Menstruacija posle porođaja

odgovora

Objavljeno

i ja sam juce dobila,nakon nepuna 4 meseca od porodjaja...moglo je jos da priceka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

r.sonia, ako ti je za utehu ja sam dobila posle 40dana od porodjaja, a evo jos uvek je dojim. Nisam se bas obradovala al dobro sad... Inace, i dalje su mi bolne tako da prvi dan (a nekad i drugi) moram da popijem brufen. Ali to nije najgora stvar vec to sto mi sada traje po 5/6 dana (a nekada 3 dana) i sto su mi obilnije nego pre. Ostaje mi da se nadam da ce se sve vratiti kao pre porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle dva meseca. Obilne su kao i ranije, ali i isto toliko bolne. Blago vama koje mozete da se pohvalite smanjenjem bolova i broja dana menstruacije posle porodjaja

radovic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

necu da ureknem stvar :blink: ,pre sam imala bolne menstruacije a ova "prva"nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,trebaju mi vasa iskustva....

koliko nakon porodjaja je proslo do vase ponovne menstruacije? i sta mislite da li je normalno da prodje 11 meseci i jos uvek nista ? unapred hvala :)

to je totalno normalno AKO dojis... ako ne morala bi otici kod doktora da ti pregleda maternicu

ali kad se doji moze se i 2god proci bez menstruacije ;)

kod prvog bebceta neznam posto sam odmah bez mensa ostala u drugom stanju...a kod drugog bebceta nisam imala 8meseci mens... sto sam dojila.. sada nakon 16meseci je sve manje vise normalno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

necu da ureknem stvar :blink: ,pre sam imala bolne menstruacije a ova "prva"nije...

nakon bolova oko porodjaju NISTA ne boli vise tako kao prije ;)

mene evo tek sada pocinje malkice da boli i to isto samo ponekada...a prva mens posle poroda nikada ne boli barem ja nisam to cula do sada :)

puno pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene nista jos uvek,pila sam endometril nesto malo je krenulo ali nije to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene nista jos uvek,pila sam endometril nesto malo je krenulo ali nije to to.

Jesi li bila kod lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno nakon cetiri meseca, istog dana prestala dojiti i dobila. Nisu obilnije, ali su bolnije. Inace, nikad nisam imala bolove, i trajala je 4 dana. Mada neki mi kazu da to sto me boli, je zato sto se u babinama nisam cuvala, jer bole me samo ledja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li bila kod lekara?

Nisam,zakazala mi je jos 10.-og papa i kolposkopiju i ja nisam otisla jer je pocelo to krvarenje posle tableta.Izgleda da cu opet morati da ih pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je od porodjaja proslo 7 meseci i 3 nedelje,jos nisam dobila.Bas sam mislila da zapocnem ovu temu jer nikako da stignem da odem do ginekologa,imam simptome nekih mesec dana kao da cu da dobijem,ali nista.Jel to normalno?

Takodje i meni od porodjaja proslo 6ipo meseci i jos nisam dobila,slucajno sam naletela na ovu temu pa reko da prokomentarisem,ovako je bas super,prosto sam se odvikla od toga :P nadam se da ce se uskoro sve normalizovati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste posle porodjaja dobile prvu menstruaciju,moj bebac ima 10 meseci i jos nista doduse jos uvek ga dojim ali sta znam vec se razmisljam da odem kod lekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam kod svake zene je individualno. Ja nisam mogla da dojim tako da sam vec nakon dva mjeseca imala prvu menstruaciju

... neke zene ne dobiju dokle god doje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate temu Menustruacija posle porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ux sad kad citam vase postove dodje mi malo mozda lakse.

