Drugi kontinent

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

Otvorila sam temu ovde, jer ne znam gde bih drugo. Molim moderatore da reaguju, i ako joj ovde nije mesto da je prebace gde misle da treba.

Naime, imam jednu sitaciju, SELIM SE NA DRUGI KONTINENT i muci me nezivesnost .

Ne bi to bilo nista strasno da ja nemam malo dete, i da nisam u drugom stanju - sto znaci da bi se tamo i porodila- pa me zaista po malo hvata frka.

Pitam se: Kako cu ja to sve uspeti, Da li je pametno to sto radim, Da li cu imati problema sa vodjenjem trudnoce i kako cu se poroditi (ipak je to druga zemlja i sve je drugacije i ne poznato)

Da li je neko imao slicna iskustva, tj. sa se selio u druguzemlju sa malim detetom, ili u drugom stanju i tamo nastavio da vodi trudnocu, porodio se ?

Sta je potrebno od dokumentacije da se nosi, da li traze nesto ( tipa;vakcine koje je dete primilo) itd?

Bas sam uplasena i potistena. Plus emocije koje su bas proradile, jer ostavljam ovde drage ljude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj verujem da ti je frka,neznam dal bih se ja usudila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam nikoga ko je bio u takvoj situaciji...svi su ili bili sami ili sa vecom decom.

Ali nemoj nista da brines, pogledaj na gogle-u mozda imas informacije koje ti trebaju...

Htela sam da ti cestitam jer idete u drugu zemlju, predpotavljam da je to nesto sto ste zeleli...

Gde ides ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti mogu pomoci i ove koje su otisle i u evropu,jeste da nije drugi kontinent,al je ipak druga zemlja,drugi jezik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ti mogu pomoci i ove koje su otisle i u evropu,jeste da nije drugi kontinent,al je ipak druga zemlja,drugi jezik...

Pa da a mozda i znamo nekoga u toj zemlji gde ona ide pa se mozemo raspitati............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam jedna od onih sto je otisla u drugu zemlju sa malom decom ,(vidi ticker),obavezno je da poneses karton gde ti pise koje je vakcine dete primilo ,mi smo za oboje uzeli ,dr isfotokopirala i udarila pecat ,kad smo trebali da Strahinja primi vakcinu znali su koja treba i tako . Za trudnocu ne znam sta da ti kazem..

Moja decica se brzo navikla ,u pocetku je bilo i meni tesko nepoznato kao i njima ali je dobro kad su mali pa se brze naviknu..Vazno je da nisam ostavila nikog iza sebe ko ce mi mnogo hvaliti ,familija ko familija ...

Kad ides ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenska, pakuj se i ne razmisljaj puno :rolleyes:

Ipak ti ides u mnoooogooo bolju zemlju nego sto je Srbija, znas kakav je zivot ovde i kako je tesko. Tamo je potpuno druga prica. Kanada je skroz sredjena zemlja, po svim pitanjima i tamo ces na miru moci da odgajas decu ne razmisljajuci kako i sta ce biti sutra. Tamo svojoj deci otvaras niz novih mogucnosti, potpuno nova i bolja buducnost je tamo a to ti treba da ti je najvaznije - buducnost tvoje dece.

Bice ti tesko u pocetku ali seti se samo kako ce ti biti posle a kako je moglo ovde, u Srbiji da ti bude. U Kanadi ima dosta nasih ljudi, sigurno ces sresti nekog i vrlo brzo se sprijateljiti. Uostalom, postoji SKYPE, intenet tako da mozes da budes u stalnom kontaktu sa tebi dragim ljudima.

Ides sa svojom porodicom, idete da vam bude bolje (gore ne moze :rolleyes: ) i samo tako treba da razmisljas, bice bolje, glavu gore, ne brini nista, sve ce to doci na svoje mesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo naprijed MILLAR...biće ti teško na početku...ali svakako bolje nego na Balkanu...i tvoja djeca kad nas budu posjećivala za dvadesetak godina sve će biti isto. A mi ćemo biti online...tako da smo tu za tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar ja sam 100% uz tebe, da ideš naravno...a tamo ćeš se snaći vrlo brzo, nema zamršenog sistema kako kod nas. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokajati se sigurno neces,polako,tamo je svakako bolje. Za dete,naravno,uzmi od lekara potvrdu o vakcinaciji,mozes i karton,ali nece ti biti potreban. Meni su ovde trazili da na svakom dokumentu vezanom za trudnocu moje ime bude odstampano,po mogucstvu i dijagnoza,sto manje pisan izjava. Ne znam kako se tamo placa osiguranje,moj suprug je to meni sredio pre dolaska,na kaju smo samo poslali jos fotokopiju B vize. Ja sam dosla pred kraj trudnoce u CH,ali sve je proslo bez problema. Ti si jos i na pocetku trudnoce,sve analize ci ti ponoviti,bezmalo kao da od pocetka vodis trudnocu.

