Kako možemo znati da li nosimo devojcčicu ili dečaka?

odgovora

Objavljeno

Ja sam pre neki dan čula "teoriju" na koju nisam naišla do sada...ako vam pupak ostane uvučen tokom trudnoće, devojčica, a ako bude ispupčen, dečak je...ne znam koliko je tačno, baš bih volela da čujem mišljenja...inače, meni jeste ostao uvučen tokom cele prve trudnoće sa ćerkom, a i sada čekamo devojčicu i nema naznaka da će biti ispupčen ...pitam se :huh:

Meni je beba sutnula pupak napolje pocetkom osmog meseca cini mi se, i jeste decak :P

Al teorija kao teorija je po meni cista glupost, je to sve zavisi od toga kakav imas pupak, kakve si gradje i gde ti je beba namestena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mozemo znati? Pa odemo na uz i cika doktor nam kaze :P

A mozemo i eci-peci-pec, da gledamo po sirini stomaka, da vidimo jel se mama proruznela ili prolepsala, po pupku ili da gledamo u pasulj :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u prvoj trudnoći svi govorili da je decak,i tako je i bilo:-).A sada sam u 17 -oj nedelji,još ne znamo pol,idem u cetvrtak na uz,pa ce mi (nadam se) reci;-).Naravno,sve jedno samo da sve bude kako treba,ali sam,priznajem jaaako radoznala:-P

Beki7 i Lena78 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar stvarno verujete u razne gluposti i babske price da li je zensko ili musko ? A same cete se sloziti da je TAKO ne bitno u odnosu da je zivo i zdravo sta god da je! Imate cak i ovde textove na bebcu da su sve to gluposti kad vas neko vidi i pravi se pametan da vam na osnovu vaseg izgleda, oblika stomaka ili bilo cega kaze sta nosite! Idite na 4D i to nadjite nekog profi dr koji ce moci da vam najranije vidi pol ako vas vec zanima . Meni je moj dr u 13, ned.video decaka, ogradio se da je 70% sigursn i stvarno je tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najsigurniji način da znamo pol bebe da se porodimo, pa ako ima ribicu onda je devojčica, a ako ima pišu - dečak :D a, tek što sam otkrila rupu na saksijiii

Ne znam što je ova tema utihnula, baš je kul da se dodaju nove teorije o polu bebe dok se još nije videlo na uz.

MakiJana i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas Kiki;-)
Evo meni nije jasno kako to zena ima neki 'osjecaj' ili ti instinkt da je beba odredjenog pola
Zasto to kazem..pa kad se rodio moj sestric zet nam je javio vijest rekavsi nesto u fazonu 'stigao nam je'. Ja sam bila malo zacudjena jer mi sestra u toku trudnoce nista nije rekla za pol. Tu moju sumnju produbio i mm tako sto je rekao da je ona sigurno znala tj da su joj rekli na UZ. I ja je posle nekog vremena pitam je li znala, ona meni kaze da nije vec da je imala neki gore pomenuti osjecaj:-) Aj da joj vjerujem. Iako ja takve 'osjecaje' nisam nijednom imala:-)

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem u te babske price ali evo npr.pupak. zaista mi sa devojcicom nije nije iskocio, a sa decacima jeste. Mada sigurno je do toga toga da se razglavilo sve :lol::lol::lol:

bepce i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem u te babske price ali evo npr.pupak. zaista mi sa devojcicom nije nije iskocio, a sa decacima jeste. Mada sigurno je do toga toga da se razglavilo sve :lol::lol::lol:

devojcicu nemam ali sa decakom meni nije iskocio... jedino sto se poklopilo meni sa tim pricama je da sam se ranije porodila i onaj kineski kalendar. Oatalo ne...

MakiJana i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni iskocio oba puta. Sa O linea negra sada je nema,tj.ima ali skroz dole malo. Dlake na stomaku prvi put bez a sada sa. Sa O sise nista,a sada se drapam kao blesava. Sa njom bubuljicr nista,sada 3 m kao u pubertetu. Jedino sto mi se kosa sporije masti sada nego pre...

Obe devojcice, dok se ne dokaze suprotno :lol:

bepce i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ni jednom nisam imala linea negra ^_^ ali pupak smesan samo tako. Sa J mi lep ostao, posle D fuj.. mogu zamisliti sada kakav ce biti.. moracu kod plasticara na popravku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras i cetvrto,dok ne stigne linea negra  ne racuna se:lol:

Iako je isti pol, moje trudnoce su dosta razlicite. Slicnost su spavanje kao top u prvom trimestru i to sto nisam imala mucnine ni povracanja.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni pupak nije ispa :D a u prvoj tr sam imala linea negr. Sad je jos nema, ili ne vidim, moze biti i to kolika sam ;(

Kazu da brat brata ne hrani,  pa ili rade fotomontazu na uz ili je to laz :P

I bre imam mnogo lepo dete a nisam se poruznila u I tr, sad se malko deformisem u faci, kakva ce tek ova lepota da bude:lol:

MakiJana i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa dečakom nisam imala mučnine, sa devojčicom da. Pupak mi nijednom nije ispao, lineu negru sam imala u obe trudnoće, u drugoj malo bleđu nego u prvoj. Sve drugo je bilo isto. A da! Više sam spavala u prvoj trudnoći, ali moguće je da je to bilo tako jer sam imala kad da spavam. :D Obe bebe terminske.

