Kako možemo znati da li nosimo devojcčicu ili dečaka?

odgovora

Objavljeno

Meni i mm je bilo bitno da budem iskrena...

Mi smo svim srcem zeleli devojcicu i stalno smo pitali dr, dok najzad nije uspela da vidi... To moze da zvuci ruzno da smo zeleli devojcicu, ali bar smo iskreni, to ne znaci da bih manje volela dete da je decak... Boze, pa to je moje dete....

A sto se tice toga sto je rekla Kristal, ja se uvek setim kad je moj tata naleteo na jednog debilnog prijatelja iz mladosti kad sam ja imala 7 godinica...

Moj tata otvoreno kaze da je zeleo cerke i da ne bi voleo da ima sina, to je nerviralo moju mamu dok je bila trudna, njoj je bilo svejedno, a on je zapeo zensko, pa zensko :) Moja mama je htela da ja konkretno budem musko, sto je UZ i tvrdio sve vreme :), jer ona nije imala brata, nego sestre, njene setre imaju cerke, prosto niko nije imao decaka :)...

Elem, da se ja vratim na idiota, on je covek kad je video mene i sestru rekao mrtav ladan mom tati kako mu je zena rodila samo "te popisulje", dok je njegova njemu rodila 4 sina, na tvom mestu ja bih se razveo i nasao neku koja ce ti roditi dete koje nesto vredi... Moj tata je samo na sekund pogledao u mene i rekao:"Miki, ajde molim te idi tamo do one ljulje da se igras", a onda ga je zakucao u glavu :) :) :) Sta ces osetljiv covek na svoje cerke :) I hvala mu na tome :)

Kakvih sve ljudi ima, to je uzas. Mada mene ova prica nimalo ne cudi, jer sestru i mene, baba (tatina mama) nikad nije volela bas zato sto smo devojcice, nikada nas nije pricuvala ni na pet minuta. Zato je naseg brata od tetke obozavala, nije mogla da zapocne dan dok njega ne nazove da vidi kako je i hoce li doci, a on joj ni na sahranu nije dosao jer mu je tadasnja devojka slavila rodjendan.

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo hteli curicu, ali beba nas zeznula, ipak ima pisu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi čekamo dečaka...i mene žasno nerviraju priče, "Dobro je što je muško, ipak je ovo Balkan", "Prvo pa muško, tvoj muž mora da je srećan čovek", "Sad drugo možeš i devojčicu" :blink: a naročito jer sve tako ljudi se nalaze pozvanim da komentarišu a da ih niko nije ništa pitao...

Bebo Dimić... za tvog tatu imam RESPECT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi čekamo dečaka...i mene žasno nerviraju priče, "Dobro je što je muško, ipak je ovo Balkan", "Prvo pa muško, tvoj muž mora da je srećan čovek", "Sad drugo možeš i devojčicu" :blink: a naročito jer sve tako ljudi se nalaze pozvanim da komentarišu a da ih niko nije ništa pitao...

Bebo Dimić... za tvog tatu imam RESPECT!

Hvala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam vidjela toliko razocaravajucih lica kada sam rekla da je curica...i jos uvijek kad je god neki praznik zele se zelje da slj.bude sin...to me malo ceski po zivcima...

Strasno, ne opterecuj se... I ja sam slusala po porodici muzicke zelje da bude musko, a mm i ja smo silno zeleli curicu i bas me briga sta drugi misle!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno, ne opterecuj se... I ja sam slusala po porodici muzicke zelje da bude musko, a mm i ja smo silno zeleli curicu i bas me briga sta drugi misle!

A ja bih da imam i curicu :) Daće bog pa će ovo da se lepo rodi, pa ćemo se onda baciti na posao da pravimo još jedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja bih da imam i curicu :) Daće bog pa će ovo da se lepo rodi, pa ćemo se onda baciti na posao da pravimo još jedno :D

Blago vama, mi jos nismo sigurni hoce li nasa na kraju ostati jedinica... Mnogo faktora...

