Vaspitavanje beba od 6+ meseci

odgovora

Objavljeno

Mislila sam na strahopostovanje,a ne da bas drhte pred tobom...Meni je to sasvim normalno.

Jelena Petra, ja nisam neki poznavalac dečje psihologije, ali mislim da će dete koje oseća strahopoštovanje prema roditeljima vrlo često kad malo razazna prećutkivati mnoge stvari svojim roditeljima, upravo zbog straha, da ih ne razočara, ne naljuti. Kad bi došlo do toga, u mnogim situacijama dete bi ostalo bez saveta i pomoći svojih roditelja, što baš i nije dobro.

Razumem ja da sve što ti radiš, radiš iz najbolje namere, ali nisam sigurna da ćeš doći do željenih rezultata na taj način. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, moje mišljenje je da praviš velike greške, nemoj misliti da pretjerujemo, jer si vjerovatno već osjetila odbojnost prema forumu, možda da samo razmisliš...ne znam kako tm reaguje, ali nikako se ne slažem da se dijete roditelja treba bojati...

Ako misliš da će ona strahopoštovanjem prema vama biti bolji čovjek, varaš se...to će je samo udaljiti od vas.

Jelena Petra, ja nisam neki poznavalac dečje psihologije, ali mislim da će dete koje oseća strahopoštovanje prema roditeljima vrlo često kad malo razazna prećutkivati mnoge stvari svojim roditeljima, upravo zbog straha, da ih ne razočara, ne naljuti. Kad bi došlo do toga, u mnogim situacijama dete bi ostalo bez saveta i pomoći svojih roditelja, što baš i nije dobro.

Razumem ja da sve što ti radiš, radiš iz najbolje namere, ali nisam sigurna da ćeš doći do željenih rezultata na taj način. :(

Ovo je zaista tacno.Moja sestra se kao dete i devojka jako plasila roditelja,i zbog toga je stalno nesto krila,lagala pravila probleme,iz tog straha.Dok sam ja posle 10 godina imala potpunu slobodu,bukvalno ako sam htela na glavu da im se popnem,ali bas iz tog razloga bila sam jako samosvesna i iskrena prema njima,a za uzvrat dobila uvek podrsku.

Mislim da je potrebno detetu dati slobodu i ostvariti opusten odnos,jer ne mozemo mu pomoci ako ne znamo sta je u njegovoj glavi.

A da nije malo rano za ovakve price,ovo su bebe od 6m+,sad treba raspravljati da li cu je nosati na rukama ili pustiti da place :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je potrebno detetu dati slobodu i ostvariti opusten odnos,jer ne mozemo mu pomoci ako ne znamo sta je u njegovoj glavi.

A da nije malo rano za ovakve price,ovo su bebe od 6m+,sad treba raspravljati da li cu je nosati na rukama ili pustiti da place :lol:

Tako je, Cicana :) !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je zaista tacno.Moja sestra se kao dete i devojka jako plasila roditelja,i zbog toga je stalno nesto krila,lagala pravila probleme,iz tog straha.Dok sam ja posle 10 godina imala potpunu slobodu,bukvalno ako sam htela na glavu da im se popnem,ali bas iz tog razloga bila sam jako samosvesna i iskrena prema njima,a za uzvrat dobila uvek podrsku.

Mislim da je potrebno detetu dati slobodu i ostvariti opusten odnos,jer ne mozemo mu pomoci ako ne znamo sta je u njegovoj glavi.

A da nije malo rano za ovakve price,ovo su bebe od 6m+,sad treba raspravljati da li cu je nosati na rukama ili pustiti da place :lol:

:lol:

Ali,odavde pocinje problem,................bas iz tog razloga sto svi mislimo da je sve ovo oko vaspitanja previse i prerano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ali,odavde pocinje problem,................bas iz tog razloga sto svi mislimo da je sve ovo oko vaspitanja previse i prerano!

Ma da bre ,ovo su sad koreni vaspitanja ,ali daj da se baziramo na zvecke i dude :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da bre ,ovo su sad koreni vaspitanja ,ali daj da se baziramo na zvecke i dude :lol:

i daljinske upravljace :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Ali,odavde pocinje problem,................bas iz tog razloga sto svi mislimo da je sve ovo oko vaspitanja previse i prerano!

Pa dobro, i nije prerano, ali nam je s obzirom na uzrast, spektar mogućih vaspitnih mera baš mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, i nije prerano, ali nam je s obzirom na uzrast, spektar mogućih vaspitnih mera baš mali.

U pravu si potpuno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Očekuješ drugo dijete, zar ne?

Koja su tvoja očekivanja za Petrino ponašanje, pretpostavljam da će u tom periodu biti aktivnija i tražiti više pažnje?

Jednostavno mora biti sama bar na pet minuta,dok ja provjerim rucak ili tako nesto...Bice aktivnija,ali zato i radim sto sto radim da bi mi bilo lakse da se nosim sa njom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je zaista tacno.Moja sestra se kao dete i devojka jako plasila roditelja,i zbog toga je stalno nesto krila,lagala pravila probleme,iz tog straha.Dok sam ja posle 10 godina imala potpunu slobodu,bukvalno ako sam htela na glavu da im se popnem,ali bas iz tog razloga bila sam jako samosvesna i iskrena prema njima,a za uzvrat dobila uvek podrsku.

Mislim da je potrebno detetu dati slobodu i ostvariti opusten odnos,jer ne mozemo mu pomoci ako ne znamo sta je u njegovoj glavi.

