Koje flašice koristite?

odgovora

Objavljeno

стаклене :) :) :) :) :)

Мислим да је једна КИКО, друга филипс, трећа НУК ... Ма оно што има да се купи ...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto NUK staklene i za mlijeko(velika) i za vodu(mala),ali tesko cura drzala vodu pa sam morala promjeniti malu za plasticnu BABY LOVE.Sve su O.K:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim onu koju Aleksa ne razbije :) (Obozava da baca flasice )

NUK mi se iz ne znam kog razloga nisu svidele pa sam ih poklonila, a koristim tj Aleksa koristi BabyNova staklene flasice, varalice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristim onu koju Aleksa ne razbije :) (Obozava da baca flasice )

NUK mi se iz ne znam kog razloga nisu svidele pa sam ih poklonila, a koristim tj Aleksa koristi BabyNova staklene flasice, varalice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo seceru...i ovdje se nuk smatra najkvalitetnijim...

ma mi nema koje nismo probali, u fazonu da razbijem svoju iluziju da je nuk najbolji...:)

ali nije mi uspelo. kao prvo uvek verujem vise nemcima nego bilo kojoj drugoj naciji :lol:

salim se, mada ima istine, ali nuk mi se svideo dosta posto smo mi bili na adaptiranom mleku kad smo poceli da koristimo flasice, i nuk mi je bio jako praktican kad ubacujem merice. npr chicco ima dosta uzi grlic i pola merice mi maltene ispadne dok sipam tj moram da pazim.

takodje staklene su, i to je staklo toliko jako da su meni te flasice ispadale 200 puta i samo se jedna razbila za 3 godine.i to u masini za sudove :)

Tako da glasam samo za NUK flasice staklene.Imali smo ih 6 sa silikonskom cuclom, tacno koliko nam je stajalo u sterilizator i koliko smo obroka imali dnevno. pa onda celo dan cekam i uvece napunim stelilizator i dovidjenja prijatno :)

2280226.png

ovakve smo velike imali i jednu malu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje pitala bih mame cija su deca koristila iskljucivo nuk flasice da li su imali grceve?Ja ne verujem da to ima veze sa flasicama ali mi npr moj luka nije imao ni jedan dan grceve kao ni dvoje dece od mojih drugarica koje su koristile isto nuk. pa nesto razmisljam da nema to neke veze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BABY LOVE IZ DM A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje pitala bih mame cija su deca koristila iskljucivo nuk flasice da li su imali grceve?Ja ne verujem da to ima veze sa flasicama ali mi npr moj luka nije imao ni jedan dan grceve kao ni dvoje dece od mojih drugarica koje su koristile isto nuk. pa nesto razmisljam da nema to neke veze?

Mi koristimo iskljucivo NUK.Posto sam je hranila od prvog dana na flasicu,a nocu mi je bio problem da sterilisem za svaki obrok,onda smo se obezbedili vecim brojem malih staklenih flasica.Sada koristimo velike siroko grlo ali sa ovakvom cuclom 6m+

ru9-3332.jpg.

Dok beba jede lepo se vidi efekat air system-a,mehurici ckobrljaju,ali Jana je imala grceve,15 tak dana.Mislim da ovaj sistem dosta pomaze,ali nije uzrok grcevima samo visak vazduha.S te strane pomaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pre 6 god koristila NUK one klasicne, uske i te su nam najbolje, iako sam za 2. i 3. dete koristila NUK al one sire, one lepse izgledaju ali ne ulazi vazduh dobro u njih pa sam morala vaditi bebi iz usta svaki put kad se duda skupi...bezveze...i sad koristim klasicnu, te su mi najbolje, bilo sa silikonskom ili latex dudom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za Luku smo sve Aventove flasice a i za drugu bebu cu. vec imam sterilizator i pumpicu ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nego sto se Luka rodio, kupili smo pakovanje Avent flasica. To je jedna od najnovijih marki sto je skoro izasla, hvale je puno, dosta je skupa ali i pored toga njemu te flasice nisu odgovarale. Svaki put kada sam ga hranila, morala sam mu stavljati gazu odmah pored usta koliko je curelo sa strane. Onda sam se opametila i pokupovala Nukove flasice. Koristim jednu za vodu, odvojeno za caj i jednu za mleko.

