Menstruacija posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja ti nisam strucna, ali mislim da se posle porodjaja cesto desavaju tako cudne stvari :P Npr. u decembru sam imala pravu mens, a u januaru samo jedan dan sam imala jednu tackicu krvi, i posle toga nista.

I ja jos uvek cekam... :huh: Dakle samo jedna mens od porodjaja, a evo prodje vec skoro 7 meseci. Ne bi mi bilo cudno sto je toliko vremena proslo, da nisam tu jednu imala :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako ovo sto cu vam opisati nije menstruacija, pomalo me zacudilo......danas na dnevnom ulosku nadjem gomilicu zutog sekreta (sto i nije prvi put od prestanka krvarenja) i kad sam htela da se obrisem, iz mene je ispala neka stvarcica - neka sluzokoza, nesto kao opna, maramica ili sta vec, belicaste boje, pa sve prosarano kao kapilarima - bas kao neka maramica.

Ima li neko iskustva sa bilo cime slicnim?

:o:huh::unsure::huh:

Ti si ponovo pocela da se poradjas pa ti ispada sluzni cep :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si ponovo pocela da se poradjas pa ti ispada sluzni cep :lol::lol:

Dobra si,podseti me na onu emisiju nisam znala da sam trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu ovde da postavim post,mada mozda ne pripada ovoj temi.POlse porodjaja nisam imala menstruaciju 5 meseci.Pre trudnoce moje menstruacije su bile ovakve: Kada treba da dobijem,ja prebledim i krenem da povracam.To traje dva dana.Ja neprekidno u krevetu i samo povracanje.Jedino mi infuzija sa ranisanom pomogne.Inace nikda nemam bolove ni probleme sa zeludcem,jedino kada treba da dobijem.Ginekolog mi je rekla posle porodjaja ce se to regulisati,i nece biti problema.Sa prvom menstruacijom nakom 5 meseci posle porodjaja,sve se vratilo ...danas mi se opet ponovilo,kao pre mesec dana.Otisla sam u dom zdravlja,danas nisam dobila infuziju,vec injekciju ranisana i jednu bedoxina.Ne mogu da vam opisem kako me ovo nervira....tj.nervira me jer sam potrebna zdrava mom bebcu,a zizimo sami nas dvoje .Moj brat dodje da nam pomogne,a o muzu necu ni da pisem...od njega sam odavno odvojena.Kad budem trazila posao,ko ce da me zaposli ,kad izostajem dva dana sa posla.U prosloj firmi u kojoj sam radila,svi me gledali ko lazova...nekad sam dolazila,pa trcala bolesna u wc da povracam.Da li neko ima ideju ,sta mi se ovo desava? Ove mucnine,povracanje se javljaju samo pred menstruaciju,i jak bol u vilici sa desne strane.Cak sam i zube vise pita snimala,da vidim odkud taj bol u vilici,ali nema veze sa zubima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu ovde da postavim post,mada mozda ne pripada ovoj temi.POlse porodjaja nisam imala menstruaciju 5 meseci.Pre trudnoce moje menstruacije su bile ovakve: Kada treba da dobijem,ja prebledim i krenem da povracam.To traje dva dana.Ja neprekidno u krevetu i samo povracanje.Jedino mi infuzija sa ranisanom pomogne.Inace nikda nemam bolove ni probleme sa zeludcem,jedino kada treba da dobijem.Ginekolog mi je rekla posle porodjaja ce se to regulisati,i nece biti problema.Sa prvom menstruacijom nakom 5 meseci posle porodjaja,sve se vratilo ...danas mi se opet ponovilo,kao pre mesec dana.Otisla sam u dom zdravlja,danas nisam dobila infuziju,vec injekciju ranisana i jednu bedoxina.Ne mogu da vam opisem kako me ovo nervira....tj.nervira me jer sam potrebna zdrava mom bebcu,a zizimo sami nas dvoje .Moj brat dodje da nam pomogne,a o muzu necu ni da pisem...od njega sam odavno odvojena.Kad budem trazila posao,ko ce da me zaposli ,kad izostajem dva dana sa posla.U prosloj firmi u kojoj sam radila,svi me gledali ko lazova...nekad sam dolazila,pa trcala bolesna u wc da povracam.Da li neko ima ideju ,sta mi se ovo desava? Ove mucnine,povracanje se javljaju samo pred menstruaciju,i jak bol u vilici sa desne strane.Cak sam i zube vise pita snimala,da vidim odkud taj bol u vilici,ali nema veze sa zubima.

