Zubi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Nikada nisam imala bilo kakav problem sa zubima, nikad ni jedan nisam popravljala, bas se tudim da ih odrzavam kako treba( konac, pasta, vodica) pa se nadam da ce tako i ostati.

Nego evo da podelim sa vama jedan prirodan lekic, u svakom slucaju ne moze da skodi:

Liječenje suncokretovim uljem

Dr. F. Karach, sudionik na kongresu Ukrajinskog udruženja onkologa i bakteriologa, iznio je metodu neobičnog jednostavnog načina liječenja ljudskog tijela, i to pomoću suncokretovog ulja. Rezultati ovog postupka liječenja izazivaju čuđenje i sumnju ali svatko se može uvjeriti u vjerodostojnost njegovih dokaza i iskušati dijelovanje na vlastitu tijelu.

Više je nego začudjujuće da su ovom neškodljivom biološkom metodom liječenja postignuti takvi uspjesi u liječenju i izliječenju bolesti bez kirurških zahvata i uzimanja lijekova, koji često izazivaju štetne popratne pojave. Temeljeno je načelo ovog liječenja veoma jednostavno: ispiranje (mućkanje) ulja u ustima, a sam organizam preuzima dalji postupak samoizliječenja. Na taj je način moguće istodobno liječiti stanice, tkivo i organe, zato što se ovim postupkom sprečava uništenje mikroflore i razaranje ljudskog organizma. Bez zdrave mikroflore, ljudski je vijek upola kraći, jer čovjek bi mogao doživjeti dob od 140 do 150 godina. Ovom se metodom liječi niz bolesti.

Postupak :

Najmanje jedna čajna, a najviše jedna žlica za jelo suncokretova ulja mućka se zatvorenih usta, ispirajući i provlačeći izmedju zubi, bez žurbe i truda oko 15 do 20 minuta. Ulje se ni u kom slučaju ne smije progutati. Ispljunuta je tekućina bijela kao mlijeko, a ako je još žuta, ispiranje je bilo prekratko. Nakon toga usta se moraju više puta isprati vodom, a četkicom valja isprati zube. Ispljunuta je tekućina vrlo otrovna (slikovito rečeno), zato bi se umivaonik trebao dobro isprati.

U ispljunutoj tekućini nalazi se velika količina štetnih bakterija te drugih štetnih tvari i toksina. Važno je napomenuti da se ovim postupkom ispiranja pojačava izmjena tvari u organizmu, tako da se uspostavlja trajno ozdravljenje. Najuočljiviji je učinak učvršćavanje klimavih zubi, a zubi postaju vidljivo bijeli. Najbolje je započeti ispiranje ujutro prije jela. Da bi se proces liječenja ubrzao, postupak se može ponoviti tri puta na dan prije jela i na prazan želudac. Time je izliječenje brže i djelotvornije. Liječenje traje toliko dugo dok se organizmu ne vrati prijašnja snaga, svježina i miran san. Nakon buđenja ne smije imati umora ni tijelo ni psiha osobe, a podočnjaci moraju nestati. Moraju se pojaviti zdrava glad, dobar san i neometana sposobnost pamćenja.

Na početku se mogu pojaviti znakovi prijašnjih bolesti, što je u bolesnika koji boluje od više bolesti moguće. Pogotovo se taj osjećaj pojavljuje kada neka osoba ima više žarišnih upala, koje aktiviraju jedna drugu, a koje bi bez liječenja uzrokovale tešku bolest ili smrt. Zato i ne postoji razlog da se prekine ovo liječenje ako bi se i pojavila povišena tjelesna temperatura. Eventualno pogoršanje samo je dobar znak da se tijelo počelo oporavljati i da bolest nestaje.

Zapravo, liječenje je uspješno samo za vrijeme ispiranja usta uljem, a koliko često na dan valja ponoviti postupak, ovisi o bolesnikovu osjećaju. Akutne se bolesti ovom metodom liječe dva do četiri dana, a kronične ponekad do jedne godine.

preuzeto sa www.val-znanje.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon sto sam izvadila krv doktorka me je poslala kod zubara zato sto su mi bili poviseni leukociti 11.1.Kada sam otisla zubaru zubarka je videla karijes na 3 zuba i odmah popravila jedan i stavila kaze neki lek na njega?Ja sam u 10 nedelji i zubarka to zna,da li je smela da mi radi taj zub pre treceg tromesecja?kakva su vasa iskustva i da li je ona mozda stavila neke bezopasne lekove s obzirom da zna da sam trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nemas razloga za brigu.Ja sam popravljala zube normalno u trudnoci,cak sam i u petom mesecu izvadila zub.

