Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

nisam sigurna,ali čini mi se da je ok,jedno me buni to da,ako si ti 14+1 nedelja,da po CRL bude 12+2.

ja sam danas uzela rezultate i konsultovala sam se sa doktorkom koja je radila uz,po njoj je sve uredu i ne moram na tripl. ovakvi su meni rezultati:

B-HCG-29 ng/ml 0,78 Corr. MoM

PAPPA-A-3 mlU/ml 3 1,01 Corr. MoM

imam 28 go, CRL 61mm=12+2 nedelja

NT 1.4 mm

Biochem,risk +NT<1:1oooo,below cut off

Doble test<1:1oooo,below cut off

Age risk 1:1026

Trisomy 18 +NT<1:1oooo,below cut off

nadam se da sam pomogla.inače,mogu da pretpostavim kako se sada osećaš. ja sam čekala samo tri dana i nisam bila mirna,sada kada je sve prošlo baš sam se opustila. nadam se da ćeš dobiti uskoro odgovore.drži se i javljaj šta ti dr rekao. pozz!

Ulz sam radila sa 12+2 kada sam pisala ovo bilo je 14+1 mozda sam lose napisala , u svakom slucaju hvala ti , juce sam bila kod lekara nisam bila mirna i nisam mogla da cekam dvanaesti , rekli su mi da je sve ok rezultati su savrseni tako da mi je pao veliki teret sa grudi mirna sam .... vidis kod tebe je u 12+2 CRL 61 a kod mene 58 i nema velike razlike to je to znaci normalno je :) A sto se tice placanja ne znam za Srbiju ja sam u Italiji i ovde sam 41e platila analizu krvi a ulz 46e skoro 100e kosta dubl ovde i trudnice skoro sve placaju ... drago mi je ako bar tamo imate analize koje se ne placaju ovo je haos ... mada nije bitno najbitnije je da su nase bebe zdrave :rolleyes: Puno srece svim buducim mamama i uzivajte u trudnoci to je nesto najlepse .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulz sam radila sa 12+2 kada sam pisala ovo bilo je 14+1 mozda sam lose napisala , u svakom slucaju hvala ti , juce sam bila kod lekara nisam bila mirna i nisam mogla da cekam dvanaesti , rekli su mi da je sve ok rezultati su savrseni tako da mi je pao veliki teret sa grudi mirna sam .... vidis kod tebe je u 12+2 CRL 61 a kod mene 58 i nema velike razlike to je to znaci normalno je :) A sto se tice placanja ne znam za Srbiju ja sam u Italiji i ovde sam 41e platila analizu krvi a ulz 46e skoro 100e kosta dubl ovde i trudnice skoro sve placaju ... drago mi je ako bar tamo imate analize koje se ne placaju ovo je haos ... mada nije bitno najbitnije je da su nase bebe zdrave :rolleyes: Puno srece svim buducim mamama i uzivajte u trudnoci to je nesto najlepse .

Hej a jesi li ti izvadila zdr. knjizicu za trudnice?? Odes u "distretto sanitario", naprave ti je besplatno i onda si oslobodjena placanja puno stvari! Tj. tako je meni bilo u Trstu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej a jesi li ti izvadila zdr. knjizicu za trudnice?? Odes u "distretto sanitario", naprave ti je besplatno i onda si oslobodjena placanja puno stvari! Tj. tako je meni bilo u Trstu...

Nisam znala da to moze ... u svakom slucaju idem da izvadim ISEE ako imam prava da ne placam tiket jos bolje ... koja si dokumenta nosila za tu knjizicu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam sigurna,ali čini mi se da je ok,jedno me buni to da,ako si ti 14+1 nedelja,da po CRL bude 12+2.

ja sam danas uzela rezultate i konsultovala sam se sa doktorkom koja je radila uz,po njoj je sve uredu i ne moram na tripl. ovakvi su meni rezultati:

B-HCG-29 ng/ml 0,78 Corr. MoM

PAPPA-A-3 mlU/ml 3 1,01 Corr. MoM

imam 28 go, CRL 61mm=12+2 nedelja

NT 1.4 mm

Biochem,risk +NT<1:1oooo,below cut off

Doble test<1:1oooo,below cut off

Age risk 1:1026

Trisomy 18 +NT<1:1oooo,below cut off

nadam se da sam pomogla.inače,mogu da pretpostavim kako se sada osećaš. ja sam čekala samo tri dana i nisam bila mirna,sada kada je sve prošlo baš sam se opustila. nadam se da ćeš dobiti uskoro odgovore.drži se i javljaj šta ti dr rekao. pozz!

