Menstruacija posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam se porodila 10.11.2010. i jos nisam dobila ali jos uvek dojim bebca ali mi od kako je prestalo krvarenje poslae porodjaja ide neki zuckasti sekret pa nikako da odem kod lekara da se konsultujem sa njim. Jel neko imao slicna iskustva ? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom. Krvarenje mi je trajalo 40 i neki dan preko. Sa mrezastih sam presla na dnevne uloske,jer sam imala sekret do pre neki dan,kada mi se pojavila krv-to je negde 2 meseca nakon porodjaja. Verujem da je menstruacija,ali sam malo sumnjicava,jer je krvarenje jako slabo. Ni pre nije bila mnogo obilna,ali ovo mi dodje nekako bas malo. Boleo me je stomak prva dva dana,dok se pre porodjaja to nije desavalo,nikad nisam imala bolove. Naglasavam da dojim. Doktorka je rekla da je sve ok kada sam bila na kontroli. Da li se neka prepoznaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim rezom. Krvarenje mi je trajalo 40 i neki dan preko. Sa mrezastih sam presla na dnevne uloske,jer sam imala sekret do pre neki dan,kada mi se pojavila krv-to je negde 2 meseca nakon porodjaja. Verujem da je menstruacija,ali sam malo sumnjicava,jer je krvarenje jako slabo. Ni pre nije bila mnogo obilna,ali ovo mi dodje nekako bas malo. Boleo me je stomak prva dva dana,dok se pre porodjaja to nije desavalo,nikad nisam imala bolove. Naglasavam da dojim. Doktorka je rekla da je sve ok kada sam bila na kontroli. Da li se neka prepoznaje?

I meni se sve potpuno isto desavalo kao i tebi, ali sam se porodila prirodno i prestala sam da dojim drugi mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se sve potpuno isto desavalo kao i tebi, ali sam se porodila prirodno i prestala sam da dojim drugi mesec...

Je l' posle bilo sve ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi savjet.... Kada sam se porodila krvarila sam nekih 40-ak dana i bilo je i krvi i komadića i smeđkastog sekreta pa je prestalo i da ne ponavljam priču od ranije... Ja još nisam dobila redovnu menstruaciju, a ono što sam bila krvarila poslje 40 dana bilo je završno čišćenje materice. Planirala sam da sutra odem do ginekologa da vidim da li je sve u redu. Mada imam i neke sumnje da sam ponovo trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi savjet.... Kada sam se porodila krvarila sam nekih 40-ak dana i bilo je i krvi i komadića i smeđkastog sekreta pa je prestalo i da ne ponavljam priču od ranije... Ja još nisam dobila redovnu menstruaciju, a ono što sam bila krvarila poslje 40 dana bilo je završno čišćenje materice. Planirala sam da sutra odem do ginekologa da vidim da li je sve u redu. Mada imam i neke sumnje da sam ponovo trudna.

I kod mene je bila identicna situacija. Cak sam se ovdje upisala da sam dobila nakon 40 dana, jer nisam imala pojma da je to u stvari ciscenje materice. :unsure:

Mislim da je sve ok, i da nisi trudna... Negdje sam na forumu u to vrijeme pisala da mislim da sam trudna, ali nista od toga. :D

Dobila sam nekih par dana nakon prestanka dojenja, i tada nije bilo sumnje da je to-to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 16.avgusta,a nesto sto je licilo na menstruaciju sam dobila 2 meseca posle,u oktobru,medjutim to je trajalo samo 4 dana i nije izgledalo kao prava menstruacija-u to vreme sam i dojila bebu.Prvu pravu menstruaciju sam dobila 16.februara,tacno 6 meseci posle porodjaja (dojila sam bebu 5 meseci),a to mi je ujedno bila i poslednja menstruacija jer sam posle nje zatrudnela opet i sad cekamo drugu bebu u novembru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim JUTROS DOBILA jeeeeeeeee.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 16.avgusta,a nesto sto je licilo na menstruaciju sam dobila 2 meseca posle,u oktobru,medjutim to je trajalo samo 4 dana i nije izgledalo kao prava menstruacija-u to vreme sam i dojila bebu.Prvu pravu menstruaciju sam dobila 16.februara,tacno 6 meseci posle porodjaja (dojila sam bebu 5 meseci),a to mi je ujedno bila i poslednja menstruacija jer sam posle nje zatrudnela opet i sad cekamo drugu bebu u novembru ;)

