Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

E,ja nemam info da ti dam,ali samo da te pitam jel placas nesto tamo ili ne? Ja treba u ponedeljak da zakazem u Gradskoj,ali tamo se placa 2200,ali sam cula da brzo ide,urade ti UZ,odmah daju rezultate i onda odes u njihovu lab da vadis krv.Kada se sve zavrsi,ide se u genetsko savetovaliste na spratu.Moja drugarica je tamo vodila trudnocu i porodila se i bila je zadovoljna.Ja se plasim dabl testa jer je otac mog muza usvojen,pa nemamo porodicnu istoriju bolesti sa njegove strane :( Inace,imam 26 godina...

draga sta sam ti rekla jos u prvom trimestru...manje brini i ne opterecuj se ako nemas konkretan razlog...misli na bebicu i opusti se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga sta sam ti rekla jos u prvom trimestru...manje brini i ne opterecuj se ako nemas konkretan razlog...misli na bebicu i opusti se

znam widice,stalno se setim tebe kad se uplasim :P A kazem ti,plasim se jer je otac mm usvojen,pa ne znamo da li je bilo nekih bolesti... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam widice,stalno se setim tebe kad se uplasim :P A kazem ti,plasim se jer je otac mm usvojen,pa ne znamo da li je bilo nekih bolesti... :ph34r:

budi realna, i da jeste i da nije na to ne mozes da utices :))) desi se da u porodici nema bolesnih pa da bude neki krivi spoj u genima i beba ne bude zdrava..zato sacekaj lepo taj datum,odradi test i nadaj se najboljem jer ne valja zbog bebe da se sekiras,ona oseca tvoj stres

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

budi realna, i da jeste i da nije na to ne mozes da utices :))) desi se da u porodici nema bolesnih pa da bude neki krivi spoj u genima i beba ne bude zdrava..zato sacekaj lepo taj datum,odradi test i nadaj se najboljem jer ne valja zbog bebe da se sekiras,ona oseca tvoj stres

Živa istina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jekalina: koliko sam uspela da izguglam po forumima stekla sam utisak da se institutu ne plaća za double uz uput, mada nemam 100% informaciju...

Ukoliko neko zna, bilo bi lepo da podeli, a takodje i ukoliko neko zna i dalje stoji moje pitanje koliko to realno traje, pošto bih morala da znam zbog toga koliko ću da zbrišem sa posla...

dakle:

"ako izgleda double test u Institutu za majku i dete na nbgd u pogledu vremena?

koliko poštuju zakazano vreme, da li je potrebno pojaviti se nešto ranije i koliko u stvari ceo taj test traje? sve se odradi u istom danu? kada se dolazi po rezultate ili oni direkt šalju tu info u DZ?" je i dalje pitanje :)

a ako saznam nešto ja, javljam vam... :)

i ps. ne brini previše, svi ti testovi se i rade radi sigurnosti..! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jekalina: koliko sam uspela da izguglam po forumima stekla sam utisak da se institutu ne plaća za double uz uput, mada nemam 100% informaciju...

Ukoliko neko zna, bilo bi lepo da podeli, a takodje i ukoliko neko zna i dalje stoji moje pitanje koliko to realno traje, pošto bih morala da znam zbog toga koliko ću da zbrišem sa posla...

dakle:

"ako izgleda double test u Institutu za majku i dete na nbgd u pogledu vremena?

koliko poštuju zakazano vreme, da li je potrebno pojaviti se nešto ranije i koliko u stvari ceo taj test traje? sve se odradi u istom danu? kada se dolazi po rezultate ili oni direkt šalju tu info u DZ?" je i dalje pitanje :)

a ako saznam nešto ja, javljam vam... :)

i ps. ne brini previše, svi ti testovi se i rade radi sigurnosti..! :)

Vrati se na stranu 9, Anonymus je išla na Institut. Možeš je kontaktirati putem pp da bi brže dobila odgovor. Javi ako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tnx M@aro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido,u pravu si ;)

Inace,ja se mislim da uradim privatno,u konzilijumu krv,a uz u analife...U gradskoj mora licno da se zakaze,ne moze preko telefona.UZ je gotov odmah,a krv za 2 do 3 dana,pa onda u genetsko savetovaliste na konsultacije... cena 2200.

