Zubi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

To je normalna pojava u trudnoci. Meni su se u jednom periodu jako upalili desni, isla sam kod zubara, sve je lepo iscistio i predlozio da ispiram sa zalfijom. Svaki dan 1l zalfije i kasika soli. Grozno je, ali pomaze.

hvala mnogo nanny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Dachy @ 13.08.2012, 07:37)

Drage moje moze li savet sta da radim sa krvarenjem desni? procitala sam na nekom site-u da mora se povecati unos vitamina C.

iskustva, saveti...????? plsss

To je normalna pojava u trudnoci. Meni su se u jednom periodu jako upalili desni, isla sam kod zubara, sve je lepo iscistio i predlozio da ispiram sa zalfijom. Svaki dan 1l zalfije i kasika soli. Grozno je, ali pomaze.

nanny,skuvas caj od zalfije? to kontam ali sta radis sa solju? daj taj recept ako nije prbl. perem zube lacalut pastom i masiram gingivalom c malo kao pomaze ali ja bih to malo zalfijom dokusurila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam popravljala zube u 1.trudnoci,ginekolog kaze da ne sme da se daje anestezija a cika zubar kaze da nista ne steti.

Moze stetiti samo u 1.tromesecju!

ja sam u prvom tromesecju 7 zuba popravila i jedan hirurski vadila. nikakih problema to nije napravilo, a imam i jos par zuba da uradim.

celu proslu godinu sam bila bolesna i bas na jakim lekovima i zubi su mi skroz stradali, trudnoca se desila brze nego sto sam ocekivala i naravno da mi nije padalo na pamet da cekam.

ispostavilo se kao prava odluka jer je iznad zuba koji mi je izvadjen bila cista koja bi trovala i dete i mene. anestezija je posebna za trudnice, kao i spisak lekova ako se treba zastiti od infekcija.

snimanje zuba je zabranjeno u prvom tromesecju.

a fluorogal je izbacen iz upotrebe jer se pokazalo da kasnije moze da izazove sve i svasta.

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanny,skuvas caj od zalfije? to kontam ali sta radis sa solju? daj taj recept ako nije prbl. perem zube lacalut pastom i masiram gingivalom c malo kao pomaze ali ja bih to malo zalfijom dokusurila :)

Izvini, tek sad vidim pitanje... Skuvam 1l vode, stavim 2-3 kasike zalfije, 1 kasiku soli i ostavim malo da odstoji. Posle procedim zalfiju i ispiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, tek sad vidim pitanje... Skuvam 1l vode, stavim 2-3 kasike zalfije, 1 kasiku soli i ostavim malo da odstoji. Posle procedim zalfiju i ispiram.

hvala draga srce si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za upalu desni, uzimam ozostep gel, uvek mi je pomagao. I pre trudnoce, i sad. Olaksanje u momentu bukvalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i sad mi to kazes! ;):P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i sad mi to kazes! ;):P

xD pa pitajjjj :P em nije skup.. a trajeee dugooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje moze li savet sta da radim sa krvarenjem desni? procitala sam na nekom site-u da mora se povecati unos vitamina C.

iskustva, saveti...????? plsss

Ja sad videh ovo. Meni su desni toliko krvarile u trudnoci da sam mislila da ce mi svi zubi ispasti. Znas kad sam ih prala tako sto sam lagano cetkicom prelazila preko njih. A zadah je bio jeziv. Znam kad sam jela jabuku ono zagriz sav bude krvav, a miris u trans da padnes. Otisla kod zubara ubedjena da su mi svi zubi kvarni i da je to problem. Zubarka mi samo ocistila kamenac koji je pogorsavao stvar sa krvarenjem i konstatovala da su mi svi zubici zdravi. Ona je rekla da ni slucajno nista ne mazem, nikakav gel, vec da ispiram sa zalfijom. Ja nisam ni to, meni je bilo dovoljno da mi kaze da mi nece ispasti zubi i da ih slobodno istrljam kako sam i radila do tog krvarenja. I kaze to ce proci kad se porodis. E bukvalno je proslo cim sam se porodila. Ujutro u porodilistu kad sam prala zube ni traga od krvi i evo hvala Bogu ni jedan dan od tad vise nemam taj problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.