Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Ja sam juce usla u sedmu nedelju...a dabl mi je zakazan za 13.3, da li je to ok?

U prvoj trudnoci nisam ni jedan test radila...nemam nikakvo iskustvo... :blink:

Citam sve sta je bilo sa green mamom...cekam da se javi..nadam se da je sve ok... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da ti je zakazan kad budes u 12, 13 nedelji. Imas na sajtu Bebac kalkulator za racunanje nedelja trudnoce pa mozes tamo proveriti.

:D Hvala... naći ću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane,

Trenutno sam po UZ 15.2 dana pa bih za par dana trebalo da radim tripl, pa me zanima koja je procedura, da li se radi u kombinaciji UZ i laboratorijaili samo laboratorija? Dabl test je bilo planirano da radim u 13.1 dana ali kad sam otisla da radim, dr je rekla da sam premasila nedelju, da sam u 14.2 dana i da ne moze da mi se radi dabl i skinula me sa stola, nista mi ne rekavsi, i uputila da radim dabl kad dodje vreme.

Hvala unapred :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovane,

Trenutno sam po UZ 15.2 dana pa bih za par dana trebalo da radim tripl, pa me zanima koja je procedura, da li se radi u kombinaciji UZ i laboratorijaili samo laboratorija? Dabl test je bilo planirano da radim u 13.1 dana ali kad sam otisla da radim, dr je rekla da sam premasila nedelju, da sam u 14.2 dana i da ne moze da mi se radi dabl i skinula me sa stola, nista mi ne rekavsi, i uputila da radim dabl kad dodje vreme.

Hvala unapred :*

Nije mi baš najjasnije kako je dr. promašila pune dve nedelje za dabl test jer se on radi u 12-toj nedelji?! :blink: Tripl se radi u 16-oj nedelji tako da ti je imaš još samo 4 dana da ga odradiš. Radi se ultrazvuk, pa sa nalazom UZ laboratorija taj isti dan, najkasnije sledeći dan. Rezultati se čekaju 2-3 dana, a privatno laboratorija košta u proseku oko 2.600,00 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi baš najjasnije kako je dr. promašila pune dve nedelje za dabl test jer se on radi u 12-toj nedelji?! :blink: Tripl se radi u 16-oj nedelji tako da ti je imaš još samo 4 dana da ga odradiš. Radi se ultrazvuk, pa sa nalazom UZ laboratorija taj isti dan, najkasnije sledeći dan. Rezultati se čekaju 2-3 dana, a privatno laboratorija košta u proseku oko 2.600,00 dinara.

Dabl test moze da se radi od 11 do 14 nedelje a najbolje je u 12oj, pa su meni oni shodno tome sracunalii da zbog slobodnih termina mogu da radim u 13.1 dan jer inace nije bilo mesta ranije u visegradskoj. Da, da znam da je tripl najbolje raditi u 16oj, ali isto ima neki opseg nedelja kad moze, ali da se opet neko ne bi preracunao sad idem da radim privatno, nisam htela uput, a i cini mi se da mozda u jednoj bolnici drzavnoj moze da se radi. Hvala za odgovor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel radio neko double test na institutu za majku i dete? Jel se placa nesto?

Ja sam pretpostavila da je besplatno, inace ako se placa, sto bih se cimala, platicu onda kod privatnika..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel radio neko double test na institutu za majku i dete? Jel se placa nesto?

Ja sam pretpostavila da je besplatno, inace ako se placa, sto bih se cimala, platicu onda kod privatnika..

A zar ti nisu rekli u DZ ili bolnici gde ti rade UZ gde da ideš?

Ranije su slali u privatne klinike, sad znam da se u Frontu ti nalazi KS ne plaćaju. Pa proveri - što bi plaćala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zar ti nisu rekli u DZ ili bolnici gde ti rade UZ gde da ideš?