Jo.Ana.Jo ,mislim d aje najpametnije da ih nazoves i da ti neko od osoblja objasni proceduru i trajanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido,u pravu si ;)

Inace,ja se mislim da uradim privatno,u konzilijumu krv,a uz u analife...U gradskoj mora licno da se zakaze,ne moze preko telefona.UZ je gotov odmah,a krv za 2 do 3 dana,pa onda u genetsko savetovaliste na konsultacije... cena 2200.

Jo.Ana.Jo ,mislim d aje najpametnije da ih nazoves i da ti neko od osoblja objasni proceduru i trajanje.

U Gradskoj pri zakazivanju rade UZ pa zato mora lično. I treba ti uput. Ja sam tamo radila, dobro je što te upute kod njih u genetsko savetovalište pa ako su potrebne dodatne analize odmah ti zakazuju.

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Gradskoj pri zakazivanju rade UZ pa zato mora lično. I treba ti uput. Ja sam tamo radila, dobro je što te upute kod njih u genetsko savetovalište pa ako su potrebne dodatne analize odmah ti zakazuju.

dr.gordana iz te bolnice mi je bas radila jedan uz i dala uput za dabl :) nego,ja treba da radim dabl 31ovg avg,a to je petak,a u utorak su rezultati jer me kaci vikend,pa onda moram da cekam cetvrtak,jer je Goca tada dezurna da mi ona pogleda rezultate,a to mi je puno,jer smo mislili da ako bude sve ok,odemo u ponedeljak ,utorak do Cg,jer smo otakazli Grcku za avgust,(dok prodje 3 meseca)..pa zbog toga se jos premisljam da li da odem tamo ili privatno,mada sam cula sve najlepse za gradsku.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dr.gordana iz te bolnice mi je bas radila jedan uz i dala uput za dabl :) nego,ja treba da radim dabl 31ovg avg,a to je petak,a u utorak su rezultati jer me kaci vikend,pa onda moram da cekam cetvrtak,jer je Goca tada dezurna da mi ona pogleda rezultate,a to mi je puno,jer smo mislili da ako bude sve ok,odemo u ponedeljak ,utorak do Cg,jer smo otakazli Grcku za avgust,(dok prodje 3 meseca)..pa zbog toga se jos premisljam da li da odem tamo ili privatno,mada sam cula sve najlepse za gradsku.. ;)

Gordana Obradović? Divan lekar! Ja mislim da ti je bolje u Gradskoj. hajde to ovako da kažem, imala sam konsultacije sa jednim genetičarem iz NS, prijatelj mog rođaka, koji mi je rekao da sve što radim radim u državnim ustanovama. Ne znam gde on tačno radi ali verujem da znam zašto mi je to rekao. Meni je UZ za dabl radila dr.Obradović i tom prilikom me prilično iznervirala da mi je došlo da joj sve po spisku. Samo je gledala u monitor i lupala me po stomaku, onda uzela sondu pa me i dalje rukom lupala po stomaku. Tek sam kasnije povezala da kad sam išla kod mog dr. na UZ on je jedva uspeo da izmeri NT jer je beba bila strašno nemirna i da je Obradovićka verovatno imala isti problem pa je pokušavala da je umiri. :D Moje kasnije iskustvo sa njom je samo pokazalo da je ona zaista lekar koji zna šta radi i koji je pre svega čovek.

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gordana Obradović? Divan lekar! Ja mislim da ti je bolje u Gradskoj. hajde to ovako da kažem, imala sam konsultacije sa jednim genetičarem iz NS, prijatelj mog rođaka, koji mi je rekao da sve što radim radim u državnim ustanovama. Ne znam gde on tačno radi ali verujem da znam zašto mi je to rekao. Meni je UZ za dabl radila dr.Obradović i tom prilikom me prilično iznervirala da mi je došlo da joj sve po spisku. Samo je gledala u monitor i lupala me po stomaku, onda uzela sondu pa me i dalje rukom lupala po stomaku. Tek sam kasnije povezala da kad sam išla kod mog dr. na UZ on je jedva uspeo da izmeri NT jer je beba bila strašno nemirna i da je Obradovićka verovatno imala isti problem pa je pokušavala da je umiri. :D Moje kasnije iskustvo sa njom je samo pokazalo da je ona zaista lekar koji zna šta radi i koji je pre svega čovek.

