Otežano disanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Budim se nocu zapusenog nosa, ne mogu da udahnem lepo uopste. Nije prehlada u pitanju... Interesuje me sta smem da koristiim za otpusavanje nosa sad kad sam trudna. Moj muz za to koristi Olynth, a znam da njega ne smem da koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Budim se nocu zapusenog nosa, ne mogu da udahnem lepo uopste. Nije prehlada u pitanju... Interesuje me sta smem da koristiim za otpusavanje nosa sad kad sam trudna. Moj muz za to koristi Olynth, a znam da njega ne smem da koristim.

fizioloski smes uvek recimo marisol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taki draga da ti recem

ta zapusenost se javlja pred kraj trudnoce tada otice sluznica

nisam ni ja znala nego mi rekla jedna mamika iz parkica koja je ginekolog

e sad cim prodje ta zapusenost spremi se krece akcija zvana porodjaj

a sad za ispiranje nosa smes fizioloski po dva sprica u svaku nozdrvu ili kupi marisol ili neki drugi sprej recice ti u apoteci koji smes

i javi kad prodje ta zapusenost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice sredstava koje smes da koristis samo Marisol mada on meni nije ama bas nista pomagao... Meni je jedino pomagalo kada malo vise podignem jastuk pa spavam skoro u polusedecem polozaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovorima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem sa zapušenim nosem imala sam od trećeg meseca trudnoće, pa sve do kraja, čak i na samom porodjaju. Fiziološki, Marisol i slične slane vodice mi ništa, ali ama baš ništa nisu pomagale. Te sam ja stavljala po malo ADRIANOL kapi za decu, tokom noći, kako bih bar mogla da spavam.

Čak sam i u toku porodjaja tražila da mi daju kapi, jer ne mogu da dišem. Babica mi je prvo sipala fiziološki, ali kad je videla da zaista ne mogu da dišem na nos, dodala mi je iz mojih stvari kapi.

Ne znam kako drugačije rešiti ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka trudnoce desava mi se da mi odjednom nestane dah i da odmah zatim imam par jakih srcanih otkucaja. To traje najvise 3-4 sekunde i uvek u stanju mirovanja. Sad sam u 23 nedelji i to mi se desava cesce nego na pocetku- svakodnevno, cak i nekoliko puta na dan. Da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da bi trebalo da odes do kardiologa da te pregleda,cisto da budes mirna.Verovatno se radi o nekoj aritmiji.Meni se to isto desava,ali vec godinama ,nevezano za trudnocu.Ne bi trebalo da je nesto opasno,ali kontrola nije na odmet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage sapatnice citam ovu temu jer mi sejavio mali problem u stari i ne bas tako mali... Naime u 11 sam nedelji trudnoce i imam problem sa otezanim disanjem vec poslednjih par noci spavam u poluuspravnom polozaju. NIje mi zapusen nos jednostavno osecam neki pritisak u grudim nesto steze i nemogu da diesem osecam se kao da nisam potpuno pri sebi. U toj situaciji otvorim prozor i uspravim se dok ne zaspim. Ne znam imam li razloga za brigu ili je to mozda posledica snizenog pritiska sa kojim sam i ranije inace imala problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nos zapušen od početka trudnoće, imala sam problem i sa disanjem i ja sam sve to shvatila kao normalno. Nisam u početku mogla normalno ni da spavam sve mi je bilo vruće. Kasnije kad mi je porastao stomak, bez jastuka za trudnice i dojilje spavanje je bilo nezamislivo. Ne znam šta da ti kažem, ja inače volim da spavam na ravnom, ali u poslednjem periodu spavam na četiri jastuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage sapatnice citam ovu temu jer mi sejavio mali problem u stari i ne bas tako mali... Naime u 11 sam nedelji trudnoce i imam problem sa otezanim disanjem vec poslednjih par noci spavam u poluuspravnom polozaju. NIje mi zapusen nos jednostavno osecam neki pritisak u grudim nesto steze i nemogu da diesem osecam se kao da nisam potpuno pri sebi. U toj situaciji otvorim prozor i uspravim se dok ne zaspim. Ne znam imam li razloga za brigu ili je to mozda posledica snizenog pritiska sa kojim sam i ranije inace imala problem?

NinaVoliJocu, meni su se te tegobe pojavile tek početkom trećeg trimesta. Približno isti simtomi. Možda ti je bebica baš visoko pa te pritiska. U svakom slučaju pitaj ginekologa na prvom sledećem pregledu. I jedan veliki pozdrav i kiss za Banju Koviljaču :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage sapatnice citam ovu temu jer mi sejavio mali problem u stari i ne bas tako mali... Naime u 11 sam nedelji trudnoce i imam problem sa otezanim disanjem vec poslednjih par noci spavam u poluuspravnom polozaju. NIje mi zapusen nos jednostavno osecam neki pritisak u grudim nesto steze i nemogu da diesem osecam se kao da nisam potpuno pri sebi. U toj situaciji otvorim prozor i uspravim se dok ne zaspim. Ne znam imam li razloga za brigu ili je to mozda posledica snizenog pritiska sa kojim sam i ranije inace imala problem?

