Vaspitavanje beba od 6+ meseci

odgovora

Objavljeno

Sto se tice mog deteta ,dok je bila beba mislila sam da cu biti strozija,ali ne.Ima potpunu slobodu da istrazuje i mislim da bas zbog toga je jako napredna i radoznala.

Mislim da joj svega jednom ili dva puta u toku dana kazem ne.

Jelena sta je to sto jednom detetu od 8 meseci moze toliko da se brani.Ja ne vidim sta bi sada Jani branila,ono sto ne sme da dira,je van njenog dometa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto braniti bebici da stavi ruku u usta????? Šta je u tome problematično?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je period kada mogu 10000 puta u toku dana da kazem NE, ali se cesto suzdrzim, i ogranicim to na situacije koje su opasne po njega. Ne trebam da napominjem da on to moje NE shvata kao igru, pa namjerno radi to sto ne bi trebao. Zato se trudim da sto vise ignorisem, i paznju mu usmjerim na nesto drugo, mnogo zabavnije. :rolleyes:

Jelena Petra, to sto si ti napisala mi je malo neprirodno... :unsure:

Zasto ostavljati bebu da place i 5 min? Moje dijete se samo uspavljivalo, a da ni jednom nije plakao...

Sada, u fazi nicanja zubica, uspavljujem ga tako sto legnem sa njim, i nista mi nije draze nego kada svoje lice zagnjuri u moje grudi i tako slatko zaspi. Ne opterecujem se time da ce se navici na takav vid uspavljivanja- zasluzuje i mnogo vise od toga, jer mi svaki dan uljepsava svojim postojanjem. :wub:

I, moja najveca nagrada je to sto znam da sam mu svojom ljubavlju i mazenjem olaksala i odagnala bol i neraspolozenje, i zasluzila osmijeh koji topi glecere!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto braniti bebici da stavi ruku u usta????? Šta je u tome problematično?

I ja se pitam...sve nešto kontam da se Jelena drugačije izrazila nego što je htjela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno je da shvatate pogresno,ali tu sam da pojasnim.Prije svega u okolini imam nesnosljivu djecu,nevaspitanu koju gledam svaki dan,i spremna sam da se potrudim da moje dijete ne bude takvo da bih ja morala da se stidim od nje.Naravno da je nisam ostavljala da place kad je imala grceve,ali to se tacno vidi,jer kad uzmes dijete a ono prestane da place,ti ga opet spustis,ono u vrisku,znaci da hoce da se nosi, i u takvim slucajevima naravno da necu da je nosam u jednu ruku,a u drugu da drzim varjacu i spremam rucak.Ona ima svoje stvarcice igrackice sa kojima moze da se igra nema potrebe da se igra daljinskim i da ga trpa u usta.A to da joj nije pruzena ljubav,njeznost,jeste,samo da je vidite...To je jedno presrecno dijete koje se samo smije trckara,trtlja svasta,ona vec mjesec dana uopste ne place,jedino ako joj se spava,a nismo kuci pa ne moze da legne.Svakog dana se igramo sa njoj opustimo se izgnjavimo se.Ako ja tako postupam sa vaspitanjem,ne mora da znaci da je moje dijete nikakav robot,vec se nadam da ce kasnije izrasti u vaspitano dijete i dijete koje ce da postuje rijeci moje i moga supruga i da bude zahvalna sto smo je izvele na tako dobar put,to je neki moj cilj...A naravno ni to ne moze bez ljubavi i paznje.To je sve u granicama normale iako se cini mozda malo pretjerano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne branim joj da stavi prstice da gricka jer joj je to potrebno zbog zubica,ali joj branim da sisa prste u periodu kad ne spava,jersisa dva srednja prsta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekaj, kako ona konta kada smije grickati prstiće, a kada ne smije dva prsta? Izvini, ali me zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno je da shvatate pogresno,ali tu sam da pojasnim.Prije svega u okolini imam nesnosljivu djecu,nevaspitanu koju gledam svaki dan,i spremna sam da se potrudim da moje dijete ne bude takvo da bih ja morala da se stidim od nje.Naravno da je nisam ostavljala da place kad je imala grceve,ali to se tacno vidi,jer kad uzmes dijete a ono prestane da place,ti ga opet spustis,ono u vrisku,znaci da hoce da se nosi, i u takvim slucajevima naravno da necu da je nosam u jednu ruku,a u drugu da drzim varjacu i spremam rucak.Ona ima svoje stvarcice igrackice sa kojima moze da se igra nema potrebe da se igra daljinskim i da ga trpa u usta.A to da joj nije pruzena ljubav,njeznost,jeste,samo da je vidite...To je jedno presrecno dijete koje se samo smije trckara,trtlja svasta,ona vec mjesec dana uopste ne place,jedino ako joj se spava,a nismo kuci pa ne moze da legne.Svakog dana se igramo sa njoj opustimo se izgnjavimo se.Ako ja tako postupam sa vaspitanjem,ne mora da znaci da je moje dijete nikakav robot,vec se nadam da ce kasnije izrasti u vaspitano dijete i dijete koje ce da postuje rijeci moje i moga supruga i da bude zahvalna sto smo je izvele na tako dobar put,to je neki moj cilj...A naravno ni to ne moze bez ljubavi i paznje.To je sve u granicama normale iako se cini mozda malo pretjerano.

