Kako možemo znati da li nosimo devojcčicu ili dečaka?

odgovora

Objavljeno

Devetnaesta sam nedelja trudnoce i jos uvek ne znam pol moje bebe, na ultrazvuku se ne vidi, :rolleyes: pa me zanima po cemu mogu ovako znati koji je pol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, a zbog čega ti je to bitno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da ti kazem da to ni po cemu ne mozes znati! Ali, to i nije bitno, zar ne?! Cak i dr na ultrazvuku moze pogrijesiti, tako da... Svejedno je! Vazno je da si trudna, i da je sve ok sa bebicom.

edi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu da ti kazem da to ni po cemu ne mozes znati! Ali, to i nije bitno, zar ne?! Cak i dr na ultrazvuku moze pogrijesiti, tako da... Svejedno je! Vazno je da si trudna, i da je sve ok sa bebicom.

U pravu si....... :)

433974gp1poj7g3d.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako,sem ako se beba lepo namesti na UZ :)

Sem ako nisi bolesno radoznala i nestrpljiva ( ta sam :D )...onda ides dok se ne namesti :lol: :lol: :lol:

Tijana22 i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako,sem ako se beba lepo namesti na UZ :)

Sem ako nisi bolesno radoznala i nestrpljiva ( ta sam :D )...onda ides dok se ne namesti :lol: :lol: :lol:

Ja nikako da saznam kao jos malo da poraste... <_<

a da me zanima zanima me i to punooo....

s.gifa.gifs.gifa.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem ti :) Ma to je i normalno...hvala Bogu da je sve u redu i da mozes da brines jedino o tome kog je pola beba :)

ema123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na dopperu se vidi u toj nedelji bez greske.Meni je recimo bilo bitno zbog sobice-da odlucim boju.A i zbog imena :lol: :lol: :lol:

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja eto cisto volim da znam sta je... volim sve da planiram unapred... a i zbog imena i svega ostalog...

bas je lepo dok cekas bebicu... :rolleyes:

s.gifa.gifs.gifa.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICA# razumem te u potpunosti :rolleyes: I ja sam bila izuzetno radoznala,i vec u 16.nedelji sam pitala dr da li je devojcica ili decak..Prvo da znam kom se obracam dok mazim stomak, a onda zbog imena,opremanja sobice...

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja jedva cekam kad ce mi recii, sad ce ove rasprodaje jos malo...pa planiram da kupujem stvarcice malo mi je bzv.ove neutralne boje da kupujem pa mi je i to razlog vise sto zelim da znam... posle Bozica ce biti sve snizeno da planiram vecinu stvarcica da nabavim sto se tice gardarobice, u ponedeljak cu da pitam dr.mada imam osecaj da ce reci da se jos nista ne vidi, ja sam sanjala da je decak pa cemo da vidimo, najbitnije je da sve bude ok, ako kaze super ako ne nema veze , samo da ne bude kao sa ovim mojim drugom stalno su govorili devojcica, a bio je pisonjica i sve na kraju nosio rozo :))) alisa da li ti je rekao kog je pola bebica ? ja sam usla danas u 16. nedelju, a u pon idem na kontrolu pa da znamm da li da se uopste nadam :)))

Ja sam pocetkom 16.nedelje bila na specijalisticki UZ,i dr je sve komentarisala,samo pol nije pominjala.. E sad ja u pocetku,kako me nije ni pitala da li zelim da znam pol, pomislih da se beba nije okrenula tako da mozemo da vidimo <_< Kad pred kraj,kada cuh da je sve u redu, pripitah, kad ona potpuno opusteno rece "pa i to mozemo da proverimo".. Rekla mi je da je decak,malo smo ga jurili dok se nije okrenuo, a na izvestaju stoji napisano "najverovatnije decak" :rolleyes: Zato sada cekam 23.nedelju kada cu raditi onaj tripl test, i kada cemo nadam se definitivno biti sigurni.. Tako da slobodno pitaj,ako te vec interesuje pol,pa ako bude moglo da se vidi,reci ce ti,zasto ne bi!

