Koje flašice koristite?

odgovora

Objavljeno

Sa koliko meseci si pocela da dajes vodu i sokic,zar je odmah znala da pije iz case? :blink:

Da li se u pocetku isprosipa itd,mislim da je to za njih vestina koja ipak treba malo da se vezba.

posle sest meseci. naravno da prvo sam ja drzala casu. i svakako da je nesto bilo prosipano. ali sta ima veze, ti je samo voda) sad mi dete moza da pije iz bilo cega (ukljucujuci flase od 1,5l (naravno kad nisu bas pune))

a sto se tice sokova, oni uopste ne bi trebalo da se daju do 12 meseci (normalno misli se na cedjene od voca, ne gazirane). nacicu ja kod sebe negde zasto pa cu da stavim ovde negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li neko cuo za canpol babies flasice? Vidjela sam jednu lijepu, bez bsp. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikad nismo niti imali niti koristili nikakve flašice. Čim je mala počela da pije nešto osim mleka odmah je pila iz šolje ili čaše.

Mi smo isto tako, nikad mu nisam nista davala iz flasice. Prvo iz case, pa tek kasnije iz solje.. a one case sa pipkom sam mu kupila, ali nikad nije naucio da pije iz njih... hihihi

Sa koliko meseci si pocela da dajes vodu i sokic,zar je odmah znala da pije iz case? :blink:

Da li se u pocetku isprosipa itd,mislim da je to za njih vestina koja ipak treba malo da se vezba.

U pocetku ti drzis casu i sipas kolicinski jako malo tecnosti u nju. Moj sin je cini mi se sa 9 ili 10 meseci vec znao sam da pije, ali samo je ako je bilo vrlo malo vode na dnu case, ako je bilo malo vise znao je sve da prosipa po sebi.. pa cak i da se zagrcne... Sa malo manje od godinu ipo dana je vec znao normalno da pije.. kao odrasli.

Bitno je jako da pocnes sa malim casicama, koje su ( po obliku i velicini) namenjene njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikad nismo niti imali niti koristili nikakve flašice. Čim je mala počela da pije nešto osim mleka odmah je pila iz šolje ili čaše.

Mi smo isto tako, nikad mu nisam nista davala iz flasice. Prvo iz case, pa tek kasnije iz solje.. a one case sa pipkom sam mu kupila, ali nikad nije naucio da pije iz njih... hihihi

U pocetku ti drzis casu i sipas kolicinski jako malo tecnosti u nju. Moj sin je cini mi se sa 9 ili 10 meseci vec znao sam da pije, ali samo je ako je bilo vrlo malo vode na dnu case, ako je bilo malo vise znao je sve da prosipa po sebi.. pa cak i da se zagrcne... Sa malo manje od godinu ipo dana je vec znao normalno da pije.. kao odrasli.

Bitno je jako da pocnes sa malim casicama, koje su ( po obliku i velicini) namenjene njima

mame svaka cast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto tako, nikad mu nisam nista davala iz flasice. Prvo iz case, pa tek kasnije iz solje.. a one case sa pipkom sam mu kupila, ali nikad nije naucio da pije iz njih... hihihi

U pocetku ti drzis casu i sipas kolicinski jako malo tecnosti u nju. Moj sin je cini mi se sa 9 ili 10 meseci vec znao sam da pije, ali samo je ako je bilo vrlo malo vode na dnu case, ako je bilo malo vise znao je sve da prosipa po sebi.. pa cak i da se zagrcne... Sa malo manje od godinu ipo dana je vec znao normalno da pije.. kao odrasli.

Bitno je jako da pocnes sa malim casicama, koje su ( po obliku i velicini) namenjene njima

Moja Jana pije iz svoje decije case,uveliko.

Ali da beba od 6 meseci ume da pije iz case to me niko ne moze ubediti.