Kako god, jako smo zadovoljni sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

m61-10-216.png

het-NUK-Pp.jpg2u-129803.jpg

Ove flasice i dudu mi koristimo, ovu veliku jos nismo, jer pije samo vodicu iz flasice... Zadovoljna sam, a i lepe su mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NUK,NUK i samo NUK moji su odgajeni sa NUK flasicama!!!!(napomena, decak rodjen u 34 nedelji, bio 9 dana u inkubatoru,sa 2400g Dewojcica sa 2100 g u 38 nedelji al smo imali problem sa plodowom wodicom i wodjena je kao nedonosce...)Najbolje flasice na trzistu, stim sto kada kupite flasicu dobijete cucu 0+ njima je odgowarala extra jer su dohranjiwani,a i anatomska je... Lazice takodje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazno nam je bilo da su flasice staklene pa smo kupili prvu koja nam se svidja od stakla. Bila je to NUKova ali nam nije odgovarala. Nismo bili zadovoljni iz razloga sto je nama bila potrebna cucla koja ima slab protok, jer sam se u to vreme trudila da dojim a i dohranjivali smo je. Beba bi odbijala da sisa kad primeti da iz flasice ide lakse. U tu svrhu nam je posluzila Chicco flasica 0+ i sad je koristimo. Jako sam zadovoljna tom flasicom 7rm-Chicco.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo bili zadovoljni iz razloga sto je nama bila potrebna cucla koja ima slab protok, jer sam se u to vreme trudila da dojim a i dohranjivali smo je. Beba bi odbijala da sisa kad primeti da iz flasice ide lakse. [i

E,OVOGA SE JA BOJIM!!! Da nece hteti na sisu kada oseti da mnogo lakse i brze ide na flasici. Kupila sam plasticnu Aventovu (manju) koja ce nam sluziti za vodu , a sada razmisljam koju staklenu (vecu) da kupim,za mleko.

Ne znam da li kod Nukovih flasica postoje kao kod Aventovih razliciti silikonski "vrhovi"? Za prvi mesec- da curi kap, za drugi mesec rupica je takva da idu 2 kapi,od treceg do sestog meseca 3 kapi...Takva je ova plasticna Aventova.

Molim iskusne mame za odgovor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,OVOGA SE JA BOJIM!!! Da nece hteti na sisu kada oseti da mnogo lakse i brze ide na flasici. Kupila sam plasticnu Aventovu (manju) koja ce nam sluziti za vodu , a sada razmisljam koju staklenu (vecu) da kupim,za mleko.

Ne znam da li kod Nukovih flasica postoje kao kod Aventovih razliciti silikonski "vrhovi"? Za prvi mesec- da curi kap, za drugi mesec rupica je takva da idu 2 kapi,od treceg do sestog meseca 3 kapi...Takva je ova plasticna Aventova.

Molim iskusne mame za odgovor :)

Moja je pila vodu iz takve i nije obila sisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,OVOGA SE JA BOJIM!!! Da nece hteti na sisu kada oseti da mnogo lakse i brze ide na flasici. Kupila sam plasticnu Aventovu (manju) koja ce nam sluziti za vodu , a sada razmisljam koju staklenu (vecu) da kupim,za mleko.

Ne znam da li kod Nukovih flasica postoje kao kod Aventovih razliciti silikonski "vrhovi"? Za prvi mesec- da curi kap, za drugi mesec rupica je takva da idu 2 kapi,od treceg do sestog meseca 3 kapi...Takva je ova plasticna Aventova.

Molim iskusne mame za odgovor :)

Ja vodu dajem na kasicicu. Sa obe cerke tako. Mladja sisa i ne pije sokove, tako da za flasicom nema potrebe. A ni za dudom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,OVOGA SE JA BOJIM!!! Da nece hteti na sisu kada oseti da mnogo lakse i brze ide na flasici. Kupila sam plasticnu Aventovu (manju) koja ce nam sluziti za vodu , a sada razmisljam koju staklenu (vecu) da kupim,za mleko.