Ja sam je upoznala tek pre par dana,deluje mi jako profesionalno i strogo,ne narocito pricljivo,ali mojoj kumi je vodila trudnocu i porodila je,ona ima sve reci hvale za nju,tako da sam se i ja odlucila da idem kod nje,a evo,sad i ti kazes da je dobra :rolleyes: Tako da idem sutra da zakazem u gradskoj...A inace,zvala sam analife,kod njih je UZ za dabl test 8800 din :wacko: i plus se vadi krv u laboratoriji posebno ,sto je 2200 najjeftinije,tako da je to totalna katastrofa.Odem lepo u Gradski,platim 2200 sve,dr je odlicna i onda sam mirna.Ljubim te Maroooo :** :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je upoznala tek pre par dana,deluje mi jako profesionalno i strogo,ne narocito pricljivo,ali mojoj kumi je vodila trudnocu i porodila je,ona ima sve reci hvale za nju,tako da sam se i ja odlucila da idem kod nje,a evo,sad i ti kazes da je dobra :rolleyes: Tako da idem sutra da zakazem u gradskoj...A inace,zvala sam analife,kod njih je UZ za dabl test 8800 din :wacko: i plus se vadi krv u laboratoriji posebno ,sto je 2200 najjeftinije,tako da je to totalna katastrofa.Odem lepo u Gradski,platim 2200 sve,dr je odlicna i onda sam mirna.Ljubim te Maroooo :** :wub:

:smajlikojiteljubi:

Ma ovo ti je najprostija matematika, sve što ne moraš da platiš nemoj plaćati...sve te pare ćeš potrošiti slađe na svoju bebicu :wub:

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:smajlikojiteljubi:

Ma ovo ti je najprostija matematika, sve što ne moraš da platiš nemoj plaćati...sve te pare ćeš potrošiti slađe na svoju bebicu :wub:

:smajlikojite ljubiigrlijako:

Potpuno si u pravu,i vodicu se tom logikom!Iz tvojih usta u Bozje usi! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

žene, treba mi onformacija jedna:

kako izgleda double test u Institutu za majku i dete na nbgd u pogledu vremena?

koliko poštuju zakazano vreme, da li je potrebno pojaviti se nešto ranije i koliko u stvari ceo taj test traje? sve se odradi u istom danu? kada se dolazi po rezultate ili oni direkt šalju tu info u DZ?

trebaju mi ove info jer su mi zakazali u sred radne nedelje, u sred radnog dana, pa moram da izmajmunišem da šmugnem sa posla, samo mi je jako bitno da znam na koliko...

Hvala vam unapred!!!

Ja sam isla tamo, dosla sam tacno na vreme, i cekala sam nekih sat vremena. Zenice sto su bile pre mene su sve imale zakazane ili u isto vreme kad i ja ili malo pre..

Dakle, racunaj da ces najverovatnije morati da cekas.

Sam ekspertski uz ne traje dugo, 5-10 minuta, i onda ides da vadis krv, to ide brzo takodje.

Za rezultate ti daju broj telefona pa ih zoves nakon par dana da vidis jel su gotovi. Ako nisu zoves ponovo i td..ne secam se tacno kad su moji bili gotovi.

MIslim nakon nekoliko dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, ne placa se nista na institutu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila u gradskoj,zakazala za 30-i avg,rezultati su 31-og.Uz se ne placa,nego laboratorija,ali je moguce refundirati novac.

i jel nije rano 12 punih nedelja i 1 dan za dabl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila u gradskoj,zakazala za 30-i avg,rezultati su 31-og.Uz se ne placa,nego laboratorija,ali je moguce refundirati novac.

i jel nije rano 12 punih nedelja i 1 dan za dabl?

