Adaptirano mleko krivac za gojaznost !!!!

odgovora

Objavljeno

"Kod beba koje roditelji hrane veštačkim mlekom rizik od gojaznosti i srčanih mana u odrasloj dobi veoma izražen, pokazalo je najnovije istraživanje.

Čak oko 20 odsto odraslih gojaznih osoba takvo je upravo zbog hranjenja na flašicu tokom ovog perioda."

Celu vest mozete procitati OVDE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam ostatak i kad malo bolje razmislim i ima logike,obicno su i deca koja jedu adaptirano mleko i krupnija...mada mislim da tu igra ulogu i genetika i ostali faktori a ne samo adaptirano mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je ovo odgovor

Bebe koje majke doje same sebi ograničavaju unos mleka jer moraju poprilično da se namuče da dođu do njega. S druge strane, deca koja se hrane preko flašice samo se udobno smeste i gutaju veštačko mleko čak i kada više nisu gladna.

To rade jer im mleko jednostavno pristiže, a ona ne znaju kada je tačno dosta.

Upravo ovakav način ishrane kod dece gradi veliki apetit u budućnosti. Rezultat je gojaznost u odraslom dobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam slucaj da beba nece da stane. Retko kada uzme preporucenu dozu na pakovanju od 230ml,oko 180ml je njena mera do tri puta dnevno,vise nece.

Roditelj je taj koji treba da nadje meru,beba to ne moze.

Gojaznost je geneticki problem ili zavisi od ishrane. Malo mi je asurdno da ce AD mleko u toj meri uticati na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako najnovija istraživanja to potvrđuju, onda svakako da to moramo imati na umu. :D

Za nekoliko godina će reći upravo suprotno ovome. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako najnovija istraživanja to potvrđuju, onda svakako da to moramo imati na umu. :D

Za nekoliko godina će reći upravo suprotno ovome. :lol::lol::lol:

[/quote

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba tačno zna kad joj je dosta, bez obzira da li sisa ili je na AD...

Gojaznost je stvar genetike. Moj brat ima četiri ćerkice, sve su odrasle na AD... Tea ima 5 god, i ogromna je, oko 36 kg ima, Saška ima 4 god. i visoka je i jako mršava ima oko 18 kg, Tamara ima 2 god (sad će 3) i oko 21 kg, ona je jedina "normalna" u porodici :lol: i bebe Anastasija je napunila godinu pre par dana i ona ima 14 kg....

Ove dve debele su slabo jele, a ove mršave non stop tako da ja ne verujem da AD izaziva gojaznost!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Totalna suprotnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, javi nam kad Filip počne da se goji, s obzirom da je bio na AD mleku. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Totalna suprotnost!

I kod moje drugarice... Cak je nutricionista rekao da je za svoju visinu malecki neuhranjen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod moje drugarice... Cak je nutricionista rekao da je za svoju visinu malecki neuhranjen...

To kažu i za moji Sašku, a dete non stop jede... nemam sliku ovde na poslu da ih vidite kad se poređaju.... ljubi ih tetka... :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasmejah se... :D:rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Adaptirano mleko mozda nije dobro kao majcino ali daleko da je krivo za sve probleme...

Vecina bebica iz mog okruzenja koja je iskljucivo dojena je u prvom mesecu je napredovala po 1500-1900g...i kasnije su sve bile "buce"...nema tu pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bratanac je pio samo majcino mleko sa pet meseci imao 9,5kg, tj, i bez adaptiranog mleka je bio gojazan. Od moje prijateljice sincic takodje - ona onako velika iponosna sto joj beba debela - secam se da se hvalila kako joj je mleko bas jako i gusto... Pricala da nije kod svih majki mleko istog kvaliteta...

Meni je ova hajka na adaptirano mleko postala iritantna. Niko ne spori bitnost dojenja, ali mame koje nemaju mleko ili nemaju dovoljno mleka, ili nemaju kvalitetno mleko stvarno mogu da budu uvređene ili povređene silom postova o štetnosti formule. Ispada da su lose i nesavesne mame koje koriste formulu. Idi begaj!

Ja treba da rodim dve bebe - tesko da cu imati dovoljno mleka za obe... sta onda... da sebe proglasim losom majkom sto cu koristiti dopunu?.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ova hajka na adaptirano mleko postala iritantna. Niko ne spori bitnost dojenja, ali mame koje nemaju mleko ili nemaju dovoljno mleka, ili nemaju kvalitetno mleko stvarno mogu da budu uvređene ili povređene silom postova o štetnosti formule. Ispada da su lose i nesavesne mame koje koriste formulu. Idi begaj!

Ja treba da rodim dve bebe - tesko da cu imati dovoljno mleka za obe... sta onda... da sebe proglasim losom majkom sto cu koristiti dopunu?.

I mene je to ranije nerviralo i frustriralo, a sad me samo zabavlja :) NEMAJU sve zene DOVOLJNO mleka, tako je od uvek, i pre 200 godina su postojale dojilje,a i kravlje mleko bogami. E sad se INSISTIRA na "prirodi" po svaku cenu i u svakom slucaju. A razne pasivno-agresivne povike tipa "ako hoce, svaka majka moze dojiti svoju bebu" na jednu mamu sa hormonskom burom u glavi mogu delovati samo deprimirajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos nesto - deca mog brata su hranjena na potpuno isti nacin, a POTPUNO su razlicita i nijedno nije bilo gojazno, sta vise, decak je mrsav i nikako ne jede, sto je opet, druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj bratanac je pio samo majcino mleko sa pet meseci imao 9,5kg, tj, i bez adaptiranog mleka je bio gojazan. Od moje prijateljice sincic takodje - ona onako velika iponosna sto joj beba debela - secam se da se hvalila kako joj je mleko bas jako i gusto... Pricala da nije kod svih majki mleko istog kvaliteta...

