Menstruacija posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Draga moja,ja još uvek dojim bebca od 10 meseci i redovne su mi menstruacije od kad sam prvu dobila pre 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put sam dobila cim smo krenuli sa ubacivanjem sokica, sa 4.5 meseca. Sad sam krenula, pre 2 dana da ubacujem sokic. Videcemo kako ce biti. Nameravam da dojim jos dugooo, te cu cim dobijem staviti spiralu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos nisam dobila,a cula sam da je moguce sve dok dojim da ne dobijem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila posle 8 meseci, a moja sestra posle 13 meseci. Obe jos uvek dojimo, tako da nema pravila... Samo moram reci da je ova prva bila blaga i da me nista nije bolelo, za razliku od onih pre trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam dobila 2 mseca posle porodjaja :( ,a jos dojim vidim da tu nema pravila,ali su blage ni upola bolne kao pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila mesec dana po prestanku dojenja,i nisam ni osetila!Inace,sam pre trudnoce svaku provodila u krevetu pod tabletama.Cekam sledecu,bas da vidim je l 'ce biti isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da nisam uopste dobila... Ono krvarenje nije bilo to... :blink:

A ja nikako da odem na pregled, iako je proslo bas dosta vremena. Tako je to- cim beba malo kaslje, trcimo kod dr-a, a kada se o meni radi, nisam cak ni na zakazani pregled otisla. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da nisam uopste dobila... Ono krvarenje nije bilo to... :blink:

A ja nikako da odem na pregled, iako je proslo bas dosta vremena. Tako je to- cim beba malo kaslje, trcimo kod dr-a, a kada se o meni radi, nisam cak ni na zakazani pregled otisla. <_<

moja beba ima 7 meseci,dojim ga i jos uvek nisam dobila....

a za brigu o sopstvenom zdravlju si u pravu...ja sam na prvi kontrolni pregled otisla 4 meseca posle porodjaja... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila mesec dana po prestanku dojenja,i nisam ni osetila!Inace,sam pre trudnoce svaku provodila u krevetu pod tabletama.Cekam sledecu,bas da vidim je l 'ce biti isto.

Stigla i druga meca danas.I to redovno.Nisam ni osetila!Bas sam happy,ovo je pravo otkrovenje-nema ni najmanjeg bola!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bebu od osam meseci. Jos nisam dobila. Ali nekako se cudno osecam. Cak sam radila test da proverim da nisam trudna i bio je negativan.

I posle prvog porodjaja sam dobila tek posle 8.5 meseci.

Tako da je i sada zeljno iscekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se 12.12.2010. krvarenje posle porodjaja mozda je trajalo tri nedelje,s tim sto ne dojim bebu kad bi trebalo da dobijem prvi put zna li neko? zadnja dva dana mi je po malo curkalo braonkasto,taman sam mislila da je to menstruacija i pocela sa kontrac.pilulama kad ono danas nista nema ni to braon,sad neznam sta da radim,a ne mogu vise da cimam dr. molim savet???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 7 meseci,dojim ga i jos uvek nisam dobila....

a za brigu o sopstvenom zdravlju si u pravu...ja sam na prvi kontrolni pregled otisla 4 meseca posle porodjaja... :(

Ja jos uvek nisam dobila. Beba ima sedam meseci i jos ga dojim. Na pregledu sam bila pre pet meseci. Trebala bih ponovo..Kao sto Borjana rece, kad su deca u pitanju odmah trcimo,a mi sami sebi smo na poslednjem mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto i mene u klubu :D ....Ni ja jos uvek nisam dobila,bebac je star 6 meseci i dojim ga!Medjutim....Nista to meni nije cudno jer sa prvim detetom nisam dobila punih godinu dana i ako je nisam dojila!!!Poslednjih par meseci imam osecaj kao da cu dobiti ali....nistaaaa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, vrlo je moguće da se dobije jedan mesec, pa da se posle ne dobije... Sve dok dojite, menstruacija ne mora da bude redovna. Hormoni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvo troje dečice sam 'dobila' 40-ti dan....a sada sa Anđom tek pre neki dan....znači 14,5 meseci od porođaja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 10. januara i krvalirla sam 30 dana, nakon toga mi je išao smeđkati sekret 10 dan, a četrdeseti dan posle porođaja sam dobila menstruaciju koja mi kjoš traje. Dojim bebu i mislila sam da neću imati mensruaciju sve dok ne prestanem sa dojenjem ali izgleda da nije tako. Takođe otkako sam dobila mensrtuaciju imam sve manje i manje mljeka, Vjerovatno je došlo do poremečaja hormon, još nisam išla kod dr ali planiram čim mi prođe. Šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila 10. januara i krvalirla sam 30 dana, nakon toga mi je išao smeđkati sekret 10 dan, a četrdeseti dan posle porođaja sam dobila menstruaciju koja mi kjoš traje. Dojim bebu i mislila sam da neću imati mensruaciju sve dok ne prestanem sa dojenjem ali izgleda da nije tako. Takođe otkako sam dobila mensrtuaciju imam sve manje i manje mljeka, Vjerovatno je došlo do poremečaja hormon, još nisam išla kod dr ali planiram čim mi prođe. Šta mislite o tome?