Koju godinu cemo napraviti razliku, ako se odlucimo na drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta sam vise zelela devojcicu a ona dva decaka :rolleyes:

Ustvari volela bi da imam i jedno i drugo mada ko znam mozda bude i trece pa opet musko :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prvo dete nije vazno kog je pola. Lepo je imati i decaka i devojcicu ali nije mnogo vazno kojim redom. Meni je mnogo slatko kad je decak stariji a cura mladja... Ne znam zbog cega ali mi je lepo da seka ima starijeg brata :)

Ali onda sam JA OSTALA TRUDNA i ta moja prica ode u zaborav- samo sam o devojcici mastala, htela sam cerku... cak sam pocela u pink boju da se oblacim?!?! Malo sasavo...Ljubicasta i roze su postale moje omiljene boje iako do tad nisam mogla da zamislim sebe u tim bojama... O bebi sam pricala samo u zenskom rodu-ni na pomisli da moze da bude deckic-to nije smeo niko ni da spomene preda mnom, tako da su se MM i prijatelji zabrinuli kako cu reagovati ako bude decak!?!?!? Zbog mene su svi poceli da se nadaju da ce biti cura. MM je svoju zelju da ima sina Vuka-odlozio dok ne dodje red za drugo dete :D

Hvala Bogu-dobila sam toliko zeljenu Teodoru... I sad ne znam sta su to hormoni uradili od mene!?!?! I sad mislim da je lepo imati prvo sina pa cerku, ali eto tih devet meseci-nisam tako mislila :)

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo prvu devojcicu a sad sam trudna 11 nedelja i kad nas neko pita sta bi smo voleli da imamo mi svima kazemo devojcicu,jer i ja i moj suprug obozavamo devojcice a moja zaova ima prvog decaka a drugu devojcicu pa mi kaze da lazemo da zelimo devojcicu,jer kao ona zna kakav je osecaj kad imas decaka i devojcicu a mene to stvarno iritira pa sta da lazem koga da lazem...Jos mi i svekrva kaze kao zelite devojcicu a sta ako bude decak i odgovorila sam joj ,,bacicu ga kroz prozor,,jer je stvarno glupo pitanje. Pa boze moj i ako zelimo devojcicu a bude decak 100% ga necu baciti,jer prvenstveno najbitnije je da su zivi i zdravi! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khm pol deteta, većina je rekla ono što mislim - mogu da znam kojeg je pola pa zašto i ne bi.

Ali ću se samo osvrnuti na jedan komentar gde Kristal kaže

''Samo, muka mi je od histerične želje za muškom decom u zemlji Srbiji, pa me ponekad preterana radoznalost podseti na to. Ne znam zašto je bitno da dete ima penis da bi bilo poželjno. I, dok žene dovoljno ne cene svoj pol, ni muškarci ga neće ceniti.''

Evo priznajm ja sam htela dečaka, oboje smo hteli dečaka. Čak smo i ime nadenuli, kupili ružu koja se zove ''Lukina ruža''.

Zašto sam toliko želela dečaka? Zato što nikad nisam umela sa devojčicama, zato što sam uvek bila u većini muškom društvu, zato što su me smarale male devojčice sa zilion i jednim pitanjem i brkanjem u šminku I ZATO ŠTO SAM GOVORILA I UVEK ĆU GOVORITI - ŽENSKO PROKLETO.

Baš zato što cenim sebe sam htela muško, da se ne muči ceo život, da ga neka stoka bije, kinji, omalovažava zato što je žensko - a sve to jer smo na Balkanu, zato što se mentalitet balkanaca nikad neće promeniti.

Bebo svaka čast tvom tati, a u prilog ću dodati priču moje majke i jednog pokojnika.

Naime, obojica su bili crnogorci, moji su (samnom u stomaku) otišli jednom prilikom u CG. Zadesi se da dođe košija, hvata se za glavu, kuka, jadikuje - žena mu rodila žensko. Tad mlađi od braće skače ''Da se razvedeš, dete u reku baciš'' bla bla bla..... Moja majka se digne pa kaže ''Dejane, mlada sam, a i ti si mlad, dočekaću da se oženiš i kad ti žena rodi žensko, doći ću da ti dam makaze - a ti znaš šta da radiš sa njima, jer muško je to koje odlučuje kojeg će pola biti beba''. Taj Dejan je poginuo sa 30 godina - neoženjen.

