Skrining hromozomopatija - double, tripl i ostali testovi

odgovora

Objavljeno

Ne verujem da može da se refundira novac jer je reč o dijagnostičkom testu, koji nije obavezan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nije obavezan, zasto ga i zena radi. Doktori sve rade po defaultu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi ga ne morate raditi, on nije za doktora vec je za vas. Da znate da li je vasa beba zdrava i otklonite eventualne sumnje na neke genetske poremecaje. Imate potpuno pravo da odbijete test i preuzmete rizike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Supruga radila dabl, tripl a sad i ovaj quadruple test. U tripl testu: rizik od pojajave Daunovog sindroma na osnovu starosti majke je 1:122, a najnovijem quadruple testu je 1:70.  Jel to opasno?  Sad je pod stresom i kaze da ce do kraja trudnoce brinuti. 

Izmenjeno od strane starpath
inna86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame,

Imam 31 godinu,

Jedno pitanje na temu double testa, radila sam ga u 12. nedelji, i sve je ok, negativan rezultat, nizak nivo na sve sindrome, ali je rizik 1:1000, pa mi je doktor preporucio Q test, uradila sam ga i sada cekam rezultat, ali bas se plasim, malo sam panicar,. Kaze visok mi nivo estrogena i neki Ccor Mom je 2.65. Da li zna neko sta to znaci ili je imao neko slicno iskustvo...

Imam vec jednu cerku, nju sam rodila sa 26. godina i double test je bio ok sa njom i nije bilo potrebe sa testovima dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage dame,

Imam 31 godinu,

Jedno pitanje na temu double testa, radila sam ga u 12. nedelji, i sve je ok, negativan rezultat, nizak nivo na sve sindrome, ali je rizik 1:1000, pa mi je doktor preporucio Q test, uradila sam ga i sada cekam rezultat, ali bas se plasim, malo sam panicar,. Kaze visok mi nivo estrogena i neki Ccor Mom je 2.65. Da li zna neko sta to znaci ili je imao neko slicno iskustvo...

Imam vec jednu cerku, nju sam rodila sa 26. godina i double test je bio ok sa njom i nije bilo potrebe sa testovima dalje.

necu da te plasim ali moj dabl je bio dobar, sve je bilo low risk..na svoju ruku sam uradila nifty test i pokazao je trizomiju 18 a nakon toga amniocenteza je potvrdila nazalost taj rezultat. da nisam radila nifry ne bi me slali na amnio i rodila bih bolesno dete...

hocu da kazem nemoj da se opterecujes skrining testovima tipa dabl, triple itd jer je to sve statistika. cak mi je i svaki uz bio super... ako zelis da znas da li je sve ok i da radis nesto uradi neki od novih neinvazivnih testova ili amnio...ako zelis naravno

inna86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

necu da te plasim ali moj dabl je bio dobar, sve je bilo low risk..na svoju ruku sam uradila nifty test i pokazao je trizomiju 18 a nakon toga amniocenteza je potvrdila nazalost taj rezultat. da nisam radila nifry ne bi me slali na amnio i rodila bih bolesno dete...

hocu da kazem nemoj da se opterecujes skrining testovima tipa dabl, triple itd jer je to sve statistika. cak mi je i svaki uz bio super... ako zelis da znas da li je sve ok i da radis nesto uradi neki od novih neinvazivnih testova ili amnio...ako zelis naravno

Draga,

 

Hvala na komentaru.

Radila sam nifty test i sve je ok, jako sam srecna, imala sam zakazanu amnio u Narodnom frontu, ali moj ginekolog mi je rekao da 100% podrzava nifty test jer je neivazivan i nema rizika, pa sam se odlucila za nega i hvala Bogu rezultat je ok.

Preporucujem svima, jeste skuplje ali bar se ne mucis, zakazali su amnio mesec dana od pregleda kod geneticara, pa bih onda cekala jos tri nedelje na rezultat, ja nisam mogla to da podnesem... Nifty test gotov za 7 dana.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supruga radila dabl, tripl a sad i ovaj quadruple test. U tripl testu: rizik od pojajave Daunovog sindroma na osnovu starosti majke je 1:122, a najnovijem quadruple testu je 1:70.  Jel to opasno?  Sad je pod stresom i kaze da ce do kraja trudnoce brinuti. 

Uradite nki od neinvazivnih testova, ja sam radila Nifty... pouzdani i brzi i nema brige, naravno rizik uvek postoji, ali zivimo sa tim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame radila sam double test. A ovo su rezultati
Fb-hcg87,1ng/ml 2,18Corr.Mom
Papp-a1,6mlU/ml 0.60Corr.Mom
Biochem risk +Nt 1:935 below cut off
Double test 1:284 below cut off
Age risk 1:985
Trisomy13/18+Nt 1:10000

Moze li mi neko reci kakvi su ovo rezultati?imam li razloga za brigu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame radila sam double test. A ovo su rezultati
Fb-hcg87,1ng/ml 2,18Corr.Mom
Papp-a1,6mlU/ml 0.60Corr.Mom
Biochem risk +Nt 1:935 below cut off
Double test 1:284 below cut off
Age risk 1:985
Trisomy13/18+Nt 1:10000

Moze li mi neko reci kakvi su ovo rezultati?imam li razloga za brigu? 

pa ja ne znam sta da ti kazem...moje iskustvo kaze da je dabl ziva glupost. bio je super sve low risk i below cut off i na kraju beba sa poremecajem, trisomija 18..ne znam. necu da te mracim ali za mene su dabl, triple i ostala sranja samo sranja...i uz mi je bio odlican. 

