U kom gradu zivite?

odgovora

Objavljeno

Ja zivim u Pancevu, a inace sam posle 20 i kusur godina dosla iz prelepe Moskve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam i za Bec da je lep. ali na zalost nikada nisam bila...ko zna mozda nekada...

Znači ti si prava RUSKINJA! Želja mi je da odem u Rusiju i nadam se da ću to i ostvariti! Inače živim u Beogradu, ali bih volela da živim u nekom manjem gradu, a moj dragi kaže da hoće kad odemo u penziju. Neće on iz BG-a, a ovde je takva gužva i haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim u Pancevu, a inace sam posle 20 i kusur godina dosla iz prelepe Moskve :rolleyes:

Znači ti si prava RUSKINJA! Ja imam veliku želju da putujem u Rusiju i nadam se da će mi se to i ostvariti. Inače sam iz Beograda, ali bih volela da živim u nekom manjem gradu. Moj dragi kaže da hoće, ali kad odemo u penziju. Neće on iz BG-A, a ovde je takva gužva i haos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Поздрав свима, ми смо из Бања Луке!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav jos jednom za sve vas! E,ovako,Novi Sad obozavam,kao i Beograd... ANJAJ, kako ti se svidja Trebinje? Ja sam tamo zivela dve godine i dan-danas idem tamo,Gracanica mi je prelepa...mada za TB kazu da je malo vece selo i da je mentalitet ljudi tezak. Zivim u Melencima od svoje pete godine i osecam kao da pripadam ovde,kao da sam tu i rodjena,a inace sam rodjena u Mostaru u BiH... I sad kad sam od pocetka procitala postove i kako zene pate za svojim rodnim krajem,tako me uhvatila tuga i tesko mi je,jer sam svaki letnji raspust provodila tamo i bilo mi je divno...a sad sa muzem odem na nekoliko dana,ali nije to to...bas mi nedostaje sve... Kaze G.G.Markes: ''Covek nije niotkuda dok mu neko mrtav ne pociva pod zemljom''. I to je tuzna istina. Sto kaze u pesmi Miroslav Skoro: ''Ja se moram vratiti gde su moji grobovi...pored reke granica-tu je zadnja stanica'' Ili od Kemala Montena: ''Daleko,daleko,srce mi je ostalo...ostalo za sva vremena da kraj nje budi se...'' O,Boze,ovi hormoni... A uvek sam plakala kad bih cula ono od Zeljka Samardzica: ''Jednom odlazi svako putem svog zivota... Na rastanku samo srce kaze: JA CU SE VRATITI...''

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANJAJ, kako ti se svidja Trebinje? Ja sam tamo zivela dve godine i dan-danas idem tamo,Gracanica mi je prelepa...mada za TB kazu da je malo vece selo i da je mentalitet ljudi tezak. Zivim u Melencima od svoje pete godine i osecam kao da pripadam ovde,kao da sam tu i rodjena,a inace sam rodjena u Mostaru u BiH...

Trebinje mi je mnogo lijepo, a za ljude sam i ja čula istu stvar o kojoj govoriš, mada ja nisam nailazila na neprilike. Govore da se teško uklopiti onima koji dođu sa strane, ja se na to mnogo ne obazirem... Navikla sam da selim i da se uvijek uklopim, kako-tako i kad-tad. Mm je više u kontaktu sa mještanima nego ja i kaže da je istina što se priča... Ja opet mislim da svuda ima i dobrih i loših... vidjećemo. Za sada imam jednu prijateljicu i trenutno mi je i dovoljna, s obzirom da smo se baš pronašle. Ona ima curicu od 2 i po godine i viđamo se u prosjeku svaki drugi dan, što sa djecom, što bez djece... Za sada sam zadovoljna, mada ne bih imala ništa protiv i da imam veće društvo...

Inače, u Mostaru sam bila ljetos, imam prijateljicu, Mostar je jako lijep... ali to već svi znaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NOOOOOVIIIIII SAAAAAAD! NAJLEPSI GRAD!!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam i za Bec da je lep. ali na zalost nikada nisam bila...ko zna mozda nekada...

mi smo u Becu bili na medenom mesecu ,veruj mi -prelep grad.tesko ga je opisati jer kod nas nema nista slicno da se vidi.icicemo opet,to je sigurno,jer za tih par dana nismo uspeli da obidjemo sve sto smo zeleli,vidim da su aranzmani dosta povioljni za tamo,ako mozes,pocasti sebe i muza bar jednim vikendom tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dosla sa severa Vojvodine u centar :) Novi Sad (iskreno, vrlo bih se rado preselila u neki gradic ili seoce u blizini NSa, mnogo je mirnije i normalnije za zivot, ovde su ljudi malo podivljali)

ja radim u vecem mestu izvan NS i veruj mi ne bih zivela van NS nikako!jeste da je grad ``malo podivljao`` kako kazes,ali selo i njihov mentalitet je jedno(uzas),a grad je drugo(tu bar mozes da budes sta jesi a da ti niko ne zabada nos u zivot) .pogotovo sto smo obe prosvetari,da zivis u manjem mestu i da imas takvu ``javnu`` ulogu,bilo bi tesko,stalno bi bila pod lupom ``javnosti``.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači ti si prava RUSKINJA! Ja imam veliku želju da putujem u Rusiju i nadam se da će mi se to i ostvariti. Inače sam iz Beograda, ali bih volela da živim u nekom manjem gradu. Moj dragi kaže da hoće, ali kad odemo u penziju. Neće on iz BG-A, a ovde je takva gužva i haos!

