Šetnja sa bebom

odgovora

Objavljeno

Andjelcicu, svaka cast! :P

Bas ste se lepo utoplili, bas za ove vremenske prilike.

Jedan savet: Obuci mu bodi dugih rukava i preko neki duksic ili dzemper na kopcanje,tako da ga u svakom trenutku mozes raskomotiti, ako je prevruce negde.

Sa dva bodica je malo nezgodno...

Nisi spominjala sal, rukavice? Jel ste stavili i to? :rolleyes:

Stavljam mu uvek carape na rukice, ali sal ne zato sto je u ovom skafanderu totalno zakopcan od glave do pete, jedino mu je kapuljacica malo mala pa onda ipak ima kapu. Carape mu dodju bukvalno do lakta, jer imamo one dokolenice, pa onda zato nisam dva bodija na duge rukave. Sve nesto gledam da ga obucem kao sebe, a ja sam taj dan nosila samo majicu na duge rukave i kaput preko, jos sam preko svega toga njega zakopcala svojim kaputom. Sad se nesto pitam da li mu je ipak bilo vruce, hm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram sledece nedelje bebu da izvedem malo napolje,naravno prvo na par min. Jel mislite da moze,nije rano? Sve mislim da ce joj sigurno prijati da izadje malo ma svez vazduh.Naravno necu je voditi ako pada sneg ili duva vetar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram sledece nedelje bebu da izvedem malo napolje,naravno prvo na par min. Jel mislite da moze,nije rano? Sve mislim da ce joj sigurno prijati da izadje malo ma svez vazduh.Naravno necu je voditi ako pada sneg ili duva vetar.

Kao što kaže Mama maza, samo napred! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sad od kako je otoplilo setamo skoro svaki dan,medjutim bas zato sto je toplije znaci oko 15-20 stepeni,ne znam kako da obucem bebicu.Obicno je obucen bodi kratki rukav,odelce i skafander i naravno kapica.Cini mi se da mu je prevruce ali se bojim da ga skinem.Sta misle iskusne mame kako je najbolje obuci bebu kad se ide u setnju da joj bude prijatno?Pogotovo ovih dana dok nije ni zima a ni vruce.Hvala vam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sad od kako je otoplilo setamo skoro svaki dan,medjutim bas zato sto je toplije znaci oko 15-20 stepeni,ne znam kako da obucem bebicu.Obicno je obucen bodi kratki rukav,odelce i skafander i naravno kapica.Cini mi se da mu je prevruce ali se bojim da ga skinem.Sta misle iskusne mame kako je najbolje obuci bebu kad se ide u setnju da joj bude prijatno?Pogotovo ovih dana dok nije ni zima a ni vruce.Hvala vam :rolleyes:

Skafander NIKAKO,nemoj pretopljavati dete,bodi kratkih rukava,duks i jakna ,pantalone ispod dokolenice ,naravno bez kape...15-do 20 stepeni ti reče?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skafander NIKAKO,nemoj pretopljavati dete,bodi kratkih rukava,duks i jakna ,pantalone ispod dokolenice ,naravno bez kape...15-do 20 stepeni ti reče?

DA,na suncu je jako toplo,zato se bojim da mu je jadnicku vruce,nista,tako cu ja njega.A sta kazes bez kape?Moj Luka je celavko ima malo kose,da mu ne bude zima bez ili slobodno da bude bez?Nisam pametna. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo izlazili svakodnevno, cak i ako je -15 C, bar na 20-tak minuta. Oblacila sam ga za jedan sloj vise nego sebe- hulahopkice, bodi kratkih rukava, duks i pantalonice. Preko jakna (mi nismo ni kupovali skafander).

Sanluka, ukoliko je 15-20 C, slobodno bez kapice, nebitno sto nema kosicu. :) Naravno, ukoliko duva hladan vjetar, bolje je staviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo danas bili u setnji..carapice (kratke, bodic na duge rukave, zeka, skafander, tanja kapica i kapuljaca od skafandera preko), posto smo je nosali u rukama, preko cebence do ispod miske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

јесте ли се решили скафандера?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sme da se ide sa bebom napolje ako nije primila petovalentnu vakcinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo išli od njegovih 10tak dana, a ni ne znam jesmo li primili tu vakcinu i kakve veze ima sa izvodjenjem napolje. Primio je u porodilištu valjda se Bsg zove, a jel to petovalentna ili je to pak neka druga pojma nemam. Onda za mesec dana 2.deo te iste. Baš sam dunster za te vakcine.

Baš i mene zanima kakva je to vakcina,sad će neka mama da me prosvetli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sme da se ide sa bebom napolje ako nije primila petovalentnu vakcinu?

iskreno, vakcina nema veze sa izlaskom bebe napolje. tako da slobodno šetajte po ovom lepom sunčanom danu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel smem s bebom od 2,5 meseca napolje ako je magla? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vž, ne preporučuje se izlazak s bebom po magli.

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. E šteta, baš sinoć i skuvala ručak da možemo prepodne da špartamo i sad me zezne ovo vreme.

I ja kao da sam negde pročitala da ne bi trebalo po magli u šetnju, mada ne znam što. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato što je magla spuštena smogčina? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmišljala sam o tome,  ali ne znam koliko ovde kod mene ima smoga....nit nešto ima saobraćaja nit industrije. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad ja ulecem ko onaj mali 'učiteljice, učiteljice, ja znam':rolleyes: -nije dobro zbog povećane vlažnosti u vazduhu koja može kod beba i male dece da dovede do opstrukcije. Jer magla je vazduh jako zasicen vodenom parom, tipa 90%, koja ne može da se digne u vis jer su sitne kapi previše teške. 

paper_moon i amorfati volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super, hvala na objašnjenju. Ostadoh kući, sad ću da umesto šetnje pravim kolače, doduše zdrave ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.