Triple je mnogo bitnije od double, zato bih ti ja preporucila da ga uradis, jer nista ne gubis. Double moze pokazati sve savrseno, kao sto je i meni, ali mi je zato triple bio los,pa smo morali na amniocintezu, jer na triple je ustanovljena hidronefroa kod bebe, sto je inace marker za daunov sindrom, samim tim smo morali pratiti bubrege bebe kroz celu trudnocu i posle porodjaja, iako je rezultat amniocneze ok.

To je neko moje misljenje. Ne mora svako da se slaze samnom, ali ovde je npr triple obavezan. Da se ja pitam ja bih uvela i amniocintezu kao obaveznu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znaci kada je kod double testa povisen nivo f bhcg? Kod mene je konkretno vrednost 85...to je jedini parametar koji se ne uklapa u sablon, sve ostalo mi je super?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala da to moze ... u svakom slucaju idem da izvadim ISEE ako imam prava da ne placam tiket jos bolje ... koja si dokumenta nosila za tu knjizicu ?

Uf... Ne secam se vise :( Ne znam u kom si gradu, ali ako se ne varam, u Trstu, tj. u oblasti Friuli sve trudnice su oslobodjene placanja pregleda i svega vezanog za trudnocu, naravno ako ides kod drzavnog lekara, ne kod privatnog... Tako je bilo pocetkom ove godine, dok sam ja jos zivela u Italiji, sad ne znam da li su nesto menjali, kriza, "manovra finanziaria" itd... ;) Najbolje je bas da odes u "distretto sanitario" da ih pitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Mene zanima da li je iko na double testu imao povisene i fbHCG i PAPP-a? I,da, sta znaci double test risk 1: 677? Inace,ovo ostalo je ok, biochem.risk + NT 1:3176, trisomy 1:10000! Nisam jos pronasla nikakvo iskustvo o oba povisena markera! Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo da vas sve pozdravim i pozelim lepu i laku trudnocu!

Trenutno nisam trudna, a rodila sam dvoje dece. Na double testu oba biohemijska markera su mi bila jako povisena. Free beta HCG je bio 5 Mom-a, PAPP-a je bio oko 3 Mom-a, uzv je bio odlican, odnosno NT je bio 1,2. Bilo je pitanja sta to znaci, pa resih da prenesem moje iskustvo. Meni je objasnjeno da mi organizam tako reaguje na trudnocu, da takvi rezultati mogu da imaju vezu sa funkcionisanjem posteljice, da je trudnoca mladja, da zavisi od ishrane- vegeterijanci imaju visoke vrednosti hcg, ako je bilo krvarenja na pocetku trudnoce vrednosti su povisene. Nije mi predlozena amniocenteza, samo ekspertski uzv u 22 -23 nedelji otprilike, i to je bilo sve ok. Porodila sam se krajem prosle godine i sve je kako treba.

Imam negde tabelu referentnih vrednosti za svaku nedelju za ova dva markera, pa kad budem imala malo vise vremena postavicu, ukoliko zatreba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo da vas sve pozdravim i pozelim lepu i laku trudnocu!

Trenutno nisam trudna, a rodila sam dvoje dece. Na double testu oba biohemijska markera su mi bila jako povisena. Free beta HCG je bio 5 Mom-a, PAPP-a je bio oko 3 Mom-a, uzv je bio odlican, odnosno NT je bio 1,2. Bilo je pitanja sta to znaci, pa resih da prenesem moje iskustvo. Meni je objasnjeno da mi organizam tako reaguje na trudnocu, da takvi rezultati mogu da imaju vezu sa funkcionisanjem posteljice, da je trudnoca mladja, da zavisi od ishrane- vegeterijanci imaju visoke vrednosti hcg, ako je bilo krvarenja na pocetku trudnoce vrednosti su povisene. Nije mi predlozena amniocenteza, samo ekspertski uzv u 22 -23 nedelji otprilike, i to je bilo sve ok. Porodila sam se krajem prosle godine i sve je kako treba.

Imam negde tabelu referentnih vrednosti za svaku nedelju za ova dva markera, pa kad budem imala malo vise vremena postavicu, ukoliko zatreba.