Nemas razloga za brigu,najbolje je da pitas u mestu gde ces ziveti u nekoj nadleznoj sluzbi da ti objasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar samo piči i " ne okreci se sine" !

(ja jos uvek ne mogu da oprostim sebi sto nisam otisla kada sam mogla)

a svaki pocetak je tezak,bilo bi ti takodje tesko i da se preselis sada u neki susedni grad u Srbiji (tj. u toj varijanti bi ti bilo 5x teze)

Samo hrabro,to je investicija koja je vredna svake zrtve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar srecno draga! Bice ti super, Kanada je sad pun pogodak jer nemaju recesiju, nisu imali krah trzista, ima posla i ne morate razmisljati ko u Srbiji ;)

Moj savet ti je da ti mozda sad izgleda tesko, ali ako znas jezik (a danas se engleski lako uci) sve je laganica! A to da li je 1000 ili 10000km daleko isto ti dodje- jedan ili dva leta, par sati ili celi dan, nije velika razlika kad se odlucis nazad u posetu (ako ne mozes bez tvojih).

Ja sam otisla u trudnoci i nastavila ovde voditi je. U Srbiji sam privatno, ovde u drzavnim ustanovama i bila sam zadovoljna. Osiguranje se ovde ne placa, drzava sve obezbedjuje. Vizu sam imala na osnovu muzica, nakon 3god stekla pravo na drzavljanstvo.

U Kanadi je malo drugacije jer sve je individualno od zemlje do zemlje, od tipa vize i obrazovanja. I mi u Kanadi imamo blisku rodbinu, i jos kolega nam se za par nedelja seli, tako da sam cula par detalja o zivotu tamo. Sigurna sam da ako budete radili i obrazovanje vam je priznato u celosti bice vam zivot ugodan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Putuj igumane i ne misli na manastir" :lol:

E pa da ti ne pricam bajke, moze da te ocekuje ovo ali nije sigurno:

- da se na pocetku osecas kao u nekom filmu, da te hvata neka tuga (jer ipak je to kanada, daleko si od evrope i svojih) i da postavljas sebi pitanje "otkud ja ovde" :lol:

sigurno ce ti biti tesko na pocetku, ali to je sasvim normalno./.....preselimo se u novu zgradu pa nam je sve cudno a kamoli da ides na drugi kontinet medju "strance" :lol: ...ali znas sta: "organizovaces svoj zivot daleko od svih"!!! najbitnija stavka!!!!

drugo, obezbedices sebi i svojoj deci jedan sredjen zivot!!!

Ako vec na Balkanu niste uspeli da dobro zivite, onda zasto ne ici na neki drugi kontinent?!!!ne radoi se tu samo o parama draga vec o mnogo drugim stvarima~~

\nemoj mnogo da se bedacis, vec pici!!! Uvek imas gde da se vratis, ali verujem da neces....

i nemoj se mnogo brinuti kako ces ovo kako ono, jer ipak to je Kanada, da ce ti oni odgovore na sve!!!

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar samo piči i " ne okreci se sine" !

(ja jos uvek ne mogu da oprostim sebi sto nisam otisla kada sam mogla)

Prijka, ti ces ionako pre Australije morati kod mene malo u Atinu da osmislimo dobro plan :lol: . A i da zaradis deci (L &L) malo kinte posto je tvoj posao ovde jedan od placenijih :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prijka...znam ja da si ti nevidjeni hedonista,ali "ne postizavam" sama...moracemo zajedno :lol:

A sto se tice plana (za J&J)...moramo dobro da ga prostudiramo...minimum 20-ak godina.Tako da pakujem kofere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar,ne bih da ispadne da prepisujem,slazem se sa svim sto su ti devojke rekle.