Ja sam posle porodjaja dobila nako 7 meseci,i onda naredna mi je dosla nesto ranije,a pre porodjaja su bile tacne ko sat na svaki 28 dana,tako da kad mi je kasnila odma sam znala da sam trudna :D E sad ova treca nikako da stigne :( a ja joj se sve nadam,xexe nadam se da nisam opet trudna :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila tacno posle 40 dana. pre trudnoce sam imala ciklus na 40 i kusur dana. medjutim prve dve su mi bile na 30a evo ova vec sad kasni par dana ali me boli stomak i krsta razvaljuju. joooooooooooooooooooooooooooooj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle I trudnoce ciklus je dosao negde kada je beba imala 5.5mes, cim sam pocela da izbacujem po jedan obrok dojenja radi uvodjenja nemlecne hrane

Sada posle II trudnoce, isto tako cim je beba krenula malo vise da jede nemlecnu hranu, ja dobila, negde sa njenih 8mes.

Ni jedna me nije bolela a pre trudnoca sam umirala onesvescivala se od bolova.

Jedino sto su sad mnooogo obilnije i traju po 7 dana onako bas zesce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dobila... Nakon mjesec i po dana. :angry:

Blago vama koje ste dobile kasnije, tako bih voljela da je jos sacekala... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,jbg,Borjana.Ja sam dobila 6 meseci nakon porodjaja,ali znam zene koje nisu dobijale i po godinu i po,pa su mi ocekivanja bila nerealna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10mj.je proslo kako sam se porodila al nije mi jos "tetkica"navratila.dojim malu al nadam se da ce uskoro doci jer planiram i drugu trudnocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10mj.je proslo kako sam se porodila al nije mi jos "tetkica"navratila.dojim malu al nadam se da ce uskoro doci jer planiram i drugu trudnocu

c...c...c... sta ti je zivot, nekome majka a meni maceha <_< meni je dosla (nanu joj naninu) vec posle 40 dana kao da je znala!!! (a dojim i dalje Emiliju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene rebnula odmah.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra će moj bebac napuniti 7 meseci.Još uvek dojim,a juče stigla prva menstruacija :( .Nije bilo onih nepodnošljivih bolova.Danas mi malo opao pritisak,a to je pre trudnoće bilo normalno.Posle godinu i 3 meseca ponovo onaj osećaj u predelu donjeg stomaka :( .Mamice,zanima me koliko ste još dojile,to jest koliko ste još imale mleka nakon dolaska "tetke iz Crvenke"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svrco, zabluda vlada kod zena da pocetak ciklusa utice na mleko!!! I ja sam to mislila dok nisam od doktorke cula da su to "gluposti". Evo ja sam ti cist primer za to. Dobila sam 40 dana nakon porodjaja a evo Emilija sad ima punih 9 mesci i jos uvek je dojim.

Tako da opusteno, i slobodno doj bebicu. Samo u tom periodu ces primetiti da je bebac malo nervozna dok je dojis (povuce, pa pisti, i tako u krug) ali cini mi se da je to od nase nervoze. U svakom slucaju preporuka lekara je da u vreme ciklusa samo pijes malo vise tecnosti nego inace i ukoliko imas jake bolove da pijes samo brufen i to posle bodoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra će moj bebac napuniti 7 meseci.Još uvek dojim,a juče stigla prva menstruacija :( .Nije bilo onih nepodnošljivih bolova.Danas mi malo opao pritisak,a to je pre trudnoće bilo normalno.Posle godinu i 3 meseca ponovo onaj osećaj u predelu donjeg stomaka :( .Mamice,zanima me koliko ste još dojile,to jest koliko ste još imale mleka nakon dolaska "tetke iz Crvenke"?

Ciklus nema nikakve veze sa duzinom dojenja, to zavisi iskljucivo od tebe i bebca, koliko je vama prijatno i koliko god ste za to uzivajte slobodno. Jedino sto se mozda ti budes osecala malaksalo tokom ciklusa, jos ako dodatno imas nizak pritisak gledaj da tih dana sto manje obaveza sebi pravis, odmaraj, vise tecnosti unosi, mozda i koju tableticu gvozdja, naravno uz savet dr, ja sma pila foliron cele trudnoce i posle porodjaja jer sam iskrvarila dosta na samom porodjaju i posle se nastavilo...

opusti se i uzivaj, sad jedino pozitivno od ciklusa je sto ces znati "one dane" pa ako ne planiras novu trudnocu sad eto koristi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.