Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Meni je bhcg bio 4,67 Moms i na genetskom savetovalistu su mi rekli da to ne mora nista da znaci i uputili me da odradim i Triple test, a ja sam posle na svoju ruku odradila i Quadriple. Na oba testa mi se "smirio" bhcg (bio je oko 1,3 Moms). Niko nije znao da mi kaze sta se to ustvari desilo na Duble testu, ali su svi doktori bili protiv Amniocenteze. Posle sam odradila i ekspertski UZ u 20.nedelji i 4D u 30. Iako su mi svi rekli da je sa bebom sve u redu, ja sam bila zabrinuta do poslednjeg dana. Evo sad drzim moju zdravu devojcicu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

lično smatram da je sve to jedna vrsta stresa za bebu i mamu.

Protiv sam testiranja, vakcinisanja, antibiotika ...

Šta su radile naše majke i naše bake bez dabl i tripl testova? :)

Ako možete pogledajte i druge vidove lečenja

http://www.homeopatabeograd.com/apps/blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Marom, promene nastaju u genetskom "materijalu" tako da se tu ne može puno sprečiti.

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, mozda je malo glupo, ali sta da radim :ph34r: Da li stres utice na rezultate double testa, mislim npr. na one parametre koji se dobijaju iz analize krvi, iskreno i ne znam sta se tu ustvari proverava :huh: Pitam jer dan pre testa ima ispit, jako stresan i jako naporan, dugo traje, pa se pitam ima li to nekog uticaja. Nemojte da mi se smejete B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li moze da utice, kod mene su rezultati bili dobri a isto sam bila pod zescim stresom tada, pripreme za vencanje u drugoj drzavi, frka s vremenom, nisam znala gde udaram ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, mozda je malo glupo, ali sta da radim :ph34r: Da li stres utice na rezultate double testa, mislim npr. na one parametre koji se dobijaju iz analize krvi, iskreno i ne znam sta se tu ustvari proverava :huh: Pitam jer dan pre testa ima ispit, jako stresan i jako naporan, dugo traje, pa se pitam ima li to nekog uticaja. Nemojte da mi se smejete B)

Čisto sumnjam,s obzirom da se mere drugi hormoni a ne hormoni stresa :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje, mozda je malo glupo, ali sta da radim :ph34r: Da li stres utice na rezultate double testa, mislim npr. na one parametre koji se dobijaju iz analize krvi, iskreno i ne znam sta se tu ustvari proverava :huh: Pitam jer dan pre testa ima ispit, jako stresan i jako naporan, dugo traje, pa se pitam ima li to nekog uticaja. Nemojte da mi se smejete B)

Nema nikakve veze jedno s' drugim, relax :)

BlueFairy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

lično smatram da je sve to jedna vrsta stresa za bebu i mamu.

Protiv sam testiranja, vakcinisanja, antibiotika ...

Šta su radile naše majke i naše bake bez dabl i tripl testova? :)

Ako možete pogledajte i druge vidove lečenja

http://www.homeopata...d.com/apps/blog

Ništa nažalost, šta misliš, da se tada nisu radjala deca sa Daunovim sindromom? Jesu, nego šta su, zato danas, hvala Bogu postoje razna testiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se pitam kako ce mi uzeti uzorak za AC ako moja beba skakuce non stop po ceo dan. evo jutros od sest ujutru se seta tamo vamo. valjda je nece povrediti... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se pitam kako ce mi uzeti uzorak za AC ako moja beba skakuce non stop po ceo dan. evo jutros od sest ujutru se seta tamo vamo. valjda je nece povrediti... :ph34r:

Uradiće samo što će duže trajati. Moja AC je bila takva, dr mi je rekao "gospođo, izvinite ali Vaše dete me zajebava" tako da je dva puta uvodio iglu....

