Zubi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Za sve vreme trajanja trudnoce i nakon porodjaja nisam imala, hvala bogu, ni jedan jedini problem sa zubima, jer inace imam kvalitetne zube (o, hvala vam, roditeljji :rolleyes: ), a i grickala sam redovno FLUOROGAL tabletice, od kraja treceg meseca.

Moj cika zuba mi je rekao da je to dobro i za mene i ZA BEBU u stomaku.

Ne znam koliko je to tacno, ali mojoj cerkici su sa nepuna 4 meseca izasla oba donja sekutica !! (mada, po genetici, to bi trebalo da se desi oko sestog meseca, kao meni i mom muzicu)

Takodje, on ne preporucuje konac jer on moze vise da razdvaja desni izmedju zuba nego da pomaze. Po njegovom misljenju - to je vise stvar pomodarstva. Zube ne treba cackati nicim, niti zavlaciti sta izmedju njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u domu zdravlja više ne daju te tabletice flourogala i preporučuju da se ne koriste u trudnoći..ja sam njih grickala u trudnoći prvoj i super mi je bilo, bepcu su krenuli zubići sa 5 meseca..sada se razmišljam da krenem na svoju ruku da ih uzimam jer su mi baš prijale. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u domu zdravlja više ne daju te tabletice flourogala i preporučuju da se ne koriste u trudnoći..ja sam njih grickala u trudnoći prvoj i super mi je bilo, bepcu su krenuli zubići sa 5 meseca..sada se razmišljam da krenem na svoju ruku da ih uzimam jer su mi baš prijale. :)

A u cemu je problem sa tableticama flourogala?

Zasto se vise ne preporucuju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja dr ginekolog preporucila da grickam te tabletice zbog bebe. Problem jeste sto sam ih jedva nasla jer se ne proizvode vise pa sam nasla u nekoj apoteci gde imaju zalihe.

A mojoj drugarici je dr rekla da ih ne pije jer navodno, bebi onda mogu da okostaju fontanele pa kod porodjaja bebi nije elasticna glavica. Ja mislim da je to cista glupost ali kad je vec neko gore pitao zasto ne preporucuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево, седми сам месец и пре неки дан почеле су да ми отичу десни.

Била сам код зубарке, она рече неки стручни израз, као то је трудничко отицање десни и даде ми неки Генгигел.

Јел имате ви сличне тегобе и шта користите?

Jao žene, mene danas spopao neki bol..da li su desni ili izgleda krenuo neki umnjak da mi raste pojma nemam..samo boli, boli..pomaže mi jedino kada stavim pastu za zube na to mesto..ludilo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao žene, mene danas spopao neki bol..da li su desni ili izgleda krenuo neki umnjak da mi raste pojma nemam..samo boli, boli..pomaže mi jedino kada stavim pastu za zube na to mesto..ludilo :unsure:

Homeopata mi je dala kapi, jednom sam ih uzela i od tada nisam vise imala ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stomatoloska sestra i radila sam u dve najbolje ordinacije u Beogradu...Reci cu vam sta sam naucila u skoli a bila sam super djak....u trudnoci zubi ne propadaju...to su babske price...jednostavno se toliko okupiramo bebom i drugim stvarima vezanim za trudnocu da na zube zaboravljamo...to mogu da potvrdim i iz licnog iskustva...od kad sam kuci svaki dan samo razmisljam kako sad treba da se ponasam, sta da jedem, sta da ne jedem,koji vitamini mi trebaju itd.....a u normalnim okolnostima treba da se ide minimum 2 puta godisnje na kontrolu kod stomatologa (neki cak i cesce) makar da skinemo kamenac....ja stvarno nemam problem sa zubima cak i po 10 godina mi se nije kvario ni jedan zub...tj ono sto sam popravljala u prvom osnovne te plombe sam i sad samo promenila i sve mi je super....normalno je da vam nekad oteknu desni i to se zove upala desni ili gigivit....vrlo je vazno da se odmah obratite stomatologu da ne bi preslo u hronicno a i izaziva mnoga ozbiljna oboljenja ako se ne leci.....i druga velika zabuna je da ne smete da popravljate zube dok ste trudni i da primate anesteziju kod stomatologa.....naravno da necete dobiti punu kolicinu ali necete trpeti bol jer to ne prija ni bebi ni vama....i smete cak i da se snimate ali samo digitalno snimanje....koje sad sve veci broj ordinacija ima....

ako neko zeli jos nesto da me pita neka mi posalje privatnu poruku rado cu vam odgovoriti ukoliko sam upucena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je zubarka rekla da se upala desni ili gingivitis javlja kod trudnica zbog promene hormonskog statusa i da je to normalana pojava, ali da zahteva posebnu negu. A, s druge strane, čim mi je ustanovio trudnoću, dr mi je rekao da obavezno posetim zubara.