Jelena, a da li si razmišljala o tome da to što hoće da se nosi zapravo nije hir, već potreba za nežnošću, za bliskošću sa mamom u čijem je stomaku provela 9 meseci? Potreba da uživa u maminom zagrljaju i sluša otkucaje njenog srca. Ili, to što hoće da dira daljinski, možda njena namera nije da se igra, već želi da upozna svet oko sebe? Želi da shvati čemu služi ta čudna sprava koju mama i tata svakodnevno koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazi prst ili palac svakodnevno gricka,ali kad je vidim da sisa dva srednja prsta kazem ne i ona izvadi i vrati se na grickanje jednog prstica,eto tako...

To za nosenje jeste hir,jer smo se svaki dan igrali sa njom i mazili je naravno sto je normalno,ona nam je najveca obaveza,ali kad je vrijeme za spavanje,onda plac,hoce nosenje,uspavljivanje,i onda se tacno vidi.Ja sam licno to mogla da razaznam. A dok je u dubku ili puzi ne smije da dira zavjesu,slaba je garnisla moze dajoj padne na glavu,isto takone smije da vuce stolnjak sa stola srusi sve sa njega,ne smije da dira zvucnike pored tv-a,eto to je to sto joj je zabranjeno.a igra se i sa v. maramicama i sa pavlovicevom,samo naravno ne smije to da stavlja u usta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Želi da shvati čemu služi ta čudna sprava koju mama i tata svakodnevno koriste.

I ja sam Mihi daljinski prvo sklanjala iz vidokruga, ali sam poslije par dana odustala. Samo sam ga dobro obrisala i ostavila na vidnom mjestu. On je uzeo, gledao, smijesio se... I tako par dana. Vise mu nije zanimljiv. Sada, ako ga vidi na stolu pored svojih igracaka, samo ga baci na pod, da mu ne smeta. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar se tako malo dete,uopste,moze vaspitavati???

kako da ja mojoj sedmomesecnoj devojcici objasnim sta sme,a sta ne sme?

Zar nije logicnije pustiti ih da istrazuju,da pipnu,pa,na kraju krajeva i da povuku taj stoljnjak sa stola?

Sinu nikada nista nisam branila(nikada nije ni imao ambicija da gura prst u stek od struje i ostalo)i to ne znaci da je on sada ne vaspitan.Naprotiv,on je jedno divno,fino i razumno dete.

