Kako možemo znati da li nosimo devojcčicu ili dečaka?

odgovora

Objavljeno

ahahaha, meni taj kineski kaze musko

ali naravno, to je samo igra :)

tata navija za devojcicu, tako mi deluje, a sve kao nije mu vazno, al malo malo, pa se izlaje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvog dana kada sam saznala da sam trudna rekla da je decak.Ne znam zasto ali imala sam taj neki osecaj.A babskim pricama ne verujem i muka mi je kada neko krene sa recenicom znas ne valja to,ili kada pogadjaju kog je pola beba......

Nekada su stare zene bile dokone,pa su izmisljale sve i svasta....a i sada kazem za ono kada kazu ne valja za bebu kupovat nista pre nego sto se rodi-to su izmislile svekrve da bi one isle u kupovnu za bebu umesto da majke uzivaju u tome.Kod mene je i krevetic sa sve posteljinom bio spreman(vece pre nego sto cu se poroditi sve napestili i prekrili najlonom :) ),stvarcice oprane ispeglane u ormanu,kozmetika kupljena i evo moj beban ziv i zdrav hvala Bogu:)

E ovde se oko stvari za bebu ipak ne slazem sa tobom.

Mm i njegova bivsa zena su u prvom braku pred bebino rodjenje kupili kompletnu sobu za bebu i garderobu. Beba im je 4. dan posle rodjenja preminula, a oni su bebinu sobu cuvali i cekali novu bebu jos 7godina... Moj muz je bebu docekao tek sa mnom, 15godina nakon toga. A ta soba im je samo navlacila tugu, niti da je cuvaju, niti da poklone sobu svoje preminule bebe nekoj drugoj bebi.

Moj dever i pokojni svekar su insistirali da se stvari za bebu kupe pre rodjenja ali moj muz nije dozvolio da se nista kupi pre nego sto se porodim. Stvari su kupile i donele od svojih beba moje sestre, tako da opet svekrva nije veze imala sa stvarima :rolleyes:

A sto se tice kineske bebe, i meni je ispala devojcica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm i njegova bivsa zena su u prvom braku pred bebino rodjenje kupili kompletnu sobu za bebu i garderobu. Beba im je 4. dan posle rodjenja preminula, a oni su bebinu sobu cuvali i cekali novu bebu jos 7godina... Moj muz je bebu docekao tek sa mnom, 15godina nakon toga. A ta soba im je samo navlacila tugu, niti da je cuvaju, niti da poklone sobu svoje preminule bebe nekoj drugoj bebi.

Moj dever i pokojni svekar su insistirali da se stvari za bebu kupe pre rodjenja ali moj muz nije dozvolio da se nista kupi pre nego sto se porodim. Stvari su kupile i donele od svojih beba moje sestre, tako da opet svekrva nije veze imala sa stvarima :rolleyes:

Babske price su za babe, a ja smatram da ne treba preterivati ni u cemu. A ne mozes sad da ne kupis ama bas nista ako imas zelju, a opet, ako ce nesto nedo bog da krene po zlu, krenuce, to ne zavisi od kupovine stvari niti bilo cega.. Primer koji si navela je tragican i tuzan, ali svakako bi im bilo tesko, i da nije te sobe bilo..makar da su videli jednu portiklu negde.

Treba biti umeren, eto.

Sto se baba i njihovih prica tice,haha,mozda i nisu sve babe u pitanju kad bolje razmislim, danas mi je gazdarica koje je mladja zena, rekla da planira da me pospe solju, da vidi "gde cu da se pocesam"..oce li biti nos-musko, ili brada-zensko :lol:

smislila sam i musko ime, sad sam mirna do daljnjeg! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovde se oko stvari za bebu ipak ne slazem sa tobom.

Mm i njegova bivsa zena su u prvom braku pred bebino rodjenje kupili kompletnu sobu za bebu i garderobu. Beba im je 4. dan posle rodjenja preminula, a oni su bebinu sobu cuvali i cekali novu bebu jos 7godina... Moj muz je bebu docekao tek sa mnom, 15godina nakon toga. A ta soba im je samo navlacila tugu, niti da je cuvaju, niti da poklone sobu svoje preminule bebe nekoj drugoj bebi.

Moj dever i pokojni svekar su insistirali da se stvari za bebu kupe pre rodjenja ali moj muz nije dozvolio da se nista kupi pre nego sto se porodim. Stvari su kupile i donele od svojih beba moje sestre, tako da opet svekrva nije veze imala sa stvarima :rolleyes:

A sto se tice kineske bebe, i meni je ispala devojcica :D

Uvek je tuga i velika zalost kada se tako nesto desi i ne daj Boze nikome.

A da nisu spremili stvari i sve za bebu mislis da se tako nesto ne bi desilo?

Mislim da stvarcice za bebu ne vode nikakvu ulogu u tome da li ce sve proci ok ili ne.

kao sto sam rekla ja sam sve pripremila i hvala Bogu sve je ok bilo i na porodjaju i evo i sa bebanom je da kucam sve dobro.

A npr. po tim babskim pricama kada budem htela drugo dete i kada bude na putu sta da radim sa vec onim stvarima sto imam.Meni tu nema nikakve logike i nikada se necu sloziti sa babskim pricama.

Neko od gore je sve to uredio.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni to komsinica radila u prvoj trudnoci radila, naravno a da nisam znala, i pogodila....

Ja sam se smejao na tu foru za so.

Tasta je jurila debelu po celoj kuci kad odemo kod njih i sipala joj so na glavu da niko ne primeti.

Mi seli da jedemo a ona stoji iznad nas kao dzelat, naravno niko nista ne provaljuje.