Ranije su slali u privatne klinike, sad znam da se u Frontu ti nalazi KS ne plaćaju. Pa proveri - što bi plaćala. ;)

Pa u institut za majku i dete idem, dr me pitala gde cu, da li u front, ili tu i meni ovo bilo blize, a ne znam postoji li neka razlika gde se radi double..racunam da je svuda isto a mozda sam se zeznula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa u institut za majku i dete idem, dr me pitala gde cu, da li u front, ili tu i meni ovo bilo blize, a ne znam postoji li neka razlika gde se radi double..racunam da je svuda isto a mozda sam se zeznula

Svuda je isto, bez brige. :rolleyes: Samo ja naginjem ka tome da ne platiš. A ako te DR šalje na institut, verujem da se ni tamo ne plaća. Inače bi te, skoro sam sigurna - poslala u najbližu privatnu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svuda je isto, bez brige. :rolleyes: Samo ja naginjem ka tome da ne platiš. A ako te DR šalje na institut, verujem da se ni tamo ne plaća. Inače bi te, skoro sam sigurna - poslala u najbližu privatnu. :)

ok, hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok, hvala :)

Kontakt - nazoveš i pitaš ih pre nego odeš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam test radila u GB Zvezdara i mislila da se ne plaća, jer imam uput. Međutim, ne plaća se samo UZ koji je neophodan a sam test se plaća, kao kod privatnika. Jedina je razlika što se čeka red na UZ :angry: . Na kraju sam se pokajala što sam uopšte išla. Zato sam radila quadruple test privatno, da budem sigurna u tezultat.

Hvala Bogu, sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam test radila u GB Zvezdara i mislila da se ne plaća, jer imam uput. Međutim, ne plaća se samo UZ koji je neophodan a sam test se plaća, kao kod privatnika. Jedina je razlika što se čeka red na UZ :angry: . Na kraju sam se pokajala što sam uopšte išla. Zato sam radila quadruple test privatno, da budem sigurna u tezultat.

Hvala Bogu, sve je bilo ok.

:o Zar i to postoji? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o Zar i to postoji? :lol:

Ha,ha, ne misliš valjda da sam izmislila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,ha, ne misliš valjda da sam izmislila?

Ma ne, nego nisam dosad jos cula ;) Eto, covek se stvarno uci dok je ziv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buni me jedna stvar.

Prvo idem da uradim ekspertni uz, pa onda sa tim nalazom idem da vadim krv ili sta? Nemam pojma sta i kako ide... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buni me jedna stvar.

Prvo idem da uradim ekspertni uz, pa onda sa tim nalazom idem da vadim krv ili sta? Nemam pojma sta i kako ide... :unsure:

prvo UZ jer tu ginekolog pogleda velicinu, nabore i jos kojekakve parametre i na osnovu toga napise uput za dabl ili tripl, tj. za vadjenje krvi za te testove, kazu da se radi odmah ili sledeceg dana , ja cu 22. na UZ, a 23. na vadjenje krvi za dabl, ja bar tako mislim! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo UZ jer tu ginekolog pogleda velicinu, nabore i jos kojekakve parametre i na osnovu toga napise uput za dabl ili tripl, tj. za vadjenje krvi za te testove, kazu da se radi odmah ili sledeceg dana , ja cu 22. na UZ, a 23. na vadjenje krvi za dabl, ja bar tako mislim! :unsure:

ipak mi je rekla da dodjem u petak 16., kaze bice kasno 22. a ona mi tako rekla prosli put....nista ne razumem :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ipak mi je rekla da dodjem u petak 16., kaze bice kasno 22. a ona mi tako rekla prosli put....nista ne razumem :blink: :blink: :blink:

E hvala ti puno!

Meni je na nalazu napisano da se javim oko 18. marta za ekspertni. Zvacu u petak, pa kad mi kaze da dodjem. Verujem da cu i ja ili 16. ili 19. marta. Inace, idem kod privatnika na uz, ovde kod nas u dz nema ekspertni, niti tu mogu da uradim sve analize koje su mi potrebne, i to cu morati privatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti puno!