Nije, bitno je 12 punih nedelja. Meni su zakazali 12 nedelja i 3 dan u Institutu za Majku i dete. Meni super što sam sve to preko tlf-a obavila. Čula sam da se tamo ne plaća ništa a da se u GB Zvezdara plaća. Jel to tačno? Malo mi to čudno pa me baš interesuje da li je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije, bitno je 12 punih nedelja. Meni su zakazali 12 nedelja i 3 dan u Institutu za Majku i dete. Meni super što sam sve to preko tlf-a obavila. Čula sam da se tamo ne plaća ništa a da se u GB Zvezdara plaća. Jel to tačno? Malo mi to čudno pa me baš interesuje da li je tako

placa se laboratorija 2200,ali mozes da refundiras ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,i ja se vratila sa dabl testa.Krv ce biti sutra,a UZ...pa ne pise mnogo,zapravo,dali su mi slicicu i zadrzali papir,pa ce valjda sutra da mi daju sve zajedno.Videla sam bebu,porasla je,ali koliko sam uspela da procitam na UZ dok je papir bio u mojim rukama,videla sam da je 11 nedelja i 4 dana,a po zadnjoj m bi trebalo da je 11 i 6 dana... NT je 1,0 ,a CRL 4,85... Ne znam jos nista da li je to ok ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Anonymous @ 14.08.2012, 16:09)

pa da, ja sam bila kod drzvanog na double testu, pa su mi zakazali triple test, zbog rezultata 1:266. pa posle toga ide genetichar.. i onda kako god da okrenes moras na aminocintezu.. ja sam bila u 12oj nedelji kad sam radila double test, Nisam ostila na triple test, posto sam bila sva iznervirana zbog doktora u drzvanoj instituciji. I suprug i ja resimo da odemo kod privatnika, gde smo i sad, i tu nam je lepo.A da, sa 18 nedelja sam radila aminocintezu.

Inace imam 24 godine.

jesu ti stigli rezultati sa amnio? joj,ja se tako plasim tih testova i losih rezultata unsure.gif

drzim fige svima da sve bude kako treba wink.gif

a jesu jesu.. proslo mesec dana od toga. sve je u najboljem redu ^^ zdrav decak!Uh.. jako je veliki stres za preziveti sve te testove.. a jos cekati rezultate...

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jo.ana.jo jel si uradila dabl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila na dablu u institutu za majku i dete pa da izvestim kako je bilo:

zakazivanje dosta unapred, tipa ja sam zakazala u 8oj nedelji i bilo je mesta.

u institutu: svi su zakazani u isto vreme, pa je poželjno doći ranije da se ne bi čekalo. došla sam pola sata ranije i bila sam treća, što je bilo sasvim ok, jer su počeli malo ranije da rade.

rezultati su bili za dva dana i opet rezultati u 12h, i opet svi pa ko pre stigne. prozivaju po onome kako je ko stigao na donji šalter. sestre osim jedne plave divne i sposobne gospođe ili frajle ili deca, koja neumeju A a kamoli dobar dan da kažu, a ponajmanje zašto čekamo do pola 1, i nema nikoga, ali dobro bože moj.

dr čita rezulate, malo je scary looking ali jako rpijatan gospodin.

sve u svemu, ZELENI uput (da dr u DZ će se grčiti ruka dok bude to potpisivala), na vreme zakazan termin, u institut malo pre vremena da se ne bi čekalo i sve super smile.gif

din = 0!

PS. rezultati po rečima dr odlični! laugh.gif))))))))))))))))

korigovani rizici:

down: 1 : 12 235

edwards: 1 : 36 432

patau: 1: 114 447

čekam dr mog sutra da mi malo rastumači ostatak koji blagog pojma nemam šta znači... heh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jo.Ana.Jo - super!!

Kakve su ti vrednosti free Beta HCG-a i AFP-a iz krvi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

free b-hcg 77.9IU/I = 2.256 MoM

PAPP-A 2.555IU/I = 1.050 MoM

to i hoću da pitam mog dr šta npr znači, kao i

NT 1.7mm

BPD 18.9mm

placenta : natrag visoko

to mi nikako nije jasno..

a da inače napisaše mi da je 12+5 po UZ, iako je bio 12+1 (dakle CRL: 60.6mm)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.