Ne znam da li kod Nukovih flasica postoje kao kod Aventovih razliciti silikonski "vrhovi"? Za prvi mesec- da curi kap, za drugi mesec rupica je takva da idu 2 kapi,od treceg do sestog meseca 3 kapi...Takva je ova plasticna Aventova.

Molim iskusne mame za odgovor :)

Moj sin je odbio da sisa zbog dohrane na flasicu,tako ne mora da se muci!! moje drugarice koje doje daju cajic bebi iz Nukove flasice sa sirokom cuclom jer je ona pravljena u obliku majcinih grudi i preporucena je za bebe koje sisaju!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja sam kupila iste ove 1 staklena za mleko zuta , 1 plava plasticna i jedna plasticna zelena i 2 nuk dude zelenu ima puza i zutu imaa zeku :))))

Moja beba nece da pije mleko iz te flasice,ja mu kupila a on hoce onu obicnu cuclu... :( a meni se bas svidja ta flasica,steta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,OVOGA SE JA BOJIM!!! Da nece hteti na sisu kada oseti da mnogo lakse i brze ide na flasici. Kupila sam plasticnu Aventovu (manju) koja ce nam sluziti za vodu , a sada razmisljam koju staklenu (vecu) da kupim,za mleko.

Ne znam da li kod Nukovih flasica postoje kao kod Aventovih razliciti silikonski "vrhovi"? Za prvi mesec- da curi kap, za drugi mesec rupica je takva da idu 2 kapi,od treceg do sestog meseca 3 kapi...Takva je ova plasticna Aventova.

Molim iskusne mame za odgovor :)

Nama je odgovarala i ta Aventova o kojoj pricas. Jedinu manu sam joj nasla sto je plasticna-a hteli smo staklo zbog bezbednosnih razloga i raznih prica o plasticnim flasicama... N-flasica i cucla smo promenili. Sve Nuk-ove koje smo probali- u startu su pustale lagano, ali se posle par dana prosiri rupica-i ponovo bismo menjali. Chicova je zbog cene bila poslednja koju smo probali-ali je bila prava!

A istina je da se neverovatno brzo naviknu kad mleko odnekud lakse curi- po bebi smo primecivali koliko je cucla pocela da pusta -odmah je beba nezainteresovana da sisa :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uzela ove flasice(i male i velike) i cucle varalice sve imaju unutra nastavak neki koji se ubacuje kao sprecava grcice i slicno, ovde ih mnogo hvale i dosta njih ih koristi pa cemo da pokusamo staju u aventov sterilizator posto smo njega pre jos kupili :) i da cucle su napravljene kao po obliku bradavice videcemo da li je to samo marketing ili su dobre zaista, svi nasi prijatelji ih koriste :)

1254410342_tommee%20tippe%202x%20150ml%2

Jaaako lepo izgledaju! Nisam ih nalazila u prodaji kod nas... Super su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko mi nije odgovorio,pa cu opet da pitam....

Ne znam da li kod Nukovih STAKLENIH flasica postoje kao kod Aventovih plasticnih razliciti silikonski "vrhovi"? Za prvi mesec- da curi kap, za drugi mesec rupica je takva da idu 2 kapi,od treceg do sestog meseca 3 kapi... Ili je kod Nuk-a ona fora S,M,L ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi isto koristimo tommee tippee zaista su stooo puta bolje od aventa koji se meni btw pokazao jako lose, muzalica se raspada a flasice cure (vrlo je moguce da je neka losa serija ali sam kupila 4 flasice od kojih 3 cure)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosađanko, kod NUK-a je fazon S,M,L.

Mi pijemo mlijeko na rupicu S...još uvijek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,sirina rupe je S,M,L.Jedino mi se poklopac kod njih ne svidja jer ima rupe sa strane i tecnost curi ako se ne drzi uspravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.