Kako možemo znati da li nosimo devojcčicu ili dečaka?

odgovora

Objavljeno

Hehe- i bi decak :)

Ja prizeljkujem sad decaka jer vec imam devojcicu. Ali sam vec smislila idealno ime ukoliko dobijem devojcicu(za decaka-nemam pojma)..ne kazem da podsvesno prizeljkujem ponovo curu...samo sam pripremila savrseno ime za nju ^_^

xaxax a da se menjamo ako mi dobijemo decaka a vi devojcicu :D :D :D

Koje ime si smislila , ja uopste nemam ideje za devojcice ?

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Karolina :wub: Ne znam zasto ali mnogo mi se dopalo odjednom, ne poznajem nikog sa tim imenom

Mada bi bi bilo idealno da dobijem odjednom i decaka i devojcicu!!! Da! TAko cu ovaj put! Resila sam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Karolina :wub: Ne znam zasto ali mnogo mi se dopalo odjednom, ne poznajem nikog sa tim imenom

Mada bi bi bilo idealno da dobijem odjednom i decaka i devojcicu!!! Da! TAko cu ovaj put! Resila sam! ;)

Jako lepo ime :wub: asocira me na onu slatku makedonku ... Meni je Kalina lepo , mozda cu imati jednog dana Kalinu , mada sam obecala mm da ce on odluciti o imenu za devojcicu ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame ,

sad sam 21 nedelja.

Sto se tice babskih prica,imam u familiji staru nanu koja tako ''sve zna'' i ona je rekla jos kad sam tek ostala trudna da nosim devocicu. Metod je , ako trudnica sedi pomalo zgrceno,ili sa dignutim savijenim nogama,kao da 'cuva' stomak onda nosi devojcicu a ako sedi pravo sa pravim nogama,stopalima na podu i 'izlozenim' stomakom onda nosi musko.

Sto je najgore pogodila je svim trudnicama do sad,mada ja i dalje ne verujem u ta sujeverja i metode ali ajde videcemo :)

Imala sam u pocetku neki osecaj da nosim decaka,i sanjala sam da sam rodila decaka.

Ali moj muz je tako pricao o njegovom SINU , i kako je on to proracunao precizno da napravi musko,i vec je 'smislio' koji ce njegov SIN fakultet da upise (a mnogo mi je sladak kad tako krene da lupa gluposti :D ) Onda sam mu rekla da ne samo sto ce zbog toga svega sto lupeta ispasti zensko,nego ce jos biti i estradna pevacica i gledacemo je sa silikonima na grand show-u :lol:

Onda sam bila na ultrazvuku (zaljubila sam se u bebicu kad sam je videla joooj preslatka jeeeee!!!!) i doktorka mi je rekla da ima bas duge noge i da joj se cini da je zensko.

Tako da sad buducem tati vadim mast kako ce da ima dugonogu cerkicu,pa jos kad obuce minic... XD , a on mi vraca kako ce odmah u manastir da je posalje a eventualne decake ce da najuri u startu. Tako se mi zezamo,a u sustini svejedno nam je. Znam da ce on biti dobar otac kako god ispalo.A ja sam se toliko zaljubila u bebicu da mi je svejedno sve samo nek je zdravo i jedva cekam da se rodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja uvek sedim kao da nosim decaka a rekli mi na UZ da je devojcica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ispalo tacno,dobila sam deckica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već sam čula nekoliko pitanja na ovu temu ali ni ja ni mm pojma nemamo šta bi više voleli. Možda je malo čudno ali baš ne znamo...Ni za jedan jedini procenat ne mogu reći više bih volela devojčicu, ili više bih volela dečaka. I sve dok mi dr. ne bude rekla kog je pola o ovoj maloj mrvici u stomaku razmišljam kao o malom bezpolnom anđelčiću... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem u to da se po necemu moze raspoznati pola deteta,sem po UZ. Mene ko god je video trudnu rekao je decak,a kad kazem da grese bas im je neprijatno jer kazu ti nosis decaka iako ih niko nije pitao za misljenje,i ako je suditi po onim pricama ja sam imala sve simtome da nosim decaka,a ipak je devojcica. Nisu mi se jeli slatkisi vec samo slano i kiselo,ugojila se svega 10kg,nisam imala nikakve mucnine niti povracala,nisam se nadula,niti promenila,sve isto kao ranije samo sto mi je stomak kao loptica,a cekam devojcicu,tako da te price su cista glupost ili nazovimo to zabavom.

FairyLady i CocaGomboca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvog dana kada sam saznala da sam trudna rekla da je decak.Ne znam zasto ali imala sam taj neki osecaj.A babskim pricama ne verujem i muka mi je kada neko krene sa recenicom znas ne valja to,ili kada pogadjaju kog je pola beba......

