odgovora

Objavljeno

Kako spremate cveklu?

Danas sam je spremila ono rendano (cvekla+šargarepica+jabuka+đumbir) i ne prija mi stomaku :( pa molim za receptić za kuvanu :) kako je kuvate i sve što ide uz to

Skuvam,oljustim isecem na kolutice ili vece listice,dodam beli luk,malo persuna i sargarepe(rendane),ulje,so,malo secera i sirce po ukusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate cveklu?

Danas sam je spremila ono rendano (cvekla+šargarepica+jabuka+đumbir) i ne prija mi stomaku :( pa molim za receptić za kuvanu :) kako je kuvate i sve što ide uz to

Skuvam je, isečem na kolutove, dodam so, ulje i sirće. Ne volim nikakve druge začine u ovoj salati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skuvam,oljustim isecem na kolutice ili vece listice,dodam beli luk,malo persuna i sargarepe(rendane),ulje,so,malo secera i sirce po ukusu.

Skuvam je, isečem na kolutove, dodam so, ulje i sirće. Ne volim nikakve druge začine u ovoj salati.

Slicno kao Cicana i Kristal. Skuvam je, oljustim i isecem, dodam malo belog luka, mas. ulja i kvasine. So i ostalo po zelji dodaje ko hoce. Ja je inace ne podnosim.

Hvala devojke, a koliko dugo se kuva? Jer su me žene iz "okoline" (komšinice) ubedile da to nema svrhe kuvati ako nemaš ekspres lonac odnosno da zna da se kuva i po dva sata :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke, a koliko dugo se kuva? Jer su me žene iz "okoline" (komšinice) ubedile da to nema svrhe kuvati ako nemaš ekspres lonac odnosno da zna da se kuva i po dva sata :unsure:

Ako je lepo operes,zamotas u foliju, stavis na 180C u rernu jos ce lepsa da bude.Sigurno joj treba 1 sat. Bocnes viljuskom da li je mekana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana viljuska mora da prodje kroz celu cveklu ili noz,jer moze unutra da ostane nekuvana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jel neko spominjao salatu od brokolija....ne volim ga, ali ga rado pojedem kada se obari u slanoj vodi i prelije pavlakom pomesanom sa belim lukom. Njam!

Jos ako se doda karfiol....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidim, ima vec verzija sa mileramom...fino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A najbolja salata mi je obicna zelena salata!! Malo soli i kap secera sa sircetom i uljem, i mogu jesti to citav dan :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate cveklu?

Danas sam je spremila ono rendano (cvekla+šargarepica+jabuka+đumbir) i ne prija mi stomaku :( pa molim za receptić za kuvanu :) kako je kuvate i sve što ide uz to

Kazu da se za cveklu potrosi mnogo struje, tako da se najbolje isplati spremati je na sporetu na drva. U rerni ili je kuvati, u svakom slucaju to dugo traje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jel neko spominjao salatu od brokolija....ne volim ga, ali ga rado pojedem kada se obari u slanoj vodi i prelije pavlakom pomesanom sa belim lukom. Njam!

Jos ako se doda karfiol....

Brokoli, njaaaaaaam, ja ga volim samo malo obarenog bez soli i bez icega...

Cvekla gubi mnogo korisnog dok se kuva, osim ako imate zepter posudje pa ne odlaze sve te fine supstance u vodu koju kasnije prospemo ( a ja nemam ) tako da je ja ubacim u sokovnik sa jabukama i sargarepom i moja deca i ja to pijemo. Sok je super ukusan a i super zdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam jel neko spominjao salatu od brokolija....ne volim ga, ali ga rado pojedem kada se obari u slanoj vodi i prelije pavlakom pomesanom sa belim lukom. Njam!

Jos ako se doda karfiol....

Uf Ninuska ovo obozavmo svi, super je. Imam ga jos u basti pa koristimo dok ne smrzne :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sam promasila jer ova salata i nije bas salata...valjda nisam...

