Menstruacija posle porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja sam dobila prvi put posle 7 meseci i nikakvih naznaka za to nije bilo. Sad me stomak manje bolikad treba da dobijem, a tako nije bilo pre trudnoce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila prvi put posle 7 meseci i nikakvih naznaka za to nije bilo. Sad me stomak manje bolikad treba da dobijem, a tako nije bilo pre trudnoce!

Kod mnogo žena tegobe nestaju ili budu daleko blaže posle porođaja, ne znam što - ali je jako dobro :D Ja sam pre porođaja imala muke sa bolovima, posle porođaja sam dobila odmah nakon 40 dana al bolovima ni traga - da kucnem u drvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja dobila prosli mesec, dva dana trajalo...za sada jos uvek nista (mislim na ovaj mesec)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Након првог порођаја сам добила после 6 месеци, и већ следећа је изостала, јер сам поново остала у другом стању :D Након другог порођаја сам први пут добила после 8 и по месеци, и од тада добијам на 30-35 дана. Можда зато што још увек дојим бебу, мада то више није беба, јер има 13 месеци :rolleyes:

У сваком случају, ево сада ми касни већ неких 18 дана, урадила сам тест, негативан је. Чудно ми је што ми се циклус још увек није унормалио, али следеће недеље идем код доктора, па ћемо видети шта је проблем, ако га има.

Поздрав свима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sm bila na prvi pregled posle porođaja, samo je mom giniću izgleda nenormalno da se posle porođaja krvari mesec dana i duže.  (Krvarila sam oko 35 dana,i vidim da je veliki broj nas tu oko mesec dana.) I da, pošto od mece ništa ni u najavi, dobih da uradim hormone, jer je strašno po dr, to što nisam dobila još uvek,a ne dojim. Dr sumnja da nije od obilnog krvarenja na porođaju hipofiza prestala da luči hormone pa bi da to sad ispitujemo. Ja sam jedva našla vremena i za ovo da odem,tako da ću s analizama definitivno pričekati.

Uzela sam u međuvremenu da pijem onaj virak čaj,i da se nadam da će on nešto pomoći. Jel imao ko slično iskustvo? :) Ili one Femisan A kapi da uzmem? Radije bih nešto tako nego da uzimam konkretno hormone..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnokosa ja sam krvarila 40 ili 45 dana, ne secam se sad tacno i niko mi nije rekao da je nenormalno, a prvu menstruaciju sam dobila tacno 4 meseca nakon porodjaja. Ne vidim ti tiker, ne znam koliko ti je macak star ali reko da ti napisem svoje iskustvo :)

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Druže Majče :) Mačak je 3 months 1 week i 4 days star :) Ali ga ja ne dojim, a kažu da tad ranije dođe? Maltene bez mleka sam od prvog meseca, i još nema mece. Jesi ti dojila i kolko? Joooj, samo da dođe, ne ide mi se više nit doktoru nit u bolnicu, toga mi je dosta, a i nije mi svejedno jer ovo što mi je dr navela ko sumnju nije mala stvar, još kad ja iščitah na netu šta još svega tu ima, diže mi se kosa na glavi. Kakva sam kukavičica :P

Ajde bre meco dolazi, ne muči me! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila 3 meseca ali sa dohranom, tj 80% dohrana 20% sikenje. Tako da se moze reci da nisam dojila duze od mesec dana <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i nisam dobila od onda..tako da ne znam ni da li se racuna to u avgustu ili spada u neke ostatke lohija..ko ce ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolko smo mi žene komplikovane :D Ja se samo nadam da ne bude nešto ozbiljnije s ovom mojom,i da će virak nešto pomoći. Možda uzmem i onaj  Femisan A, čitala sam ovde na forumu da je ok, reguliše hormone donekle. :) 

Hvala KalaMajče :D

Hellen, ti dojiš bebanu, urediće se to vremenom, možda te samo još koji put iznenadi dok se ne ustali kako valja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha kalamajce :lol:

