Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Ako ti savetuju - idi. Gde si radila double?

Laboratorija Papovic, u Vrbasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Laboratorija Papovic, u Vrbasu.

A gde možeš da ideš kod genetičara? Ima u Vrbasu ili moraš negde drugde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde možeš da ideš kod genetičara? Ima u Vrbasu ili moraš negde drugde?

Rekli su mi da idem u Dečiju bolnicu u Novom Sadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi da idem u Dečiju bolnicu u Novom Sadu.

Moj ti je savet da ideš. Genetičar će proceniti da li treba još nešto od analiza da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet da ideš. Genetičar će proceniti da li treba još nešto od analiza da se radi.

Ići ćemo sigurno, nego čitala sam negde da taj rezultat može da bude povišen ukoliko je bilo krvarenja u ranoj fazi trudnoće, što je bio slučaj kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ići ćemo sigurno, nego čitala sam negde da taj rezultat može da bude povišen ukoliko je bilo krvarenja u ranoj fazi trudnoće, što je bio slučaj kod mene.

To već ne znam :unsure:

Obavezno javi šta su ti rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To već ne znam :unsure:

Obavezno javi šta su ti rekli.

Hoću, inače imam 22 godine i trenutno sam u 14. nedelji. Zaboravila sam to da napišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoću, inače imam 22 godine i trenutno sam u 14. nedelji. Zaboravila sam to da napišem.

Imš podforum Trudnoća po trimestrima, priključi se i razmenjuj iskustva sa drugim trudnicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, kod kog lekara ides?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, kod kog lekara ides?

Do sada sam išla kod dr Eržebet Celuška, a pošto je ona sada na godišnjem, menja je dr Srbina Milićević.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada sam išla kod dr Eržebet Celuška, a pošto je ona sada na godišnjem, menja je dr Srbina Milićević.

Ja privatno vodim trudnocu u Vrbasu, pa sam mislila da mozda imamo istog lekara. Poslusaj savet svoje dr. i ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da budem onako slobodna i da ti kazem da odmah batalis te testove, i cekanja, i da odes na aminocintezu... zato sto ce te na kraju vrlo verovatno poslati na to. I ot po mogucstvu da to odradis kod privatnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da budem onako slobodna i da ti kazem da odmah batalis te testove, i cekanja, i da odes na aminocintezu... zato sto ce te na kraju vrlo verovatno poslati na to. I ot po mogucstvu da to odradis kod privatnika.

Ja sam bila kod geneticara i oni ti nista ne rade. Uzimaju podatke o tvojoj porodici i porodici tvog supruga i na kraju je obavezna amniocenteza, u zavisnosti koja si nedelja trudnoce. Ja sam bila u 30. pa sam radila kordocentezu. Ako amnio radis kod privatnika ne treba ti geneticar, ali ako radis u drzavnoj obavezno je prvo geneticar jer te oni upucuju na dalje pretrage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila kod geneticara i oni ti nista ne rade. Uzimaju podatke o tvojoj porodici i porodici tvog supruga i na kraju je obavezna amniocenteza, u zavisnosti koja si nedelja trudnoce. Ja sam bila u 30. pa sam radila kordocentezu. Ako amnio radis kod privatnika ne treba ti geneticar, ali ako radis u drzavnoj obavezno je prvo geneticar jer te oni upucuju na dalje pretrage.

pa da, ja sam bila kod drzvanog na double testu, pa su mi zakazali triple test, zbog rezultata 1:266. pa posle toga ide genetichar.. i onda kako god da okrenes moras na aminocintezu.. ja sam bila u 12oj nedelji kad sam radila double test, Nisam ostila na triple test, posto sam bila sva iznervirana zbog doktora u drzvanoj instituciji. I suprug i ja resimo da odemo kod privatnika, gde smo i sad, i tu nam je lepo.A da, sa 18 nedelja sam radila aminocintezu.