Pitaj ginekologa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice pa ti bas imas problem.Otprilike takav problem je imala moja sestra,kada je dobijala padala je u nesvest i zavrsavala na infuziji,ali sreca sve joj se to regulisalo posle dva porodjaja,sada su joj samo ostali bolovi ali ne kao pre.

Cudno da ti se bar malo to nije regulisalo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja opet dobila i traje vec pet dana i bas je obilna,jedva cekam da se zavrsi ali vidim da nece uskoro dok mi je pre porodjaja peti dan vec bio kraj menstruacije. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam jutros dobila. Krvarila sam 15 dana posle porodjaja, i od tada nista, a jutros sveza krv kao menstruacija i boli me stomak. Meni se cini da je to nesto mnogo rano, tek je 38 dana proslo?? U ponedeljak tek idem kod dr, trebala sam jos 12og, ali nemam kome da ostavim bebu ni na sat vremena koliko mi treba da zavrsim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam jutros dobila. Krvarila sam 15 dana posle porodjaja, i od tada nista, a jutros sveza krv kao menstruacija i boli me stomak. Meni se cini da je to nesto mnogo rano, tek je 38 dana proslo?? U ponedeljak tek idem kod dr, trebala sam jos 12og, ali nemam kome da ostavim bebu ni na sat vremena koliko mi treba da zavrsim to.

Nije rano, neke žene dobiju odmah nakon babina - tj. nakon što prođe 6 nedelja. Bez obzira na dojenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je usrecila.

A sad si me podsetila i mene je nesto kao boluckao stomak, ja reko da sam nazebla sto sam bosa cesto, al ice da je od toga. samo nije bas onako normalna nesto je krace trajala nego inace.A nisam nacisto ni kad je pocela, jer mi se preklopila sa krvarenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je usrecila.

A sad si me podsetila i mene je nesto kao boluckao stomak, ja reko da sam nazebla sto sam bosa cesto, al ice da je od toga. samo nije bas onako normalna nesto je krace trajala nego inace.A nisam nacisto ni kad je pocela, jer mi se preklopila sa krvarenjem.

Mene boli stomak vec 3 dana, ali sam isto mislila da sam malo ozebla jer idem bosa po kuci, kad ono nije. Ona sisa lepo kao i dosad, tako da mislilm da mi na mleko nije uticalo, bar ovaj prvi dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo skoro 5 meseci prodje a ja jos nisam dobila m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo skoro 5 meseci prodje a ja jos nisam dobila m.

Ja posle pet i po. A nadala sam se da necu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila pre mesec dana, posle 5,5 od porođaja.... i sad je nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je tetka stigla uredno 28 dana nakon prestanka dojenja, tokom dojenja nisam imala. Bolove i probleme nisam imala ni pre trudnoce, a ni sada, a ranije su takodje bile redovne.

Schweca, ne brini, kod nekih zena treba vremena da se to ustabili nakon porodjaja, znam ih dosta kod kojih tih prvih par menstruacija nisu bile bas najredovnije, ali posle 2-3 meseca se uglavnom vrati u normalu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci mogu uskoro i ja da dobijem?! Iako dojim?! E moram psihicki da se priprem, jako sam se odvikla!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da se prijavim.Dobila sam menstruaciju 5 meseci posle porodjaja,zajedno sa svim onim simptomima mucnine i malaksalosti ,koji me godinama proganjaju.Mislila sam posle porodjaja ce se srediti sve,i vise nece biti mucnina prilikom menstruacije,ali cvrc... :huh:

Isti slucaj i kod mene...

Ja cu ovde da postavim post,mada mozda ne pripada ovoj temi.POlse porodjaja nisam imala menstruaciju 5 meseci.Pre trudnoce moje menstruacije su bile ovakve: Kada treba da dobijem,ja prebledim i krenem da povracam.To traje dva dana.Ja neprekidno u krevetu i samo povracanje.Jedino mi infuzija sa ranisanom pomogne.Inace nikda nemam bolove ni probleme sa zeludcem,jedino kada treba da dobijem.Ginekolog mi je rekla posle porodjaja ce se to regulisati,i nece biti problema.Sa prvom menstruacijom nakom 5 meseci posle porodjaja,sve se vratilo ...danas mi se opet ponovilo,kao pre mesec dana.Otisla sam u dom zdravlja,danas nisam dobila infuziju,vec injekciju ranisana i jednu bedoxina.Ne mogu da vam opisem kako me ovo nervira....tj.nervira me jer sam potrebna zdrava mom bebcu,a zizimo sami nas dvoje .Moj brat dodje da nam pomogne,a o muzu necu ni da pisem...od njega sam odavno odvojena.Kad budem trazila posao,ko ce da me zaposli ,kad izostajem dva dana sa posla.U prosloj firmi u kojoj sam radila,svi me gledali ko lazova...nekad sam dolazila,pa trcala bolesna u wc da povracam.Da li neko ima ideju ,sta mi se ovo desava? Ove mucnine,povracanje se javljaju samo pred menstruaciju,i jak bol u vilici sa desne strane.Cak sam i zube vise pita snimala,da vidim odkud taj bol u vilici,ali nema veze sa zubima.