I uvek mi je bilo lakse da sve sto moze da ih povredi sklonim iz njihovog videokruga,nego da idem za njima i govorim im NE!Nisam za to da mi deca budu robovi stvari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam Mihi daljinski prvo sklanjala iz vidokruga, ali sam poslije par dana odustala. Samo sam ga dobro obrisala i ostavila na vidnom mjestu. On je uzeo, gledao, smijesio se... I tako par dana. Vise mu nije zanimljiv. Sada, ako ga vidi na stolu pored svojih igracaka, samo ga baci na pod, da mu ne smeta. :D

Ovo ti je dobro...............

ja sam mojoj uzela daljinski od TV-a,da ne glodje bas njega,dala joj daljinski od DVD-a,obrisala ga,izvadila baterije,pa ako je bas toliko interesuje-neka proba :)

Mozda gresimo i ti i ja,ali je meni ovo logicnije od bilo kakve zabrane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar se tako malo dete,uopste,moze vaspitavati???

kako da ja mojoj sedmomesecnoj devojcici objasnim sta sme,a sta ne sme?

Zar nije logicnije pustiti ih da istrazuju,da pipnu,pa,na kraju krajeva i da povuku taj stoljnjak sa stola?

Sinu nikada nista nisam branila(nikada nije ni imao ambicija da gura prst u stek od struje i ostalo)i to ne znaci da je on sada ne vaspitan.Naprotiv,on je jedno divno,fino i razumno dete.

I uvek mi je bilo lakse da sve sto moze da ih povredi sklonim iz njihovog videokruga,nego da idem za njima i govorim im NE!Nisam za to da mi deca budu robovi stvari!

Po meni tako pocinje vaspitavanje...Po meni je bitno da dijete ima strah od roditelja i da zna da kad se igramo igramo,kad smo ljuti,ljuti smo.A nije strasno da povuce stolnjak kad na stolu nema nista da bi moglo da je lupi po glavi i kad si ti tu pa posmatras sta i kako ona radi...Ali je problem kad dijete ostane samo u sobi a ti za poslom pa ne mozes da vidis da li vuce ili ne...i zasto onda ja da razmisljam sta ona radi kada je sama kad to sve mogu da sprijecim na vrijeme.A bas sad da joj udovoljavam bas sve i da sve bude po njenom,tako ce da joj ostane i za ubuduce,pa ce zivot da mi uzme ...a na kraju krajeva ja sam rodila nju,nije ona mene.

jelena74 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za nosenje jeste hir,jer smo se svaki dan igrali sa njom i mazili je naravno sto je normalno,ona nam je najveca obaveza,ali kad je vrijeme za spavanje,onda plac,hoce nosenje,uspavljivanje,i onda se tacno vidi.Ja sam licno to mogla da razaznam.

Ja ipak mislim da su oni suviše mali da bi imali hirove i ipak bih to nazvala njihovom potrebom da budu voljeni, maženi i paženi, što nama, roditeljima, nikako ne bi trebalo da bude obaveza, već zadovoljstvo! :)

I ja sam Mihi daljinski prvo sklanjala iz vidokruga, ali sam poslije par dana odustala. Samo sam ga dobro obrisala i ostavila na vidnom mjestu. On je uzeo, gledao, smijesio se... I tako par dana. Vise mu nije zanimljiv. Sada, ako ga vidi na stolu pored svojih igracaka, samo ga baci na pod, da mu ne smeta. :D

Upravo tako! Zadovoljio je svoju radoznalost i krenuo u dalja istraživanja! :)

I uvek mi je bilo lakse da sve sto moze da ih povredi sklonim iz njihovog videokruga,nego da idem za njima i govorim im NE!Nisam za to da mi deca budu robovi stvari!

Potpuno se slažem - i lakše i delotvornije. A kad budu dovoljno veliki da razumeju objašnjenja i zašto nešto ne sme da se dira, lako ćemo vratiti sve stvari tamo gde su ranije stajale! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni tako pocinje vaspitavanje...Po meni je bitno da dijete ima strah od roditelja i da zna da kad se igramo igramo,kad smo ljuti,ljuti smo.A nije strasno da povuce stolnjak kad na stolu nema nista da bi moglo da je lupi po glavi i kad si ti tu pa posmatras sta i kako ona radi...Ali je problem kad dijete ostane samo u sobi a ti za poslom pa ne mozes da vidis da li vuce ili ne...i zasto onda ja da razmisljam sta ona radi kada je sama kad to sve mogu da sprijecim na vrijeme.A bas sad da joj udovoljavam bas sve i da sve bude po njenom,tako ce da joj ostane i za ubuduce,pa ce zivot da mi uzme ...a na kraju krajeva ja sam rodila nju,nije ona mene.