Meni zubi u trudnoći nisu stradali, ali sam jako vodila računa o ishrani, jer znam da beba uzima sve što joj treba. Tada sam počela da konzumiram mleko i mlečne proizvode zbog dodatnog unosa kalcijuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je zubarka rekla da se upala desni ili gingivitis javlja kod trudnica zbog promene hormonskog statusa i da je to normalana pojava, ali da zahteva posebnu negu. A, s druge strane, čim mi je ustanovio trudnoću, dr mi je rekao da obavezno posetim zubara.

Meni zubi u trudnoći nisu stradali, ali sam jako vodila računa o ishrani, jer znam da beba uzima sve što joj treba. Tada sam počela da konzumiram mleko i mlečne proizvode zbog dodatnog unosa kalcijuma.

Tako je!!! Zubi ne stradaju a za desni sam i ja rekla da je normalno da se upale ali da treba da se tretiraju kod stomatologa....i tvoj stomatolog ti je kao i ja rekao da u trudnoci treba da se ide kod stomatologa najnormalnije.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je!!! Zubi ne stradaju a za desni sam i ja rekla da je normalno da se upale ali da treba da se tretiraju kod stomatologa....i tvoj stomatolog ti je kao i ja rekao da u trudnoci treba da se ide kod stomatologa najnormalnije.....

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM ODLUCILA DA KORISTIM DRZAVU DO MAXIMUMA :lol: posto je u dz za trudnice i porodilje besplatna sva zubarska nega,krenula sam redovno da popravljam sve sto se da popraviti.uz to doktorica je feomenalna,ona i njena medicinska sestra me uvek nasmeju do suza :lol: strasno su opustene i i da imam strah od zubara,zbog nijh dve bi ga izgubila.

inace,desni su mi bas osetljive,ali gledam da bas jednom dnevno zube cistim koncem,a perem ih posle skoro svakog obroka.

Isto! Prosto mi je neverovatno da nesto moze biti zaista besplatno :) Do sada sam uvek isla privatno,ali mislim da cu ostati kod iste zubarke i posle trudnoce. Stomatolog Tatjana Vukojevic (DZ Novo Naselje) je DIVNA!!! Prijatno sam se iznenadila tretmanom, zaista su profesionalni, ljubazni i temeljni. Eto preporuke Novosadjankama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos nisam bila u DZ kod zubara jer godinama idem privatno, ali sam i ja odlucila da odem uskoro. Nemam kvarove, bar ne vidljive (pre dva meseca sam bila kod moje zubarke i onakaze da je sve u redu).

Desni su mi preosetljiveosetljive... Ne raskrvarim ih kad ih perem jer jako pazim, ali cim koncem prodjem izmendju zuba odmah pocne krv da ide. Bljak! Dosad nisam koristila Gingival C, ali mislim da cu morati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala bas uplu ali su bile jako osetljive tokom trudnoce ..kad sam prala zube obavezno sam puno krvarila!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je ovih dana spopalo sve zivo... Boluckaju me tri zuba odjednom a juce me je jedan od njih toliko zaboleo da nisam mogla da spavam cele noci.bg2.gif Drzala sam rakiju sto puta i nista, kazu pomaze, kod mene ne deluje... sad0002.gifNa karaju beli luk sam stavila i kao prestalo je malo od njega i evo sad me opet kao nesto po malo bolucka... A o desnima da ne pricam...sad0116.gif Razmisljam o zubaru, pa me zanima kako sve to utice na bebu, popravke, vadjenje, anestezija, pa i bol koji osecam... Da li je neka od vas popravljala i vadila zube u trudnoci i sl?????????? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popravljala jesem, nema posledica. Moj stomatolog ne podrzava misljenje da popravka zuba smeta, cak sa dve zastite vrsi i snimanje (ali kad je bas neophodno). Popravljala sam u 3 i 8 mesecu. Bez anesezije, mene to ne boli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoći sam išla svaka dva meseca na kontrolu i svaki put bi našla nešto novo za popravku, to je radila uz anesteziju, ta mala doza anestezije ne može da deluje na bebu. Čak sam i snimala jedan zub 3 dana pred porođaj :)

