Maljavost grudi i dojenje

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima,ja sam u 15.nedelji trudnoce.Pomalo neugodna tema,ali pitacu,mozda se neka od vas nasla u slicnoj situaciji. Naime,jos pre trudnoce sam imala dlacice oko bradavica,koje sam skidala pincetom ili epilatorom. Medjutim,ne znam sta ce se dogoditi kada pocnem da dojim i grudi postanu osetljivije i verovatno bolne u pocetku. Naravno da tek tada ne bih volela da bude tih dlacica..Je li imala neka od vas slicno iskustvo? I kako je resavala problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam u 15. nedelji trudnoce. Pomalo neugodna tema, ali pitacu, mozda se neka od vas nasla u slicnoj situaciji. Naime, jos pre trudnoce sam imala dlacice oko bradavica, koje sam skidala pincetom ili epilatorom. Medjutim, ne znam sta ce se dogoditi kada pocnem da dojim i grudi postanu osetljivije i verovatno bolne u pocetku. Naravno da tek tada ne bih volela da bude tih dlacica. Je li imala neka od vas slicno iskustvo? I kako je resavala problem?

Nekoliko dlačica u predelu areole je sasvim normalna pojava. Ako ih čupkaš, slobodno to uradi i pred porođaj. Kad beba krene da sisa, one jednostavno neće više rasti, po pricipu gde beba zagrize tu trava, (hoću reći dlaka) ne raste! :lol: Sad ovo zvuči malo šašavo, ali stvarno jeste tako. Nemaš brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice tako bar godinu dana. Meni se se 'stidljivo' pojavile posle godinu dana. Dve,tri. E, sad neke zene kazu da su im se pojavile nakon druge ili trece menstruacije posle porodjaja. Uglavnom, bebcima to nista ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,meni su rasle kao i uvek.I brijala sam ih.Bilo mi je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sta ce biti kod mene <_< Bitno je samo da mogu da ih micem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,i ja imam po 5-6 na svakoj i nekada sam ih cupkala,dok mojoj sestri jednom nije tako urasla,pa se sve to upalilo i zamalo da se stvori apces.Morala je kod gin ,pa na previjanje i on joj je rekao-cupkanje nikako.Od tada izbegavam.Ma,i ovako nije lose. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,i ja imam po 5-6 na svakoj i nekada sam ih cupkala,dok mojoj sestri jednom nije tako urasla,pa se sve to upalilo i zamalo da se stvori apces.Morala je kod gin ,pa na previjanje i on joj je rekao-cupkanje nikako.Od tada izbegavam.Ma,i ovako nije lose. :D

Ja moram da ih cupkam,jer ih ima vise od 5,6 :( Nekako ih ne bih brijala ako bas ne budem morala,radje bih da nastavim i dalje da koristim pincetu ili epilator. Srecom do sada nisam imala nikakvih komplikacija sa urastanjem. Nadam se da cu brzo i posle porodjaja moci da ih micem.. Cisto sumnjam da cu buti od onih srecnica kojima su posle porodjaja prestale da rastu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije porodjaja sam imala po 2, i strasno su me nervirale. Cupala sam ih pincetom, misleci da se pretvaram u muskarca, i da se samo meni to dogadja! :lol:

Par dana prije nego sto cu se poroditi sam ih iscupala, i od tada ih vise nema... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slucaj i kod mene i pojavile su se ponovo posle godinu dana nakon porodjaja.

Inace meni su e u trudnoci pojavili mladezi i to na grudima i bradavicama i posle su nestali kao vodom odneseni sva sreca pa smo koristili silikonske bradavice dok je bebac sisao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

ne znam da li neko posećuje ovu temu, niti da li sam pogodila pravo mesto. Moj bebac sisa već devet meseci, još uvek nema menstruacije, međutim primetila sam da mi se nesto čudno dešava sa kožom - inače sam skoro ćosava - pojavile su mi se sitne ali guste dlakice po rukama i leđima, tamo gde ih nikada nisam imala, ne u trudnoći, već sad, toliko meseci posle porođaja :(

Da li je neko imao sličnu situaciju i da li uzrok mogu da budu hormoni, koji se verovatno još nisu sredili?

Puno pozdrava svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.