saveta o bebama koje je delila rodjakama, ali meni inje smela nista da kaze.

Ovo je ukratko prica o mojoj sveki, a bilo je tu raznih bisera...Da nemam tako divnog muza koji je uvek uz mene bilo bi mnogo teze.

Šta da ti kažem...welcome to the club ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E posto sam je ja otvorila, da se i ja upisem! Blago vama, kad su takvi! Moj je ocajan i ne znam koliko su jos da izdrzim! Hronicni alkoholicar koji sve zaboravlja i svima nesto prigovara! Par puta je bilo situacija da sam htjela da ga gadjam sa prvim sto mi je pri ruci, kao kad je rekao nesto u fazonu kako sam losa majka i kako koristim njegovog sina! Jednostavno, osoba, koju i da hoces, ne mozes da ignorises, jer je u svakoj corbi mirodjija! U sve gura nos, otp'o mu dabogda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa svojim svekrom imam ok odnos. Samo zato sto ja ne volim da ulazim u konflikte, pa cutim... Ali, nerviraju me neke stvari- npr. kada je covjek, koji je glava viseclane porodice, hladan i samo ceka da nesto padne sa neba. Tesko mu je da se pokrene i nadje neki posao, pa im mi cesto saljemo pare... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E posto sam je ja otvorila, da se i ja upisem! Blago vama, kad su takvi! Moj je ocajan i ne znam koliko su jos da izdrzim! Hronicni alkoholicar koji sve zaboravlja i svima nesto prigovara! Par puta je bilo situacija da sam htjela da ga gadjam sa prvim sto mi je pri ruci, kao kad je rekao nesto u fazonu kako sam losa majka i kako koristim njegovog sina! Jednostavno, osoba, koju i da hoces, ne mozes da ignorises, jer je u svakoj corbi mirodjija! U sve gura nos, otp'o mu dabogda!

:lol::lol::lol: Ista situacija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E posto sam je ja otvorila, da se i ja upisem! Blago vama, kad su takvi! Moj je ocajan i ne znam koliko su jos da izdrzim! Hronicni alkoholicar koji sve zaboravlja i svima nesto prigovara! Par puta je bilo situacija da sam htjela da ga gadjam sa prvim sto mi je pri ruci, kao kad je rekao nesto u fazonu kako sam losa majka i kako koristim njegovog sina! Jednostavno, osoba, koju i da hoces, ne mozes da ignorises, jer je u svakoj corbi mirodjija! U sve gura nos, otp'o mu dabogda!

Hihi verovatno već i jeste hi hi :lol: :lol: :lol:

Sanjaaaaa nešto te nije bilo ni na temi sveki ni ovako te nisam nešto viđala...Šta bi? Da li ti se sveki smirila kad te nema? Ili si se smorila više da pišeš dogodovštine? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.