Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Kakav je to test za 1300 evra. Ja sam Verified radila za 700 evra sve hromozome! Verified je najsavremeniji i što je meni najznačajnije ne ostave te posle na cedilu ako dobiješ rezultate koji nisu ok. Dobijaš besplatno savetovanje genetičara iz Londona. 

https://www.verified.rs/paketi-i-cene/

olga75 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Ja sam u 11. nedelji i sledece nedelje radim dabl test a nakon toga planiram i neki NIPT. Imam 35 godina i ovo mi je druga trudnoca, imam jedno lepo zdravo dete :). Dvoumim se koji od testova da izaberem, svi mi se cine ok ali koji je zaista najbolji: Verified, Nifty ili Harmony? Molim vas za pomoc..

Verified, ja sam radila i bilo je mnogo jeftinije a sve je obuhvaceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav je to test za 1300 evra. Ja sam Verified radila za 700 evra sve hromozome! Verified je najsavremeniji i što je meni najznačajnije ne ostave te posle na cedilu ako dobiješ rezultate koji nisu ok. Dobijaš besplatno savetovanje genetičara iz Londona. 

https://www.verified.rs/paketi-i-cene/

dobijes i kod Nifty i besplatnr druge analize.

taj od 1300 je dijagnoaticki radi se ceo kariotip kao kod amniocenteze. Svi ostali su skrining. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila dabl koji mi je bio ok1:927,ali free bhcg je bio 2.84mom(povisen)zatim sam uradila tripl koji mi je pokazao povecan rizik1:188,s tim sto mi je beta ovoga puta bio.ok ali ue3 0.74(snizen). U genetskom savetovalistu su mi rekli posto sam usla u crvenu zonu(tripl test)da moram da odradim ac ili posto mi je sve u redu na uz mogu da uradim i neinvazivnu,izabrala sam verified testt. Da li neko moze da mi rastumaci ove hormone i da li oni znace da sigurno postoji neki poremecaj i da li mi je stvarno dovoljno samo da odradim ovaj test?? Hvala u napred. Bas sam zabrinuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila dabl koji mi je bio ok1:927,ali free bhcg je bio 2.84mom(povisen)zatim sam uradila tripl koji mi je pokazao povecan rizik1:188,s tim sto mi je beta ovoga puta bio.ok ali ue3 0.74(snizen). U genetskom savetovalistu su mi rekli posto sam usla u crvenu zonu(tripl test)da moram da odradim ac ili posto mi je sve u redu na uz mogu da uradim i neinvazivnu,izabrala sam verified testt. Da li neko moze da mi rastumaci ove hormone i da li oni znace da sigurno postoji neki poremecaj i da li mi je stvarno dovoljno samo da odradim ovaj test?? Hvala u napred. Bas sam zabrinuta

odradi test ili amnio i ne razmisljaj o dabl i tripl. Meni je dabl odlican bio a beba nije bila ok. Radjen je prekid u 19 nedelji. Svaki uz savrsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj zaovi koja ima 31 god je dabl pokazao rizik na dauna 1:135 a papp-a je bio iznad 1,a na uz nuhalni nabor 1.1mm.Dr joj reko da u medjuvremenu pije aspirin zbog prokrvljenosti posteljice i da odradi trpl na koji je zakasnila jer je plod bio napredniji za skoro 10dana.Onda je radila kvadripl i rezultati su bili ok.Na uz sve izgleda kako treba.

Slazem se sa Necom,odradi amnio i neinvazivni test ako nije kasno sada za to i uzivaj do kraja trudnice.Verujem da ce sledeci test poalzati da je sve uredu sa bebom:wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobijes i kod Nifty i besplatnr druge analize.

taj od 1300 je dijagnoaticki radi se ceo kariotip kao kod amniocenteze. Svi ostali su skrining. 

Iz krvi? Ni jedan iz krvi nije dijagnostički. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz krvi? Ni jedan iz krvi nije dijagnostički. 

da iz krvi. Zaboravila sam koji ali se pojavio jedan. Zato je ta luda cena. Radila je koleginica ceo kariotip su im uradili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz krvi? Ni jedan iz krvi nije dijagnostički. 

maternit genome se zove sad se setih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila dabl koji mi je bio ok1:927,ali free bhcg je bio 2.84mom(povisen)zatim sam uradila tripl koji mi je pokazao povecan rizik1:188,s tim sto mi je beta ovoga puta bio.ok ali ue3 0.74(snizen). U genetskom savetovalistu su mi rekli posto sam usla u crvenu zonu(tripl test)da moram da odradim ac ili posto mi je sve u redu na uz mogu da uradim i neinvazivnu,izabrala sam verified testt. Da li neko moze da mi rastumaci ove hormone i da li oni znace da sigurno postoji neki poremecaj i da li mi je stvarno dovoljno samo da odradim ovaj test?? Hvala u napred. Bas sam zabrinuta

Evo I mog iskustva...

