Zacenjivanje

odgovora

Objavljeno

U pravu si, to su samo 3-4 sekunde, ali one mogu biti traumatične i za bebu i za mamu, naročito ako se to često ponavlja. Ponekad može da potraje i više. Pošto sam osetila na svojoj koži (dešavalo se meni kad sam bila mala, dešva se i Vasiliju povremeno), mogu da kažem da uopšte nije loše znati kako treba da reaguješ.

Slažem se.

Evo je tema:

Zacenjivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da uradim akda dete place i ostane bez vozduha nekih 3-4 sekunda?

Desilo mi se danas

I ja isto mislim da se okrecu naglavacke.Bar sam tako cula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sto je Filipa rekla, puhnes mu u lice vazduh, onako da ga trzne, pa ga umijes hladnom vodom. Najbitnije je da ne panicis da dijete ne osjeti tvoj strah, vec ga lagano utjesis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je vec o ovome pisano, prebacite me. Ali prvo pomagajte!

Sinoc nam se beba tako zacenila da je nekoliko sekundi bila bez vazduha. Prvo je malo nesto plakala, pa je suprug podigao da bi onda briznula u takav plac, pomodrela u licu i onda se ukocila... Nije mogla da udahne. Suprug je poprskao vodom i ona se povratila. Opet se, valjda od straha, zaplakala i blaze zacenila, pa se smirila. Nekih sat nakon toga sve je mrcka uzdisala. Bila je onda malo blijeda. Onda je lijepo jela i zaspala.

Suprug je morao da popije tabletu za smirenje, ja nisam smjela.

Kasnije smo, premotavajuci taj uh, tezak film, shvatili da je mozda, kada je suprug podigao, ogrebla njegova brada, pa je zbog toga briznula u plac.

Uglavnom, istraumirani smo.

Je li se tako nesto desavalo nekoj od vas? Je li to, u stvari, normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je vec o ovome pisano, prebacite me. Ali prvo pomagajte!

Sinoc nam se beba tako zacenila da je nekoliko sekundi bila bez vazduha. Prvo je malo nesto plakala, pa je suprug podigao da bi onda briznula u takav plac, pomodrela u licu i onda se ukocila... Nije mogla da udahne. Suprug je poprskao vodom i ona se povratila. Opet se, valjda od straha, zaplakala i blaze zacenila, pa se smirila. Nekih sat nakon toga sve je mrcka uzdisala. Bila je onda malo blijeda. Onda je lijepo jela i zaspala.

Suprug je morao da popije tabletu za smirenje, ja nisam smjela.

Kasnije smo, premotavajuci taj uh, tezak film, shvatili da je mozda, kada je suprug podigao, ogrebla njegova brada, pa je zbog toga briznula u plac.

Uglavnom, istraumirani smo.

Je li se tako nesto desavalo nekoj od vas? Je li to, u stvari, normalno?

Normalno je...a neko će te već prebaciti na adekvatnu temu...ne sekiraj se i meni se to dogodilo...mislim mojem 3. čedu!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefanu je uvjek pomagalo da mu dunem u lice, iste sekunde dodje sebi i udahne vazduh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zacenjivanje je sasvim normalna pojava...moja Anja se zacenjivala do treće godine...obično je okrenem naopačke...i malo protresem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam!!!

Daj Boze da se vise ne ponovi!

Cmokic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.