Inace imam 24 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da, ja sam bila kod drzvanog na double testu, pa su mi zakazali triple test, zbog rezultata 1:266. pa posle toga ide genetichar.. i onda kako god da okrenes moras na aminocintezu.. ja sam bila u 12oj nedelji kad sam radila double test, Nisam ostila na triple test, posto sam bila sva iznervirana zbog doktora u drzvanoj instituciji. I suprug i ja resimo da odemo kod privatnika, gde smo i sad, i tu nam je lepo.A da, sa 18 nedelja sam radila aminocintezu.

Inace imam 24 godine.

jesu ti stigli rezultati sa amnio? joj,ja se tako plasim tih testova i losih rezultata :unsure:

drzim fige svima da sve bude kako treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se pripremam da ga odradim u cetvrtak, (double) medjutim znam da nije pouzdan i priznajem ne bih ga ni radila da nije obavezno, moja drugarica, koja se nedavno porodila je radila i nije bio ok rezultat, kao ni triple testa i hvala Bogu, rodila divno zdravo dete! Kakva su vasha iskustva?

Pa nije obavezan, sto bi bio?

Ali eto imas neko olaksanje da kazem, kad dobijes rezultate i sve bude ok..ali na tebi je da odlucis da li ces ga raditi ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iju sad tek vidim da sam odgovarala na post od pre 2 godine :D

Malo mi konfuzan novi forum, dok se ne naviknem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam double test u petak i dobila sledeće rezultate:

CRL 64, NT 1.4

free BhCG 44.0, 2.31 MoM

PAPP-a 23.0, 1.60 MoM

Starosni rizik: 1:1470

Double test u terminu: 1:10000

Trizomija 18

Rizik <1:10000

def. cut-off 1:100

Lekar mi savetuje posetu genetičaru, navodno je free BhCG povišen.

Prethodno je ekspertni UZ prošao kako treba.

E i kod mene je free BhCG bio povisen i to dosta vise nego kod tebe 72.33 a MoM bio 2.38, PAPP-a 1.74 0.49 MoM. NT je bio tad 1.5. Meni je statistika bas bila losa (srecom sve je u redu)Ako imas mogucnosti idi privatno da ti odrade eksperski UZ, kazes za rezultate dabl testa, i onda dr odradi bas detaljan UZ, ali raspitaj se u svom kraju ko dobro radi te UZ (ako si iz okoline Cacka, ja ti mogu preporuciti mog doktora, on ima bas osta priznanja u oblasti otkrivanja ranih anomalija). A i ja sam bila tad istraumirana, nisam znala gde udaram i tom prilikom taj dr mi je rekao da free BhCG nije toliko povisen koliko sam ja istraumirana. Tom prilikom on mi je rekao da nema potrebe za amnio, cak i kad su radili UZ za amnio, pred samu intervenciju dobila sam isto misljenje, ali radi mira htela sam da uradim. I na kraju zdrav decko (evo guramo u 23 nedelji).PS odradi amnio, nije nista strasno, jer sam znam jednu poznanicu iz ordinacije koji je dabl test bio los, isto su je na EUZ rekli da nema potrebe za amino, i ona nije odradila, ali bukvalno je zivela u strahu do porodjaja da vidi da li je sve uredu (srecom jeste), ali kaze da joj da briga bas nije trebala.Srecno, pa javljaj rezultate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i kod mene je free BhCG bio povisen i to dosta vise nego kod tebe 72.33 a MoM bio 2.38, PAPP-a 1.74 0.49 MoM. NT je bio tad 1.5. Meni je statistika bas bila losa (srecom sve je u redu)Ako imas mogucnosti idi privatno da ti odrade eksperski UZ, kazes za rezultate dabl testa, i onda dr odradi bas detaljan UZ, ali raspitaj se u svom kraju ko dobro radi te UZ (ako si iz okoline Cacka, ja ti mogu preporuciti mog doktora, on ima bas osta priznanja u oblasti otkrivanja ranih anomalija). A i ja sam bila tad istraumirana, nisam znala gde udaram i tom prilikom taj dr mi je rekao da free BhCG nije toliko povisen koliko sam ja istraumirana. Tom prilikom on mi je rekao da nema potrebe za amnio, cak i kad su radili UZ za amnio, pred samu intervenciju dobila sam isto misljenje, ali radi mira htela sam da uradim. I na kraju zdrav decko (evo guramo u 23 nedelji).PS odradi amnio, nije nista strasno, jer sam znam jednu poznanicu iz ordinacije koji je dabl test bio los, isto su je na EUZ rekli da nema potrebe za amino, i ona nije odradila, ali bukvalno je zivela u strahu do porodjaja da vidi da li je sve uredu (srecom jeste), ali kaze da joj da briga bas nije trebala.Srecno, pa javljaj rezultate