Meni je na nalazu napisano da se javim oko 18. marta za ekspertni. Zvacu u petak, pa kad mi kaze da dodjem. Verujem da cu i ja ili 16. ili 19. marta. Inace, idem kod privatnika na uz, ovde kod nas u dz nema ekspertni, niti tu mogu da uradim sve analize koje su mi potrebne, i to cu morati privatno.

resih misteriju moje doce koja cas kaze tada dodji - cas ne, u sustini od moje poslednje trudnoce se promenilo, sada daju uput za bolnicu, pa tamo u utorak da me pregladaju na UZ i oni mi daju uput za dabl, boze....sto znaci slaze se sa onim sto mi je rekla na pocetku ali se ona nije dobro izrazila, trebala je da kaze za dve nedelje,a ne za tri da dodjem.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

resih misteriju moje doce koja cas kaze tada dodji - cas ne, u sustini od moje poslednje trudnoce se promenilo, sada daju uput za bolnicu, pa tamo u utorak da me pregladaju na UZ i oni mi daju uput za dabl, boze....sto znaci slaze se sa onim sto mi je rekla na pocetku ali se ona nije dobro izrazila, trebala je da kaze za dve nedelje,a ne za tri da dodjem.... :angry:

Dabl test se radi od 12 do 14 nedelje,iskljucivo,jer se tada pokazuju realni rezultati.Ukoliko je dabl test u redu,ne radi se tripl test.Tako su barem meni objasnili,da ne bude zadune,nisam strucnjak.Dakle,ukoliko se dabl radi posle 14.nedelje,pokazace se losi rezultati,pa ce biti nepotrebnog stresa.Ja sam iako mi je bio dobar dabl test,radila i tripl,naravno kod privatnog doktora koji mi je uzeo po 6000 za te testove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad nemam pojma da li se podrazumeva kad zakazem double test da ce mi raditi i ekspertski uz..ili to ide posebno?

REce mi kad sam zakazivala da ne mazem stomak 10 dana ranije pa racunam da ce mi raditi UZ..a ja sam mislila da se radi samo double, znaci vadjenje krvi, tek sad ovde citam da ide ekspertni uz pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je za dabl pregledala dr na običnom UZ, nisam ni znala da mora ekspertni. A na tripl me nisu uputili uprkos lošem dablu nego odmah na AC.

ali nas UZ u domu zdravlja je toliko los da oni salju u bolnicu koja ima 3d ili 4d vec tako nekakav, ovaj stvarno iz dZ je praistorija, cudi me da ova doktorka vidi nesto da iymeri na njemu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim clanovima...Ocajna sam... :( rezultati dabl testa su losi,( DABL TEST 1:95 ) imam u aprilu zakazan razgovor sa geneticarom,posle toga najverovaTnije (po preporuci moje doktorke)aminocentezu....Nista ne moze da me ubedi da ce sve biti ok..Snovi su mi postali pravi scenario za horor filmove a o zivcima da ne govorim...

Da li je neka od vas imala los rezultat dabl testa i kako se sve zavrsilo? POMOZITEEEEE :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad nemam pojma da li se podrazumeva kad zakazem double test da ce mi raditi i ekspertski uz..ili to ide posebno?

REce mi kad sam zakazivala da ne mazem stomak 10 dana ranije pa racunam da ce mi raditi UZ..a ja sam mislila da se radi samo double, znaci vadjenje krvi, tek sad ovde citam da ide ekspertni uz pre...

Radi se uz ali to nije expertni... Naime obican uz, malo je bolje ako je vaginalni i meri se butna kost, vratni nabor i gleda se da li se formirala nosna kost... Onda se vadi krv.. i tu se nesto uporedjuje, a ja tim rezultatima nista ne verujem! U bolnici sam bila 5.5 meseci, doslo je puno zena sa losim rezultatima, a amnio ni jednoj nije pokazao nista lose za to vreme. I meni su samo zbog godina smanjili verovatnocu za cak 9400!!!

Expertni uz je ehokardiografija uglavnom i pogledaju se i ostali organi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.