Vaspitavanje beba od 6+ meseci

odgovora

Objavljeno

Uh, vaspitavanje dece je težak ali i sladak posao koji traje i traje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa ovaj tekst pokazuje kako je po prirodi stvari normalno,kako se instiktivno radilo od samog nastanka coveka pa i zivotinja.

Mislim da nas na zalost ova savremena civilizacija tera da idemo,suprotno od toga.

Umesto sto bi ga nosali,mi dete pustamo da place kako se ne bi naviklo.

Ali na sta se naviklo???? :blink: Na majcinu blizinu i osecaj da ce stalno biti uz bebu.

Zaista tuzno,mislim da svi po malo gresimo,ali prosto nam danasnjica ne dozvoljava da radimo drugacije.Ponekad je potrebno ostaviti dete samo da bi ga prehranili.(pricam uopsteno u globalu)

A strucnjaci savetuju da se od rodjenja osamostaljuje i shvati da mama ima i druga posla :blink: ,bar sam ja na ovakve savete nailazila.

Mislim da hteli - ne hteli,ne mozemo da uticemo na neke stvari,i cesto podlezemo "savremenom" vaspitavanju sto po meni lose,ali da bi deca kad odrastu opstala u danasnjem vremenu i nije tako lose.

(ovo je samo uopsteno,ne i u mom slucaju)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvar je u tome sto ja ne sklanjam vec je pustim da istrazi,a onda samo pokupim za njom.

Preko vesa,stipaljki,papirnih maramica,kantica,cantrica,kesa,knjiga itd.

Mislim da samo igranje sa igrackama cini decu pasivnima.

Da, stipaljke su jaaaakooo zanimljive. :D A kada pada kisa, pa ves na susilici unesem u stan, eh, nema srecnije bebe! :lol: Na stranu to sto je poceo da mi otvara niske ladice, i iz njih vadi ves, koji onako puzajuci vuce za sobom...

Iskreno, ne mogu bas da povjerujem da beba od nepunih 8 mjeseci zna da treba da se igra samo sa igrackama, da ne dira odredjene stvari. Koliko je tu onda bilo utroseno vremena na "vaspitavanje", umjesto na mazenje, nosanje, igranje??? :unsure:

Nije mi namjera da vrijedjam, zanimljivo je cuti i drugacije misljenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marko mi je dosao u fazu igranja sa mojim pokusajima da ga naucim sta sme sta ne sme :D Imamo neki divnu lampu od pruca ( koja ce vec vidim leteti iz dn.boravka) on zna da mu ja ne dam da je dira i zaleti se u setalici prema njoj i stane i gleda u mene ... ceka da ga ja pogledam i cim viknem NE on se smeje kao ludak , misli da se igramo :D Pokusala sam i da napravim ljutu facu ali dzabe njemu je to smesno i sta da mu radim , ima vremena , vaspitacemo se , mislim da mu je jos rano za to ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa Stefanom!

Mada ZNAM da savršeno razumije riječ NE, kada god je izgovorim tipa kada leti na kablove ili utičnicu ili hoće da odpuza na balkon on počne da se smije, shvata to kao igru i namjerno to još više radi....

Prije neki dan je toliko počupao anu da mu je pramen njene kose ostala u ruci i jakada mu "na bebeći način" objašnjavam da je to NE NE on se smije i dalje navaljuje ...

Ima li neko metodu kako da mu objasnim da to ne smije da radi, u početku me je slušao a sada je katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste resile problem sa ustajanjem u krevetcu ? Bojim se da ce preletiti ogradu koja ne moze vise da se podigne a jako mu je sad zanimljivo da ustaje u svom krevetcu i tako stoji drzeci se ogradu ... samo cekam kad ce bubnuti preko nje i bojim se ... do sad se uspavljivao sam , ja ga spustim i on par minuta lezi , nesto blebece i zaspi sad moram da ga uspavljujem na rukama jer ustaje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste resile problem sa ustajanjem u krevetcu ? Bojim se da ce preletiti ogradu koja ne moze vise da se podigne a jako mu je sad zanimljivo da ustaje u svom krevetcu i tako stoji drzeci se ogradu ... samo cekam kad ce bubnuti preko nje i bojim se ... do sad se uspavljivao sam , ja ga spustim i on par minuta lezi , nesto blebece i zaspi sad moram da ga uspavljujem na rukama jer ustaje :(

