Menstruacija posle porođaja

odgovora

Objavljeno

polako, ne brini doci ce, treba vremena da se organizam stabilizuje. Eventualno mozes pitati ginekologa ako ne bude nista tokom sledeceg meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4 meseca i nekoliko dana i ja jos nisam dobila...vidim da zavisi od osobe do osobe... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne dojim od drugog meseca... :unsure::unsure::unsure::(

Sacekaj jos malo,ako ne dobijes uradi test na trudnocu ili proveri hormone.Meni se menstruacija ustalila pre nekoliko meseci zbof hormona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja jos nisam dobila, ali dojim bebu... Mene ssamo brine to sto su mi i pre trudnoce mece bile cudne... Znala sam da ne dobijem tri meseca <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boco, nemoj uopšte da se nerviraš, nije dobro ni za tebe ni bebu. šta god mi uradile i koliko god se trudile, mleka jednostavno nekad nema. Ja sam dojila mesec i po, od početka je išlo traljavo,od 20.dana sam uvela dohranu, ali nisam uspela da održim laktaciju. Ne znam ni sama koliko sam suza prolila ali bezveze. Treba to prihvatiti i uživati u svojoj bebi. A mleka ima koliko hoćeš na tržištu. Da mogu da vratim vreme ne bih uopšte plakala nego bih prihvatila to kao neminovno. Nemoj uopšte da misliš da nisi dobra mama ako ne dojiš. To su gluposti. Trudi se da priuštiš svom detetu puno pažnje i ljubavi i sve će biti ok.

Inače, ja još uvek imam mecu. 14.dan. Jako malo ali ima. Zvala sam svoju dr i rekla je da dođem u ponedeljak ako ne stane. UH.

Slažem se, mada je teško da se ne nerviraš, a sve utiče na bebu, na mleko, na tebe.

Ja sam se porodila na CR, nisam imala neko krvarenje 40 dana - par dana da, pa par dana nešto bezveze... Ali pošto meni inače traje 3-4 dana, rekli su mi u DZ da je to ok. Sećam se da su se u porodlilištu svu skupili oko mene, dva puta ustajala a nema krvarenja.. Odahnuli svi kad je krenulo.. :)

Nego, mens. sam dobila posle dva meseca, i bila sam iznenađena da ništa nisam osetila. Trajala je 7 dana, pa sam se uplašila - promene!

Ranije sam imala užasno bolne cikluse, dešavalo se da su me sa posla - ako radim - slali kući jer sam bleda i savijena do poda... Al je trajala plafon 4 dana, i uvek je bila na 28. dana.

Ali i to posle porođaja se sredilo. Dva meseca sam imala obilne po 7 dana, posle se vratila na mojih 4, i što mi je posebno drago - to je da ih više ne osetim kad ih imam. Ne osetim kad dobijem, da ne čuje zlo... Spasila se od porođaja. :rolleyes:

Ponekad mi je prevruće kad imam, ali to možda ide i sa godinama :-)... Atomsko doba... ;)

A govorili su mi da ako se porodim na CR neću rešiti problem menstruacije... Šatro, ne naprežem se da proširim krvne sudove da me posle ne bi bolelo kad dobijem... Svašta, svašta... :lol: :lol: :lol:

Nema ni veze, u mom slučaju je genetika presudna - i mama isto, i njena mama je imala iste cikluse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sacekaj jos malo,ako ne dobijes uradi test na trudnocu ili proveri hormone.Meni se menstruacija ustalila pre nekoliko meseci zbof hormona.

Mislim da si malo zakasnila - biće druga beba za 7,5 meseci kod Unine mame...???

Koliko vidim u ticker-u?

Unina mama - ispravi me ako grešim... :)

Ja bi još jednu bebu... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prva dva porodjaja dobila sam posle 4 meseca,dojila sam.Posle treceg,prekinuto dojenje posle dve nedelje i ja dobila posle 2 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prva dva porodjaja dobila sam posle 4 meseca,dojila sam.Posle treceg,prekinuto dojenje posle dve nedelje i ja dobila posle 2 meseca.

:)

Pravilo je da nema pravila.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da si malo zakasnila - biće druga beba za 7,5 meseci kod Unine mame...???

Koliko vidim u ticker-u?

Unina mama - ispravi me ako grešim... :)

Ja bi još jednu bebu... :D :D

Ja mislim da je jos 7,5 meseci do Uninog rodjendana. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je jos 7,5 meseci do Uninog rodjendana. :rolleyes:

Aha..

:lol:

Ima i to... računanje do sledećeg rođusa... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha..

:lol:

Ima i to... računanje do sledećeg rođusa... :blink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste dobile prvu mens.posle porodjaja i da li neko zna od cega to zavisi, meni su ti smorni dani poceli posle sest meseci.

Posle prvog porodjaja - tacno posle mesec dana i bila je normalna kao i ranije, 3 dana i ne obilna.

