Menstruacija posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Kod mene se nešto tako čudno dešava da ja ne znam da li ću umeti i da vam objasnim :)

Posle porođaja krvarila sam samo 7 dana, posle do 40.dana je išlo nešto kao braon sekret, uopšte nije ličilo na krvarenje ali kažimo da je to TO i trajalo je znači punih 40 dana.

Nedelju dana posle toga krene opet kao krv, ja pomislila da je menstruacija, ali samo taj prvi dan je išlo kao nešto malo i narednih 3,4 dana opet kao neki (braon)sekret.

Mesec i po dana posle toga (to je bilo sada početkom avgusta) kad sam ustala ujutru-videla sam krv, OPET pomislila da je mensruacija, tad me je kao i stomak boleo pomalo ali OPET ništa, već sutra nema ničeg.

I sad, pre neki dan opet me kao bolucka stomak, krene onaj braonkast sekret, trajao do danas i opet ništa :blink:

Pretpostavljam da je to zbog hormona, da se još nisu sredili i da zbog toga menstrucija zeza hoće-neće, ne verujem da je neki problem ovako u pitanju i da treba da se obratim lekaru... Šta vi mislite?

Inace kad je u pitanju menstruacija ta krv ima malo specificniji miris od od ove posle porodjaja,tako da po tome mozes da procenis sta je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i meni desilo,krvarila sam samo 2 nedelje posle porodjaja,pa 2 nedelje nista nije bilo i u petoj nedelji opet prokrvarim,samo prva 2 dana je isla krv,a nakon toga isto braonkasti sekret i tako do 40 dana. Ja sam isla kod ginekologa jer sam se uspanicila,medjutim kad su uradili uz rekli su da se to samo komadic krvi "zavukao"jer se materica zakocka malo u trudnoci pa se pocelo tada cediti. Nista se ne brini,ali radi preventive idi da ti urade jedan uz,a inace si trebala na redovan pregled 6 nedelja nakon porodjaja. :)

E hvala ti,sad mi je malo lakše. Išla sam na pregled posle 6.nedelje i tada je sve bilo OK, zato mi je ovo i bilo čudno, valjda bi video dr da nešto nije u redu. Sačekaću sled.mesec da vidim kakva će situacija biti pa ako i tada bude ovako-pravac dr :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tikice normalno je.moja sestra je dobila tek posle 18 meseci.Ja sam dobila posle 40 dana,nakon toga jos jednom a sada vec 2 meseca nema.

pa sanja dal je to ok,jer i meni se to desilo,dobila sam nakon dve i po mjeseca i nakon toga jos jednom i vec mi kasni 10 dana <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se pre mesec ipo pojavilo blago krvarenje,ali trajalo svega 1 dan,pa to nisam ni racunala kao "mogucu" menstruaciju. Kad evo bas danas,ceo dan sam nikakva,hocu iz koze da izadjem, nervozna.Kad ono imam sta da vidim :D Pre trudnoce sam imala izuzetno bolne menstruacije,kazu da taj bol prestaje sa prvim porodjajem,stvarno danas nisam ni osetila tibu,pa je moguce da nece boleti ni ubuduce! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se 18.februara i jos nisam dobila...dojim bebu...ali vidim da je sve od zene do zene koja kad dobija...jel treba da se zabrinjavam ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se 18.februara i jos nisam dobila...dojim bebu...ali vidim da je sve od zene do zene koja kad dobija...jel treba da se zabrinjavam ili ne?

Sigurna sam da ne treba... Ja sam se porodila februara prosle godine a dobila u septembru, s tim da sam jos uvek bas intenzivno dojila bebu (imala je mozda samo jedan cvrsti obrok tada), dok je moja sestra od strica vec kad joj je sin imao 4 meseca skoro skroz presla na cvrstu hranu, dojila ga je samo da se uspava, a dobila je posle 9 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas dobila.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khm, da li neko zna: moze li se ostati u drugom stanju ako jos uvek nisi dobio menzis posle porodjaja, a i dojis ? :unsure:

