Zubi u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Sasvim slobodno idi kod stomatologa, cak i uz anesteziju, bebi nista nece skoditi, bez brige, govorim iz iskustva. Uostalom, meni su i serklaz svaljali u totalnoj anesteziji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

What about medications used in dental work during pregnancy?

"Currently, there are conflicting studies about possible adverse effects on the developing baby from medications used during dental work. Lidocaine is the most commonly used drug for dental work. Lidocaine (Category B)does cross the placenta after administration.

If dental work is needed, the amount of anesthesia administered should be as little as possible, but still enough to make you comfortable. If you are experiencing pain, request additional numbing. When you are comfortable, the amount of stress on you and the baby is reduced. Also, the more comfortable you are, the easier it is for the anesthesia to work.

Dental work often requires antibiotics to prevent or treat infections. Antibiotics such as penicillin, amoxicillin, and clindamycin, which are labeled category B for safety in pregnancy, may be prescribed after your procedure. "

Ovo kaze "American Pregnancy Association". Znaci moze, najbolje drugi simestar i sa sto manje anestezije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenica je izvadila zub uz partiju plakanja pre odlaska zubaru... Ziva sam i zdrava sam i zub me ne boli vise... Samo dok zaraste rana i onda na ciscenje desni... I tako... Nadam se da to ne boli... Tu verovatno nema anestezije... Da sam popravljala onesvestila bih se na onoj stolici... Ovako je brzo proslo... Mrzim zube i zubare. <_<

1752066n7888j4sbh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u trudnoci stvarno uzasno krvarile desni,bas sam se bila uplasila dok nisam saznala da je to normalno jer su osetljivije.

Moje desni su uzasne i otecene... i bole me... Zubar Mi je rekao da ne koristim nista samo da odem kod njega na ciscenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa evo jedne korisne teme, nadam se! Kazu da nekim trudnicama stradaju zubi tokom trudnoce... Jako je bitno odrzavati higijenu usta i desni. Meni je ginekolog napomenuo da je odlazak kod zubara obavezan. Bila sam u 5-om mesecu, sve je bilo u redu, ocistila mi je kamenac (sto je jako vazno da ne bi doslo do krvarenja desni) i polirala zube. Otici cu i sad krajem 8-og meseca. Neke trudnice po preporuci grickaju fluor, ja to nisam uzimala, mozda bi uzela da sam primetila neke tegobe... I upotreba konca za zube vam je jako bitna svako vece. Pranje zuba sto meksom cetkicom i da se redovno menja-na neka 2 meseca recimo. U trudnoci mozete sve da radite kod zubara (sem nekih ozbiljnijih hirurskih zahvata) od treceg meseca, osim snimanja zuba, koje treba izbegavati. Zato se preporucuje da se pregledaju zubi i snime dok se trudnoca planira. Puno kalcijuma naravno i nema brige! ;)

Ja sam danas cistila kamenac i bas je bolelo ali samo zato sto su mi desni bile extra otecene... Ali sad mi je dosta lakse, jedan dan bez bolova... A bas sad planiram da kuvam caj od zalfije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene otkako sam se vratila sa ciscenja ne boli nista, tako da svima preporucujem... Meni su desni bile uzasno upaljene, meso je pocelo da se povlaci a evo sad se sve vraca na svoje mesto... medium-smiley-103.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u pocetku trudnoce sam imala bol kod jednog zuba.. tad mi je tri popravila, naravno bez anestezije jer se ne daje u prvom trimestru, ocistila-skinula kamenac, ispolirala i uradila fluorizaciju koju bi trebalo raditi jednom godisnje.. po preporuci zubara pocela sam da koristim Parodontax pastu i odlicna je, bas kod krvarenja desni .. inace taj zub koji me je boleo nije radila jer nije u pitanju zub vec dzepovi oko tog i susednog zuba i koriscenjem ove paste to se smirilo i prestao je bol.. nakon porodjaja cu to srediti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U drugom mesecu trudnoce sam popravila zub uz anesteziju i jedan zub u osmom, takodje uz anesteziju. Stomatolog mi je rekao da se anestezije razlikuju-neke smeju a neke ne u trudnoci. Sta vise-te koje nisu smele su neke koje retko koji zubar jos uvek koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa super, bolje je kad se srede na vreme kao ti sto si uradila...... Ja samo molim Boga da me neki ne zaboli dok se ne porodim... Pa posle da ih sredjujem jedan po jedan...