Od četvrtog meseca trudnoće pa sve do kraja nisam mogla lepo da dišem. Imala sam iste simptome kao ti. Bilo je teško ali nije uticalo na bebin razvoj. Rodila sam bebca od 3750 gr. Pitaj ti ipak lekare ali mislim da nije ništa strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od 2. nedelje trudnoce su mi se javile krastice u nosu i sluznica nosa mi je postala crvena , otecena i bolna, i na najblazi dodir. Posle nedelju, dve - sluznica se sama oporavila,pa opet kasnije su mi se javili isti simptomi,pa opet isti nestali. Sada u 12.nedelji i dalje imam zapusenje nosa, ali nisam prehladila.

Nisam nista uradila po tom pitanju niti koristila ikakve kapi ni masti, mada je mozda dobro otici kod lekara da ti uzme bris iz nosa.

Takodje, imam stezanje u grudima ,ali i bolove u zelucu zbog kojih otezano disem.Ali, to su sad druge , teze tegobe zbog kojih mi se problem sa zapusenim nosem ucinio potpuno marginalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za otečenu sluznicu (i dezinfekciju nosa) meni je doktorica rekla da skuvam čaj od kamilice i da ga koristim kao kapi za nos kada se prohladi. Meni je pomoglo, nadam se da će i vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja sam sada 33. nedelja. imam jake bolove u grudnom kosu, nos mi je zapusen vec 15 dana, inhaliram se ali mi to nista ne pomaze. da li neko moze da mi kaze da li je imao slicno iskustvo i sta da radim ? imteresuje me, da li to mozee da ima neke posledice na bebu ?! hvala unapred !!! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja sam sada 33. nedelja. imam jake bolove u grudnom kosu, nos mi je zapusen vec 15 dana, inhaliram se ali mi to nista ne pomaze. da li neko moze da mi kaze da li je imao slicno iskustvo i sta da radim ? imteresuje me, da li to mozee da ima neke posledice na bebu ?! hvala unapred !!! :unsure:

Biki 88, ja bih onako laički rekla da je to sve normalno.

Prosto mislim da se beba rasteže i izvodi akrobacije, pa ti pritiska rebra i zato te boli i otežano dišeš.

Nezgodne su te poslednje nedelje trudnoće.

Tako je isto i meni bilo, a i nos mi je bio zapušen stalno...jedino mi je trenutno pomagao onaj mali inhalator sa mentolom, ili kako se već zove.

Eto, jedino da pokušaš da nađeš položaj koji ti najviše odgovara....a beba će se spustiti, pa će ti biti lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biki 88, ja bih onako laički rekla da je to sve normalno.

Prosto mislim da se beba rasteže i izvodi akrobacije, pa ti pritiska rebra i zato te boli i otežano dišeš.

Nezgodne su te poslednje nedelje trudnoće.

Tako je isto i meni bilo, a i nos mi je bio zapušen stalno...jedino mi je trenutno pomagao onaj mali inhalator sa mentolom, ili kako se već zove.

Eto, jedino da pokušaš da nađeš položaj koji ti najviše odgovara....a beba će se spustiti, pa će ti biti lakše.

ja se izvinjavam sto se mesam u temu ali molim vas ako se neko porodio sa epiduralom da mi objasni dali boli kad stavjaju epidural ??..daju prvo lokalna pa onda igla sa katetarom ili kako...???..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se izvinjavam sto se mesam u temu ali molim vas ako se neko porodio sa epiduralom da mi objasni dali boli kad stavjaju epidural ??..daju prvo lokalna pa onda igla sa katetarom ili kako...???..

Imas temu epidural . Ne boli:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja sam sada 33. nedelja. imam jake bolove u grudnom kosu, nos mi je zapusen vec 15 dana, inhaliram se ali mi to nista ne pomaze. da li neko moze da mi kaze da li je imao slicno iskustvo i sta da radim ? imteresuje me, da li to mozee da ima neke posledice na bebu ?! hvala unapred !!! :unsure:

Ja sam u obe trudnoce imala jake bolove iza grudne kosti,koji su se sirili u vrat i na desnu stranu,kao i u ledja.Nasla sam negde da je to zato sto beba ukljesti jednjak.A pred kraj trudnoce su mi pluca sistala kao da imam bronhitis.Bebcu nista nije smetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja sam sada 33. nedelja. imam jake bolove u grudnom kosu, nos mi je zapusen vec 15 dana, inhaliram se ali mi to nista ne pomaze. da li neko moze da mi kaze da li je imao slicno iskustvo i sta da radim ? imteresuje me, da li to mozee da ima neke posledice na bebu ?! hvala unapred !!! :unsure:

to ti se sekret iz nosa sliva nazad u pluca ili produvalo te nesto u tom delu ili od ovog virusa sto ide pravo na pluca,ne brini ne moze uticati na bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.