Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Radila sam double test u 12.5 nedelji, i rezultati su:

fb-fcg 117 ng/ml 3.11 corr. mom !!!

papp-a 3.43 mIU/ml 0.81 corr. mom

double test 1:219 (above cut off) !!!

Isprepadali su me i hoce da me salju na amniocentezu (imam 26 god)... Ne znam sta da radim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Penny, meni je taj double test 1:2033 :huh: Ja bih radila da su mi preporučili, to je sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi da treba da bude 1:250 ?

Ultra zvuk mi je uredu, ali su bas bili grozni i bas su mi digli frku... Ne znam ni gde da idem po drugo misljenje, savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam double test u 12.5 nedelji, i rezultati su:

fb-fcg 117 ng/ml 3.11 corr. mom !!!

papp-a 3.43 mIU/ml 0.81 corr. mom

double test 1:219 (above cut off) !!!

Isprepadali su me i hoce da me salju na amniocentezu (imam 26 god)... Ne znam sta da radim???

A gdje ti NT? Kakav ti je UZ bio za dabl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NT 1:941

UZ je bio kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se bas tripl ne radi, ako bude UZ ok...Kad procitam kako istraumiraju trudnice sa tom biohemijom pa posle dok sve dodje na svoje i dokaze se da je sve ok, zena treba da crkne od brige... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi da je to normalna vrednost.

To je ok, nije uredu taj double 1:219 i 3.11 corr mom (nisu mi lepo objasnili ni sta je to tacno), ,,idi u savetovaliste tamo ce ti reci``.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi da je to normalna vrednost.

To je ok, nije uredu taj double 1:219 i 3.11 corr mom (nisu mi lepo objasnili ni sta je to tacno), ,,idi u savetovaliste tamo ce ti reci``.

A da ga nijesu prerano uradili?Uzimaju li u obzir oni nedelje trudnoce po zadnjoj meci ili po UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra idem u savetovaliste, pa cu videti sta dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam double test u 12.5 nedelji, i rezultati su:

fb-fcg 117 ng/ml 3.11 corr. mom !!!

papp-a 3.43 mIU/ml 0.81 corr. mom

double test 1:219 (above cut off) !!!

Isprepadali su me i hoce da me salju na amniocentezu (imam 26 god)... Ne znam sta da radim???

Ja sam vec pisala otome, meni je beta hcg bio 4,67 Mom (sa 30 god.), ali mene nisu hteli da salju na amniocentezu (svi doktori ukljucujuci i one sa dva genetska savetovalista iz dve razlicite bolnice), poslali su me na triple test. A ja sam se isprepadala, vec sam bila zakazala amniocentezu privatno i u poslednjem momentu odustala..

Ali odmah da ti kazem da sam se do poslednjeg dana trudnoce brinula da li ce beba biti zdrava i preturala po glavi da li je ipak trebalo da odem na AC...

I sta god da odlucis, i moj svet ti je da sto rece Tangerine odradis 4D UZ kod nekog dobrog ginekologa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec pisala otome, meni je beta hcg bio 3,43 Mom (sa 30 god.), ali mene nisu hteli da salju na amniocentezu (svi doktori ukljucujuci i one sa dva genetska savetovalista iz dve razlicite bolnice), poslali su me na triple test. A ja sam se isprepadala, vec sam bila zakazala amniocentezu privatno i u poslednjem momentu odustala..

Ali odmah da ti kazem da sam se do poslednjeg dana trudnoce brinula da li ce beba biti zdrava i preturala po glavi da li je ipak trebalo da odem na AC...

I sta god da odlucis, i moj svet ti je da sto rece Tangerine odradis 4D UZ kod nekog dobrog ginekologa..

Kakav ti je bio tripl test onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav ti je bio tripl test onda?

Pogresila sam u proslom postu (sad sam ispravila), bio mi je jos gori beta hcg - 4,67 Mom :blink: . Posle na tripl testu mi je bo super, "unormalio" se - 1,3 Mom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogresila sam u proslom postu (sad sam ispravila), bio mi je jos gori beta hcg - 4,67 Mom :blink: . Posle na tripl testu mi je bo super, "unormalio" se - 1,3 Mom..

Kolika razlika izmedju tripla i dabl u tom jednom parametru... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika razlika izmedju tripla i dabl u tom jednom parametru... :blink:

Da neverovatno, i niko ne zna zasto! Samo mi je dr koja je radila ekspertski UZ rekla da mozda zacece nije bilo bas tada kada su oni proracunali, posto je beba do kraja trudnoce po UZ bila sitnija za nedelju dana. Ja sam odradila cak i kvadripl test dve nedelje posle tripl i tada je isto bio 1.3 Mom. Koliko sam ja shvatila taj hormon prvo raste, pa od 9.nedelje pocinje da pada i u nekom trenutku se "smiri".