e742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gife742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gife742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gife742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gife742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gife742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gife742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gife742df88bb5aef8db8e27b81ccd75681.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tako u prvoj trudnoci, molila boga da me nesto ne zaboli.. pa kako me nista nije zabolelo, posle obaveza oko deteta a nemarnost-ne idemo zubaru dok ne zaboli..

zato sad odlazim cesce, a i drugarica mi je zubni tehnicar pa me je dobro izribala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam tako u prvoj trudnoci, molila boga da me nesto ne zaboli.. pa kako me nista nije zabolelo, posle obaveza oko deteta a nemarnost-ne idemo zubaru dok ne zaboli..

A PA TO DA... CIM NE ZABOLI OPUSTIS SE A I OBAVEZE SU TU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila kod cika ube,proslog meseca. Svi su mi zdravi,sem jednog,koji bi trebao da se vadi.Mada,kako me ne boli, sam zubar mi je rekao da je bolje da sacekamo porodjaj (i da se nadamo da nece zaboleti do tada),pa da mi ga onda snimi i izvadi.. Nije bio za vadjenje bez prethodnog snimanja.. A tek jaaaa :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEKA, BOLJE SACEKJ... NIJE TO JOS PUNO.... NADAM SE DA NECE DA TE ZABOLI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NEKA, BOLJE SACEKJ... NIJE TO JOS PUNO.... NADAM SE DA NECE DA TE ZABOLI...

I jaaa,i jaaaa :unsure::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila kod cika ube,proslog meseca. Svi su mi zdravi,sem jednog,koji bi trebao da se vadi.Mada,kako me ne boli, sam zubar mi je rekao da je bolje da sacekamo porodjaj (i da se nadamo da nece zaboleti do tada),pa da mi ga onda snimi i izvadi.. Nije bio za vadjenje bez prethodnog snimanja.. A tek jaaaa :blink:

ja imam jedan takav za koji cekamo porodjaj, pa onda snimanje i dalje.. ne znam da li ti je zubar predlozio mozda da koristis pastu Parodontax, odlicna je. ja je koristim, evo vec tri meseca, super je i bas je preporucuju u trudnoci, smiruje desni i ublazava krvarenje.. meni je smirila i bol zuba, jer su me ustvari boleli dzepovi izmedju zuba.. pasta je odlicna, zelenu koristim sa fluoridom, malo je bljak dok se ne naviknes ali su mi sad dsruge bljak ako je zaboravim negde poneti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENE DESNI NISU PRESTALE DA BOLE DOK NISAM OTISLA NA CISCENJE... ZIVELO CISCENJE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isla redovno u trudnoci, ali ostade jedan nezavrsen, sto zbog nemogucnosti snimanja, mada ovde procitah da postoji digitalno snimanje, sto zbog ociglednog nedostatka volje zubarke da radi svoj posao, pa sam prosla pakao, objasnjenje u temi IMUNITET A STA TO BESE. Iz ove perspektive mi se cini da je vazniji dobar zubar nego onaj ko te poradja, jer, cini mi se, poroditi bi se mogla i sama, a ovo sa zubom je strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, imas digitalno snimanje na uglu grckoskolske ulice (preko puta zeptera)...

hvala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec dva dana muku mucim sa zubom. Prvo sam naravno cekala da samo prodje ( naravno nisam docekala ), da bi danas otisla prvo kod zubarke, te mi je izvadila tu plombu, otvorila zub da se smiri malo, da prezivim vikend, kaze mora da se vadi. A posto ne zna dal je povezan sa sinusima treba da ga snimam, ili da nadjem neki stari snimak kad sam radila zub pored kaze videce se i tu. U medjuvremenu zamirem od bolova i dalje, zvala sam i ginekologa da vidim sta mogu popiti za bolove te mi je rekao da za bolove uzmem kafetin, a za zub da pijem cefaleksin za upalu. Mada meni nesto to ne pomaze... samo da docekam pon i da vidim dal ce hteti da mi izvadi ovo... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh sta mi se desi jutros, spremam se da odem do gin da uradim double test i perem zubice kad ono kvrc :o :o :o ... pogledam a ono zubic sedmica cela krunica bez korena! A nije bio za vadjenje i sad sta sad?A kod zubara idem sa krokodilskim suzama a iskreno ovaj moj cika zuba malo dere,a u DZ ne znam ni jednog dobrog zubu?