Pisala sam o svojim rezultatima double testa, ali na drugoj temi. Kratko, rezultat testa je bio 1:530. Moja Dr je rekla da je to ok, ali ja nisam bila mirna. Trebalo mi je vremena da odlucim da li da radim neki od ovih testova ili AC. Odlucila sam se za AC I dobicemo zdravu devojcicu. I od rezultata mi je mnogo lakse, tako da opusteno uzivam.

neca79 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje..meninje stigao los double nalaz..1:50 je biohemijski rizik zbog nuhalnog nabora 3 mm i nedostatka nazalne kosti..odmah sam bez razmisljanja odlucila da radim neki neinvazivni prenatalni testi i zbog mogucnosti da ga kdmah danas uradim prevagnuo je harmony. Sada mi ostaje samo da cekam rezultate koji bi trebali biti gotovi u sredu ili cetvrtak jer se racunaju 3 radna dana od dana vadjenja krvi. Bas sam pod stresom jer mi je ovo peta trudnoca..imam 4 zdrava sincica i po uzv je ovo curica ali me mnogo plase double rezultati i izludecu do cetvrtka od brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje..meninje stigao los double nalaz..1:50 je biohemijski rizik zbog nuhalnog nabora 3 mm i nedostatka nazalne kosti..odmah sam bez razmisljanja odlucila da radim neki neinvazivni prenatalni testi i zbog mogucnosti da ga kdmah danas uradim prevagnuo je harmony. Sada mi ostaje samo da cekam rezultate koji bi trebali biti gotovi u sredu ili cetvrtak jer se racunaju 3 radna dana od dana vadjenja krvi. Bas sam pod stresom jer mi je ovo peta trudnoca..imam 4 zdrava sincica i po uzv je ovo curica ali me mnogo plase double rezultati i izludecu do cetvrtka od brige.

koje su vrednosti pojedinacnje tj ti rizici? Mislim da 5 vrednosti rade pa je prosek tebi 1:50

jozy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fb-hcg 43,9 ng/ml   1,13 corr. MoM

PAPP-A 6,01 mlU/ml  1,29 corr. MoM

biochem.risk+NT veci od 1:50

double test 1:4340

age risk 1:539

trisomy 13/18 +NT  1:10000

to su moji rezultati..pise i da nema nazalne kosti i da je nuhalni 3.0 mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

fb-hcg 43,9 ng/ml   1,13 corr. MoM

PAPP-A 6,01 mlU/ml  1,29 corr. MoM

biochem.risk+NT veci od 1:50

double test 1:4340

age risk 1:539

trisomy 13/18 +NT  1:10000

znaci samo zbog NT ti je bacio u taj nivo rizika. Pazi meni je NT bio 1.2 a beba je bila sa trizomijom 18 i ceo dabl je bio kao low risk. NT se meri u milimetrima i moze se desiti greska u merenju ali opet dosta ti je visok. To sto imas zdravu decu nista ne znaci za ovu trudnocu. Svaka je za sebe. Drzim ti palceve da je sve ok. Uradi ako mozes cvs privatno za dan je gotov rezultat. Cak i na klinici kad radis cvs je za 24h gotovo rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci samo zbog NT ti je bacio u taj nivo rizika. Pazi meni je NT bio 1.2 a beba je bila sa trizomijom 18 i ceo dabl je bio kao low risk. NT se meri u milimetrima i moze se desiti greska u merenju ali opet dosta ti je visok. To sto imas zdravu decu nista ne znaci za ovu trudnocu. Svaka je za sebe. Drzim ti palceve da je sve ok. Uradi ako mozes cvs privatno za dan je gotov rezultat. Cak i na klinici kad radis cvs je za 24h gotovo rez.

ja sam danas odradila harmony neinvazivni prvo kako bih se smirila jer je moj doktor na godisnjem do 30.7. on je zeleo da sacekamo do tada i da ponovo radimo uzv i triple ali meni je to jako dugo za cekati i nisam imala mira..svu ustedjevinu sto sam imala za letovanje sam dala za ovaj test..ostajem kod kuce ali barem cu biti sigurnija u taj double nakon sto stignu ovi rezultati. Jer sam citala iskustva i mnogo zena je imalo los double ali je amnio bio ok a ja bi zelela ako mogu da izbegnem amniocintezu i dodatne stresove. Nadam se dobrom rezultatu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas odradila harmony neinvazivni prvo kako bih se smirila jer je moj doktor na godisnjem do 30.7. on je zeleo da sacekamo do tada i da ponovo radimo uzv i triple ali meni je to jako dugo za cekati i nisam imala mira..svu ustedjevinu sto sam imala za letovanje sam dala za ovaj test..ostajem kod kuce ali barem cu biti sigurnija u taj double nakon sto stignu ovi rezultati. Jer sam citala iskustva i mnogo zena je imalo los double ali je amnio bio ok a ja bi zelela ako mogu da izbegnem amniocintezu i dodatne stresove. Nadam se dobrom rezultatu 

neka si. Ja sam tad nifty uradila samo zato sto nisam htela da cekam 16tu nedelju za amnio. Ali sad u novoj trudnocu radila sam amnio i nisam osetila. Igla je tanka kao dlaka bukvalno. Radila sam je i u prethodnoj i uvek bih pre nju izabrala.