Sve sam odradila i sve je bilo ok, ali ja sam se nervirala sve dok nisam ugledala bebu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da neverovatno, i niko ne zna zasto! Samo mi je dr koja je radila ekspertski UZ rekla da mozda zacece nije bilo bas tada kada su oni proracunali, posto je beba do kraja trudnoce po UZ bila sitnija za nedelju dana. Ja sam odradila cak i kvadripl test dve nedelje posle tripl i tada je isto bio 1.3 Mom. Koliko sam ja shvatila taj hormon prvo raste, pa od 9.nedelje pocinje da pada i u nekom trenutku se "smiri".

Sve sam odradila i sve je bilo ok, ali ja sam se nervirala sve dok nisam ugledala bebu..

Mene tripl ceka za neki dan, pa sam se bas ufrcila zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene tripl ceka za neki dan, pa sam se bas ufrcila zbog toga...

Tanja, znam kako ti je, ali stvarno nemoj da brines, samo pozitivno! Ima i taj kvadripl, i ekspertski UZ i 4d UZ, pa na kraju ako treba i AC. Nerviranje jeste, ali hvala bogu pa danas ipak sve to postoji pa mozemo da pratimo kako se beba razvija i da li je sve OK. Javi rezultate.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponovo ja :)

radila sam triple test, sutra idem na ``tumacenje``

ovaj put su rezultati:

HCG 0.85

TR.21 risk 1:1890

Age risk 1:1275

i ne mogu da se povezem koja sam nedelja, tri razlicita lekara su mi razlicito izracunala???!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponovo ja :)

radila sam triple test, sutra idem na ``tumacenje``

ovaj put su rezultati:

HCG 0.85

TR.21 risk 1:1890

Age risk 1:1275

i ne mogu da se povezem koja sam nedelja, tri razlicita lekara su mi razlicito izracunala???!

ma uvek tako racunaju, mene danas u domu zdravlja doktor na zameni, znaci trece napljuvao sto su mi napisali sedam dana kasnije verovatni termin porodjaja kao valjda znam ja da im kazem da su pogresili...debil, ja mu kazem zasto je tako on se ucuta..

uz to mi je rekao iz kog razloga radim 4d ultrazvuk jer sam mu trazila uput za front. kaze radila si ac sta ce ti to..ja kazem pa zato sto ac nije za sve vrste deformiteta on me bledo gleda...stvarno ne znam sta vise da mislim. pri tom mi j edao recepte za po jednu kutiju lekova koje pijem a traju mi sedam dana, a sl nedelje nemam knjizicu nosim na overu i bas gabriga za to. dobila sam popizditis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, pusti ga, vidiš da nema pojma, kao ni mnogi drugi doktori po domovima zdravlja.

da znas, jedino sto me iscimao da opet moram za koji dan da trcim tamo i cekam red po dva tri sata...ali ajde, rekla sam nema kukanja sad je sve ok i moram biti opustena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Neco ja samo dok sam citala skrenula sam. Ja zbog takvih stvari nisam ni isla u dz kod gin, veec kod dr opste prakse za specijalisticke preede, a sto se tice pracenja trudnoce isla sam u bolnicu bez uputa... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisu normalni, ja sama sebi vodim trudnocu, jer mi dr prepise gvozdje da da pritom nisam vadila krv 2 meseca (a tada sam povracala po ceo dan i naravno da mi je bila losa krvna slika), i kada je pitam ok da li ce mi neko izvaditi krv napokon, ona kaze nema potrebe??!!!

Pogresno mi izracuna nedelju i onda mi kaze mala ti je beba, i pazi mozda ces prokrvariti jer ti je nisko posteljica ali to nije strasno??!!!!!! I onda naravno sve ponovo ali privatno (naravno ne kod ove budale)... I pritom kija i zali mi se kako vlada virus!!!! A radi sa trudnicama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj Neco ja samo dok sam citala skrenula sam. Ja zbog takvih stvari nisam ni isla u dz kod gin, veec kod dr opste prakse za specijalisticke preede, a sto se tice pracenja trudnoce isla sam u bolnicu bez uputa... :)

ma znas i sama kako je...uzasno je da ti lekar koji samo uput treba da otkuca prosipa neku pamet, pri tom svaki put kasni po sat vremeba na posao, papire koje sam mu dala je pogledao (ne procitao vec pogledao, pecate i tako to) i bacio ispred mene...ko je on da me prepada. kaze znam radite vi sve sto mozete naravno ali sto, ima li sumnje..pa jbt jel ja treba da mu kazem da se na uz ne vidi ono sto se vidi na ac sa sigurnoscu, da uz vidi nesto sto ac ne moze da vidi itd...jebem ti doktora kad moram da lajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.