Nisam prava ruskinja :rolleyes: samo sam tamo zivela 22 godine, zavrsila i skolu i fakultet, malo radila i vratila se.. Tamo su ostali moji roditelji i braca, evo bas sutra putujemo na dva meseca da ih "posetimo" posle tri godine :rolleyes: Jedva cekam! A i ja ti zaista preporucujem da ukoliko budes mogla obavezno posetis Moskvu, Sankt Peterburg pa i druge manje gradove koji su zaista olicenje pravoslavlja, te velike i lepe Rusije.. :rolleyes:

A Beograd je i meni haos! Super je ovde gde smo, mirno, stalozeno, opet nam BG blizu, samo da je vazduh cistiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz Beograda,tacnije zivim na Čukaričkoj Padini

i divno mesto za decu ravno,puno parkića,i staza za šetnju

Pa nismo baš puno daleko. Ja sam u Rakovici a010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo iz Banjaluke...Jellena sta je reci ocekivala sam nas vise? ;)

0t14.jpgNku8p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto bi se i predpostavilo po nadimku...ja sam rodjena novosadjanka i tu zivim i sada. U skolskom uzrastu sam zivela u jednom manjem mestu u blizini NS i to bi pozelela svakom detetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim u Pancevu, a inace sam posle 20 i kusur godina dosla iz prelepe Moskve :rolleyes:

Moj suprug obozava Moskvu i Rusiju, zelja mu je da tamo zivi. Sta ti bi da dodjes u Srbiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Немам појма...изгледа само нас двије...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug obozava Moskvu i Rusiju, zelja mu je da tamo zivi. Sta ti bi da dodjes u Srbiju?

Ja zivim u Srbiji, odnosno u Pancevu, a inace sam odrasla u Moskvi i trenutno sam tu sa Minom u poseti kod bake, deke i ujaka :rolleyes: Prelepa je, stvarno to treba videti, pogotovo nocu, nesto neopisivo :rolleyes: A da zivim ne bih htela, ipak je kuci lepse, a ovde koliko god ziveo uvek ces biti stranac i ziveti pod tim uslovima pa kao i svugde. Kod nas je opustenije a i nema toliko kriminala, mirnije...

A i vi zivite u prelepom gradu, ne napustajte ga! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svog rodjenja zivela sam u Boru,u Srbiji,a pre mesec dana u Svajcarskoj u gradu Le Locle... i bas mi je lepo... Zivimo na 1000m nadmorske visine i ovde su zime uzasne.. :P A na 40min vozom na je Neuchatel ,koji ima predivnpo jezero,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svog rodjenja zivela sam u Boru,u Srbiji,a pre mesec dana u Svajcarskoj u gradu Le Locle... i bas mi je lepo... Zivimo na 1000m nadmorske visine i ovde su zime uzasne.. :P A na 40min vozom na je Neuchatel ,koji ima predivnpo jezero,,,

I ti ode iz nase Srbije...da nisam ovoliko stara i ja bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ti ode iz nase Srbije...da nisam ovoliko stara i ja bih...

Nikad nije kasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nije kasno...

MM ne misli tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nije kasno...

upravo to....

ja bih opet isla negde.....nemam taj problem...samo da se bolje i kvalitetnije zivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, mi se tek sad planiramo seliti i menjati i zemlju i kontinent... Inace mm-u bas ponudili posao u Lo i razmisljamo da li da prihvati. Ne znamo jos za platu, al ostali uslovi su super. Al i to bi bilo na samo godinu-dve, a onda su definitivni planovi brisemo daleko, jos dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim u PANCEVU gde sam i rodena.Mislim odn. sigurna sam da ne bih mogla da ga napustim jer sam poprilicno emotivna i vezana za sve meni drage ljude u njemu/roditelji,prijatelji,kumovi/rodbina/.Svi su mi tu u gradu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam je zapazila ovde, pored mene, jos samo dve Uzicakne imamo. Pticice, Vesna, nadam se da cete nekad hteti da se nadjemo negde na kafi, da se ispricamo. Ja sam rodjena u Briselu, ucila prvu polovinu osnovne tamo, drugu ovde u selu (Dobrinja-kod Pozege), i srednju u Uzicu. Tu sam se i usidrila. Idem povremeno u Belgiju,al mi i ne nedostaje toliko... Zavolela sam Uzice kao rodjeni grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz okoline Bg,a moglo bi se reci i iz okoline Ns-30km od Bg,a 50od Ns.Beograd volim i smatram ga za svoj grad-tu sam rodjena,isla u skolu ,na fakultet,radila,jedino sto nisam zivela tj spavala u njemu(osim neke 2-3 godine)MM je 5 g ziveo u Ns i ja povremeno sa njim i nisam uspela da ga zavolim.Jeste lep grad,ali nije Bg,nije nekako moj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.