DA ME SE DETE PLASI??????????????????

Pa sta sam joj ja,majka,oslonac,podrska,ljubav ili ??????????????

Moje roditelje postujem iznad svega i hvala im sto mi nikada nista nisu branili i nisu dozvolili da ih se plasim,vec su stvarali maksimalno otvoren i drugarski odnos sa nama......

Zar sam im ceo zivot uzela?Pa,ako i jesam-presrecni su,veruj mi.

Dovoljno su mi deca pametna da ce uvek u zivotu znati sta je ispravno,a sta nije.Nekada ce lupiti glavom u zid,ali ja sam tu da ih usmerim.

Sve samo da me se rodjena deca ne plase!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA ME SE DETE PLASI??????????????????

Pa sta sam joj ja,majka,oslonac,podrska,ljubav ili ??????????????

Moje roditelje postujem iznad svega i hvala im sto mi nikada nista nisu branili i nisu dozvolili da ih se plasim,vec su stvarali maksimalno otvoren i drugarski odnos sa nama......

Zar sam im ceo zivot uzela?Pa,ako i jesam-presrecni su,veruj mi.

Dovoljno su mi deca pametna da ce uvek u zivotu znati sta je ispravno,a sta nije.Nekada ce lupiti glavom u zid,ali ja sam tu da ih usmerim.

Sve samo da me se rodjena deca ne plase!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siroto dete koje tako živi :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni tako pocinje vaspitavanje...Po meni je bitno da dijete ima strah od roditelja i da zna da kad se igramo igramo,kad smo ljuti,ljuti smo.A nije strasno da povuce stolnjak kad na stolu nema nista da bi moglo da je lupi po glavi i kad si ti tu pa posmatras sta i kako ona radi...Ali je problem kad dijete ostane samo u sobi a ti za poslom pa ne mozes da vidis da li vuce ili ne...i zasto onda ja da razmisljam sta ona radi kada je sama kad to sve mogu da sprijecim na vrijeme.A bas sad da joj udovoljavam bas sve i da sve bude po njenom,tako ce da joj ostane i za ubuduce,pa ce zivot da mi uzme ...a na kraju krajeva ja sam rodila nju,nije ona mene.

Jedno je AUTORITET i poštovanje, a sasvim drugo STRAH. Ne bih volela da me se moje dete plaši, već da u meni vidi osobu kojoj veruje i koja će mu uvek biti najbolji prijatelj. Takođe, mislim da sedmomesečna ili desetomesečna beba ne bi trebala da bude sama u prostoriji dok je u šetalici, jer to nije bezbedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Siroto dete koje tako živi :( .

Baš... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam na strahopostovanje,a ne da bas drhte pred tobom...Meni je to sasvim normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, moje mišljenje je da praviš velike greške, nemoj misliti da pretjerujemo, jer si vjerovatno već osjetila odbojnost prema forumu, možda da samo razmisliš...ne znam kako tm reaguje, ali nikako se ne slažem da se dijete roditelja treba bojati...

Ako misliš da će ona strahopoštovanjem prema vama biti bolji čovjek, varaš se...to će je samo udaljiti od vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno je AUTORITET i poštovanje, a sasvim drugo STRAH. Ne bih volela da me se moje dete plaši, već da u meni vidi osobu kojoj veruje i koja će mu uvek biti najbolji prijatelj. Takođe, mislim da sedmomesečna ili desetomesečna beba ne bi trebala da bude sama u prostoriji dok je u šetalici, jer to nije bezbedno.

A sta ako mora da bude sama....Bolje na vrijeme sve sprijeciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta ako mora da bude sama....Bolje na vrijeme sve sprijeciti

Vidim da si iz Švedske. Mislim da je to i tamo zakonom zabranjeno kao i kod nas. Dete do 12 godina u EU ne smeš ostavljati nikada samo, u protivnom socijalno može da ti ga oduzme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Očekuješ drugo dijete, zar ne?

Koja su tvoja očekivanja za Petrino ponašanje, pretpostavljam da će u tom periodu biti aktivnija i tražiti više pažnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.