Da, ako si imala nezaštićen odnos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo ni sest i po meseci nakon porodjaja nista :(.... Nisam trudna, prosto menstruacije nema, pa nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo ni sest i po meseci nakon porodjaja nista :(.... Nisam trudna, prosto menstruacije nema, pa nema :(

A bas ti fali :lol: , cuti tu i odmori mozak, ja posle I porodjaja sam dobila tek kada sam pocela malom da uvodim po jedan obrok nemlecne, sa 5.5 mes,

a posle II porodjaja negde sa naninih 8 mes cini mi se ....odmorila sam se :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo ni sest i po meseci nakon porodjaja nista :(.... Nisam trudna, prosto menstruacije nema, pa nema :(

Pa,što si tužna? Lakše je kad nemaš,malo se odmoriš.

Joj,što meni nije tako bilo,ja sam dobila posle mesec dana...i bila sam strašno tužna zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali ona vec mesec i po dana jedne i nemlecnu hranu, sad vec ima 2-3 nemlecna obroka...

A bila sam i kod ginekologa zbog toga, nije bas najsjajnije sto nisam dobila... Idem opet za 2 meseca, ako ni tad ne dodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali ona vec mesec i po dana jedne i nemlecnu hranu, sad vec ima 2-3 nemlecna obroka...

A bila sam i kod ginekologa zbog toga, nije bas najsjajnije sto nisam dobila... Idem opet za 2 meseca, ako ni tad ne dodje...

Ja sam isključivo dojila bebu punih pet meseci,pa sam bez obzira dobila posle samo mesec dana od porođaja i dobijala sam redovno,bez obzira na dojenje.

Moj ginekolog mi je rekao da to nema nikakve veze,eto,moj organizam je takav,a neko ne dobije ni kada beba počne da ručka.Svi smo različiti,ali ja sam sigurna da to nije razlog za brigu,naprotiv.

Naravno,ako se ti plašiš svakako proveri kod svog ginekologa,ali eto,ja bih da te utešim da nemaš ni jedan razlog da budeš tužna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isključivo dojila bebu punih pet meseci,pa sam bez obzira dobila posle samo mesec dana od porođaja i dobijala sam redovno,bez obzira na dojenje.

Moj ginekolog mi je rekao da to nema nikakve veze,eto,moj organizam je takav,a neko ne dobije ni kada beba počne da ručka.Svi smo različiti,ali ja sam sigurna da to nije razlog za brigu,naprotiv.

Naravno,ako se ti plašiš svakako proveri kod svog ginekologa,ali eto,ja bih da te utešim da nemaš ni jedan razlog da budeš tužna.

Hvala...

I ja sam nju iskljucivo dojila 5 meseci...

Ali kod mene je tu veliki broj faktora.... Grlic opet ne izgleda najbolje, ali moram da dobijem da bih radila analize, jer nisu najmerodavnije, levi jajnik nije narocito idealan, pre trudnoce sam godinu dana izzazivala menstruacije tabletama jer same nisu dolazile ni po tri meseca, jednom recju ne mirise mi na dobro sto jos ne dobijam, ali tesim se i ja, A i pogotovo me utesi kad cujem da i druge zene nisu dobijale ili da su samo dojile, pa ipak rano dobile, valjda je sve to individualno... Ali sto se kaze opecen i u hladno duva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...

I ja sam nju iskljucivo dojila 5 meseci...

Ali kod mene je tu veliki broj faktora.... Grlic opet ne izgleda najbolje, ali moram da dobijem da bih radila analize, jer nisu najmerodavnije, levi jajnik nije narocito idealan, pre trudnoce sam godinu dana izzazivala menstruacije tabletama jer same nisu dolazile ni po tri meseca, jednom recju ne mirise mi na dobro sto jos ne dobijam, ali tesim se i ja, A i pogotovo me utesi kad cujem da i druge zene nisu dobijale ili da su samo dojile, pa ipak rano dobile, valjda je sve to individualno... Ali sto se kaze opecen i u hladno duva...

Ahaaa...e,u tom slučaju izvini,nisam bila upućena u priču.

Ali,poenta jeste u tome da nam hormoni posle porođaja polude i da nam se svašta nešto promeni.