A posle drugog - posle nekih 50-ak dana, prvo je pocelo muljanje kao sekret i trajalo je oko nedelju dana i onda tek meca koja je trajala nekih 10 dana. Znam da sam se i ufrkala sta se desava ali sve je ok proslo. Evo je vec i druga stigla tacno na mesec posle tog prvobitnog muljanja od prethodnog meseca. Ali sam primetila da sam uzasno nervozna, sto ranije nije uopste bio slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila tačno posle 2 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6 meseci nakog porodjaja, kada je beba pretala da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam bebu punih 9 meseci. Mesec dana nakon prestanka sam dobila. To mi je prva menstruacija nakon 1 godine i 7 meseci. Bila je malo obilnija, ali nista strasno. Nakon, malo manje od mesec dana sam opet dobila. Krvarenje je slabo, ali konstantno. Traje vec nedelju dana, i pocinje strasno da me nervira. Ujedno sam i vrlo uplasena. Ne znam sta da mislim, da li zbog hormona ili je nesto drugo.

Da li je neko imao ovakvu situaciju? Pomozite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jos nema mece, ali ne brinem jedini odnos bez kondoma je bio pre vise od tri meseca, da sam trudna, znala bih... Vidim da ima zena koje nisu dobile dok su dojile, pa necu da se brinem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas dobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci to je normalno da se dobije menstruacija pa da je nema po par meseci? Ja sam dobila 2 meseca nakon porodjaja i evo sad mesec dana cekam,nikako da dobijem. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam 6 meseci nakon porodjaja, iako sam i dalje dojila bebu (dojila sam je do godinu dana). Duzi mi je bio ciklus nego pre trudnoce, ali se svakog meseca skracivao, dok posle 4 meseca nije izostao... Zbog nove bebane :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam posle prva 3 porođaja dobila m. već posle 40 dana...a sad posle ovog porođaja nakon punih 15 meseci!!!!1 Posle prva 3 porođaja mi mje ciklus bio tačno na 28 dana i trajao je 4 dana...a sada se nešto 'kilavi',više nisam tako 'tačna'...nekad dobijem nakon 30 dana,nekad nakon 32 a nekad nakon 28 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se nešto tako čudno dešava da ja ne znam da li ću umeti i da vam objasnim :)

Posle porođaja krvarila sam samo 7 dana, posle do 40.dana je išlo nešto kao braon sekret, uopšte nije ličilo na krvarenje ali kažimo da je to TO i trajalo je znači punih 40 dana.

Nedelju dana posle toga krene opet kao krv, ja pomislila da je menstruacija, ali samo taj prvi dan je išlo kao nešto malo i narednih 3,4 dana opet kao neki (braon)sekret.

Mesec i po dana posle toga (to je bilo sada početkom avgusta) kad sam ustala ujutru-videla sam krv, OPET pomislila da je mensruacija, tad me je kao i stomak boleo pomalo ali OPET ništa, već sutra nema ničeg.

I sad, pre neki dan opet me kao bolucka stomak, krene onaj braonkast sekret, trajao do danas i opet ništa :blink:

Pretpostavljam da je to zbog hormona, da se još nisu sredili i da zbog toga menstrucija zeza hoće-neće, ne verujem da je neki problem ovako u pitanju i da treba da se obratim lekaru... Šta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče dobila. Tačno šest mjeseci od porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče dobila. Tačno šest mjeseci od porođaja.

Ti nisi imala ovu situaciju kreni-stani? :D Dobila si normalno,kao i pre,jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti nisi imala ovu situaciju kreni-stani? :D Dobila si normalno,kao i pre,jel da?

Jednom sam prokrvarila samo jedan dan. Mislila da je to to, otišla kupiti uloške kad ono ništa stalo. To je bilo nekad u maju. E sad je ono pravo. Juče je krenulo lagano, pomalo, uz blage bolove ali ni slično kao prije porođaja (imala sam jako bolne menstruacije). Danas već lije ono baš pravo, uh. Znači to je to, već sam bila i zaboravila kakav je osjećaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se nešto tako čudno dešava da ja ne znam da li ću umeti i da vam objasnim :)

Posle porođaja krvarila sam samo 7 dana, posle do 40.dana je išlo nešto kao braon sekret, uopšte nije ličilo na krvarenje ali kažimo da je to TO i trajalo je znači punih 40 dana.

Nedelju dana posle toga krene opet kao krv, ja pomislila da je menstruacija, ali samo taj prvi dan je išlo kao nešto malo i narednih 3,4 dana opet kao neki (braon)sekret.

Mesec i po dana posle toga (to je bilo sada početkom avgusta) kad sam ustala ujutru-videla sam krv, OPET pomislila da je mensruacija, tad me je kao i stomak boleo pomalo ali OPET ništa, već sutra nema ničeg.

I sad, pre neki dan opet me kao bolucka stomak, krene onaj braonkast sekret, trajao do danas i opet ništa :blink:

Pretpostavljam da je to zbog hormona, da se još nisu sredili i da zbog toga menstrucija zeza hoće-neće, ne verujem da je neki problem ovako u pitanju i da treba da se obratim lekaru... Šta vi mislite?

To se i meni desilo,krvarila sam samo 2 nedelje posle porodjaja,pa 2 nedelje nista nije bilo i u petoj nedelji opet prokrvarim,samo prva 2 dana je isla krv,a nakon toga isto braonkasti sekret i tako do 40 dana. Ja sam isla kod ginekologa jer sam se uspanicila,medjutim kad su uradili uz rekli su da se to samo komadic krvi "zavukao"jer se materica zakocka malo u trudnoci pa se pocelo tada cediti. Nista se ne brini,ali radi preventive idi da ti urade jedan uz,a inace si trebala na redovan pregled 6 nedelja nakon porodjaja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.