Hvala ti puno na ovom odgovoru! I meni su te vrednosti identicne kao tvoje i resih da se vise ne brinem :rolleyes: Doktor mi nije predlagao amniocentezu jer sam mlada i smatrao je da nema potrebe,a i UZ mi je odlican!Hvala jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji strašniji osećaj od ovog koji sam ja doživela danas!

Doktor na VMA počinje razgovor sa rečima: ''gospođo postoi mogućnost da sa vašim detetom nešto nije uredu''

Zaledila sam se i još uvek ne mogu da dođem sebi!

Nisam radila dabl test, zato što doktor iz Inđije nije znao gde da me pošalje... na tripl testu sam dobila rezultate 1:222

AFP 8.41 lU/ml

uE3 0.311 ng/ml

HCG 21671 mIU/ml

Corr.MoM 0.42

Corr.MoM 0.57

Corr.MoM 1.02

MOLIM ZA SAVET!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji strašniji osećaj od ovog koji sam ja doživela danas!

Doktor na VMA počinje razgovor sa rečima: ''gospođo postoi mogućnost da sa vašim detetom nešto nije uredu''

Zaledila sam se i još uvek ne mogu da dođem sebi!

Nisam radila dabl test, zato što doktor iz Inđije nije znao gde da me pošalje... na tripl testu sam dobila rezultate 1:222

AFP 8.41 lU/ml

uE3 0.311 ng/ml

HCG 21671 mIU/ml

Corr.MoM 0.42

Corr.MoM 0.57

Corr.MoM 1.02

MOLIM ZA SAVET!

Tesko je dati bilo kakav savet u ovom slucaju... Pre svega zavisi na sta si sve spremna. Ako zelis 100% da se uveris da je sa bebom sve u redu, moras na amniocentezu. Ona vec sobom nosi odredjeni rizik od pobacaja, ali je siguran pokazatelj bebinog stanja. Ako AC kaze da sa bebom nesto nije u redu, pretpostavljam da ce ti dr reci da prekines trudnocu. Ako nisi na to spremna, onda je najbolje da ni ne radis AC.

Licno, ja nisam ni radila te testove jer nisam bila spremna da abortiram ni u kojem slucaju.

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da idem u klinički centar u Beogradu i da zakažem pregled u genetskom savetovalištu... zakazali su mi pregled za mesec i po dana... kontam da ću retultate dobiti za oko dve ndelje posle pregleda a to je već 22 nedelja pa se plašim da nije kasno da toliko dugo čekam... ne znam šta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da idem u klinički centar u Beogradu i da zakažem pregled u genetskom savetovalištu... zakazali su mi pregled za mesec i po dana... kontam da ću retultate dobiti za oko dve ndelje posle pregleda a to je već 22 nedelja pa se plašim da nije kasno da toliko dugo čekam... ne znam šta da radim.

Cekaj, ti vec imas dete? Pa koja ti je prvi put bila procedura? Ja sam prvi put bila u tom savetovalistu, i to je po meni cisto gubljenje vremena i bacanje para (isla sam privatno). Odes tamo, dr te ispita sve o istoriji bolesti u porodici i onda ti otprilike kaze kolika je verovatnoca da je beba zdrava :huh: Nema nikakvog cekanja rezultata, nikakvog pregleda, samo razgovor. Znaci 100% je sigurna samo AC, i nju radis ako zelis da abortiras ukoliko sa bebom nesto nije u redu. Nadam se da je sve okej i da ce se sve zavrsiti na najbolji moguci nacin :)

P.S. Srecan rodjendancic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O hvala na čestitki!

Razlika između moje dve bebe je oko 18 meseci... jako brzo sam ostala u drugom stanju posle prvog deteta.

Prvi put sam se porodila u Prokuplju a tamo je tipl i dabl špansko selo... za celu prvu trudnoću dva puta sam vadila krv i dva puta radila cervikalno-vaginalni bris i ništa više.

Nedelju dana pred porođaj sam imala ozbiljne probleme sa pritiskom i zato su me porodili na carski rez... to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O hvala na čestitki!

Razlika između moje dve bebe je oko 18 meseci... jako brzo sam ostala u drugom stanju posle prvog deteta.

Prvi put sam se porodila u Prokuplju a tamo je tipl i dabl špansko selo... za celu prvu trudnoću dva puta sam vadila krv i dva puta radila cervikalno-vaginalni bris i ništa više.

Nedelju dana pred porođaj sam imala ozbiljne probleme sa pritiskom i zato su me porodili na carski rez... to je sve.