Ima li nekog sa iskustvom u Niskom DZ? :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mama!

U petom sam mesecu trudnoce pijem partosistem od cetvrtog meseca trudnoce zbog blagih kontrakcija i tvrdog stomaka,22.08.sam bila na kontrolu doktorka mi je prepisala opet partosistem ali da pijem na osam sati,prethodno sam pila na sest.Kada ispijem tu kutiju rekla mi je da prestanem i da ne dolazim na pregled sve dok ne prodju mesec dana odnosno 22.09.,jedino ako budem opet imala bolove da joj se javim,interesuje me od iskusnih mama da li je to ok.A ono zbog cega ne mogu da spavam je umnjak koji je poceo da me boli pre trudnoce ali nisam smela da ga izvadim jer kako zubar kaze po snimku bio mi je u kanalu pa je bilo rizicno,pila sam dexsazon i neke antibiotike,cistitli ga redovno,bol je uminuo i rekao mi je da dodjem nakon dva meseca,ali sam ostala u blagoslovenom stanju.Sada ne znam sta da radim od cetvrtog meseca imam jake bolove bila sam kod zubara ali oni kazu da nije preporucljivo,pa kao da dolazim stalno na odrzavanje i ciscenje,ali to je nemoguce i ja ne mogu da izdrzim do termina jer su bolovi nepodnosljivi,zelela bih da znam da li ja mogu ovaj umnjak da izvadim a da to ne steti mom bebcu!!! Zabrinuta mama :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mama!

U petom sam mesecu trudnoce pijem partosistem od cetvrtog meseca trudnoce zbog blagih kontrakcija i tvrdog stomaka,22.08.sam bila na kontrolu doktorka mi je prepisala opet partosistem ali da pijem na osam sati,prethodno sam pila na sest.Kada ispijem tu kutiju rekla mi je da prestanem i da ne dolazim na pregled sve dok ne prodju mesec dana odnosno 22.09.,jedino ako budem opet imala bolove da joj se javim,interesuje me od iskusnih mama da li je to ok.A ono zbog cega ne mogu da spavam je umnjak koji je poceo da me boli pre trudnoce ali nisam smela da ga izvadim jer kako zubar kaze po snimku bio mi je u kanalu pa je bilo rizicno,pila sam dexsazon i neke antibiotike,cistitli ga redovno,bol je uminuo i rekao mi je da dodjem nakon dva meseca,ali sam ostala u blagoslovenom stanju.Sada ne znam sta da radim od cetvrtog meseca imam jake bolove bila sam kod zubara ali oni kazu da nije preporucljivo,pa kao da dolazim stalno na odrzavanje i ciscenje,ali to je nemoguce i ja ne mogu da izdrzim do termina jer su bolovi nepodnosljivi,zelela bih da znam da li ja mogu ovaj umnjak da izvadim a da to ne steti mom bebcu!!! Zabrinuta mama :(

Pa ja sam popravljala zub u trudnoci pod anestezijom,receno mi je da anestezija ne steti,pa samim tim smatram da mozda iz tog razloga mozes,a ako je neki drugi razlog...to onda ne znam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru imenjakinja,ali ti si popravljala zub,a ovaj umnjak je za vadjenje a kao ne mogu da mi ga izvade,trpim bolove ali sutra ja odoh da se konsultujem sa zubarom ovo je nepodnosljivo,jos jednom hvala sto si mi odgovorila,ja sam ovde nova pa se i slabo snalazim ovde na forumu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru imenjakinja,ali ti si popravljala zub,a ovaj umnjak je za vadjenje a kao ne mogu da mi ga izvade,trpim bolove ali sutra ja odoh da se konsultujem sa zubarom ovo je nepodnosljivo,jos jednom hvala sto si mi odgovorila,ja sam ovde nova pa se i slabo snalazim ovde na forumu!!!

Ma ja sam ti rekla ako si u nedoumici za anesteziju...Ali naravno da stomatolog mora da ti kaze,ali mislim da na tebe nece dobro delovati da trpis jaku zubobolju do kraja trudnoce!

Dobrodosla na forum,uhodaces se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok Jokice hvala na dobrodoslici,ne plasim se anestezije resicu ja to vec sutra ako je moguce,znam da po mene nece valjati ako budem odugovlacila!!!Veliki pozdrav...!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.