Hvala na savetu,ali nije mi potreban. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto tako, nikad mu nisam nista davala iz flasice. Prvo iz case, pa tek kasnije iz solje.. a one case sa pipkom sam mu kupila, ali nikad nije naucio da pije iz njih... hihihi

U pocetku ti drzis casu i sipas kolicinski jako malo tecnosti u nju. Moj sin je cini mi se sa 9 ili 10 meseci vec znao sam da pije, ali samo je ako je bilo vrlo malo vode na dnu case, ako je bilo malo vise znao je sve da prosipa po sebi.. pa cak i da se zagrcne... Sa malo manje od godinu ipo dana je vec znao normalno da pije.. kao odrasli.

Bitno je jako da pocnes sa malim casicama, koje su ( po obliku i velicini) namenjene njima

Moj je pio iz flašice, korisitli smo Nuk-ove.

Imao je 4 meseca kad sam mu dala plastičnu čašu da se igra (jer je bio vezan remenčićima, pa da se zabavlja rukicama) i on je posle nekoliko okretanja stavio u usta. Mi smo bili oduševljeni... :rolleyes:

Kad je počeo sve da jede, sam je tražio da pije iz čaše, tako da smo mu ovako davali - malo vode i plastična čaša, i nek pije. Odavno neće da pije iz njegove namenske bebi čaše sa poklopcem i onim siskom, već pije iz svoje čaše.

Nisam branila ni flašice ni čaše... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Jana pije iz svoje decije case,uveliko.

Ali da beba od 6 meseci ume da pije iz case to me niko ne moze ubediti.

Hvala na savetu,ali nije mi potreban. :rolleyes:

Naravno da dete od 6 meseci jos ne zna sam da pije, ali zasto ne bi pocela da ga ucis da pije tako?? To je poprilicno dug proces ucenja, ali na kraju se isplati :rolleyes:

Nisam dala savet, samo sa iznela svoje misljenje i podelila svoje iskustvo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam Avent i Nuk staklenu. Avent sam izbacila sada iz upotrebe jer sam tek skoro procitala o tome da je ta plastika sadrzala bpa. Kako nisam sigurna da li su one povucene iz prodaje u Srbiji, prestala sam da je koristim. Sada bebu hranim Nukovim i to staklenim, za svaki slucaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam Avent i Nuk staklenu. Avent sam izbacila sada iz upotrebe jer sam tek skoro procitala o tome da je ta plastika sadrzala bpa. Kako nisam sigurna da li su one povucene iz prodaje u Srbiji, prestala sam da je koristim. Sada bebu hranim Nukovim i to staklenim, za svaki slucaj ;)

Super, a kad beba krene da sama drži flašicu, savetujem plastičnu - sigurnije je zbog lomljenja i ispadanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za sada imamo dve velike staklene za mleko i jednu malu takodje staklenu za vodu, sa uskim grlom. Od samog starta koristimo NUK-ove i ne planiramo da menjamo, takodje koristimo i njihove varalice. E sad, sa 6m trebamo cucle da izmenjamo i uzmemo vece, a posto obozava da drzi sam flasicu, bas se trudi, a staklene su teske za njega, uzela bih mu plasticne, i to bih narucila iz AKSE one sa Miki Mausom,jer ovde ima samo onih najjednostavnijih, nema nigde npr. ovih prelepih koje ste vi postavljale, opsednuta sam njima :D Uzecu mu dakle veliku od 300ml i onu manju sa ruckama i silikonskim piskom, kao i iste varalice. Htela sam da vas pitam, da li mislite da ce mozda biti problem da se presaltujemo sa ovih uskih na FC koje su siroke? Cini mi se da je oblik cucle na vrhu isti. I kakvo je vase iskustvo sa ovim manjim sa ruckama i silikonskim piskom? Brrrrzo dajte savete pa da narucujem, jedva cekam :D Boze, Boze, zene su uglavnom opsednute cipelama, a ja flasicama sa Miki Mausom :D Pocecu da ih sanjam :D A Akse kod nas nema, dakle online narucujem. Da li se prilikom iskuvavanja ostete ove slicice, pade mi na pamet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila Nuk i Nip, jednu od 110 ml i veliku od 250. Videcemo kako ce se pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.