Meni je ova hajka na adaptirano mleko postala iritantna. Niko ne spori bitnost dojenja, ali mame koje nemaju mleko ili nemaju dovoljno mleka, ili nemaju kvalitetno mleko stvarno mogu da budu uvređene ili povređene silom postova o štetnosti formule. Ispada da su lose i nesavesne mame koje koriste formulu. Idi begaj!

Ja treba da rodim dve bebe - tesko da cu imati dovoljno mleka za obe... sta onda... da sebe proglasim losom majkom sto cu koristiti dopunu?.

Upravo se ja tako osjećam, ponižena, sa konstantnim gubljenjem samopouzdanja kao majka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo se ja tako osjećam, ponižena, sa konstantnim gubljenjem samopouzdanja kao majka!

Zašto filipa????

To je tvoj i SAMO tvoj izbor hoćeš li ti dojiti ili ćeš koristiti AD.... i tvoje dete će biti onakvo kako ga ti vaspitaš, a ne onako kako si ga hranila...

Nemoj da slušaš druge priče i veruj da si ti za svoje dete uradila i radiš najbolje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto filipa????

To je tvoj i SAMO tvoj izbor hoćeš li ti dojiti ili ćeš koristiti AD.... i tvoje dete će biti onakvo kako ga ti vaspitaš, a ne onako kako si ga hranila...

Nemoj da slušaš druge priče i veruj da si ti za svoje dete uradila i radiš najbolje!!!

c011.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto filipa????

To je tvoj i SAMO tvoj izbor hoćeš li ti dojiti ili ćeš koristiti AD.... i tvoje dete će biti onakvo kako ga ti vaspitaš, a ne onako kako si ga hranila...

Nemoj da slušaš druge priče i veruj da si ti za svoje dete uradila i radiš najbolje!!!

Nazalost, nije stvar izbora nego stvar moranja, kad nema dosta majcinog mleka-nema :( ma samo nek su deca zdrava i da nam porastu velika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, nije stvar izbora nego stvar moranja, kad nema dosta majcinog mleka-nema :( ma samo nek su deca zdrava i da nam porastu velika :)

Ima i toga, ali ja znam dosta žena koje jednostavno nisu htele da doje decu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da...adaptirano mleko krivo za gojaznost...ja licno u to ne verujem.

I sama sam odrasla na ad mleku a mrsava sam,kao i svi u familiji.I beba mi spada u mrsavije(ne neuhranjene). :)

Svuda se spominje ad mleko kao krivac za gojaznost a niko ne prica o tome sto zene bebama sa 6 meseci daju kravlje mleko i plazmu,pa sa nekih 8 meseci raznorazne slatkise(najomiljenija je kinder cokoladica),smoki i svasta nesto sto mi odrasli jedemo(govorim o onome sto sam vidjala)...A kad kasnije dete ima problema i jede sve pred sobom sto nije zdravo,onda krive ad mleko.

I kao sto je vec neko napisao i ja mislim da veliku ulogu igraju geni pa onda sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da...adaptirano mleko krivo za gojaznost...ja licno u to ne verujem.

I sama sam odrasla na ad mleku a mrsava sam,kao i svi u familiji.I beba mi spada u mrsavije(ne neuhranjene). :)

Svuda se spominje ad mleko kao krivac za gojaznost a niko ne prica o tome sto zene bebama sa 6 meseci daju kravlje mleko i plazmu,pa sa nekih 8 meseci raznorazne slatkise(najomiljenija je kinder cokoladica),smoki i svasta nesto sto mi odrasli jedemo(govorim o onome sto sam vidjala)...A kad kasnije dete ima problema i jede sve pred sobom sto nije zdravo,onda krive ad mleko.

I kao sto je vec neko napisao i ja mislim da veliku ulogu igraju geni pa onda sve ostalo.

Apsolutno se slažem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja u to ne verujem jer mene je moja majka hranila adaptiranim mlekom humanom i brata isto i nismo ni gojazni niti bilo kakvih zdravstvenih problema imamo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam slucaj da beba nece da stane. Retko kada uzme preporucenu dozu na pakovanju od 230ml,oko 180ml je njena mera do tri puta dnevno,vise nece.

Roditelj je taj koji treba da nadje meru,beba to ne moze.

Gojaznost je geneticki problem ili zavisi od ishrane. Malo mi je asurdno da ce AD mleko u toj meri uticati na to.

Vrsta adaptiranog mleka može veoma puno da utiče na gojaznost deteta. Treba napraviti dobar izbor. Kod nas su Humana i Bebelak često u upotrebi a to su u stvari mleka od kojih deca mogu da budu gojazna. Moje drugarice koristile Humanu i bebe im bile naduvane kao baloni. Meni je doktorka preporučila HiPP ili Nan. Mi koristimo HiPP jer je organski proizvedeno mleko i prezadovoljni smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.