E pa da,to je u sustini to sto i meni... Ne lici na menstruaciju i trajalo mi je 3 dana... Hvala,sad mi je lakse... Vec sam se zabrinula... Cestitam na drugoj bebi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se u decembru porodila i odmah posle 40 dana, tacnije u februaru sam dobila normalno u vreme kada sam i dobijala pre nego sto sam ostala trudna, i tako evo vec dva meseca skroz redovna u dan na 28..a bas sam mislila da cu malo da odmorim od nje posto je beba sisala...al eto nema meni odmora :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' posle bilo sve ok?

Ma jeste,sada dobijam redovno kao i pre trudnoce s tim sto vise nemam bolove pred men. kao pre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se u decembru porodila i odmah posle 40 dana, tacnije u februaru sam dobila normalno u vreme kada sam i dobijala pre nego sto sam ostala trudna, i tako evo vec dva meseca skroz redovna u dan na 28..a bas sam mislila da cu malo da odmorim od nje posto je beba sisala...al eto nema meni odmora :(

Tako je i kod mene bilo, nema odmora :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32 dana nakon prirodnog porođaja sam dobila prvu menstraciju iako dojim,trajala je 11 dana!

Evo, već je redovna-smor!

Baš sam se nadala da ću je izbeći bar nekoliko prvih meseci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila 1. decembra 2009 a dobila u aprilu 2010. znaci nekih 4 meseca

ima i razlike...nikada ranije nisam imala bone menstruacije a sada cak prvi dan ne mogu da ustanem iz kreveta (pravi sok). takodje sam pre porodjaja imala ona "divna upozorenja" pre nego sto dobijem, nedelju dana ranije otecene grudi, bol u krstima, nervoza, zdranje svega sto mi padne saka. a sada nista od toga...jednostavno samo procuri, bez ikakvog upozorenja samo krene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, evo moj slucaj je ovakav:

Dobila sam tri i po meseca nakon porodjaja, trajalo je 3 dana, uobicajen bol, i jos 4 dana cedjenje bez bola, dakle bas je licilo na menstruaciju.Posle desetak dana ispao je ugrusak i isla sveza krv dva dana, bila sam kod ginekologa i bilo je sve ok, ali sada mi kasni.Sta mislite da bi moglo biti u pitanju?Pocinjem da sumnjam i na trudnocu, mada mozda ono nije ni bila normalna menstruacija vec to zavrsno ciscenje o kojem pisete, mozda se jos ciklus i nije uspostavio normalno.Kada se pojavila sa 3.5 meseca beba je sve manje sisala, a sada (ima vise od 4.5) jedva po malo hoce jednom do dva puta dnevno po minut da sisa, a i ne samo da nece nego ga zaista jedva i imam.Inace od pocetka ga nije bilo dovoljno pa sam ga i dohranjivala, ali posle te "menstruacije" se drasticno smanjilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos.Ja sam se porodila 11.02. i dojila sam mesec dana a nešto što je ličilo na menstruaciju sam dobila posle 40 dana od porođaja. Međutim pre 12 dana sam dobila menstruaciju i još uvek je imam. Nije tako obilno kao prvih dana, ali kaoda nema nameru da stane. A dr mi na godišnjem. Sačekaću još par dana pa ako ne prođe idem kao hitan slučaj pa ću videti. Čitajući ove postove vidim da to i nije retkost da se hormoni uzlude posle porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje nakon koliko nakon što ste prestale da dojite ste dobile mecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dojila 7 meseci a dobila 10mes posle porodjaja, danas mi je 4 dan. Isto boli, isto sve. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje nakon koliko nakon što ste prestale da dojite ste dobile mecu?