Inace,dobro si pomenula,trgovinu, i ja se pripremam, puna ushicenja. I u Bukurestu ce biti tih snizenja,pa to valja iskoristiti ;) .. Inace, mogle bi pricati i malo o tome kako se pripremamo za dolazak bebe, mislim na opremu i ostale stvari. Otvoricu temu, do sad je nisam uocila,pa da vidimo sta ko trguje i naravno mozda mi prvorotke dobijemo korisne savete od iskusnih mama, sta,kako,koliko itd.

Tijana22 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najbolje da bude iznenadjenje. :D

Samo da je bebce zivo, zdravo i pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICA# razumem te u potpunosti :rolleyes: I ja sam bila izuzetno radoznala,i vec u 16.nedelji sam pitala dr da li je devojcica ili decak..Prvo da znam kom se obracam dok mazim stomak, a onda zbog imena,opremanja sobice...

ja evo sad ulazim u 25 nedelju, 15-og idem na kontrolu, to mi je vec 26 punih pa se naaaadam :rolleyes: da ce konacno da mi kaze nesto :angry: ... svidja mi se to sto si predlozila sa novom temom... mislim da bi nam dobro dosli saveti iskusnijih... ;)

YSRcp1.png

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno i ja znam pol moje bebe...2uge4p4.gif

Super!!! osy-001D05.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja verujem u svoju intuiciju!Sa sinom sam od samog pocetka predosecala da je musko i pre nego sto je moglo da se vidi na uz,a sad mislim da nosim devojcicu!E sad kod ove druge trudnoce nisam sigurna da li je moja intuicija u pitanju ili prevelika zelja za devojcicom,ali Boze moj-cak i da gresim i da i ovog puta rodim decaka,radicemo sve dok ne dodjemo do devojcice! :lol: :lol: :lol: :lol:

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majka to ne moze da oseti, a gluposti u i one prica ako ti je stomak nisko, visoko, ide u spic i sl da znaju sta nosis...babske price....

Ja sam u 21 nedelji...pregled imam zakazan kad budem u 25. Na proslom pregledu je pupcana vrpca bila izmedju nogica i dr nije mogao da vidi pol.

Razumem radoznalost majki da saznaju pol deteta i ne vidim tu nista lose. Naravno da je svakoj majci NAJbitnije da je beba zdrava i da je sve u redu sa njom ali zivimo u dobu kad se moze u napred znati sta nosimo pa sto to ne bi iskoristili. Dal se iznenadili na UZ ili na porodjaju isto mu dodje s tim sto mnogi roditelji hoce ranije da se spreme, dogovore o imenu, spreme sobicu, idu u nabavku... Pa nema nista lepse od setnje sa muzem i stomakom po baby radnjama i zajedno birati stvari za sina/cerku a ne ostavljati to svekrvama, mamama, drugaricama i sl...Naravnom svako radi onako kako mu odgovara.

Mnogo puta sam naletela na komenate "zasto je bitno kog je pola ili zato zelis da znas?"....A sto ne bi zelela da znam, niko ne kaze da ce se to dete manje voleti ili nesto slicno...

Divim se svakoj majci koja nije radoznala i koja cuva iznenadjenje za porodjaj.

KYRA, Tijana22, Maajaa:) i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala tu ''cudnu ''intuiciju prije nego sto sam saznal sta nosim. Stavise, cak sam i sanjala sta sam rodila. Po prodavnicama sam uvijek gledala samo jednu vrstu i boju garderobe, cak sam i kupila jednu majicicu. I moj me osjecaj nije prevario. Doktor mi je u 20. nedelji rekao da nosim na moju radost CURICU. Inace imam sina. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majka to ne moze da oseti, a gluposti u i one prica ako ti je stomak nisko, visoko, ide u spic i sl da znaju sta nosis...babske price....

Ja sam u 21 nedelji...pregled imam zakazan kad budem u 25. Na proslom pregledu je pupcana vrpca bila izmedju nogica i dr nije mogao da vidi pol.

Razumem radoznalost majki da saznaju pol deteta i ne vidim tu nista lose. Naravno da je svakoj majci NAJbitnije da je beba zdrava i da je sve u redu sa njom ali zivimo u dobu kad se moze u napred znati sta nosimo pa sto to ne bi iskoristili. Dal se iznenadili na UZ ili na porodjaju isto mu dodje s tim sto mnogi roditelji hoce ranije da se spreme, dogovore o imenu, spreme sobicu, idu u nabavku... Pa nema nista lepse od setnje sa muzem i stomakom po baby radnjama i zajedno birati stvari za sina/cerku a ne ostavljati to svekrvama, mamama, drugaricama i sl...Naravnom svako radi onako kako mu odgovara.