SUSAM SALATA

200 g susama se proprzi na tiganju, bez ulja i bilo kakvih dodataka, tako da pocne da mirise i dobije zlatnu boju, ali ni slucajno da potamni jer ce biti gorak istese na tanjir ili tacnu i ostavi da se hladi. 200 g fete se izgnjeci, dobro da ne ostanu grudvie i pomesa sa dve case kisele pavlake (po mogucnosti masnije one crvene kravice od 20%) U to se doda 150 do 200 g sitno seckane praske, stisnjene ili pizza sunke (sta imate, to uvalite) i sve se pomesa sa ohladjenim susamom. Vrlo je mljac...

Predlog za serviranje- projice u korpicama za mafine + susam salatica pored :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaKK deluje njam. Pravim sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li sam promasila jer ova salata i nije bas salata...valjda nisam...

SUSAM SALATA

200 g susama se proprzi na tiganju, bez ulja i bilo kakvih dodataka, tako da pocne da mirise i dobije zlatnu boju, ali ni slucajno da potamni jer ce biti gorak istese na tanjir ili tacnu i ostavi da se hladi. 200 g fete se izgnjeci, dobro da ne ostanu grudvie i pomesa sa dve case kisele pavlake (po mogucnosti masnije one crvene kravice od 20%) U to se doda 150 do 200 g sitno seckane praske, stisnjene ili pizza sunke (sta imate, to uvalite) i sve se pomesa sa ohladjenim susamom. Vrlo je mljac...

Predlog za serviranje- projice u korpicama za mafine + susam salatica pored :)

IvanaKK deluje njam. Pravim sutra.

Odlična je, ja je često spremam, samo bez šunke ;) Stavljam domaći sir, i pravim kuglice od njih.

A za sebe odvojim jedan deo, pa ubacim 1,2 čena belog luka i mmmmm, njam, njam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salata sa kikirikijem

U činiju staviti obareno na sitne kockice isečeno belo pileće meso, mrvljeni kikiriki i majonez.

Celer salata

Izrendati celer, kiselu jabuku, mleveni orasi i majonez.

Moja omiljena salata leti:

Letnja salata

U obarenu testeninu (ja stavljam onu u obliku "grkljančića") dodati seckan paradajz, papriku, krastavce, crni luk i sve to pomešati sa pavlakom. Služiti hladno.

p.s. mogu se dodati barena jaja i šunka

Da li sam promasila jer ova salata i nije bas salata...valjda nisam...

SUSAM SALATA

200 g susama se proprzi na tiganju, bez ulja i bilo kakvih dodataka, tako da pocne da mirise i dobije zlatnu boju, ali ni slucajno da potamni jer ce biti gorak istese na tanjir ili tacnu i ostavi da se hladi. 200 g fete se izgnjeci, dobro da ne ostanu grudvie i pomesa sa dve case kisele pavlake (po mogucnosti masnije one crvene kravice od 20%) U to se doda 150 do 200 g sitno seckane praske, stisnjene ili pizza sunke (sta imate, to uvalite) i sve se pomesa sa ohladjenim susamom. Vrlo je mljac...

Predlog za serviranje- projice u korpicama za mafine + susam salatica pored :)

Koju od pomenutih praviti za Vaskrs?Dvije bih pravila!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koju od pomenutih praviti za Vaskrs?Dvije bih pravila!?

Tigi ja bi Kikiriki i Susam ove druge dve su mi bas letnje.Ove su ukusnije.P.S.vec mi ide voda na usta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi ja bi Kikiriki i Susam ove druge dve su mi bas letnje.Ove su ukusnije.P.S.vec mi ide voda na usta

Da znas i ja bih ih sad smazala! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas super kao salatu sa pohovanim paprikama.Stavis red pohovanih paprika,onda namazes pomesan majonez i pavlaku,pa opet paprike,pa pavlaka i majonez i odozgo narendas kackavalj.Mnogo je ukusna.