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula teoriju, ako ti se jede slano bice decak, a ako ti se jede slatko devojcica. 

Ja sam u prvoj T pojela tone i tone mesa, slatko nisam mogla da smislim. Cokolada mi smrdela. A rodih devojcicu. Sad je ista prica, ali jos ne znamo pol ove bebe. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni skoro iste obe trudnoće. Malo neke cudne mučnine na pocetku, pupak na mestu, bez linea negra. Sto je trudnoca odmicala ja se vise raspadala, sve me uzasno bolelo da u 9 mesecu nisam mogla posteno da se ispravim od bolova u donjem stomaku.

Al ja sam ZNALA da je prvi put moj sinko , a drugi put moja maca. Oba puta sam saznala u 12. nedelji, al ja sam toliko bila sigurna da nisam ni morala da pitam. 

bepce i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni skoro iste obe trudnoće. Malo neke cudne mučnine na pocetku, pupak na mestu, bez linea negra. Sto je trudnoca odmicala ja se vise raspadala, sve me uzasno bolelo da u 9 mesecu nisam mogla posteno da se ispravim od bolova u donjem stomaku.

Al ja sam ZNALA da je prvi put moj sinko , a drugi put moja maca. Oba puta sam saznala u 12. nedelji, al ja sam toliko bila sigurna da nisam ni morala da pitam. 

Kako to brate mili?! Zasto ja nikad nisam znala?! :D Ovo sam cula od mnogih, izgleda mi je slaba intuicija

snowhite, Margaritta i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni i moja intuicija zakazala :lol: nisam imala pojma, ma ni naznaku kog je pola beba..

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne verujem u te price ovakav stomak ili onakav, lice i lepota..mislim da je to do gradje tela plus godine, genetika i hormonske promene tj. kako nam telo prihvata. A za intuiciju mogla bi da potpisem , isto sam jednostavno znala..postoje i druge stvari koje osetim(predosetim) mozda je to sve povezano, zasto je tako ne znam.

miliccam, leni i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula i  90 % se pokazalo kao tacno :) prvi uz bebe i brzina otkucaja srca, preko 140 devojcica a ispod 140 decak... :) 

bas me zanima da li ce se i meni pokazati tacno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako to brate mili?! Zasto ja nikad nisam znala?! :D Ovo sam cula od mnogih, izgleda mi je slaba intuicija

Ne bih ti znala reći... Znam samo sto sam starija to sam intuintivnija:rolleyes: Malo kad me osecaj prevari 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jak osecaj da je decak(htela sam devojcicu u pocetku) i eto ga decak... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci imala osecaj da je devojcica. Ali jos uvek ne mogu da tvrdim da li je to bio predosecaj ili zelja. :lol:

Sad sam u samom pocetku tripovala da je musko. Ali od prvog uz nisam vise toliko sigurna. Videcemo....al neki osecaj mi sada govori da je ipak devojcica. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od pocetka trudnoce imala osecaj da ce biti devojcica i dobila sam devojcicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta meni vredi sto je ultrazvuk pokazao da nosim decaka 8 meseci kada se sada u 9 mesecu okrenulo ultrazvuk pokazuje devojcica , al otom potom svakako cu saznati za 3 nedelje kada se porodim nek je beba meni ziv i zdrava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja htedoh na temu da kazem nikako, dok nam uz ne pokaze ali izgleda da ni uz nije sigurica. 

Meni su obe trudnoce dosta razlicite a pol je isti. U prvoj tr jezive mucnine, potpun gubitak apetita, jela samo voce, mnogo mi se spavalo, koza lica u prvom trimestru uzas, pupak bio nesto izmedju ni spolja ni unutra, stomak skroz ka napred I podignut, bez lineae negre.

Sada mucnine dosta blaze, jedem sve zivo, koza lica cista, pupak samo sto nije ispao, stomak je jedino istog oblika, tacnije to je jedino zajednicko ali ja valjda tako nosim , takva mi gradja I genetika I opet nemam lineu negru. 

I oba puta devojcica, a to sam na pocetku I znala, dosta pre nego sto smo saznali pol. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.