Jel mozes jos da spustis dusek, tako sam ja resila to kad je pocela tek da ustaje, a sad izadje iz krevetca kako neznam a ne moze vise da se spusti <_<:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo glasnije kažeš to NE, kažeš da je to ružno i da mamu boli, malo se i zaplačeš, a onda tražiš da te pomazi i poljubi. Ajde, što radi tebi, ti ćeš da ga istrpiš, ali šta kad na ulici priđe drugom detetu, pa mu to počne raditi?! Razmisli, kako bi tebi bilo da neko dete tako nešto radi tvom detetu.

Bravo, sa ovim sto si rekla se i ja slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na osnovu čega si zaključila da to radi i drugima? Samo se sa mnom tako "igra"...

Sorry, i mene je ovo zaitrigiralo pa moram da se umesam. Moj Luka sada ima 11 meseci. Komsinica koja mi je p

rva u zgradi ima malog godinu i po dana, zadnjih par nedelja je poceo da ga cupa za kosicu (on se samo namrsti i krene da place), bude mi zao srce me zaboli... Desava se da nekad krene da ga udari ili hoce da mu se popne na ledja dok puzi... Manje-vise za ovo zadnje, to mogu da razumem, tata ga nosi na ledjima, pa je isuvise mali da shvati da ne moze da se popne na dete maanje od njega. Ali, ono za udaranje licno su krivi roditelji, zamislite kad otac detetu kaze "Ajde, idi udari mamu pesnicom, ili nekog drugog, nebitno". To dete se s tim recima i uci tako da se ponasa, ono je isuvise malo da bi znalo kod koga kako treba da se ponasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa Stefanom!

Mada ZNAM da savršeno razumije riječ NE, kada god je izgovorim tipa kada leti na kablove ili utičnicu ili hoće da odpuza na balkon on počne da se smije, shvata to kao igru i namjerno to još više radi....

Prije neki dan je toliko počupao anu da mu je pramen njene kose ostala u ruci i jakada mu "na bebeći način" objašnjavam da je to NE NE on se smije i dalje navaljuje ...

Ima li neko metodu kako da mu objasnim da to ne smije da radi, u početku me je slušao a sada je katastrofa

Nani, mislim da on ne moze da razume tacno sta znaci NE. mali je on, on istrazuje sad i sve sto konta ili ne da mu se brani samo ce da forsira..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice,šta je sa porukama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic je poceo bas lepo da slusa , sad kad pridje necemu sto zna da je no no on gleda u mene i tapsi rukama a ima taj pogled "joj sto bi ja sad voleo ovo da cackam " :D Mada nekad i ne pali to pa se zaleti a ja vicem a on kao da cutim , ni ne osvrne se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je teško slušati bebu po 20 min kad plače, jer svojoj to nikad nisam uradila, ali svakako mislim da je nehumano, jer bebe nikad ne plaču bez razloga. Kad zaplače, obično razmišljam o tome šta mu je, šta ga muči, i pokušam da ga utešim, jer mame tome služe između ostalog.

Takođe, ne mogu da ponavljam NE do besvesti, jer će ta reč izgubiti značenje, a možda i ugušiti dečju radoznalost, tako da je izgovaram samo kada je neophodno.

Složila bih se sa Filipom, ne sviđa mi se takvo vaspitavanje, nekako mi je previše spartansko.

Ja ne mogu 20 sekundi da ga slusam. Srce krene da mi treperi pa ga uzmem i uvek nekako smirim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu 20 sekundi da ga slusam. Srce krene da mi treperi pa ga uzmem i uvek nekako smirim.

Ma kakvo plakanje..zajedno širimo veš,kuvamo ručak,osim ako moram vaditi nešto iz rerne,stavljamo suđe u mašinu :lol:

A vaspitavanje pre godinu dana,zvuči kao SF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm...do sada sam se bas trudila, al kao da pricam zidu :)

sve mislim kad napuni godinu bice bolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženice potrebna mi je pomoć. Kako da dođem do članice Priboj? Mail adresa koju je ostavila kao kontakt neispravna je a hitno mi je da stupim u kontakt sa njom. Da li je neko možda zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.