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 konzerve tunjevine u komadima

200gr majonezamoze i light

50gr maslina

cen belog luka

pola glavice crnog luka ili jedna glavica ako je manji

dve sake testenine-ja stavljam onu spiralnu

2 tvrdo kuvana jaja sitno iseckana

sve se to pomesa i jako je lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 konzerve tunjevine u komadima

200gr majonezamoze i light

50gr maslina

cen belog luka

pola glavice crnog luka ili jedna glavica ako je manji

dve sake testenine-ja stavljam onu spiralnu

2 tvrdo kuvana jaja sitno iseckana

sve se to pomesa i jako je lepo :)

2047.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hah! svi nešto healthy!

Ja volem salate - sve moguće, ali ova mi je omiljeta

nekih 200gr sira (najbolje onaj mekani, kao mrvice)

veza rotkvica

3-4 mlada crna luka

majonez koliko da salata bude kompaktna

biber, so (manje ako je sir slan)

rotkvice na listiće tanke naseckati (imam ono rende pa ja sve na to, slično kao sa teleshopa, što može da bude klasično rende, pa za pomfri i ono tanko), luk isto na tanke kolutiće.

rotkvice i luk ugnječim sa malo soli. dodam u to sirac promešam, pa majonez da bude lepa, kompaktna masa. Na kraju ga zabiberim i izmešam :lol:

A salate sa tunjevinom imaju dve varijante

letnja - tunjevina, svež paradajz, sveža paprika, kukuruz šećerac, malo maslinki, luk (kojieg pre svih namirnica izgnječim sa malo soli i dodam tunjevinu pa ostavim i frižider dok ostalo seckam), barena jajca i majonez na kraju. :rolleyes:

zimska - tunjevina, luk (isti princim kao i sa letnjom), kukuruz šećerac, kiseli krastavčići, maslinke (uglavnom crne), nekad po koja ukišljena pečena paprika, jaje, majonez

Setiću se ja još neke mi omiljene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masline! Ooooooo, da! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hah! svi nešto healthy!

Ja volem salate - sve moguće, ali ova mi je omiljeta

nekih 200gr sira (najbolje onaj mekani, kao mrvice)

veza rotkvica

3-4 mlada crna luka

majonez koliko da salata bude kompaktna

biber, so (manje ako je sir slan)

rotkvice na listiće tanke naseckati (imam ono rende pa ja sve na to, slično kao sa teleshopa, što može da bude klasično rende, pa za pomfri i ono tanko), luk isto na tanke kolutiće.

rotkvice i luk ugnječim sa malo soli. dodam u to sirac promešam, pa majonez da bude lepa, kompaktna masa. Na kraju ga zabiberim i izmešam :lol:

A salate sa tunjevinom imaju dve varijante

letnja - tunjevina, svež paradajz, sveža paprika, kukuruz šećerac, malo maslinki, luk (kojieg pre svih namirnica izgnječim sa malo soli i dodam tunjevinu pa ostavim i frižider dok ostalo seckam), barena jajca i majonez na kraju. :rolleyes:

zimska - tunjevina, luk (isti princim kao i sa letnjom), kukuruz šećerac, kiseli krastavčići, maslinke (uglavnom crne), nekad po koja ukišljena pečena paprika, jaje, majonez

Setiću se ja još neke mi omiljene....

Trto,koji je sir najbolji za ovu salatu sa rotkvicama?

Ja nesto nisam bila odusevljena kikiriki salatom...za Ng sam je pravila i velike nade u nju polagala :D, a na kraju stara dobra Ruska je bila bolja za mene bar...

Tigi glasam za susam :)

Mico i mm glasa za ovu sa susamom! :rolleyes: Meni ovo sa kikirikijem djeluje primamljivo!Zasto ti se nije dopala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trto,koji je sir najbolji za ovu salatu sa rotkvicama?

pa napisah pored, ne znam ja kako se zove taj sir :D

evo sad sam pitala mamu - sremski sir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.