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini -- beba instinktivno beži od igle i svega što joj ugrožava 'privatnost'. Nema šanse da igla bocne bebu.

a zato mali ludak skace samo kad je moja ruka na stomaku, kad neko drugi stavi odmah se umiri...ccccc :D

Hvala Maro i Tangerine, jos samo da mi prodje ovih nedelju dana cekanja za uzimanje uzorka..posle cu da odbrojavam do rezultata mada mi instikt govori da je sve u redu

Inama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav buduce mame, doktor iz Visegradske me je poslao da radim ovaj test, koliko vidim na internetu to je nesto kao dabl test samo kao jos bolje.. Receno mi je da mi je dabl bio uredu.. Jel neko radio ovaj test? Iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila Quadriple test u Visegradskoj posto mi je bhCG na Double testu bio visok. Postupak je isti - vadi se krv i radi UZ, ali je rezultat bolji tj. precizniji s obzirom da se osim bhCG i AFP uzimaju jos dva parametra uE3 i Inhibin A. Rezultat mi je bio gotov za nedelju dana i na osnovu njega su doktori sa Genetskog savetovalista zakljucili da nema potrebe da se radi AC. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta.. sad se brinem sto me je poslao doktor na to..a ni rec loseg nije rekao..nista, saznacu za 7 dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine je u pravu, nema razloga za brigu. Ja da sam znala da postoji Quadriple, sigurno bih preskocila Double..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila i dabl i tad mi je rekao da je sve uredu a posto vidim da je retko ko radio quadriple zabrinula sam se malkice.. al verujem da ce sve biti uredu al opet ta mala dozica straha mora da postoji.. Al hvala vam puno na savetima! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da mi pozete pomoci inace cu poludeti do 21 juna. Naime, meni su u Narodnom frontu zakazali dabl test tek u 13 +3 nedelji trudnoce, pa se ja pitam da li to ima neke veze sa analizama i da li je kasno posto vidim da gotovo svi rade test u 12-oj nedelji. meni je ovo prva trudnoca tako da sa testovima i generalno zdravstvom nemam blage veze, nisam panicar jer se osecam odlicno ali i nepoverljivo i pogubljeno. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da mi pozete pomoci inace cu poludeti do 21 juna. Naime, meni su u Narodnom frontu zakazali dabl test tek u 13 +3 nedelji trudnoce, pa se ja pitam da li to ima neke veze sa analizama i da li je kasno posto vidim da gotovo svi rade test u 12-oj nedelji. meni je ovo prva trudnoca tako da sa testovima i generalno zdravstvom nemam blage veze, nisam panicar jer se osecam odlicno ali i nepoverljivo i pogubljeno. hvala

Ne brini nista, ja sam radila sa 13+2, valjda se radi do kraja 14. nedelje, znaci do 13+6 ;)
bojamandarine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da mi pozete pomoci inace cu poludeti do 21 juna. Naime, meni su u Narodnom frontu zakazali dabl test tek u 13 +3 nedelji trudnoce, pa se ja pitam da li to ima neke veze sa analizama i da li je kasno posto vidim da gotovo svi rade test u 12-oj nedelji. meni je ovo prva trudnoca tako da sa testovima i generalno zdravstvom nemam blage veze, nisam panicar jer se osecam odlicno ali i nepoverljivo i pogubljeno. hvala

Ne sekiraj se. Ja sam privatno radila dabl ko moje dr i radila mi ga je kad sam bila 13+6 a to je zadnji moguci dan da se radi dabl. Rezultati su mi bili odlicni, a bice i tvoji. Pozdrav i javi kako je proslo!
bojamandarine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo vec kod testova koji je zadnji dan kada se moze raditi tripl test UZ? Posto sam cula da se posle uz nalaza tripl iz krvi mora odraditi u roku od 5 dana, a kod nas ima 2 dana u nedelji kada rade test za tripl iz krvi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja, ja sam danas imala UZ, onda odmah otišla da izvadim krv za tripl (Konzilijum, cena nesto oko 2400), kopirali mi nalaz taj sa uz, pitali ono standardno:datum z.m., godine, tezina, prirodna ili vto, pušač ili ne, dijabetičar ili ne. Rezultati sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanja, ja sam danas imala UZ, onda odmah otišla da izvadim krv za tripl (Konzilijum, cena nesto oko 2400), kopirali mi nalaz taj sa uz, pitali ono standardno:datum z.m., godine, tezina, prirodna ili vto, pušač ili ne, dijabetičar ili ne. Rezultati sutra.

Hvala, Sanja... :wub: Jesi li ti radila dabl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Sanja... :wub: Jesi li ti radila dabl?

Pa nije skupa biohemija za triple! Napiši nam rezultate sutra.

Jesam radila dabl, na svoju ruku, i rezultati su dobri. I ja sam očekivala da je skuplje, tako da sam se prijatno iznenadila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.