Polako, meni je dr rekla da se sve tolerise do godinu dana od porodjaja. Svakako se slazem da sve proveris sto treba kako bi i tebi bila mirna glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podseti meee sta to beeeese lju....mirna glava?!  :D 

Ocem, cim nadjem vremena za sebe (citaj nikad osim ako nesto bas ne zaboli) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I evo je konacno. Posle skoro 14 mjeseci:-) A poslednji put je bila prije skoro dvije godine, tacnije 24.08.2015. Bas sam odmorila od nje:-)

Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame trebaju mi vasa iskustva... Dobila sam prvu menstruaciju 9 meseci nakon porodjaja beba sisa. Dali je normalno da sad kasni i da ne bude tacno u dan? 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dokle god beba sisa sve je normalno. Moze da se desi i da ne dobijes jednu, pa onda opet dobijes...

Meni su isle na 33, 37, 27 i tek od 4.ciklusa su bile redovne na 28. 

111 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila nesec dana nakon porodjaja. I sad beba ina 11 m uskoro jos uvek nista. Hormoni divljaju tako da je sve to normalno

bepce i 111 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam 28 dana od porodjaja, moja beba sisa ali prespava noc. Ako imate pauze duze od 3h tokom dana ili noci onda je ciklus verovatniji. Druga se desila opet posle 28 dana a onda sam krenula sa kontraceprivnim-progesteronskim i sad niti reda niti rasporeda krvarim na dve nedelje po 8-10dana a raspolozenje mi je gore od najgoreg pms-a. Verovatno cu prestati da ih uzimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se 04.02.2018. Prva menstruacija dosla je tacno ppsle 40 dana i trajala je 7 dana, da bi juce primetila tragove krvi na donjem vesu i blage grceve u donjem deli stomaka (kao pred ciklus). Danas krenulo krvarenje. Da li je to ciklus u ppremecaju? Da li je to normalno? Pre par dana sam bila kod doktorke na pregledu i kaze da je sve u najboljem redu ali cikluse nije pominjala. P.S. Ne dojim posto sam 3 dana nakon porodjaja pocela da pijem Bromokripim za zaustavljanje mleka posto je beba posle 8 dana preminula. Ako neko ima slicno iskustvo u vezi ponovne menstruacije molim da mi odhovori. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel vam menstruacija sarala? Desavalo vam se da vam preskoci mesec? Pre trudnoce sam imala redovne cikluse 30-35 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel vam menstruacija sarala? Desavalo vam se da vam preskoci mesec? Pre trudnoce sam imala redovne cikluse 30-35 dana

meni je dolazila na svakih 2 meseca jedno pola godine, pa onda na nekih 35 dana da bi se posle par meseci i tacno godinu dana posle porodjala vratila u normalu tj na 26-28 dana (to je moj standard).

Tako da sve je normalno, i da koji mesec preskoci i da bude oskudnija pa obilnija naravno ukoliko se ne koristi zastita moze i da ne dodje. :) 

Zaboravih da kazem da sam dojila, i da se onda hormoni malo kasnije vracaju u normalu.

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ada,da. Dobila sam posle 4,5meseci od porodjaja.(dojila sam 5nedelja) ali.posle te prve nisam jedno dva meseca ili nesto ne daj Boze pa posle se valjda unormarilo ne secam se a cim se nesecam valjda nije.  Ali s obzirom da sam jako kratko dojila smatram da sam.i dosta cekala....

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni normalno kao i ranije dolazi - dan/dva porani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uskoro 14 meseci od porođaja i ni m od menstruacije. I tako će, izgleda, biti sve dok dojim. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nisam dobila prvu menstruaciju ali me vec par puta bolelo kao da ce da krene i onda prodje, jel bilo nekome slicno? Tek je tri meseca od porodjaj proslo, a prvi put je posle pet meseci dosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.