Ako dr zna da si trudna,da nisi smela da popravljas rekla bi ti to sigurno.Tako da bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon sto sam izvadila krv doktorka me je poslala kod zubara zato sto su mi bili poviseni leukociti 11.1.Kada sam otisla zubaru zubarka je videla karijes na 3 zuba i odmah popravila jedan i stavila kaze neki lek na njega?Ja sam u 10 nedelji i zubarka to zna,da li je smela da mi radi taj zub pre treceg tromesecja?kakva su vasa iskustva i da li je ona mozda stavila neke bezopasne lekove s obzirom da zna da sam trudna

Nista ne brini, ne moze da skodi bebi, ja sam pocela od osme ndelje da sredjujem zube, takodje su mi stavili lek, i nikakvih posledica nije bilo, i dr mi je rekla da i ne moze da ih bude.

Samo opusteno, uzivaj u trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam,hvala,hvala,celu noc nisam spavala toliko sam se nasikirala jer citam na internetu da se uopste ne preporucuje pre 13 nedelje jer je placenta najpropustljiviji i neki lekovi kojima lece zub mogu da prodju kroz krvotok i da dodju do bebe i ozbiljno ostete plod.Jako sam obazriva sto se svega tice zato sto je rodjeni brat moga muza gluvonem pa se uzasno plasim da nesto ne osteti plod jer i njega su ostetili lekovi koje su mu davali doktori kad je bio beba i eto kako su ga upropastili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelina, Cicana je u pravu - i lek, i anestezija koja se dobija prilikom vađenja ili popravljanja zuba, deluju lokalno. Jedino što ne bi smelo da se radi u trudnoći, jeste snimanje zuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh dobro je.Mislim i ja znam da sme zub da se popravlja u trudnoci ali se ja brinem sto je to rana trudnoca prvo tromesecje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada sam se cula sa mojim ginekologom i pitala je kako bi samo htela da se konsultujem sa njom da li je lecenje zuba u prvom tromesecju dozvoljeno ona je rekla ne bi te ja slala da je zabranjeno cak je neophodno.sad mi je mnogo lakse ali me bune ti silni sajtovi i forumi na kojima apeluju da treba sve intervenije vezane za zube odloziti za drugo tromesecje jer je u prvom placenta mnogo popustljiva i taj lek sa zuba moze da prodje do ploda...ko je sad tu u pravu ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada sam se cula sa mojim ginekologom i pitala je kako bi samo htela da se konsultujem sa njom da li je lecenje zuba u prvom tromesecju dozvoljeno ona je rekla ne bi te ja slala da je zabranjeno cak je neophodno.sad mi je mnogo lakse ali me bune ti silni sajtovi i forumi na kojima apeluju da treba sve intervenije vezane za zube odloziti za drugo tromesecje jer je u prvom placenta mnogo popustljiva i taj lek sa zuba moze da prodje do ploda...ko je sad tu u pravu ne znam

Imaj poverenja u svog lekara i ne brini ništa! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj svom lekaru. Na forumima se svasta moze procitati, boze sacuvaj cega sam se sve nacitala (ne mislim, pritom na ovaj forum. Ovde su sve zene rekle da veruje svom lekaru :) ) Naravno, ni to nije apsolutno. Treba se obavestiti, ali polako, smireno i selektivno. Uzivaj u trudnoci. Samo bez panike.