A da nije malo rano za ovakve price,ovo su bebe od 6m+,sad treba raspravljati da li cu je nosati na rukama ili pustiti da place :lol:

DATI SLOBODU U GRANICAMA NORMALE,A ZA SVE STO RADI TREBA DA IMA GRANICU I STOP,JER U SUPROTNOM ODE U BESKRAJ.MOGLA SAM KAO DJEVOJKA SVE STO JE NORMALNO ZA TU MOJU GENERACUJU,ALI NE I NEKE STVARI KOJE SU DRUGI RODITELJI DOZVOLJAVALI DJECI,A NISU U SKLADU SA NJIHOVIM GOD. I ETO IMALA SAM SUPER ODNOS SA ROD.,NISTA NISAM KRILA,I NISTA MI NE FALI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nE ZNAM ZASTO UOPSTE ONDA POSTOJI OVA TEMA KAD SMATRATE DA JE RANO ZA VASPITAVANJE TAKO MALE DJECE...a MOJE MJERE I NISU TAKO STROGE SAMO ZNA SA CIME TREBA A SACI NE DA SE IGRA....nE NOSI SE,TO VISE I NE ZAHTIJEVA,A CUCULU SMO IZBACILI PRIJE 4 MJESECA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednostavno mora biti sama bar na pet minuta,dok ja provjerim rucak ili tako nesto...Bice aktivnija,ali zato i radim sto sto radim da bi mi bilo lakse da se nosim sa njom...

Da li ti stvarno očekuješ da će ti dete od godinu dana sedeti mirno u sobi, dok ti odeš do kuhinje, wc i sl. ? Mislim, da ako moraš da je ostavljaš samu - kupi ogradicu i u njoj je ostavljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ti stvarno očekuješ da će ti dete od godinu dana sedeti mirno u sobi, dok ti odeš do kuhinje, wc i sl. ? Mislim, da ako moraš da je ostavljaš samu - kupi ogradicu i u njoj je ostavljaj.

U OGRADICI JE NAJCESCE I OSTAVLJAM.NARAVNO DA NECE DA BUDE MIRNA,ALI CE DA SE IGRA SA IGRACKAMA,A NECE CIM MI VIDI LEDJA STRPATI DALJINSKI U USTA ILI NABITI PRST U STEK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema potrebe da pišeš velikim slovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odavno iznela mišljenje da je ova tema besmislena :lol: :lol: :lol: !!!!

Ne slažem se sa tobom, kao ni većina drugih žena ovde, ali nema potrebe da vičeš na nas :lol:, mi samo iznosimo svoje mišljenje i iskustvo. Pretpostavljam da tvoji stavovi imaju veze i sa tvojom mladošću, a i sa načinom na koji su tebe roditelji vaspitavali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema potrebe da pišeš velikim slovima.

Naravno da nema,to mi je ostalo od prije,pa sam zaboravila da ugasim caps lock...Nije bilo namjerno,desava se.:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odavno iznela mišljenje da je ova tema besmislena :lol: :lol: :lol: !!!!

Ne slažem se sa tobom, kao ni većina drugih žena ovde, ali nema potrebe da vičeš na nas :lol:, mi samo iznosimo svoje mišljenje i iskustvo. Pretpostavljam da tvoji stavovi imaju veze i sa tvojom mladošću, a i sa načinom na koji su tebe roditelji vaspitavali.

Vicem!Nije tacno,samo kuckam poruke :)Daleko od toga.Prihvatam svacije misljenje,a tako i ocekujem od vas...Svako ima svoje stavove,zar ne,svako razlicit i individua...Svako prije svega vaspitava svoje dijete kako on zeli...Ja samo pokusavam da objasnim da moji stavovi i nisu strogi,ali eto nekima jesu svako neka radi kako misli da treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena sa cime se tvoje dete jos igra osim sa igrackama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vicem!Nije tacno,samo kuckam poruke :)Daleko od toga.Prihvatam svacije misljenje,a tako i ocekujem od vas...Svako ima svoje stavove,zar ne,svako razlicit i individua...Svako prije svega vaspitava svoje dijete kako on zeli...Ja samo pokusavam da objasnim da moji stavovi i nisu strogi,ali eto nekima jesu svako neka radi kako misli da treba

Pisala si velikim slovima - to znači da vičeš, odnosno, pisanje velikim slovima u porukama = vikanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena sa cime se tvoje dete jos igra osim sa igrackama?

igra se samo sa igrackama... swe to ostalo sto ona istrazuje-istrazi i krene dalje ali dok vi sklanjate stvari od swojw djece ja to ne moram da radim jer pocinje da razumije... to vaspitanje o kome vi pricate primjenjuje se kod starije djece, i zna se u kojem uzrastu se sta primjenjuje.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisala si velikim slovima - to znači da vičeš, odnosno, pisanje velikim slovima u porukama = vikanje.

dobro je da znam u buduce :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrena da budem, ja nešto ne vjerujem u tu priču, kao i navikavanje na tutu do godinu dana...

Čisto sumnjam da ona sada "ne potegne" za nečim zabranjenim, odnosno ono što ti smatraš zabranjenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

igra se samo sa igrackama... swe to ostalo sto ona istrazuje-istrazi i krene dalje ali dok vi sklanjate stvari od swojw djece ja to ne moram da radim jer pocinje da razumije... to vaspitanje o kome vi pricate primjenjuje se kod starije djece, i zna se u kojem uzrastu se sta primjenjuje.. ;)

Stvar je u tome sto ja ne sklanjam vec je pustim da istrazi,a onda samo pokupim za njom.

Preko vesa,stipaljki,papirnih maramica,kantica,cantrica,kesa,knjiga itd.

Mislim da samo igranje sa igrackama cini decu pasivnima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.