Adaptirano mleko krivac za gojaznost !!!!

odgovora

Objavljeno

Da,da...adaptirano mleko krivo za gojaznost...ja licno u to ne verujem.

I sama sam odrasla na ad mleku a mrsava sam,kao i svi u familiji.I beba mi spada u mrsavije(ne neuhranjene). :)

Svuda se spominje ad mleko kao krivac za gojaznost a niko ne prica o tome sto zene bebama sa 6 meseci daju kravlje mleko i plazmu,pa sa nekih 8 meseci raznorazne slatkise(najomiljenija je kinder cokoladica),smoki i svasta nesto sto mi odrasli jedemo(govorim o onome sto sam vidjala)...A kad kasnije dete ima problema i jede sve pred sobom sto nije zdravo,onda krive ad mleko.

I kao sto je vec neko napisao i ja mislim da veliku ulogu igraju geni pa onda sve ostalo.

Ne budu deca gojazna zbog adaptiranog mleka već zbog vrste adaptiranog mleka koje piju. I sve je ovo naravno statistika. Ne bude svako dete gojazno i ako koristi najgore adaptirano mleko. Ali ako se desi vasem detetu onda je to 100%.

Kod nas najbolja mleka su HiPP i Nan. Ta mleka se najvise piju i u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da...adaptirano mleko krivo za gojaznost...ja licno u to ne verujem.

I sama sam odrasla na ad mleku a mrsava sam,kao i svi u familiji.I beba mi spada u mrsavije(ne neuhranjene). :)

Svuda se spominje ad mleko kao krivac za gojaznost a niko ne prica o tome sto zene bebama sa 6 meseci daju kravlje mleko i plazmu,pa sa nekih 8 meseci raznorazne slatkise(najomiljenija je kinder cokoladica),smoki i svasta nesto sto mi odrasli jedemo(govorim o onome sto sam vidjala)...A kad kasnije dete ima problema i jede sve pred sobom sto nije zdravo,onda krive ad mleko.

I kao sto je vec neko napisao i ja mislim da veliku ulogu igraju geni pa onda sve ostalo.

Ne budu deca gojazna zbog adaptiranog mleka već zbog vrste adaptiranog mleka koje piju. I sve je ovo naravno statistika. Ne bude svako dete gojazno i ako koristi najgore adaptirano mleko. Ali ako se desi vasem detetu onda je to 100%.

Kod nas najbolja mleka su HiPP i Nan. Ta mleka se najvise piju i u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa svim gore navedenim...genetika je bitna...moj malisa je halapljivko :) pije izmedju 150-180 ml pet puta na dan a nekad i sest, a da ga vidite mrsavko, dugacak je... a takodje u okruzenju imam par beba koje su dojene i sve su mladje po mesec dana od njega i stigle su ga sa kliazom jer dobijaju po 1300gr mesecno, njima su pedijatri skrenuli paznju da treba da im prorede obroke, daju lazu ili vodu/caj jer kao ne valja tako brzo da udvostruce tezinu i sl.

ehTFp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da to nije istina. Moj beban je na adaptiranom Hip 1 od 2.meseca pa je bolje napredovao dok sam ga dojila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda je i tačno..ja sam odrasla na Adaptiranom mleku i sada imam 12kg viška... :D sa srcem za sada nemam problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nije to pravilo bas za svako dete. Nemaju svi gojazni ljudi visok pritisak, ali su im vece sanse da ga dobiju nego ostali, zar ne? Ne svidja mi se sto smo u stanju naci svakakve izgovore, jedan od ludjih koji sam cula skoro, kad je mama prestala da doji dete, je taj da mozda njeno mleko izaziva bebi ekcem, pa je bebelac bolji. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače danas me zove cimerka iz porodilišta.Žali se kako joj se beba natruntala.Ima kilogram više nego Sofija.Ja je pitam da mi kaže šta joj daje.Pre mi je govorila da samo sisa,mada mi nije bilo logike.Sad je priznala da joj daje Bebelac od kada je izašla iz porodilišta plus njeno mlijeko.

Elem,ona me pita za savjet kako da joj beba smrša?Jer ne može ni da se okreće.Ja sam joj rekla da isključi bebelac.Jel imate vi još neki savjet?

A jel joj uvela nemlečne obroke i šta je ubacila? Žitarice znaju da dovedu do blage gojaznosti kod dece. Koliki su obroci količinski jel baš enormno veliki ili normalni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel joj uvela nemlečne obroke i šta je ubacila? Žitarice znaju da dovedu do blage gojaznosti kod dece. Koliki su obroci količinski jel baš enormno veliki ili normalni?

Jeste,kaže krompir i hipp-ove kašice.Kaže da beba jede ne može da stane :( al,rekla mi je da će joj ukinuti obroke..Zar ne može biti od AD mlijeka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa koliko se to, ajme meni, beba nagojila kad mora na dijetu?

neka joj ukine nocni obrok, napravi pet dnevno i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste,kaže krompir i hipp-ove kašice.Kaže da beba jede ne može da stane :( al,rekla mi je da će joj ukinuti obroke..Zar ne može biti od AD mlijeka?

Pa ako je bebu dojila i imala dovoljno mleka za obrok a ona je ipak na sve do davala i AD onda svakako da nije dobro što je radila. Ako ima dovoljno mleka obavezno AD da izbaci. A ako ona ima vrlo malo mleka ona ipak mora i dalje koristiti AD. U principu beba bi u uzrastu od 4 do 5 meseca trebala da sisa od 700ml do 1,2l mleka.

U svakom slučaju upravo ovo što si navela da je ubacila da izbaci a da uvede sveže voće u kombinaciji sa vrlo malo pirinča ali to da jede samo jedan obrok.

Nije strašno ali gojazne bebe imaju posle problema sa prohodavanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa koliko se to, ajme meni, beba nagojila kad mora na dijetu?

neka joj ukine nocni obrok, napravi pet dnevno i to je to....

Ima 8 kg a 63 cm.Mislim da je to mnogo.Zapravo dr joj je rekla.Prenjeću joj vaše savjete,hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Elenu u tom periodu nisam mogla namoliti da jede, a kamoli da se prejede. I kad smo uveli dohranu nakon sisanja tacno je posle nekih podoja popila manje AD, nekad vise, a nekad uopste. Mislim da bebe u tom periodu pojedu koliko im treba, ili bar sto sam ja imala takvo iskustvo da i ako sam htela da joj dam kasicu ili flasicu ona ako nije gladna jednostavno nije htela, pljune i kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je malo čudno govoriti o gojaznosti beba, s obzirom da dosta dece u nekom periodu pre prohodavanja bude malo bucmasto, ali kad prohodaju obično poprilično smršaju. Što se mog deteta tiče od početka sam ga dojila i dohranjivala i nije gojazan, normalna je beba. Znam ih mnogo debljih koje samo sisaju, ali gojaznost je i dosta genetski uslovljena. Doduše, ima i roditelja koje bebama na silu svašta trpaju da jedu pa se posle kao iščuđavaju što je dete bucmasto <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je od rodjenja na NANu i sa 13 meseci mislim da nema vise od 9,5kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.