Pozdrav i sve najbolje ti zelim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno.idem danas da popravim jos jedan zubic i uzivam u trudnoci i presrecna sam necu sebe vise da prepadam i stresiram glupostima,sad sam se i ja uverila da na internetu svasta pise.Cak sam se istraumirala posto sam pila prenatal i folnu kiselinu i negde procitala da su toprevelike kolicine folne kiseline i da ostecuju plod sto su me ostali i dr naravno razuverili a ja preplakala bezveze ceo dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno.idem danas da popravim jos jedan zubic i uzivam u trudnoci i presrecna sam necu sebe vise da prepadam i stresiram glupostima,sad sam se i ja uverila da na internetu svasta pise.Cak sam se istraumirala posto sam pila prenatal i folnu kiselinu i negde procitala da su toprevelike kolicine folne kiseline i da ostecuju plod sto su me ostali i dr naravno razuverili a ja preplakala bezveze ceo dan

Sve smo mi iste u prvoj trudnoci. Kad bih samo znala zbog cega sam ja sve plakala... pa nista, zivo i zdravo dete. ( meni su rekli da je folna kiselina dobra za razvoj ''mozdanih vijuga'', s o bzirom da je nisam pila od samog pocetka, utripovala sam da ce mi dete biti glupo :blink: , al valjda to tako bude u trudnoci, svasta nas optereti)

Moj stomatolog cak u izuzetnim slucajevima napravi i snimak u trudnoci ali se preko stomaka stave one dve zastite, mislim na one ''prsluke'' (nadam se da me razumes). Popravila sam u drugom mesecu trudnoce i u osmom mesecu. I nas Dr u Domu zdravlja preporucuje folnu kiselinu i prenatal. Ja nisam pila jer se ja debljam od prenetala, pila sam ga u 7 mesecu ponekad, u 8 mesecu cesce i u 9 ono sto mi je ostalo ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci ood toga se debljam i ja sam ga pila i u tom periodu ja sam jela kao luda.Drago mi je da me razumete na drugom forumu zena mi je rekla da preterujem i da mnogo zapitkujem..kako da ne zapitkujem juce sam otisla da mi dr uradi vaginalni i vervikalni bris,bris na ureaplasmu,klamidiju i zena mi tako odvratno kaze dete znas ti koliku ranu imas na grlicu materice ogromnu a ja je pitam koliko je to opasno po plod ona kaze pa ako je karcinom opasno je..Ajde kazite mi jer to normalno trudnici da se kaze.Posto nisam kod te doktorke isla pre trudnoce nisam znala kakva je i moja bliska rodjaka koja radi tu mi je rekla da ni u ludilu ne idem kod nje da ona to laze i da to radi da bi te navukla kod nje privatno ona to radi laserski bla,bla i kaze da je vec kaznjena zbog toga tuzila je neka zena i sad hoce tebi tu nesto da cacka ni u ludilu.i kako da budem smirena juce sam plakala ceo dan ne panicim ja pre vremena nego ne mogu da vam opisem kako mi je to grozno rekla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve i da imas ne znam ni ja sta nije normalno da ti medicinsko lice to tako saopsti, nije eticki ispravno. Za svaki slucaj, cisto da bi ti mirno spavala, idi jos negde da te neko pogleda i utvrdi da li stvarno ima nesto ili nema, a taj komentar potisni, jer ako nesto postoji, vec bi neko video, ne moze to preko noci tako strasno i grozno i ogromno da se pojavi niotkuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,da idem u ponedeljak kod doktorke u visegradsku koja je mesec dana bila na odmoru zato nisam mogla cekati nju inace je divna doktorka i da nadje nesto ona zna da opusti uvek izadjem raspolozena iz njene ordinacije.ona mi je prosle god u decembru radila kiretazu i kod nje sam lecila ureaplasmu i ona je tako opustena kao ne brini nije ona toliko opasna docicemo joj mi glave i dosli smo joj glave.Ja ne kazem mozda je ova stvarno videla ranu ali cu ja to ipak proveriti jer u nju inace od pocetka nemam poverenja.Npr vadila sam krv i leukociti su mi bili 11,1 a pise da je granica do 10 ona je odmah digla frku da je neka upala i poslala me kod zubara mislim ok sto me je poslala zubaru ali meni su rekli da supovecani leukociti u trudnoci normalni sad ne moguce da ona tone zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam fenomen!!!! sad je poceo da mi raste stalni zub, trojka gore levo, u 27. godini!!! do sad je bio miran pa je kad sam bila 7. mesec trudnoce poceo da izbija ali posto mi je mlecni zub jak i niti se klati niti me boli (boleo je 3, 4 dana ovaj stalni dok se nije namestio tek ispod desni) zubarka je rekla da sacekamo bebicu pa cemo da vidimo sta cemo dalje jer ce verovatno trebati boc boc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam fenomen!!!! sad je poceo da mi raste stalni zub, trojka gore levo, u 27. godini!!! do sad je bio miran pa je kad sam bila 7. mesec trudnoce poceo da izbija ali posto mi je mlecni zub jak i niti se klati niti me boli (boleo je 3, 4 dana ovaj stalni dok se nije namestio tek ispod desni) zubarka je rekla da sacekamo bebicu pa cemo da vidimo sta cemo dalje jer ce verovatno trebati boc boc :)