Mnogo puta sam naletela na komenate "zasto je bitno kog je pola ili zato zelis da znas?"....A sto ne bi zelela da znam, niko ne kaze da ce se to dete manje voleti ili nesto slicno...

Divim se svakoj majci koja nije radoznala i koja cuva iznenadjenje za porodjaj.

U potpunosti se slazem sa tobom!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, a zbog čega ti je to bitno?

A sto da nezna? Ja sam bila u fazonu "necu da znam" dok nisam ostala trudna, a posle, samo sam o tome razmisljala, ne zato sto mi je presudno, vec zato sto zelim da znam. Isto kao sto me zanima da li ce biti visok, imati kosu ili ne, razmaknute zubice ili ne, ravne tabane, isto tako me zanima da li je sinak ili cera.

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto da nezna? Ja sam bila u fazonu "necu da znam" dok nisam ostala trudna, a posle, samo sam o tome razmisljala, ne zato sto mi je presudno, vec zato sto zelim da znam. Isto kao sto me zanima da li ce biti visok, imati kosu ili ne, razmaknute zubice ili ne, ravne tabane, isto tako me zanima da li je sinak ili cera.

Draga moja, normalna je radoznalost, pa i ja sam htela da znam kog je pola beba. Samo, muka mi je od histerične želje za muškom decom u zemlji Srbiji, pa me ponekad preterana radoznalost podseti na to. Ne znam zašto je bitno da dete ima penis da bi bilo poželjno. I, dok žene dovoljno ne cene svoj pol, ni muškarci ga neće ceniti.

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, normalna je radoznalost, pa i ja sam htela da znam kog je pola beba. Samo, muka mi je od histerične želje za muškom decom u zemlji Srbiji, pa me ponekad preterana radoznalost podseti na to. Ne znam zašto je bitno da dete ima penis da bi bilo poželjno. I, dok žene dovoljno ne cene svoj pol, ni muškarci ga neće ceniti.

Slazem se u podpunosti. Meni je bitno jer bih volela da mi prvo bude musko, a drugo zensko, jer sam ja zensko i najstarije, pa sam nekako uvek prizeljkivala starijeg brata, al' daleko od toga da bih se razocarala ili sl kad bih saznala da nije tako. Za sad ide po "planu". :P Decaka nosim. :D

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni i mm je bilo bitno da budem iskrena...

Mi smo svim srcem zeleli devojcicu i stalno smo pitali dr, dok najzad nije uspela da vidi... To moze da zvuci ruzno da smo zeleli devojcicu, ali bar smo iskreni, to ne znaci da bih manje volela dete da je decak... Boze, pa to je moje dete....

A sto se tice toga sto je rekla Kristal, ja se uvek setim kad je moj tata naleteo na jednog debilnog prijatelja iz mladosti kad sam ja imala 7 godinica...

Moj tata otvoreno kaze da je zeleo cerke i da ne bi voleo da ima sina, to je nerviralo moju mamu dok je bila trudna, njoj je bilo svejedno, a on je zapeo zensko, pa zensko :) Moja mama je htela da ja konkretno budem musko, sto je UZ i tvrdio sve vreme :), jer ona nije imala brata, nego sestre, njene setre imaju cerke, prosto niko nije imao decaka :)...

Elem, da se ja vratim na idiota, on je covek kad je video mene i sestru rekao mrtav ladan mom tati kako mu je zena rodila samo "te popisulje", dok je njegova njemu rodila 4 sina, na tvom mestu ja bih se razveo i nasao neku koja ce ti roditi dete koje nesto vredi... Moj tata je samo na sekund pogledao u mene i rekao:"Miki, ajde molim te idi tamo do one ljulje da se igras", a onda ga je zakucao u glavu :) :) :) Sta ces osetljiv covek na svoje cerke :) I hvala mu na tome :)

Jasmina.S., mama maza i Tijana22 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.