Ali,tvoja zabrinutost je razumljiva.

Nadam se da će ti se sve lepo srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bebo sad razumem sto si zabrinuta, ajde da se svi nadamo da je od hormona, dojenja,

i da ce sve posle porodjaja biti ako ne savrseno, onda bar za nijansu bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Khm, da li neko zna: moze li se ostati u drugom stanju ako jos uvek nisi dobio menzis posle porodjaja, a i dojis ? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sta me snadje hehe,ja dobila..Cijelu trudnocu nisam imala odnose radi bebe i hematoma,napokon 40 dana proslo poslije porodjaja da uzivam ja dobila dva mjeseca poslije poroda..Sve bi to bilo ok da ona ne traje ovako dugo..Zanima me kako je bilo kod vas,ev meni danas 11 dan kako je tu,nije obilna ali tek da nagovjesti da je tu da se ne mogu opustiti ni uzivati..Mm ludi :lol:

Ja inače imam 3 eventualno 4 dana. Te prve menstruacije posle porođaja su mi trajale po 7-8 dana i ja sam se bila uplašila da će tako i da ostane.

Posle tri-četiri meseca se sredilo. Ja sam u tih 40 dana inače malo krvarila, pa dok se sve dovelo u red sa menzisom od porođaja prošlo je 5-6 meseci.

A isto sam dobila odmah posle 40 dana.

Ako nije obilna, kondom i furajte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre mesec ipo dana mi je prestalo mleko...moja beba ima sad 7 ipo meseci,a ja jos nisam dobila..da li je to normalno..???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec dobila mecu.Da li je to u redu?Tek je prošlo 4 nedelje od porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec dobila mecu.Da li je to u redu?Tek je prošlo 4 nedelje od porođaja.

Skroz normalno, i ja sam dobila prvog meseca posle porodjaja i posle toga redovno. Samo sto mi vestica posle porodjaja duze traje (maltene i po 2 nedeje) i bolnije je... :( Valjda mi je jace krvarenje zbog niskog hemoglobina, nem' pojma...

Mozda ti je i bolje tako, odmah znas na cemu si, kad su plodni dani, ja sam bar srecna zato sto je meni tako ;) Moja je sestra posle prvog porodjaja 4 meseca saznala da je vec 2 meseca trudna - ubode prvu ovulaciju, a mislila je da vestice nema zbog dojenja... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja inače imam 3 eventualno 4 dana. Te prve menstruacije posle porođaja su mi trajale po 7-8 dana i ja sam se bila uplašila da će tako i da ostane.

Posle tri-četiri meseca se sredilo. Ja sam u tih 40 dana inače malo krvarila, pa dok se sve dovelo u red sa menzisom od porođaja prošlo je 5-6 meseci.

A isto sam dobila odmah posle 40 dana.

Ako nije obilna, kondom i furajte ;)

Jaoj dobra ideja ;) Mene muz gnjavi sa istom idejom - njemu je to ok, ali mene nesto strah... Dok on isprati sve moje strahove, ima da nadje drugu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz normalno, i ja sam dobila prvog meseca posle porodjaja i posle toga redovno. Samo sto mi vestica posle porodjaja duze traje (maltene i po 2 nedeje) i bolnije je... :( Valjda mi je jace krvarenje zbog niskog hemoglobina, nem' pojma...

Mozda ti je i bolje tako, odmah znas na cemu si, kad su plodni dani, ja sam bar srecna zato sto je meni tako ;) Moja je sestra posle prvog porodjaja 4 meseca saznala da je vec 2 meseca trudna - ubode prvu ovulaciju, a mislila je da vestice nema zbog dojenja... :P

Pa jel znači da ću izgubiti mlijeko jer sam dobila?Ja sam čula dok dojiš da nema mece..A eto ja dobih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel znači da ću izgubiti mlijeko jer sam dobila?Ja sam čula dok dojiš da nema mece..A eto ja dobih.

ne znaci...svaka zena je jedinka za sebe...ja sam dobila odmah i nemam apsolutno nikakvih problema s mlekom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.