Rodila sam devojčicu, volim je više od milion dečaka, ali mi je ujedno i žao što će se celog života ''mučiti''. Trudiću se da je naučim kako da bude jaka i stabilna.

Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khm pol deteta, većina je rekla ono što mislim - mogu da znam kojeg je pola pa zašto i ne bi.

Ali ću se samo osvrnuti na jedan komentar gde Kristal kaže

''Samo, muka mi je od histerične želje za muškom decom u zemlji Srbiji, pa me ponekad preterana radoznalost podseti na to. Ne znam zašto je bitno da dete ima penis da bi bilo poželjno. I, dok žene dovoljno ne cene svoj pol, ni muškarci ga neće ceniti.''

Evo priznajm ja sam htela dečaka, oboje smo hteli dečaka. Čak smo i ime nadenuli, kupili ružu koja se zove ''Lukina ruža''.

Zašto sam toliko želela dečaka? Zato što nikad nisam umela sa devojčicama, zato što sam uvek bila u većini muškom društvu, zato što su me smarale male devojčice sa zilion i jednim pitanjem i brkanjem u šminku I ZATO ŠTO SAM GOVORILA I UVEK ĆU GOVORITI - ŽENSKO PROKLETO.

Baš zato što cenim sebe sam htela muško, da se ne muči ceo život, da ga neka stoka bije, kinji, omalovažava zato što je žensko - a sve to jer smo na Balkanu, zato što se mentalitet balkanaca nikad neće promeniti.

O ovome sam komentarisala na drugoj temi. I, opet pitanje: ZAŠTO DA NAS MUŠKARCI POŠTUJU I CENE KADA SAME SEBE NE CENIMO??!! Ako žena sama za ženski rod kaže da je proklet, onda šta da očekujemo od drugog pola? Drugi deo posta dovoljno govori o ravnopravnosti i ženskim pravima - žena je ta koju kinje, biju i sl.

Moje mišljenje je da su žene divne, požrtvovane, odgovorne, majke, pametne, uspešne, lepe i mogu da imaju sve, samo ako to žele. Kinje i tuku one koje su vaspitane da je to normalno i one koje su takve prizore gledale tokom odrastanja.

I, da, devojčice se i ne razlikuju toliko od dečaka. Moja devojčica se igra sa automobilima i raznim mehanizmima, a lutke je ne zanimaju. A pošto radim u školi, mogu reći da pol i nije važan, važno je kakvo je dete! Ima genijalnih devojčica, i buzdovana od dečaka i obrnuto.

Tijana22, December i CocaGomboca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Zašto sam toliko želela dečaka? Zato što nikad nisam umela sa devojčicama, zato što sam uvek bila u većini muškom društvu, zato što su me smarale male devojčice sa zilion i jednim pitanjem i brkanjem u šminku

Eto.

Ovo je ružno i uvredljivo i za žene, koje su bile nekada devojčice, a i za naše mile ćerke.

December i Tijana22 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja koleginica je čekala curicu, i na UZ i svugde rekoše, da će biti devojčica. Kupili su i svu opremu za curicu, roze :D a pogodite ko je izašao :D :D :D Mali pišonja!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju Trta, sta te je toliko povredilo?!?!?

Jako je lepo biti zena! Znas kako kazu- muskarac je glava kuce, a zena je vrat- ona ga okrece na pravu stranu ;) Treba umeti i sve nam se moze!