Nekada su stare zene bile dokone,pa su izmisljale sve i svasta....a i sada kazem za ono kada kazu ne valja za bebu kupovat nista pre nego sto se rodi-to su izmislile svekrve da bi one isle u kupovnu za bebu umesto da majke uzivaju u tome.Kod mene je i krevetic sa sve posteljinom bio spreman(vece pre nego sto cu se poroditi sve napestili i prekrili najlonom :) ),stvarcice oprane ispeglane u ormanu,kozmetika kupljena i evo moj beban ziv i zdrav hvala Bogu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa tobom Violeta,ja da sam cekala zadnji trenutak da kupujem stvari uhvatio bi me ovaj kijamet napolju,ovako sam sretna sto sam obavila na vreme sve..Nisam dala da mi pune glavu sa bilo cim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni raznorazne "babe" prognoziraju dečaka ali sve dok ja to svojim očima ne vidim na UZ samo se slatko nasmejem...Te kako sedim, te kako izgledam, te pruži (ustvari pitanje "Šta ti je to na ruci?") ruke pa u zavisnosti kako okreneš dlanove-ako je dečak pogledaćeš u nadlanice, a ako je devojčica okrenućeš dlanove ka gore... Ma gluposti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Kiki luda si hahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače na tom sajtu piše da su pogodili u 50.5% slučajeva hahahahaha pa nije ni čudo jer su šanse svakako fifti fifti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kinezi kazu decak, a po lunarnom kalendaru je devojcica... :))

Meni svejedno, samo da bude sve ok -svakako zelim i decaka i devojcicu, pa kojim redom, nije vazno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: moja kineska devojčica ima pišu i dva jajca :D

i moja isto..... :lol: :lol: :lol: , za drugog su pogodili , a sada kazu decak, a ja bih devoooooooooooojcicuuuuuuuuu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ispadne devojcica... moze, ne bunim se :)

Nek je zivo i zdravo, sta god, moje je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, koje interesantne bapske priče na ovu temu znate? Ja sam čula da stomak u špic - dečak, stomak u širinu - devojčica. Pa onda sam čula za neki ritual so na glavu stave trudnici da ona ne zna, pa ako se uhvati za nos valjda muško a za bradu žensko :lol: , pa nešto sa iglom, nisam sigurna. Pa kao žena je lepa sa dečakom a ružna sa devojčicom... Ajoj, gluposti nikad kraja.

meni to komsinica radila u prvoj trudnoci radila, naravno a da nisam znala, i pogodila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam se slatko smejala ovih dana svim tim "vidovitim" ženama i babskim pričama. Dobila sam rezultate AC, sve je ok, dečak je i to imam crno na belo.

Babska teorija br.1: I tako odem do sveki da joj saopštim dobre vesti i "natrljam" na nos njenu teoriju o brisanju mrve na majici i gledanju stomaka :D Njena teorija je ako trudnica često gleda u svoj stomak ili ga pipka to je znak da nosi devojčicu... I nađe to da priča ženi koja tri godine čeka na ovu trudnoću...ne i neću ga gledati i pipkati često :)))

Babska teorija br.2: Zovem drugaricu da joj saopštim da su rezultati dobri i u ćaskanju je pitam šta misliš da li si bila u pravu za pol bebirona. Ona je ubeđena da se dečaci nose sa stomakom koji "štrči" napred, a devojčice u stomaku koji je okrugao i baš zaobljen. E, pa moj dečak i ja smo opovrgli i ovu teoriju sa ovim mojim zaobljenim i okruglim stomačićem :)))

Babska teorija br.3: Pre nekoliko dana odlazimo mm i ja kod nekih prijatelja i u momentu dok sam ulazila domaćica krešti (poslednji put kada smo se videli nije mi se uopšte video stomak, a u poslednjih 15-ak dana je baš lepo iskočio) "Jao, ti nosiš devojčicu...Naprosto ja to znam, vidim, osetim!". Dobro rekoh, moguće je ali ovo je ipak dečak, rekao mi dr. "Ma pusti ti to, umeju oni da pogreše, na sledećem UZ će ti reći da je devojčica, videćeš..." Cenim ja samouverene žene, draga moja, ali nekako ipak veru poklanjam nauci i rezultatima ac :)))

Moja baba je bila u pravu, ali ne pitah je za njenu teoriju pa kada saznam koja je njena oblast vidovnjaštva dodaću ovde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja zelim sto pre saznati pol jer sam inace nestrpljiva

a ne zato sto mi je bitno jel bata ili seka

imamo imena i za decaka i za devojcicu, pa sta bude

ali zelim da znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, koje interesantne bapske priče na ovu temu znate? Ja sam čula da stomak u špic - dečak, stomak u širinu - devojčica. Pa onda sam čula za neki ritual so na glavu stave trudnici da ona ne zna, pa ako se uhvati za nos valjda muško a za bradu žensko :lol: , pa nešto sa iglom, nisam sigurna. Pa kao žena je lepa sa dečakom a ružna sa devojčicom... Ajoj, gluposti nikad kraja.

te price sa "lepotom" i "ružnoćom" potiču od hormona koji se luče: kad žena nosi devojčicu luči se naravno više ženskih hormona, a oni mogu da izazovu skupljanje više tečnosti u organizmu, pa žene deluju oteklo, imaju bubuljice i sl. dok lučenje muških dovodi do "prolepšavanja" kože,itd..ako je neka od vas pila kontracepcijske pilule to je slična priča..naravno, ovo ne mora da znači da ako nosim devojčicu ću obavezno biti naduvena i ne znam ni ja hehe, jer je svačiji organizam drugačiji i drugačije reaguje.

Ranije sam pila i pilule terapijski zbog neke vodene ciste i izgledala sam gore nego ikad, imala akne i izmastila mi se koža, a inače nemam takvih problema..

Tako da verujem da odatle potiče ta priča. Ovo sa solju i ostale paganizme ignorišem maksimalno :lol:

Meni je svejedno, 9. nedelja sam tek, mada znam da ću biti radoznala u nekom trenutku jako :rolleyes: Samo sam rekla da će sigurno biti dečak jer još ni jedno ime da dečaka nisam smislila da mi se baš sviđa, dok za devojčicu imam bar desetak iz prve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a i kineski kalendar kaze decak :lol:

moracu da smislim ime, nema mi druge hihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kakav kineski kalendar :)

daj linAk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.