Čestitam! Mnogo mi je drago kad čujem dobre rezultate, ja nisam bila te sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem na dabl 31og avgusta...drzite mi fige..ja se bas plasim.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem na dabl 31og avgusta...drzite mi fige..ja se bas plasim.. :unsure:

Ja ih držim, nego šta! A za strah ti ne mogu pomoći :smajlikojitegrli:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih držim, nego šta! A za strah ti ne mogu pomoći :smajlikojitegrli:

hvala Maroooo :*** grilm i ja tebe i ljubim punooooo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

žene, treba mi onformacija jedna:

kako izgleda double test u Institutu za majku i dete na nbgd u pogledu vremena?

koliko poštuju zakazano vreme, da li je potrebno pojaviti se nešto ranije i koliko u stvari ceo taj test traje? sve se odradi u istom danu? kada se dolazi po rezultate ili oni direkt šalju tu info u DZ?

trebaju mi ove info jer su mi zakazali u sred radne nedelje, u sred radnog dana, pa moram da izmajmunišem da šmugnem sa posla, samo mi je jako bitno da znam na koliko...

Hvala vam unapred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

žene, treba mi onformacija jedna:

kako izgleda double test u Institutu za majku i dete na nbgd u pogledu vremena?

koliko poštuju zakazano vreme, da li je potrebno pojaviti se nešto ranije i koliko u stvari ceo taj test traje? sve se odradi u istom danu? kada se dolazi po rezultate ili oni direkt šalju tu info u DZ?

trebaju mi ove info jer su mi zakazali u sred radne nedelje, u sred radnog dana, pa moram da izmajmunišem da šmugnem sa posla, samo mi je jako bitno da znam na koliko...

Hvala vam unapred!!!

E,ja nemam info da ti dam,ali samo da te pitam jel placas nesto tamo ili ne? Ja treba u ponedeljak da zakazem u Gradskoj,ali tamo se placa 2200,ali sam cula da brzo ide,urade ti UZ,odmah daju rezultate i onda odes u njihovu lab da vadis krv.Kada se sve zavrsi,ide se u genetsko savetovaliste na spratu.Moja drugarica je tamo vodila trudnocu i porodila se i bila je zadovoljna.Ja se plasim dabl testa jer je otac mog muza usvojen,pa nemamo porodicnu istoriju bolesti sa njegove strane :( Inace,imam 26 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

žene, treba mi onformacija jedna:

kako izgleda double test u Institutu za majku i dete na nbgd u pogledu vremena?

koliko poštuju zakazano vreme, da li je potrebno pojaviti se nešto ranije i koliko u stvari ceo taj test traje? sve se odradi u istom danu? kada se dolazi po rezultate ili oni direkt šalju tu info u DZ?

trebaju mi ove info jer su mi zakazali u sred radne nedelje, u sred radnog dana, pa moram da izmajmunišem da šmugnem sa posla, samo mi je jako bitno da znam na koliko...

Hvala vam unapred!!!

Ne znam kako je u Institutu, ali sam proces testa se sastoji u tome sto ti oni urade uz, izvade jednu ampulu krvi i postave ti 4-5 pitanja vezanih za tvoj zivot na osnovu kojih proracunavaju rizik, rezultati du obicno gotovi za dan dva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.