I sta mi to toliko radimo vise od nasih muskih u danasnje vreme??? :unsure: Istina da su fizicki jaci-ali ko normalan odmerava snage?!?!? A ko je lud-ne budi mu drug! Veceras preterujem sa ovim narodnim...necu vise :rolleyes:

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete je dete,bilo musko ili zensko.Bilo mi je svejedno.U petom mesecu sam saznala da nosim decaka.Htela sam da znam.Ovu pricu mi je ispricala svekrva,u pitanju je njena komsinica:Ljudi poreklom iz Crne Gore.Udala im se cerka,ostala trudna...Slavlje je pocelo nedelju dana pre porodjaja.Zena je rodila devojcicu.Posto su komsije ona im je pomagala oko priprema i prosto se sokirala reakcijom njene porodice.Majka njena se udarala u glavu i vikala:"Dje sam ovu bruku rodila,odricem je se!Ne treba mi vise u zivotu!"Molim???Zar se tako prica za svoje dete?Pa sta ako je rodila devojcicu?Deca se ne radjaju po narudzbini!Moram da napomenem da je ista ta "majka"iscupala svoju cerku cim je izasla iz bolnice.Od tada se vise nisu ni videle ni cule...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ničije mišljenje nije uvredljivo jer je to nešto što je zrilo u nama i sigurno svako nosi u sebi razloge zašto mu baš tako odgovara i zašto baš tako želi. Neko sigurno sa istim žarom želi i devojčicu. Samo ono što jeste žalosno jeste što većina više želi dečaka, bilo bi ok da je negde pola pola, ali ovako...I često se desi da onaj ko želi dečaka dobije devojčicu i voli je kao sve na svetu...i tad shvati koliko je nebitno kog je pola dete, i ljubav prema detetu nas najviše nauči tome da smo pogrešili u prethodnim procenama a ne neka racionalna argumentacija. Trto, samo mogu da ti kažem da ako drugu bebu dobiješ devojčicu ona će hteti da bude kao ti, i ličiće ili na tebe ili na muškarca koga voliš i volećeš je i biće deo tvoje duše i možda i promeniš mišljenje :)

Tijana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za prvo dete nije vazno kog je pola. Lepo je imati i decaka i devojcicu ali nije mnogo vazno kojim redom. Meni je mnogo slatko kad je decak stariji a cura mladja... Ne znam zbog cega ali mi je lepo da seka ima starijeg brata :)

Ali onda sam JA OSTALA TRUDNA i ta moja prica ode u zaborav- samo sam o devojcici mastala, htela sam cerku... cak sam pocela u pink boju da se oblacim?!?! Malo sasavo...Ljubicasta i roze su postale moje omiljene boje iako do tad nisam mogla da zamislim sebe u tim bojama... O bebi sam pricala samo u zenskom rodu-ni na pomisli da moze da bude deckic-to nije smeo niko ni da spomene preda mnom, tako da su se MM i prijatelji zabrinuli kako cu reagovati ako bude decak!?!?!? Zbog mene su svi poceli da se nadaju da ce biti cura. MM je svoju zelju da ima sina Vuka-odlozio dok ne dodje red za drugo dete :D

Hvala Bogu-dobila sam toliko zeljenu Teodoru... I sad ne znam sta su to hormoni uradili od mene!?!?! I sad mislim da je lepo imati prvo sina pa cerku, ali eto tih devet meseci-nisam tako mislila :)

:lol: Tako mi je drago što nisam sama u ovim iskustvima. Identičan slučaj: želela sam batu pa seku, a kad sam ostala trudna samo sam roze oblačila i beba je bila uvek u ženskom rodu u pričama. Roze nikad u životu nisam nosila dok nisam ostala trudna. Ranije kad me nateraju da obučem roze osećam se ko cirkus, a sada....

Drage moje, briga vas šta drugi pričaju. Neka su nam bebice žive i zdrave, a vidim i da se većini parova ostvare upravo njihove želje po pitanju pola deteta. Primitivizma ima baš svuda, ali glupost i ako je jaka ne treba da vas dotiče. Blagoslovene smo životom u sebi i to je dovoljna sreća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, koje interesantne bapske priče na ovu temu znate? Ja sam čula da stomak u špic - dečak, stomak u širinu - devojčica. Pa onda sam čula za neki ritual so na glavu stave trudnici da ona ne zna, pa ako se uhvati za nos valjda muško a za bradu žensko :lol: , pa nešto sa iglom, nisam sigurna. Pa kao žena je lepa sa dečakom a ružna sa devojčicom... Ajoj, gluposti nikad kraja.