Inače imam loš kvalitet zuba, a u trudnoći je bilo još gore, stalne upale, novi kvarovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popravljala jesem, nema posledica. Moj stomatolog ne podrzava misljenje da popravka zuba smeta, cak sa dve zastite vrsi i snimanje (ali kad je bas neophodno). Popravljala sam u 3 i 8 mesecu. Bez anesezije, mene to ne boli :)

Ja se mnooogo plasim i bez anestezije ne bih smela nista da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zubar...brrrrrr...opet bih se išla poroditi nego na tu stolicu...izvini što te plašim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima!!!Pa ja moram da vam kazem da sam usla u trudnocu sa tri plombe i posto mi trudnice ne placamo nista kod stomatologa ja sam odlucila sve da ih promenim u bele i to sam uradila,bez anestezije i vadila sam zub i bilo je sve ok.Mislim da bi trebala da posetis stomatologa i za trudnice imaju posebnu anesteziju i sve sto ti treba>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam popravljala zube u 1.trudnoci,ginekolog kaze da ne sme da se daje anestezija a cika zubar kaze da nista ne steti.

Moze stetiti samo u 1.tromesecju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je ovih dana spopalo sve zivo... Boluckaju me tri zuba odjednom a juce me je jedan od njih toliko zaboleo da nisam mogla da spavam cele noci.bg2.gif Drzala sam rakiju sto puta i nista, kazu pomaze, kod mene ne deluje... sad0002.gifNa karaju beli luk sam stavila i kao prestalo je malo od njega i evo sad me opet kao nesto po malo bolucka... A o desnima da ne pricam...sad0116.gif Razmisljam o zubaru, pa me zanima kako sve to utice na bebu, popravke, vadjenje, anestezija, pa i bol koji osecam... Da li je neka od vas popravljala i vadila zube u trudnoci i sl?????????? :(

zube sampopravljala bez problema!jos je za trudnice i porodilje u dz besplatno!

moja dr mi nije davala anesteziju,nisamvadila,samo popravljala zube.ne smes da ides na snimanje zuba,mislim da ne mozes ni da rimis sve lekove(to oni znjau koje).

ja samiskoristilapriliku i popravila SVE sto sammogla popraviti,zamenila stare plombe,ispolirala zube...idi slobodno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zubar...brrrrrr...opet bih se išla poroditi nego na tu stolicu...izvini što te plašim...

bAREM MI OLAKSASA ZA PORODJAJ SA TIM POREDJENJEM... JA SE MISLIM KAD SE OVAKO PLASIM ZUBARA STA CU TEK NA PORODJAJU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam u prvom tromesecju ne bi trebalo da se dobija anestezija. a posle ne znam. Znam samo da me je u 7. mesecu zaboleo malo zub i da sam hitno vala nekog stomatologa ovde u kraju i da mi je ona rekla"bolje da secekamo da se porodis, ako mozes da izdrziz"....a ja nema sanse da bih isla kod zubara bez anestezije. i sa anestezijom mi nije sve jedno, a tek bez :o:o:o:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam pitala svog ginekologa da li smem da primim anesteziju kod zubara, on se nasmejao i rekao: "Naravno! A, zašto da ne!" I dodao: "Obavezno idite kod zubara!" Inače, čim mi je usatnovio trudnoću, rekao mi je da posetim zubara. I moja zubarka je rekla da nije nikakav problem anestezija, problem je snimanje, ali i to najviše u prvom trimestru. Što se tiče vađenja zuba, i to je ok i radi se u trudnoći (zar su zdravije gnojne ciste, fistule i ostalo što jako truje organizam), postoje antibiotici koje trudnice mogu da piju, a za bolove lekovi na bazi paracetamola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je moj ginekolog slao kod zubara-kaze ,sad ti je besplatno,pa sredi to :D A i postoji anestezija bez adrenalina ,koja je bezbedna u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.