Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Dabl test se sastoji iz ultrazvuka i vađenja krvi. To je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam dabl test i rezultat za broj godina je 1:616. Da li neko zna kakav je rezultat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam Dabl test rezultati su mi 1:474, pa sam radila quad tripl i rezultat je bio 1:91 los, rizican. Savetuju mi aminocentezu. Pod velikim sam stresom. A ultrazvuk je odlican, brinem se zbog bebe prva mi je trudnoca

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U jedanajestoj nedelji trudnoce sam.Imam 38.godina.Na pocetku trudnoce sam radila rendgen pluca,nisam znala da sam u drugom stanju.Ginekolog mi je preporucio da uradim Nifty plus test....Da li je neko vec radio pomenuti test,iskustva ili da preporucite neki dr.neivazivni test.....

Izmenjeno od strane Gagaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila Nifty test, poslali su me na amniocentezu, ali sam se odlucila na neinvazivan test. Izvadili krv i posle 7 dana sam dobila rwzultat i hvala Bogu sve je bilo ok. Ako treba jos neki odgovor pitajte me. 

Gagaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inna86,hvala puno na odgovoriu.Test ste skorije radili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2018, tada su mi nudili i Verified test, al ja mislim da je svejedno koji radite, cak je Nifty skuplji od Verified. Njima je bitno je da se njima da novac ;) al moramo sa uradimo zarad svog mira i dalje neometane trudnoce...a kada su mi rekli da amniocenteza ima 1% rizika, nisam se dvoumila za neki od neinvazivnih testova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nifty je 77300.Po strani sto toliko kosta....Nadam se da makar mogu da budem sigurna u tacnost....zato sto I u ovom slucaju postoji neki procenat lazno pozitivnih ili lazno negativnih rezultata.

Hvala u svakom slucaju:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tada je bio oko 81000. Pouzdan je, ja sam zadovoljna, koliko se secam oko 99.7 % je pouzdan al proveri na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila Verified test. Dobro sam se raspitala o svim testovima i mislim da je taj najpouzdaniji jer posmatra sve hromozome bebe i može da se radi već od 10.nedelje. Mislim, znam da i svi ostali kažu da može ali to nije tačno. Mojoj drugarici je stigao prazan nalaz testa i morala je ponovo da vadi krv. Rezulat ponovo nije mogao da se izda jer je imala nisku fetalnu frakciju i u 14.nedelji pa je radila na kraju Verified i dobila odmah rezultate. Nifty test izdaje incidentalni nalaz što u prevodu znači - može biti ali ne mora da znači kao kod dabl testa. Takođe ne radi Di -Džordžov sindrom, a ja sam htela kad ga već radim da radim na sve moguće što je kod nas dostupno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.