Posuđe

odgovora

Objavljeno

Ja sam kontala da uzmem jedan tiganj za pocetak pa cu da vidim kako se pokaze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kontala da uzmem jedan tiganj za pocetak pa cu da vidim kako se pokaze ;)

Mislis na delimano ili...? Meni je ustvari tiganj najveca briga, da ne koristim previse ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis na delimano ili...? Meni je ustvari tiganj najveca briga, da ne koristim previse ulja.

Pa da videla sam neki od 20 cm 990 dinara to mi nije puno, pa da probam pa cu videti dal se isplati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam par serpi od Metalca, super su. Unutrasnjost im je bela.

Imam i dve one sive, mislim da je to rosfraj u pitanju, ne znam bas te nazive. I one su super.

"Kratka" sam sa tiganjima, njih bas nemam. Tacnije, imam, ali nisu neki kvalitetni pa izbegavam da ih koristim. Moram da dokupim koji tiganj.

Meni je kod tog svog posudja bitno da moze da se pere u masini. Serpu na ruke oprati za mene je ubistvo! :lol:

Zato su mi case sve providne, bez sara jer sare se brzo skinu peruci se u masini. One crvene donkafe solje su isto izgubile sjaj zbog masine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo kod kuce to posudje i skroz je upropasceno <_< Mama je debelo platila taj njihov set, a otisle su rucice, termostati na poklopcima su popucali. Ma nikako nije zadovoljna.

Ovaj tiganj koningov što ja imam je bez termostata a ručke su skroz metalne (one što se ne zagrevaju na visokim t). Izuzetno prosta ali kod mene je svašta izdržala. klikni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam Delimano tiganj za palacinke , vok , tepsiju djuvec i nebi menjala nizasta na svetu fantasticno je .....

E to me zanima! Da li zaista treba malo ulja? Kakva je tepsija? Sve mi ispricaj :D Salu na stranu, da li se ne lepi kao sto kazu i da li se lako pere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam par serpi od Metalca, super su. Unutrasnjost im je bela.

Imam i dve one sive, mislim da je to rosfraj u pitanju, ne znam bas te nazive. I one su super.

"Kratka" sam sa tiganjima, njih bas nemam. Tacnije, imam, ali nisu neki kvalitetni pa izbegavam da ih koristim. Moram da dokupim koji tiganj.

Meni je kod tog svog posudja bitno da moze da se pere u masini. Serpu na ruke oprati za mene je ubistvo! :lol:

Zato su mi case sve providne, bez sara jer sare se brzo skinu peruci se u masini. One crvene donkafe solje su isto izgubile sjaj zbog masine.

Tefal kupis i ne razmisljas. Jesu malo skuplji ali se isplati. Veruj mi da serpu bukvalno mozes i samo da isperes pod vodom, nema ribanja, nista se ne lepi. Milina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sve serpe Metalac, imam i u boji i od rosvaja i zadovoljna sam. Skoro mi je snaja kupila njihov vok, odlican je. Tepsija i kalup za tortu takodje. Lepo se pere u masini, prosto sijaju kad ih izvadim.

Imam i jednu zepterovi serpu, nju sam dobila od mame, ali je slabo korsitim jer mi je nekako velika, nije mi prakticna. Od koninga imam gril tiganj i obican tiganj, lepo me sluze.

Tapervera imam dosta, ali kad smo se selili, ja 'ladno bacim onaj mali poklopac sto se stavlja na ciniju (valjda sam zakljucila da mi je to od neke obicne plasticne kutije) i sad mi kraljica sluzi za odlaganje voca u frizideru <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh...ja imala jednu šerpu od Metalca i nikako nisam bila zadovoljna..te sam je bacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh...ja imala jednu šerpu od Metalca i nikako nisam bila zadovoljna..te sam je bacila.

Čula sam da Metalac ima kvalitetnu robu koju izvozi a za domaće tržište fušeraj a vrlo često se u nekim radnjama zadesi ta roba za izvoz. Ja sam kupila Emiliji onu "retro" šerpicu koja je pukla posle mesec dana. Takođe imam još dve veće šerpe koje su trajale pa cirka 6 meseci ali zato i imam tepsiju i veliku tanku šerpu koje su stvarno pristojnog kvaliteta ali definitivno Metalac više ne kupujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje su cene tog Delimano posudja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje su cene tog Delimano posudja?

