Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

e tek sad vidim da sam prethodni put ostala nedorečena. godine nemaju puno veze sa double testom, ali zakazivanje amniocenteze je lakše ako je double test rađen u insitutu. Gradska bolnica ne radi amniocentezu,tako da mi je iz tog razloga doktorka rekla da radim test direktno na institutu. Nadam se sad da sam bila malo jasnija. Inače zakazan mi je test za 8.10 i nadam se dobrim rezultatima :)

gradska bolnica radi i amniocentezu ;)

navijam da sve bude ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam rezultate dabla sa Instituta i sve je odlično. Savet: da se razi UZ i u 21 nedelji e sad ja se tu presekoh pa ga pitam jel to generalno svima preporučujete ili nešto vam "sumnjivo" kod mene? A on "ma generalno svim trudnicama".

Uputio me je na Frotn i na još jednu ali se ne sećam.

Jel znate o čemu se to radi? Koji je to "specijalni" UZ koji se radi u 21 nedelji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fb-hCG 82 ng/ml 1.96 Corr. Mom

PAPP-A 1.72 mlU/ml 0.54 Corr. MoM

Biochem.risk + NT 1:756

Double test 1:254

Age risk 1:839

Trisomy 13/18 + NT <1:10000

Evo mojih rezultata dabla, pa ako se razumete bila bih vam zahvalna na pojašnjenju..

Ana možda je mislio na expertni uz? U 21. nedelji se valjda radi svim trudnicama, tada se detaljnije gleda sve kod bebe. Meni je isto rekao da je sledeći uz u 21. nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellie, super su ti rezultati. Čestitam :)

Pa mene je malo začudilo što to ne može u Institutu da se radi već samo u Frontu (i u toj još jednoj klinici koju sam zaboravila kako se zove). Jar i u Institutu imaju expertski UZ pa sam pomislila da taj u 21 nije expertski već neki drugi naziv. A takođe i on je besplatan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellie, super su ti rezultati. Čestitam :)

Pa mene je malo začudilo što to ne može u Institutu da se radi već samo u Frontu (i u toj još jednoj klinici koju sam zaboravila kako se zove). Jar i u Institutu imaju expertski UZ pa sam pomislila da taj u 21 nije expertski već neki drugi naziv. A takođe i on je besplatan.

Stvarno misliš da su super? :o Ja se već smorila jer mislim da treba da bude dosta više od 254..

Nisam iz Bg pa nemam pojma, u svakom slučaju taj uz je uobičajen tako da nemoj da se brineš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellie, mene buni jedino

Double test 1:254 - taj ti je graničan rezultat. Ostali odnosi su OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellie, mene buni jedino

Double test 1:254 - taj ti je graničan rezultat. Ostali odnosi su OK.

To i mene brine :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellie u kojoj si ustanovi radila double test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellie u kojoj si ustanovi radila double test?

U Biomedici, privatnoj labaratoriji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ali ako sam ja dobro razumela čim je odnos veći od 1:250 znači niskorizična je trudnoća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na pomoći. Kasnije idem kod lekara pa ću videti šta on kaže ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke na pomoći. Kasnije idem kod lekara pa ću videti šta on kaže ;)

Javi nam šta kaže dr!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto ne pozoves Biomedicu da ih pitas koji su njihovi parametri jer oni znaju dosta da variraju pa da se ne sekiras unapred?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam rezultate dabla sa Instituta i sve je odlično. Savet: da se razi UZ i u 21 nedelji e sad ja se tu presekoh pa ga pitam jel to generalno svima preporučujete ili nešto vam "sumnjivo" kod mene? A on "ma generalno svim trudnicama".

Uputio me je na Frotn i na još jednu ali se ne sećam.

Jel znate o čemu se to radi? Koji je to "specijalni" UZ koji se radi u 21 nedelji?

Jeste, imaš 2 bitna pregleda, jedan u 12 na 13 nedelju (dabl, uz i analiza krvi), i drugi od 20 do 24. nedelje.

Pročitaj moj post ovde, imaš detaljno o tom drugom pregledu, pregleda se morfologija ploda, unutrašnji organi i krvni sudovi (srce i krvni sudovi pupčanika). Krvni sudovi mogu da se pregledaju ako uz ima kolor dopler uređaj, isto uz, samo druge frekvencije.

http://www.bebac.com...opic=962&st=120

Evo ti ovaj link, postavila ga je Annabel Lee o redovnim pregledima u trudnoći

http://mojginekolog....r_pregleda.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam javim šta mi je doktor rekao. Nisu baš sjajni rezultati, tačnije malo sam ispod granice. Tako da me je poslao sutra u genetičko savetovalište, pa će mi tamo reći šta dalje. Da li treba tripl i šta još..Navodno nije ništa strašno, ali eto ipak mora da se proveri, sa čim se naravno slažem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam javim šta mi je doktor rekao. Nisu baš sjajni rezultati, tačnije malo sam ispod granice. Tako da me je poslao sutra u genetičko savetovalište, pa će mi tamo reći šta dalje. Da li treba tripl i šta još..Navodno nije ništa strašno, ali eto ipak mora da se proveri, sa čim se naravno slažem..

Nemoj samo da se opteretiš pre vremena! Dabl test je nezgodan jer on lako pokaže lažno loš rezultat ako nije precizno utvrđena starost trudnoće. Takođe, meni se čini da si ga ti uradila malo ranije nego kad se smatra idealno, a to je od punih 12 nedelja do punih 13 nedelja.