javi bas rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neka si. Ja sam tad nifty uradila samo zato sto nisam htela da cekam 16tu nedelju za amnio. Ali sad u novoj trudnocu radila sam amnio i nisam osetila. Igla je tanka kao dlaka bukvalno. Radila sam je i u prethodnoj i uvek bih pre nju izabrala.

javi bas rezultat

nisam imala pojma da je amnio takav..mene plasi taj rizik 1:200 ali kao sto procitah manji je nego moj 1:50...nemam nikoga u blizini tko je radio amnio a procitala sam dosta ruznih iskustava pa sam malo uplasena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam imala pojma da je amnio takav..mene plasi taj rizik 1:200 ali kao sto procitah manji je nego moj 1:50...nemam nikoga u blizini tko je radio amnio a procitala sam dosta ruznih iskustava pa sam malo uplasena

vidi...moj nifty je bio los i nakon toga svakako mora amnio. Odakle si?

ako ti ne budu dobri rezultati nece ti niko prihvatiti taj rezultat i tu analizu ako se odlucis za prekid. Tako sam ja dosla do 19 nedelje kad je radjen prekid. A mislis uradis prenatalni na vreme da ne cekas dugo. Zato ih samo ne volim. I oni su skrining kao i dabl samo puno savremeniji i precizniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidi...moj nifty je bio los i nakon toga svakako mora amnio. Odakle si?

ako ti ne budu dobri rezultati nece ti niko prihvatiti taj rezultat i tu analizu ako se odlucis za prekid. Tako sam ja dosla do 19 nedelje kad je radjen prekid. A mislis uradis prenatalni na vreme da ne cekas dugo. Zato ih samo ne volim. I oni su skrining kao i dabl samo puno savremeniji i precizniji.

Inace sam iz malog mesta kod Kovina a trudnocu vodim u Pancevu...mislis li da ako ovaj test bude ok da trebam svejedno na amnio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace sam iz malog mesta kod Kovina a trudnocu vodim u Pancevu...mislis li da ako ovaj test bude ok da trebam svejedno na amnio?

Evo ja umesto Nece, posto je verovatno zauzeta razmisljanjem o mogucem porodjaju nocas :D 

Nemoj toliko da brines unapred, dabl i tripl su statisticki testovi koji zajedno daju 80 posto tacnpsti, a Panorama(Nifti, Harmoni) su 99,7 posto tacni. Sad pokusaj da skrenes misli, malo citaj, pogledaj neku komediju, kad te neko pita kako si, probaj da precutis ove brige pa reci "odlicno"! Nemoj da 100 puta u glavi prevrces razne mogucnosti jer nista od toga ne mora biti tacno.

Ako je nalaz los, salju te na amnio da potvrde jer je rezultat amnio preppruka za prekid trudnoce posle legalnog roka.

Meni je dr rekao da preskocimo dabl jer sam planirala Nifti, nalaz dabla bi svejedno bio los zbog godina.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace sam iz malog mesta kod Kovina a trudnocu vodim u Pancevu...mislis li da ako ovaj test bude ok da trebam svejedno na amnio?

ako ovaj bude ok ne moras amnio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da neću pitati ono što se uglavnom pita - koliko ste čekale na rezulatate :)   Radila sam basic test prošlog četvrtka. Evo ponedeljka i toliko sa nestpljenjem ocekujem rezultate da ću poludeti. Jedino što mi kad davala krv rekli za 7 dana, a tek na njihovom sajtu pročitala da može biti vreme čekanja i do 10 radnih dana. Čekanje baš ubija. Posebno što mislim da što duže čekam - loši su rezultati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da neću pitati ono što se uglavnom pita - koliko ste čekale na rezulatate :)   Radila sam basic test prošlog četvrtka. Evo ponedeljka i toliko sa nestpljenjem ocekujem rezultate da ću poludeti. Jedino što mi kad davala krv rekli za 7 dana, a tek na njihovom sajtu pročitala da može biti vreme čekanja i do 10 radnih dana. Čekanje baš ubija. Posebno što mislim da što duže čekam - loši su rezultati :(

i za dobre i za lose isto je vreme cekanja. Meni su za 8 dana stigli

wellnescica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i za dobre i za lose isto je vreme cekanja. Meni su za 8 dana stigli

Zvali me malopre :-* Sve je u redu :-* Jaoj hvala puno svima od srca :-*

neca79 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radicu sl.meseca dabl test .Moze neko da mi kaze kako se radi ?hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.