Kad smo zavrsli sa ruckom sedim ja u dnevnoj sobi a ona dolece do mene sva srecna i vise muuuuuuuuuusssssssssskooooooooooooo, ja gledam, ne kapiram o cemu se radi i ona mi kaze, ali nismo smeli da kazemo debeloj jer bi odlepila hahahaha.

Vrhunac sbega je bio kod doktora na sledecem pregledu koji kaze, visi nesto izmedju nogu,a meni samo u glavi debela koja se posle rucka cesala po glavi non stop ne znajuci sta je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogadja so bre! :D

mene na kraju niko nije posolio, bila sam sama svoj prorok [par posova iznad], na expertnom UZ mi je doktorka rekla da je decak, hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj slatke su mi te babske price ...meni svi govore da je musko , sipali su mi i so na glavu ...isto ispalo musko...meni je zaista sve jedno ali ispada da svi sem mene i doktora znaju sta je :)

Cula sam i da ako prvi bebin pokret u stomaku osetis sa desne strane onda je musko a ako je sa leve onda je devojcica . Ja sam prvi za koji sam bila sigurna da nisu creva ili puls ili sta vec osetila sa leve tako da sam opet na 50;50 :)

Za oblik stomaka sam gledala i na "Galileu " i oni su u potpunosti opovrgnuli teoriju :) bilo je cini mi se 5 zena sa raznim oblicima i velicinama stomaka i msm da su svim promasili :)

Simpaticno mi je da slusam te price , ali samo te simpaticne a one sto pocinju sa "ne valja to i to "odma menjam temu . VALJA SVE STO MI PRIJA naravno uz saradnju sa zdravim razumom :)

sandra@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma mene su na ulici zaustavljali da mi kazu da je decak,kako me je to nerviralo... moje dete moja stvar sta briga tamo neku babu jel musko ili zensko...i na kraju naravno rodila se moj Iva, a sad imamo neki osecaj da je musko...ne znam jel to racionalna predpostavka ili moje zelje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kinezi kazu decak, a po lunarnom kalendaru je devojcica... :))

Meni svejedno, samo da bude sve ok -svakako zelim i decaka i devojcicu, pa kojim redom, nije vazno

Meni ispadne devojcica... moze, ne bunim se :)

Nek je zivo i zdravo, sta god, moje je :rolleyes:

Sad tek vidim kako kinezi nemaju pojma, za Nanny prorekli devojcicu a meni decaka a ono obratno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: moja kineska devojčica ima pišu i dva jajca :D

:lol::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ulepsala si mi jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na oba ispala devojcica :wub: ali,neka bude sta god pozeli,ja je voooliiiim :wub: samo da mi bude zdrava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na oba ispala devojcica :wub: ali,neka bude sta god pozeli,ja je voooliiiim :wub: samo da mi bude zdrava!

i meni je svejedno,ali mm i ja imamo osecaj da je curica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neka je ziva i zdrava i da se vas dve lepo rastanete :) ja cu jos sacekati za pol...

Ma Boze zdravlja nek je moja princeza ziva i zdrava i da obe lepo prodjemo na porodjaju...a za decaka cemo sacekati nadamo se da ce i njega biti...inace planiramo troje dece mm i ja da imamo...tako da sam krenula sa prvim sa 24 godine i Boze zdravlja do 30 imam fore da ih rodim svo troje...a najsledje mi je bilo kada mi je mm rekao "rodi mi tri deteta i ja samo zelim da nam prva beba bde devojcica jer tata hoce da prvo ima princezu"...tako da se mm ispnila zelja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Boze zdravlja nek je moja princeza ziva i zdrava i da obe lepo prodjemo na porodjaju...a za decaka cemo sacekati nadamo se da ce i njega biti...inace planiramo troje dece mm i ja da imamo...tako da sam krenula sa prvim sa 24 godine i Boze zdravlja do 30 imam fore da ih rodim svo troje...a najsledje mi je bilo kada mi je mm rekao "rodi mi tri deteta i ja samo zelim da nam prva beba bde devojcica jer tata hoce da prvo ima princezu"...tako da se mm ispnila zelja...

ahahha dobri ste, dobri ste :D ajd sa srecom!

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahha dobri ste, dobri ste :D ajd sa srecom!

hvala draga

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kinezi kažu dečak, a familija navija za devojčicu. Ne idem kod privatnog ginekologa a ove u državnoj ne stignem da smaram takvim pitanjima... Moraćemo još malo da sačekamo, ali kada dođu rezultati amniocinteze, koju sam juče radila, bićemo 100% sigurni. Jedva čekam lepe vesti :)

wonderwoman voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni kinezi rekli cura, kad ono pishonja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja setala Kalemegdanom i sede neke dve zaludne babe i samo gledaju ko prolazi i nesto suskaju...Prolazim ja tako i ova leva sapuce desnoj: "e, ova! Ova nosi musko smedje dete"

I kad ono stvarno musko :D

Idite na Kalemegdan :D

*andjelcic*, wonderwoman i Zotja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre neki dan čula "teoriju" na koju nisam naišla do sada...ako vam pupak ostane uvučen tokom trudnoće, devojčica, a ako bude ispupčen, dečak je...ne znam koliko je tačno, baš bih volela da čujem mišljenja...inače, meni jeste ostao uvučen tokom cele prve trudnoće sa ćerkom, a i sada čekamo devojčicu i nema naznaka da će biti ispupčen ...pitam se :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ja bih rekla da nije tačna ta prognoza. :D Meni je pupak uvučen, a čekam dečaka...

marush voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, znala sam :) ...ali sam baš htela da testiram...i meni je zvučalo potpuno nelogično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.