Pretpostavljam da će ti predložiti tripl test. Javi šta su ti rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ellie, slažem se sa Phoenix, koliko je to moguće da se ne brineš jer je moja drugarica imala alarmantno loš Dabl (mnogo lošiji od tvog) pa se ispostavilo kao "lažna panika".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj samo da se opteretiš pre vremena! Dabl test je nezgodan jer on lako pokaže lažno loš rezultat ako nije precizno utvrđena starost trudnoće. Takođe, meni se čini da si ga ti uradila malo ranije nego kad se smatra idealno, a to je od punih 12 nedelja do punih 13 nedelja.

Pretpostavljam da će ti predložiti tripl test. Javi šta su ti rekli.

Ellie, slažem se sa Phoenix, koliko je to moguće da se ne brineš jer je moja drugarica imala alarmantno loš Dabl (mnogo lošiji od tvog) pa se ispostavilo kao "lažna panika".

Phoenix radila sam ga 11+6..Ko zna, videćemo.. Znam da se često dešava da su rezultati lažno loši, ali opet strah je prisutan htela ja to ili ne..Nije baš svejedno. Hvala vam na podršci, javljam šta je bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix radila sam ga 11+6..Ko zna, videćemo.. Znam da se često dešava da su rezultati lažno loši, ali opet strah je prisutan htela ja to ili ne..Nije baš svejedno. Hvala vam na podršci, javljam šta je bilo :)

Ja sam radila sa 11+4,tj tolika je beba bila po UZ,a zapravo je trebalo biti punih 12.Gde si radila dabl?Jel mozes da napises rezultate? I ja sam isla u savetovaliste,tamo su ti 3 lekara(pedijatar,ginekolog i geneticar) i oni kazu misljenje i sta dalje da radis..Pretpostavljam da ces triple,ali ja bih uvek pre uradila amniocentezu jer ona ne gresi.Koliki je NT? Nemoj unapred da se nerviras,verujem da ce sve biti ok,drzim jako fige i javi sta je bilo :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam rezultate dabla sa Instituta i sve je odlično. Savet: da se razi UZ i u 21 nedelji e sad ja se tu presekoh pa ga pitam jel to generalno svima preporučujete ili nešto vam "sumnjivo" kod mene? A on "ma generalno svim trudnicama".

Uputio me je na Frotn i na još jednu ali se ne sećam.

Jel znate o čemu se to radi? Koji je to "specijalni" UZ koji se radi u 21 nedelji?

To je obavezan UZ za sve trudnice, pa posle 29 nedelja, a za dalje ne znam, posto sutra radim taj UZ, pa cemo videti sta doca kaze za dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam javim šta mi je doktor rekao. Nisu baš sjajni rezultati, tačnije malo sam ispod granice. Tako da me je poslao sutra u genetičko savetovalište, pa će mi tamo reći šta dalje. Da li treba tripl i šta još..Navodno nije ništa strašno, ali eto ipak mora da se proveri, sa čim se naravno slažem..

Meni je Dabl test bio bas los (1:111), naravno trauma... ali sam odradila posle toga ponovo UZ, privatno kod dr koji je strucnjak za rano otkrivanje anomalija, i on je rekao da je beba savrsena, ali naravno crv sumlje nije dao da mirujem, pa sam odradila amiono, hvala Bogu rezultati dobri.

Dabl u principu nista ne govori samo traumira, bitan je UZ, da tu nemaju neke nedoumice oko bebe, i naravno ako mozes uradi amino, da bi bila mirna do kraja trudnoce. Kod amino najgore ti je cekanje rezultata, sve sto se tice same procedure vadjaenja plodove vode nije nista strasno, govorim ja koja sam inace panicar za beli mantil :)

Sve ce to biti dobro, i sto manje sekiracije! Pa javljaj rezultate

Jekalina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,to je expertski uz,i ja cu ga raditi(a radi se izmedju 20 i 24nedelje) preporucuje se svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kao da sam bila trudna pre 30 godina a ne pre 3 godine :huh: ja definitivno nisam išla u prošloj trudnoći na taj UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam javim šta mi je doktor rekao. Nisu baš sjajni rezultati, tačnije malo sam ispod granice. Tako da me je poslao sutra u genetičko savetovalište, pa će mi tamo reći šta dalje. Da li treba tripl i šta još..Navodno nije ništa strašno, ali eto ipak mora da se proveri, sa čim se naravno slažem..

To su u principu samo statistike, znam da je lako reci, ali pokusaj da mislis pozitivno, cesto se zenama desi da ne bude sjajan double, posle urade amniocentezu i na kraju se ispostavi da je sve u redu. A pogotovo sto je tvoj granican, nije los.

Ljubim te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kao da sam bila trudna pre 30 godina a ne pre 3 godine :huh: ja definitivno nisam išla u prošloj trudnoći na taj UZ.

pa izgleda da su taj expertski UZ odskoro uveli u bolnice,mozda u zadnjih godinu,dve... Ni neke moje drugarice koje su se ranije porodile nisu cule za to,ali eto,sad je to "obavezno" kao i dabl i to...Mislim,ne moras da ga radis ako ne zelis,ali preporucju.Kazu da se tu gledaju krvni sudovi i organi bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.