Ja sam uvek bila za to da odavde treba da se ode u koliko za to imamo priliku,mozda se nece svi sloziti sa mojim misljenjem,ali iskreno mislim da ovde nema bas lepe i blistave buducnosti za nasu decu,a ni za nas.

Sigurno ce biti tesko u pocetku,ali sve ce to proci vazno je da ste kao porodica jedni uz druge i sve cete to zajedno prebroditi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar, da li je ovaj odlazak definitivan, s obzirom da je u pitanju blizanačka trudnoća i slaganje-neslaganje sa mužem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao MILLAR!!!

Pridruzi nam se u Kafanica tamo preko pa ces procitati ko se kako uklopio.Samo hrabro,tesko jeste ali kad sebi postavis cilj onda znas zbog cega i trpis neke stvari.Bolje meni ovde i sa nostalgijom i da otplacem koji dan i nervoza,nego da razmisljam da li cu imati sta detetu da dam da jede kao vecina ljudi u Srbiji.Srecno i samo hrabro.Ja sam se ovde porodila,nisam znala dobro jezik,pa sam uspela da se sporazumem sa sestrama,nemam cestio sa kim ni kafu da popijem,ali nema veze,dole mnogi imaju drustva ali nemaju para za kafic.Sve ima svoju cenu.Javljaj nam kad ides i kako se snalazis.Ja od kada sam postala aktivna na forumu bas mi je super,dok Masa spava ja kuckam i tako mi prolazi vreme.Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i sta se desava na ovoj temi???ide li se ili ne???

e ja posto sam bila posle ceske u austriji jedno 2 nedelje i videla sta i kako se tako odvija odmah bih zapalila da sam na bilo cijem mestu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,Seceru.... :lol: U pravu si.

No,Milar,zaista,na cemu ste sada? Pomazemo li u pakovanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milar,gde si? :)

Koji grad je u pitanju,ako ste otisli? :)

Meni su roditelji i brat i snaja sa decom u Torontu.

Drugi brat i ja smo ovde..

Bila sam u kanadi sa 16-17 godina(ukupno godinu dana sa setkanjem tamo 'vamo)

I mlada i luda odlucila da ostanem ovde i sada "berem sasusene plodove" svoje odluke :P

Kad mlado i ludo,pod tinejdzerskim hormonima odlucuje gde ce da zivi na osnovu toga gde su mladi i ludi tinejdzeri koje poznaje(smajlikojilupaglavomozid) (roditeljima sam dusu popila dok nisu popustili i pustili me da se vratim kod burazera za stalno)

Ja bih da odemo tamo ali mm ne zeli <_<

(ali dobro,to sto sam se vratila ima i dobre strane naravno) :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da i nemoj brinuti oko porodjaja,tamo je mnoooogo bolje i udobnije nego ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, bez straha ... promjena je uvijek dobra. Obavezno karton sa vakcinama i tvoj trudnicki karton. Raspitaj se u kanadskoj ambasadi da li treba jos nesto specijalno.

Puno srece ....

BTW ... jeli ides avionom, znam da neke kompanije zabranjuju trudnicama da lete sa njima. (ali da se ne prepadnes to je zato da im se ne bi krenula da porađa u toku leta posto nemaju doktore kao dio ekipe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Nani, ja sam vec u Kanadi. Stigla sam ovde pre par meseci i vec sam uspela da sredim vecinu stvari.Polako ulazim u stos.

Nije lako, i ne znam da li bi se opet usudila na ovako nesto. Tesko je kad si u drugom stanju, a vec imas malo dete i pritom niciju pomoc.

Brojim dane do porodjaja i divim se samoj sebi.

Samo napred, sve ce to narod pozlatiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Nani, ja sam vec u Kanadi. Stigla sam ovde pre par meseci i vec sam uspela da sredim vecinu stvari.Polako ulazim u stos.

Nije lako, i ne znam da li bi se opet usudila na ovako nesto. Tesko je kad si u drugom stanju, a vec imas malo dete i pritom niciju pomoc.

Brojim dane do porodjaja i divim se samoj sebi.

Uf ... malo je starija tema .... moja greska.

Drago mi je sto si stigla, nadam se da ti se svidja tamo i da imas vise mogucnosti nego ovde.

nemoj brojati dane, tako ce ti biti duzi, samo se opusti i gledaj da si ugodis maksimalno ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.