Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Od kad sam trudna ja sam u traumi, uzas...

prvo crveni pecat na 35 godina, hematom, los dabl , da li na AC...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr u DZ me ubedjuje da to ne mogu da uradim u drzavnoj ustanovi,ona ce mi uraditi UZ i insistira da krv izvadim u odredjenoj laboratoriji.Isti problem sam imala sa njom i prosli put.Imam dr u NF-u ali kod nje ne mogu bez uputa,a ova uput nece da mi da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo promeni dr!

Ja sam išla kod mog doktora na UZ privatno i pošto je video šta je video dao mi je uput za Gradsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr u DZ me ubedjuje da to ne mogu da uradim u drzavnoj ustanovi,ona ce mi uraditi UZ i insistira da krv izvadim u odredjenoj laboratoriji.Isti problem sam imala sa njom i prosli put.Imam dr u NF-u ali kod nje ne mogu bez uputa,a ova uput nece da mi da.

Znam da se nije lako raspravljati sa doktorima, ali nema pravo da te salje u privatnu lab. Reci da ces promeniti lekara ili se zaliti zastitniku (ili kako se vec zove)...

M@r@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ja sam sa Sarom isla u Institut za majku i dete da radim double test, i nista se ne placa!

Uput sam dobila bez problema, ne znam jel se nesto promenilo od tada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo,i ja sam dabl radila u Frontu,sa uputom,besplatno. Najbolje je da nazoves NF i proverís da se nesto nije promenilo mada ne verujem. Malo mi ta prica tvoje dr zvuci kao navlakusa :-S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni u trudnoci sa N nisam mogla da dobijem uput,ne znam koji problem ima moja dr.Jedna devojka je danas od svoje dr u istom DZ dobila uput bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dabl radila u Gradskoj, bez uputa!!! Posto sam od pocetka trudnoce vodila trudnocu u Gradskoj, kada mi je dr rekao da zakazem dabl, sa tim sam isla papirom u ambulantu da zakazem i nista nisam platila, niti sam nosila uput, samo otvorila istoriju za dnevnu bolnicu.

Dole u laboratoriji sam platila 2 analize 1200din, to je cenovnik bolnice, a ta lab nije privatna vec pri bolnici, a te cene su cene bolnice. U istoj lab se rade analize i kad si na patologiji, s' tim sto kad si na patologiji radi se besplatno.

Ako uspes da nadjes neku vezu, ili da izmislis neki simptom sto te muci, da te zadrze u gradskoj na patologiji dok radis dabl, moze da se desi da ti analize urade besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni u trudnoci sa N nisam mogla da dobijem uput,ne znam koji problem ima moja dr.Jedna devojka je danas od svoje dr u istom DZ dobila uput bez problema.

Tvoja dr.nema problem, naprotiv. Ona saradjuje sa tom laboratorijom i verovatno od njih dobija za uzvrat ili procenat ili joj placaju seminare i sta ti ja znam sta sve jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ja da sam na tvom mestu, otisla bih jos jednom u dz i trazila uput za drzavnu instituciju za dabl. Ako ne da uput, samo bih rekla da nema problema onako skroz opusteno, i otisla iz ordinacije pravo kod nacelnika i iznela svoj problem.

Ona nema pravo da pravi selekciju ko ce raditi drzavno, a ko privatno dabl test.

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ja da sam na tvom mestu, otisla bih jos jednom u dz i trazila uput za drzavnu instituciju za dabl. Ako ne da uput, samo bih rekla da nema problema onako skroz opusteno, i otisla iz ordinacije pravo kod nacelnika i iznela svoj problem.

Ona nema pravo da pravi selekciju ko ce raditi drzavno, a ko privatno dabl test.

Dabl više nije obavezan i na veliku žalost upravo su lekari u DZ ti koji odlučuju ko će raditi privatno a ko državno. Kao što postoje oni koji bez problema daju upute tako postoje i oni koji ni za živu glavu to ne rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali to je vec bezobrazluk...ok je da lekar odlucuje da li je potrebno raditi dabl ili ne ali ako vec smatra da je ok odraditi sto ne da uput...mislim stvarno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah taj naš sistem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, i ja mislim da mora da ti da uput ako tražiš.

Ležala sam i ja na patologiji u Gradskoj i tamo vodila trudnoću. Kad su me otpustili tada sam i zakazala double. Da se ispravim, uput mi nije trebao za UZ koji je rađen pre davanja krvi i za samu analizu već mi je sestra rekla da je taj uput za Genetsko. Ti možeš pozvati bolnicu i da se raspitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I još nečeg sam se setila :D na kraju mi taj uput nije ni trebao jer tamo piše da uput moraju imati trudnice čije prebivalište nije Bg. E valjda sam sada sve rekla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam radila na IMD-u(i na IMD-u, pa u Frontu) u 12+2 po m.c., pa su me vratili za sedam dana na naknadno merenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok sam bila tamo i cekala da mi urade AC, on je usao u sobu i u detalje nam objasnio sta se,kako i zbog cega radi. Uz komentar da su oni vodeci strucnjaci u regionu i da mogu intervenciju da urade zmureci sa desnom rukom iza ledja. Uz to nas je svaki cas obilazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tandzi, sto sam ja mislila da si ti imala trudnocu u kojoj je beba imala Edvardsov? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, nisam znala. Mora da sam nešto pomešala. Super što je dobar dabl, brzo će i ac, navijamo. 

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, sutra imam dabl, interesuje me da li se taj ultrazvuk koji se radi uz dabl test radi vaginalno ili preko stomaka? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, sutra imam dabl, interesuje me da li se taj ultrazvuk koji se radi uz dabl test radi vaginalno ili preko stomaka? 

Meni su radili vaginalni jer nisu mogli da vide drugacije, zavaljena materica, ali u principu se radi preko stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Anchi..  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 13. nedelji radila double... rezultati su dobri tako da mi lekari nisu preporucili nista drugo. Sada sam vec 17 nedelja. Inace ima 32 godine.

Da li je neka od vas radila AC i pored dobrog double testa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lilyka357, 

Bilo je vise takvih slucajeva, sto zbog godina, sto zbog lose zavrsenih prethodnih trudnoca, sto zbog genetskih predispozicija za bolest koju nasledjuju bebe odredjenog pola.

Prelistajte temu. I na ovoj strani imate nekoliko postova koji daju odgovor na Vase pitanje.

Lily357 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzavni ginekolog trazi da supruga izvrsi Quadruple test, a gde ce nego u privatnoj laboratoriji, cena nije mala. Posto test ne rade drzavne sluzbe sta mislite da li drzava moze da refundira taj novac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.