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, koje interesantne bapske priče na ovu temu znate? Ja sam čula da stomak u špic - dečak, stomak u širinu - devojčica. Pa onda sam čula za neki ritual so na glavu stave trudnici da ona ne zna, pa ako se uhvati za nos valjda muško a za bradu žensko :lol: , pa nešto sa iglom, nisam sigurna. Pa kao žena je lepa sa dečakom a ružna sa devojčicom... Ajoj, gluposti nikad kraja.

Meni su svi govorili za prvu trudnocu da nosim decaka jer sam se prolepsala a ne poruznela.Onda su me cak i solili,otisla sam u goste i oni su mi stavili so na glavu,naravno da ja ne znam i uhvatila sam se za nos,znaci bice decak.A meni na uz 3x rekli da je devojcica i naravno rodila se moja Natasa.Tako da te bapske price su stvarno smesne!

CocaGomboca i Tijana22 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, normalna je radoznalost, pa i ja sam htela da znam kog je pola beba. Samo, muka mi je od histerične želje za muškom decom u zemlji Srbiji, pa me ponekad preterana radoznalost podseti na to. Ne znam zašto je bitno da dete ima penis da bi bilo poželjno. I, dok žene dovoljno ne cene svoj pol, ni muškarci ga neće ceniti.

Kristal,potpuno si u pravu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koga ostanav trudna za prv pat so mm se dogovorivme dodeka se rodi da ne doznaeme kakvo ke bide bebeto zasto ni bese seedno samo da bide zdravo i zivo toa ni bese vazno i nikako ne go prekrsivme vetuvanjeto dva dena pred da se porodam bev sigurna deka e masko koga op se rodi devojce bev presrekna isto i mm a sega zdravje boze za ova ke doznaeme pred vreme kakvo ke bide zosto sega poveke sme za bratce za Elena no i ako bide sestrice samo da bide zdravo i zivo.I vsusnost nie ziveeme za decata bez razlika kakov e nivniot pol nas ni e najbitno samo da se zdravi zivi veseli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pol deteta stroga tajna

U cilju sprečavanja selektivnih abortusa lekarima će biti zabranjeno da u ranoj trudnoći otkriju da li je beba dečak ili devojčica

Kontroverzna rezolucija Saveta Evrope kojom se predviđa zabrana ranog otkrivanja pola deteta u cilju sprečavanja selektivnog abortusa podelila je evropsku, ali i srpsku stručnu javnost.

Pojedini ljudi zahtevaju utvrđivanje pola isključivo da bi odlučili da li da zadrže dete, što nije dobro, ali čuvanje takve informacije lekare stavlja u veoma nezgodan položaj suprotan etici, smatraju sagovornici Pressa, dok udruženja napominju da bi budući roditelji bili veoma uznemireni ako ova rezolucija prođe.

Poznati beogradski ginekolog Mima Fazlagić kaže da bi podržala ovu rezoluciju ako je njen cilj da se uradi nešto pozitivno u smislu podizanja nataliteta.

- Posle 25 godina rada ostajem pri stavu da je pol deteta nebitan. U Srbiji gde je već odavno prisutna bela kuga važno je samo da se rađaju deca, nebitno kog su pola - ističe dr Fazlagić.

Ona kaže da je rezolucija napravljena zato što neke članice EU imaju problem sa selektivnim abortusima, naročito kada su u pitanju doseljenici iz arapskih zemalja, u čijim kulturama se neguje kult muškog deteta.

Bebac: Trudnice imaju to pravo

Urednik portala Bebac Vladimir Ješić kaže da trudnice imaju zakonom zagarantovano pravo da znaju sve relevantne informacije koje se tiču njihove trudnoće i deteta.

- U tom smislu je apsurdno zabranjivati roditeljima da saznaju pol deteta jer se time ne rešava problem selektivnih abortusa - smatra Ješić.