Ja imam istu problematicnu vesticu, cak sam dobijala i odlive... meni su pre trudnoce taj problem resavale tablete za kontracepciju, a i sada sam pocela da ih pijem od ovog meseca. Videcemo kakav ce sledeci mesec biti...

Milenice pa ti bas imas problem.Otprilike takav problem je imala moja sestra,kada je dobijala padala je u nesvest i zavrsavala na infuziji,ali sreca sve joj se to regulisalo posle dva porodjaja,sada su joj samo ostali bolovi ali ne kao pre.

Cudno da ti se bar malo to nije regulisalo :unsure:

Tek posle 2 porodjaja? :(

Nije rano, neke žene dobiju odmah nakon babina - tj. nakon što prođe 6 nedelja. Bez obzira na dojenje...

Ja sam ta! Da se potpisem ;) ja sam posle 40dana, taman je krvarenje od porodjaja prestalo, za koji dan dosla vestica... mislila sam da cu da umrem i da je to sve jos od porodjaja, ali doca je rekao drugacije... i od tada je ima na svakih 21dan... mozda zakasni max dan-dva... :(

Znaci mogu uskoro i ja da dobijem?! Iako dojim?! E moram psihicki da se priprem, jako sam se odvikla!!

Naravno da mozes, ja sam dobila odmah posle 40dana, iako sam tada jos dojila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila posle 40-ak dana. Taman kad je prestalo krvarenje posle porodjaja iako sam dojila. Cula sam da neke zene ne dobijaju dok doje,ali to nije bio slucaj kod mene. Pre porodjaja sam imala uzasno bolne menstruacije i ponadala sam se da se sve to stabilizovalo,kad ovog meseca umalo ne zavrsis u Hitnoj od bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre svega zelim sve da vas pozdravim,imam jedan mali problemcic,porodila sam se u decembru,tek sam dobila menstruaciju 15 juna,u julu nisam ni dobijala,znam da je moj organizam skroz poremecen ali sta cu,htjela sam da pitam sta vi mislite da li bi mogo ginekolog da mi kaze kad cu dobit sl menstruaciju ,jer u septembru idem na more,pa ako moze to da se vidi da odem da me pregleda,ovo pitam jer kad sam isla u martu na pregled rekla mi je da necu dobit jos,pa prepostavljam da bi mogla opet da vidi,al ipak reko da vidim sta cete vi zene da mi kazeta na to???hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre svega zelim sve da vas pozdravim,imam jedan mali problemcic,porodila sam se u decembru,tek sam dobila menstruaciju 15 juna,u julu nisam ni dobijala,znam da je moj organizam skroz poremecen ali sta cu,htjela sam da pitam sta vi mislite da li bi mogo ginekolog da mi kaze kad cu dobit sl menstruaciju ,jer u septembru idem na more,pa ako moze to da se vidi da odem da me pregleda,ovo pitam jer kad sam isla u martu na pregled rekla mi je da necu dobit jos,pa prepostavljam da bi mogla opet da vidi,al ipak reko da vidim sta cete vi zene da mi kazeta na to???hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila ja danas kod doktorice,na kontrolu posle porodjaja,krwarenje mi je prestalo pre nekih 10 dana i danas se opet pojawilo,pregledaa ona mene,kad kaze-pa ti si dobila :blink: ...a ja se porodila pre mesec ipo dana :blink: ...al kaze da je to normalno da samwec dobila jer nedojim nego se izmlazam...kaze da nebrinem i na kontrolu za 3 meseca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny, i ja sam tako. 38 dana posle porodjaja dobila, i juce opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to nema veze, da li dojiš ili izmlazaš, dobila bi verovatno i da dojiš. Znam mnoge žene koje su isključivo dojile a dobile menstruaciju 6 nedelja posle porođaja, a neke i ranije, nema tu pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.