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hejd drage mame-trudnice,ima li savjeta za lijek-boli zub...ne pomaze zalfija,znam da ne bih trebala zubaru...postoji li i jedan lijek koji smijemo piti...

Imate li iskustva ?? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hejd drage mame-trudnice,ima li savjeta za lijek-boli zub...ne pomaze zalfija,znam da ne bih trebala zubaru...postoji li i jedan lijek koji smijemo piti...

Imate li iskustva ?? :unsure:

Kako ne bi trebala kod zubara? Ako te boli zub, bolje je sto pre da odes, nema veze ako si trudna.

Mislim da mozes popiti paracetamol, mozda i brufen...ipak se moras konsultovati sa doktorom. Naprskaj Tantum verde sprej, od toga ce ti utrnuti taj deo gde ti je zub.

I sutra kod zubara, obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno bi trebala kod zubara, sto pre, da ne krene neki proces, jer onda to bitno komplikuje popravku zuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes popiti febricet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes popiti febricet ;)

Duse drage,hvala vam-ja tek sada citam,odmah isla kupiti Paracetamol,to sam nabrzaka nasla na internetu da je dobro,popila i POKUSALA zaspati :)

'Juce' mame nisu smjele ici zubaru-najmanje anestesiju primiti,'Danas' citam da je to u redu i htjela sam podjeliti misljenje sa vama...

Prije nedelju dana,posjetila sam zubara(drugi zub) nije ga zeleo raditi-jer sam TRUDNA...

Drago mi je za savjete,hvala vam-pozdrav od buduce mame koja ima jake zubobolje -Ljubim vas :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duse drage,hvala vam-ja tek sada citam,odmah isla kupiti Paracetamol,to sam nabrzaka nasla na internetu da je dobro,popila i POKUSALA zaspati :)

'Juce' mame nisu smjele ici zubaru-najmanje anestesiju primiti,'Danas' citam da je to u redu i htjela sam podjeliti misljenje sa vama...

Prije nedelju dana,posjetila sam zubara(drugi zub) nije ga zeleo raditi-jer sam TRUDNA...

Drago mi je za savjete,hvala vam-pozdrav od buduce mame koja ima jake zubobolje -Ljubim vas :):D

Mozes da popravljas zube u trudnoci do mile volje. Nije stetno, cak je pozeljno, jer karijes negativno utice na bebu, a da ne pricam o infekcijama. Lokalnu anesteziju takodje mozes da primis, kao i neke antibiotike, ako zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duse drage,hvala vam-ja tek sada citam,odmah isla kupiti Paracetamol,to sam nabrzaka nasla na internetu da je dobro,popila i POKUSALA zaspati :)

'Juce' mame nisu smjele ici zubaru-najmanje anestesiju primiti,'Danas' citam da je to u redu i htjela sam podjeliti misljenje sa vama...

Prije nedelju dana,posjetila sam zubara(drugi zub) nije ga zeleo raditi-jer sam TRUDNA...

Drago mi je za savjete,hvala vam-pozdrav od buduce mame koja ima jake zubobolje -Ljubim vas :):D

Mozda bi morao da ti ga snimi pa to hoce da izbegne? Btw nikada nisam cula, cak ni u doba kada je moja mama nas radjala da se trudnici ne savetuje da popravlja zube, naprotiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda bi morao da ti ga snimi pa to hoce da izbegne? Btw nikada nisam cula, cak ni u doba kada je moja mama nas radjala da se trudnici ne savetuje da popravlja zube, naprotiv...

Hvala :)) eto odosmo nas dvoje cika Zubi za koji dan...(uh taj posao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.