Više žele mušku decu

- Uočen je veliki broj ilegalnih abortusa u odmaklim trudnoćama. Zato su oni doneli internu odluku da ne otkrivaju pol deteta. Pretpostavljam da im je bilo vrlo nezgodno da to rade selektivno, pa otuda predlog da se te stvari zakonski regulišu - objašnjava dr Fazlagić.

Ona potvrđuje da i u Srbiji pojedini parovi, takođe, biraju pol deteta pomoću novih medicinskih dijagnostičkih metoda.

- U Srbiji je moguće uraditi test kojim se već u devetoj nedelji trudnoće vidi i pol deteta. Tu metodu najčešće koriste roditelji koji imaju dvoje, troje ženske dece, pa priželjkuju muško dete ili oni koji imaju mušku decu, a hteli bi devojčicu. U Srbiji je legalan nameran pobačaj do 10. nedelje trudnoće, što onima koji rade takve stvari ide naruku - otkriva dr Fazlagić.

S druge strane, primarijus dr Savo Bojović, ginekolog i seksolog, podržava rezoluciju Saveta Evrope „jer je humana i u interesu održanja života, bez obzira na pol".

- Za nas Srbe bi usvajanje takve rezolucije imalo veliki značaj jer nam je stopa nataliteta vrlo niska - ističe dr Bojović.

Urednica portala „Zdravoskop" Zorica Marković smatra da se ranim otkrivanjem pola narušava prirodna ravnoteža.

- Imaju li prava lekari, pa i roditelji, da se igraju boga zahvaljujući savremenoj tehnologiji - pita Zorica Marković.

Javna je tajna da parovi iz Crne Gore, Sandžaka i drugih delova Srbije dolaze u beogradske privatne klinike da bi utvrdili čekaju li muškog naslednika.

- Ako nije muško, često sledi abortus - tvrde lekari.

Roditeljsko pravo

S druge strane, psihoterapeut Zoran Milivojević kaže za Press da postoji stalni trend ugrožavanja roditeljskih prava i da mu ova rezolucija liči upravo na to.

- Psihološka poruka koja se stalno provlači je da roditelji nisu u redu, da su monstrumi i da od njih treba zaštititi nevinu decu. Roditelji treba da imaju prava da znaju sve, pa i u vezi sa polom. Ako je pol neželjen, onda postoji mogućnost da to dete na neki način bude odbačeno - izričit je Milivojević.

Beograđanin Branislav Kovačević, otac petogodišnje Sofije, smatra da ima pravo da zna pol budućeg deteta.

- Doktorka je suprugu i mene tri puta pitala da li smo sigurni da želimo da nam otkrije pol deteta. Verovatno je pomislila da nas neće obradovati vest da ćemo dobiti još jednu devojčicu. Iznenadila se kada je videla da smo presrećni zbog toga. Mislim da je broj roditelja kojima je pol deteta bitan zanemarljiv. Zato nam nisu potrebne glupe direktive iz EU koje zabranjuju otkrivanje pola - jasan je Branislav.

FAKTI

- Udeo abortusa kod adolescentkinja je od tri do pet odsto

- Trudnoća se, ukoliko ne postoji neki medicinski razlog, može prekinuti do 10. nedelje

- Sve posle toga radi se ilegalno, osim ako trudnoća ugrožava život žene, ili je do nje došlo zbog nasilja ili incesta

Izvor: Bebac.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem u te neke price da se po trudnici moze videti sta nosi ili da se moze predosetiti , verovatnoce da pogodite su 50% za oba :D Ali sam pre par dana ubacila karticu u mm stari telefon i u njemu nasla poruku koju sam poslala prosle godine kad sam bila na letovanju sa sestrom i decom ... -"sanjala sam da sam bila na UZ i da su mi rekli da je decak , slatki mali decak :) " i bas am se iznenadila posto sam ja i taj san i poruku skroz zaboravila ... Tad sam bila u 12 nedelji ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe- i bi decak :)

Ja prizeljkujem sad decaka jer vec imam devojcicu. Ali sam vec smislila idealno ime ukoliko dobijem devojcicu(za decaka-nemam pojma)..ne kazem da podsvesno prizeljkujem ponovo curu...samo sam pripremila savrseno ime za nju ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.