imas li pojedinacne vrednosti tipa age risk, pappa risk, hcg risk..i na kraju adjusted risk? gde si radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

necu da te plasim ali moj dabl je bio dobar, sve je bilo low risk..na svoju ruku sam uradila nifty test i pokazao je trizomiju 18 a nakon toga amniocenteza je potvrdila nazalost taj rezultat. da nisam radila nifry ne bi me slali na amnio i rodila bih bolesno dete...

hocu da kazem nemoj da se opterecujes skrining testovima tipa dabl, triple itd jer je to sve statistika. cak mi je i svaki uz bio super... ako zelis da znas da li je sve ok i da radis nesto uradi neki od novih neinvazivnih testova ili amnio...ako zelis naravno

Oprosti sto cu opet da te ispitujem, kazes uz je bio ok, jel to znaci da su vrednosti nuhalnog nabora bile u normali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oprosti sto cu opet da te ispitujem, kazes uz je bio ok, jel to znaci da su vrednosti nuhalnog nabora bile u normali?

da, NT je bio oko 1.8 kada sam radila dabl. na dan prekida sve super na uz. zeludac vidljiv sto je isto jedan od pokazatelja neke deformacije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bas sam citala i na nemackom forumu, gde je dabl bio jako los (nt na granici) a opet ac pokazala da je sve u redu, a i obrnuto kao kod tebe nazalost. I sad se stvarno pitam cemu ovi pregledi.. 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam citala i na nemackom forumu, gde je dabl bio jako los (nt na granici) a opet ac pokazala da je sve u redu, a i obrnuto kao kod tebe nazalost. I sad se stvarno pitam cemu ovi pregledi.. 

po meni samo dijagnostika ima smisla i nazalost nemamo svi mogucnost da je izaberemo. neko je ne zeli, ok svako ima izbor ali onaj ko je zeli mora da prodje kroz razne testove koji su statisticke prirode, dozivljava dodatni stres. ja sam se molila da imam los dabl jer u njega ne verujem samo da bi mi dali amnio. ali nisam imala srece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo.. može li neko da mi protumači rezultate dabl testa?

Free hCG 3.6 Mom

PAPP-A 2.74 Mom

NT 1 0.86 Mom

Rizik za Down sindrom 1:3245 -izračunati rizik na dan skrininga  nizak rizik , uticaj starosto majke 1:603

Rizik za Edvards-Patau sindrom - manji od 1:100000 - izračunati rizik na dan skrininga Nizak rizik

Nizak rizik 1:250

 

Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P ja bih rekla da je sve ok. POvisena su ti mao ova dva hormona ali meni su bila oba duplo veca nego tvoja,a rizik mnogo visi... Jesi nosila kod dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, rekao mi je da su nalazi odlicni, i da dodjem za 5 nedelja na redovnu kontrolu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam mnogo nedoumica  i pitanja. Radila sam dabl test pre par dana i rezultati nisu bili bas najbolji, tj.

vrednost free bhcg mi je 6.56MoM (preusmeren na 5 izracunavanje rizika trizomije 21).

PAPP-A 1.11 MoM

NT 1.7mm : 0.93 MoM

Receno mi je da je sve ok sem free bhcg da je on jako visok, a i pored toga svuda pise da je rizik nizak. Pa me interesuje dal je mozda jos neko imao slicne rezultate. Sutra idem na genetsko savetovanje i skroz sam izgubljena zbog reakcije mog ginekologa na moje rezultate, vise ne znam ni sta da mislim, ni sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj bio oko 5 Mom-a,a ovaj drugi oko 4. U prethodnoj trudnoci mislim. Sve je bilo ok. 

SanjaM88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam radila u konzilijumu, samo u Zemunu :) i isto sam platila oko 2000 dinara, nemoj da te deru toliko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Ja sam u 11. nedelji i sledece nedelje radim dabl test a nakon toga planiram i neki NIPT. Imam 35 godina i ovo mi je druga trudnoca, imam jedno lepo zdravo dete :). Dvoumim se koji od testova da izaberem, svi mi se cine ok ali koji je zaista najbolji: Verified, Nifty ili Harmony? Molim vas za pomoc..

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

Ja sam u 11. nedelji i sledece nedelje radim dabl test a nakon toga planiram i neki NIPT. Imam 35 godina i ovo mi je druga trudnoca, imam jedno lepo zdravo dete :). Dvoumim se koji od testova da izaberem, svi mi se cine ok ali koji je zaista najbolji: Verified, Nifty ili Harmony? Molim vas za pomoc..

na sam Nifty radila..u sustini izabrala sam ga jer je najopsirniji bio u smislu sta su sve radili od provera. Ali da znas svi su oni skrining takodje.

sad imas novi test jako skup oko 1300e ali se radi kariotip ceo..jos naprednije..pa sad ko koliko ima i moze i zeli da plati

Makicaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na sam Nifty radila..u sustini izabrala sam ga jer je najopsirniji bio u smislu sta su sve radili od provera. Ali da znas svi su oni skrining takodje.

sad imas novi test jako skup oko 1300e ali se radi kariotip ceo..jos naprednije..pa sad ko koliko ima i moze i zeli da plati

Neco koji je to? Isto iz krvi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da me ubijes ne mogu da se setim..na fb sam videla o njemu a koleginica ga je radila. Imaju u ponudi i jeftinije varijante sa manje provera a najskuplja je ta gde se radio bas kariotip. Iz krvi majke rade analize. 10ak dana se ceka. 

U sustini to je jedino u ciji bih rezultat verovala kao tacan i pouzdan ali onda kada se dovoljno ispita i kazu od sad je to to.

Ko zna moju pricu zna zasto sam radila nifty iako samo amnio priznajem za tacan rezultat jer je dijagnosticki... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila danas verified premium, sad cekamo rezultate i molimo boga da sve bude kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.