Na moju ogromnu zalost i zaprepascenje, cim sam dobila posle tri i po meseca krenuo je da se odbija od sise, jedva sam izgurala 4 meseca a od tada, pa do punih pet, sto je za 4 dana, sisa jednom dnevno i to kad ga prevarim , kad je pospan, i traje po minut.Inace od pocetka je i na dohrani jer mleka nije bilo dovoljno i nikad necu prestati da se pita zbog cega...Verovatno si upucena, pisala sam o tome.Ja i dalje pokusavam sve iako ide po kap mleka, izmuzavam, pijem cajeve, zdravo se hranim, i nista se ne desava, cak sam i muza pocela da nerviram sto mucim i sebe i bebu, dzaba, kao da mi je neko iscupao deo tela od kad ne sisa....Smrc!I posle neka neko kaze da su majke krive i ne trude se...Samo bih zaista volela da utvrdim uzrok da do toga ponovo ne dodje, daleko bilo, sa drugom trudnocom, jer jedino sto zelim je da dojim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco, nemoj uopšte da se nerviraš, nije dobro ni za tebe ni bebu. šta god mi uradile i koliko god se trudile, mleka jednostavno nekad nema. Ja sam dojila mesec i po, od početka je išlo traljavo,od 20.dana sam uvela dohranu, ali nisam uspela da održim laktaciju. Ne znam ni sama koliko sam suza prolila ali bezveze. Treba to prihvatiti i uživati u svojoj bebi. A mleka ima koliko hoćeš na tržištu. Da mogu da vratim vreme ne bih uopšte plakala nego bih prihvatila to kao neminovno. Nemoj uopšte da misliš da nisi dobra mama ako ne dojiš. To su gluposti. Trudi se da priuštiš svom detetu puno pažnje i ljubavi i sve će biti ok.

Inače, ja još uvek imam mecu. 14.dan. Jako malo ali ima. Zvala sam svoju dr i rekla je da dođem u ponedeljak ako ne stane. UH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco, nemoj uopšte da se nerviraš, nije dobro ni za tebe ni bebu. šta god mi uradile i koliko god se trudile, mleka jednostavno nekad nema. Ja sam dojila mesec i po, od početka je išlo traljavo,od 20.dana sam uvela dohranu, ali nisam uspela da održim laktaciju. Ne znam ni sama koliko sam suza prolila ali bezveze. Treba to prihvatiti i uživati u svojoj bebi. A mleka ima koliko hoćeš na tržištu. Da mogu da vratim vreme ne bih uopšte plakala nego bih prihvatila to kao neminovno. Nemoj uopšte da misliš da nisi dobra mama ako ne dojiš. To su gluposti. Trudi se da priuštiš svom detetu puno pažnje i ljubavi i sve će biti ok.

Inače, ja još uvek imam mecu. 14.dan. Jako malo ali ima. Zvala sam svoju dr i rekla je da dođem u ponedeljak ako ne stane. UH.

Hvala na pdrsci i utesnim recima, ali izgleda da se samo mi koje imamo problem, medjusobno razumemo, ove koje doje (cast izuzecima) smatraju da smo se nedovoljno trudile!??!Ali da ne skrecemo s teme, ja sam dobila ponovo, a ti bas javi sta ti je rekla doktorka.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene interesuje nakon koliko nakon što ste prestale da dojite ste dobile mecu?

Heh ja hvala bogu još dojim, a meca mi je danas pristigla :) samo me ne boli puno za sad i nekako je traljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila i ja danas, evo 2 meseca nakon porodjaja. A nadala sam se da cu se malo duze izvuci od toga al ajd :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi kod mene jos nista... :unsure: :unsure: :unsure: AAAAAAAA........ :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.