A evo nesto sto sam upravo procitala o AC KLIK. Nadam se da se neces puno potresti :(

Inace nijedan pregled nije obavezan, znam da mnoge zene rade dabl jer im dr kaze da moraju, a to nije istina. Niko ne moze da te natera da se bockas ako ti to neces. I ako posle testa koji ti potvrdi trudnocu ne odes nijednom na pregled, to je tvoje pravo.

Izmedju mojih je razlika 19 meseci ;) Da znas da je jako lepo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li postoji strašniji osećaj od ovog koji sam ja doživela danas!

Doktor na VMA počinje razgovor sa rečima: ''gospođo postoi mogućnost da sa vašim detetom nešto nije uredu''

Zaledila sam se i još uvek ne mogu da dođem sebi!

Nisam radila dabl test, zato što doktor iz Inđije nije znao gde da me pošalje... na tripl testu sam dobila rezultate 1:222

AFP 8.41 lU/ml

uE3 0.311 ng/ml

HCG 21671 mIU/ml

Corr.MoM 0.42

Corr.MoM 0.57

Corr.MoM 1.02

MOLIM ZA SAVET!

Koji sok, znam kako ti je. Nadam se da ce sve biti uredu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla i na 4D u jednu privatnu kliniku i oni su mi rekli kakvo je tacno stanje. Kod nas je bio problem u velicini NT, u NF nije bilo dobro izmereno pa se ovamo ispostavilo da je sve ok.

I ja sam isla na 4D, kako mi je doktor objasnio, tu se sve najbolje vidi, ako postoje neke anomalije. Jeste da je kostalo, ali je vrijedilo, bila sam mnogo sigurnija i opustenija citavu trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno kako se to ponasaju ti lekari koji ti ukazu da mozda postoji problem i puste te da sa tim zivis sledecih 2 meseca.Ja pored mog dr koji mi vodi trudnocu idem u jednu ordinaciju expertski uz,bas danas sam zvala da zakazem.Taj doktor preporucuje 2 uz,jedan u 12. a drugi u 17. nedelji.Jedini problem je sto je malo skup,ali vredi jer radi mnogo vise markera nego sto to rade prilikom double i triple teste.U prvoj trudnoci sam isla kod njega,a i sad cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doule t5est sam radila prošle nedelje i sutra treba da mom dr. odnesem rezultate. Prilikom UZ mi je rekao da je sve ok, izmerio NT- 1,7 i poslao me da vadim krv. Rezultati su bili u petak, ali pošto sam krv vadila u laboratoriji u mestu gde mi roditelji žive poslala sam tatu da ih preuzme, a ja ću sutra da ih pokupim i pravac kod dr. Nisam htela da uzmem rezultate pa da ih ja nešto kao tumačim, upoređujem po netu i forumima, a onda sebe jedem i nerviram ako pročitam da nešto možda nije dobro. Ovako ih odnesem doktoru, pa neka čovek koji je stručan tumači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odoh u bolnicu malo...na AC i još neka pretraživanja.

Ajd' valjda će biti sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odoh u bolnicu malo...na AC i još neka pretraživanja.

Ajd' valjda će biti sve ok

Srecno zeno! Dace Bog, bice sve u redu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t4801.gift4801.gift4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t4801.gift4801.gift4801.gif

A ja gledam i očekujem te da se javiš, da nam kažeš kako si. :wub:

Ljubaac veliki, držim fige da sve bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GreenMama nadam se da je sve ok...

Ja sam danas bila kod dr. Kaže rezultat nije loš, UZ je dobar, tu je sve ok ali analiza krvi baš i nije. Ispod 500 pa je njen predlog da radim i triple. Otprilike ovako je rezultat (mrzi me sada da ga tražim):

double test <1:316

age risk 1:560

Malo me to uzdrmalo ali borim se da ostanem pozitivna. Baš se trudim. Zakazala mi je triple za 2 nedelje. Nervira me to čekanje ali...Ma ima taj triple, pa u krajnjem slučaju i AC, uradiću i 4D i ostati pozitivna jer to je verovatno bajbolje što mogu da uradim za bebirona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 28 nedelji trudnoce.radila sam oba testa.imam 24 god i receno mi je da nema potrebe da radim ni jedan jer bi trebalo zbog godina da je sve u redu ali sam se ja ipak odlucila da uradim...to sto ti prvi test nije navodno kako treba neka te ne opterecuje,na triple testu se sve mnogo bolje vidi,zadnja opcija neka ti bude 4d na kome se svaki organ odlicno vidi i kompletan razvitak bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.