Mozda ti se cini da je manje mleka.

Inace, menstruacija ce pre da se pojavi kao posledica manje hormona, nego obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima! Evo i meni treba savet oko menstruacije. Kad sam bila devojka bila je sto se kaze tacno u sat na 28 dana. Posle prve trudnoce nisam dojila, krvarila 3 nedelje i 7. nedelje posle porodjaja dobila. Malo obilnije i bolnije nego ranije, ali nista strasno. I dalje na 28 dana. Sad posle druge trudnoce (dojim) isto sam krvarila 3-4 nedelje. Onda od 7. nedelje na 21 dan krvarim po par kapi dan-dva. I evo sad je 4 meseca od porodjaja. Od juce lije iz mene najstrasnije! Uvek sam noc provela s jednim uloskom a nocas sam ga menjala na 2-3 sata! Nemam bolove pa tako ne sumnjam da je neki odliv, problem ili nesto tako ali se ipak malo brinem. I inace sam malokrvna pa sad i ova obilna menstruacija, bojim se da ne steti i meni a i bebi zbog mleka. Inace, sad je nedelja a ja sam i u cetvrtak i u petak vadila po 1 zub sa anestezijom i u petak i subotu popila nekoliko analgina jer me boli ta rana od zuba. Ne znam jel to ima neke veze... I jos nesto: da li pilula moze da pocne da se uzima 6 meseci nakon porodjaja (kako mi je doktorka rekla) nezavisno od dojenja il ne sme dok se doji? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam tacno posle 6 meseci od porodjaja,i sto mi je posebno drago nisu vise bolne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto: da li pilula moze da pocne da se uzima 6 meseci nakon porodjaja (kako mi je doktorka rekla) nezavisno od dojenja il ne sme dok se doji? Hvala!

Ja ne znam, ali pretpostavljam da moze, cim ti je doktorka to rekla. Ili joj nisi spominjala da dojis? :unsure:

Mada, ja da sam na tvom mjestu ne bih...

Ja sam danas dobila, znaci nakon 7 mjeseci, i to 2 dana od potpunog prestanka dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je dobih tacno 40 dana posle... Ide mi nesto malo, i nista me ne boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila 7 nedelja nakon porodjaja, nije me bolelo (pre trudnoce sam bar 2 dana bila nikakva od bolova), nije ni bila nesto obilna. Bas me zanima da li ce mi samo ovaj prvi ciklus biti bezbolan ili ce svi naredni biti isti takvi, i naravno, da li ce se ustaliti na tacne razmake ili ce ostati neregularna kao sto je bila pre trudnoce.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila 14.marta i jos mi traje. Uzas koliko je obilno i bolno. Ali, uvek su mi bile bolne, a da ce biti obilnije, rekao mi mm. Mislila sam da se sali.

Eto, posle skoro 6.5 meseci. Jos je dojim. I nocu. I ima mleka normalno, nisam nesto primetila da je manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodila sam se 12.12.2010. krvarenje posle porodjaja mozda je trajalo tri nedelje,s tim sto ne dojim bebu kad bi trebalo da dobijem prvi put zna li neko? zadnja dva dana mi je po malo curkalo braonkasto,taman sam mislila da je to menstruacija i pocela sa kontrac.pilulama kad ono danas nista nema ni to braon,sad neznam sta da radim,a ne mogu vise da cimam dr. molim savet???

Ja sam dojila 2 meseca,i kad sam prestala,dobila sam posle mesec dana.Od tada imam redovno,na 28 dana,tacno u dan,bez bolova,ikakvih simptoma,traje 5 dana-milina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima! Evo i meni treba savet oko menstruacije. Kad sam bila devojka bila je sto se kaze tacno u sat na 28 dana. Posle prve trudnoce nisam dojila, krvarila 3 nedelje i 7. nedelje posle porodjaja dobila. Malo obilnije i bolnije nego ranije, ali nista strasno. I dalje na 28 dana. Sad posle druge trudnoce (dojim) isto sam krvarila 3-4 nedelje. Onda od 7. nedelje na 21 dan krvarim po par kapi dan-dva. I evo sad je 4 meseca od porodjaja. Od juce lije iz mene najstrasnije! Uvek sam noc provela s jednim uloskom a nocas sam ga menjala na 2-3 sata! Nemam bolove pa tako ne sumnjam da je neki odliv, problem ili nesto tako ali se ipak malo brinem. I inace sam malokrvna pa sad i ova obilna menstruacija, bojim se da ne steti i meni a i bebi zbog mleka. Inace, sad je nedelja a ja sam i u cetvrtak i u petak vadila po 1 zub sa anestezijom i u petak i subotu popila nekoliko analgina jer me boli ta rana od zuba. Ne znam jel to ima neke veze... I jos nesto: da li pilula moze da pocne da se uzima 6 meseci nakon porodjaja (kako mi je doktorka rekla) nezavisno od dojenja il ne sme dok se doji? Hvala!

Prva menstruacija posle porodjaja zna da bude obilna.

Koje pilule pominjes, kontracepciju ili antibiotik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.