Cene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo set je mnoogo skup, bolje da uzimam jedno po jedno. Tiganj je 2500, to i nije tako puno, s obzirom da je kvalitet, zar ne?

Zvonka, ova bela povrsina unutra, da li se lako moze ogrebati, npr. nozem ili viljuskom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmmm ... Sta to bese posudje ?! :D Ja sam sve svoje serpe zapalila , sto se da videti i na mom avataru koji sam stavila da me podseca na sr_nj_ kakvo uvek napravim kad sednem za komp tako da bi meni dobro dosle one zemljane posude , a Delimano mi se bas svidja , ima ga moja sestra a meni bi bilo zao da dam pare za to kad znam da cu ga upropastiti :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoze se ogrebati jedino ako si sivonja :) i bas imas tu nameru da grebes ovako nemoze ....da ti docaram :lol:

:lol: :lol: :lol:

Shvatila sam, tj. docarala si mi! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoze se ogrebati jedino ako si sivonja :) i bas imas tu nameru da grebes ovako nemoze ....da ti docaram :lol:

Znaci ako ti nesto zagori - zapali se :P i moras da ribas zicom ode mast u propast :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedan tiganj ovog posuđa i odličan je. S obzirom da sada imam posuđe bilo mi glupo da kupujem još a inače je suuper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ako ti nesto zagori - zapali se :P i moras da ribas zicom ode mast u propast :D

Mislim da za to nije predvidjeno :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo kao da je za tebe pravljeno ....zamisli MOZES DA RIBAS ZICOM BEZ DA GA OGREBES :P :P

Mislis Zvonka da je Delimano razmisljao o ovakvoj "domacici" kao sto sam ja ? :D Ce da kupim onda jednu serpicu i da je testiram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj dodjes kod mene ja ti dam i serpicu i zicu i udri misko .... :lol: :lol:

Jel? Lepo si ti to smislila :D Ja kad odem u goste ocu kafu , sok , i kolace a ne da ribacim zagorele serpe , to ionako stalno radim kod kuce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobis sve to i jos + test serpu :P

Onda dogovoreno , bolje "serpu" nego "kantu" :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva mnogo si me zainteresovala sa ovim Delimano posudjem pre nekoliko veceri sam citala na Slov. Kulinarici mnogoo o njima niti jedan komentar nije bio da nekom ne valja, svi ga hvale mozda uzmem nesto da probam..

ja molim muza svakog dana da mi kupi! On nece <_< Ja bih prvo vok uzela.

Ceo set je mnoogo skup, bolje da uzimam jedno po jedno. Tiganj je 2500, to i nije tako puno, s obzirom da je kvalitet, zar ne?

Zvonka, ova bela povrsina unutra, da li se lako moze ogrebati, npr. nozem ili viljuskom?

I ja cu jedno po jedno. Polako.

Hmmmm ... Sta to bese posudje ?! :D Ja sam sve svoje serpe zapalila , sto se da videti i na mom avataru koji sam stavila da me podseca na sr_nj_ kakvo uvek napravim kad sednem za komp tako da bi meni dobro dosle one zemljane posude , a Delimano mi se bas svidja , ima ga moja sestra a meni bi bilo zao da dam pare za to kad znam da cu ga upropastiti :P

Htedoh da te pitam sta ti znaci avatar? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja molim muza svakog dana da mi kupi! On nece <_< Ja bih prvo vok uzela.

I ja cu jedno po jedno. Polako.

Htedoh da te pitam sta ti znaci avatar? :lol:

Podsetnik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja molim muza svakog dana da mi kupi! On nece <_< Ja bih prvo vok uzela.

I ja cu jedno po jedno. Polako.

Htedoh da te pitam sta ti znaci avatar? :lol:

I ja isto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo posudje koristite? Razmisljala sam da kupim delimano posudje pa me zanima da li neka od vas ima i sta mislite da li je dobro?

Dobila sam skoro njihov tiganj od mame, i superiska je. Keramicko je najzdravije posudje. Ona ima ceo komplet i odlican je. E sad, mora da se pere sundjerom samo, rucno, mislim, sto meni nikako ne odgovara, mada oprala sam tiganj par puta u masini i nista mu ne fali. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.