Spavanje potrbuske

odgovora

Objavljeno

Cao svima....

Moj mis mali ima 3 mj. i 8 dana... Inace je jako vesela i napredna beba. Super spava od pocetka. Sa manje od mjesec dana je dizao glavu kada bih ga stavila na stomak, a danas sa 3 mj. se samo dreci kada ga polozimo na stomak....

Ima li neko iskustva s tim?

Interesuje me i to kada su vase bebe pocele da se samostalno prevrcu... ja kod nas jos ne vidim nikakve naznake.... :(

Unaprijed hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lele..kod nas ista stvar..sad ima 5 mes i na jednu stranu se okrece sam a na drugu uz malo gurke..a to je poceo tek sa 4 ili 4.5mes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Tara ima 5.5 meseci i lezanje na stomaku joj predstavlja pravu agoniju.To je opsta histerija,bacanje igrackica.Doktorka nam je rekla na poslednjem pregledu,da je ne stavljamo da sedi dok ne bude ucvrstila dobro misice vrata da ne bi krivila kicmu.A to se postize lezanjem na stomaku i dizanjem glavice.Ne uspeva mi ama bas nista.Sve sam zivo pokusala.Ona voli kada ja igram,smeje se i uziva.I to sam pokusala ispred nje ne bili sto duze drzala glavu gore ali nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima....

Moj mis mali ima 3 mj. i 8 dana... Inace je jako vesela i napredna beba. Super spava od pocetka. Sa manje od mjesec dana je dizao glavu kada bih ga stavila na stomak, a danas sa 3 mj. se samo dreci kada ga polozimo na stomak....

Ima li neko iskustva s tim?

Interesuje me i to kada su vase bebe pocele da se samostalno prevrcu... ja kod nas jos ne vidim nikakve naznake.... :(

Unaprijed hvala!

Moja beba ima 3.5 meseca i lezi na stomaku idize glavicu,isto je kao i tvoja dizala glavu sa nepunih mesec dana,ali jejedno vreme prestala,jer kad lezi na stomacicu,(bar sam tako citala),ako ima problem sa grcevima jos vise je boli stomacic...tako da je mozda to problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3,5 meseca i takođe nije oduševljena kada hoću da je stavim na stomak. Kao pokušava da odigne glavicu ali sve se završi tako što nosić zabije u krevet :rolleyes: Doktorica kaže da je bitno da se odiže i da će vremenom naučiti. A kada leži na leđima sama se odiže i hoće da ustane. Kad je držim u rukama glavu drži čvrsto i uspravno već od drugog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 3,5 meseca i takođe nije oduševljena kada hoću da je stavim na stomak. Kao pokušava da odigne glavicu ali sve se završi tako što nosić zabije u krevet :rolleyes: Doktorica kaže da je bitno da se odiže i da će vremenom naučiti. A kada leži na leđima sama se odiže i hoće da ustane. Kad je držim u rukama glavu drži čvrsto i uspravno već od drugog meseca.

Mja bebica nece tako,ja sam cula da bebe koje hoce da ustanu kada leze na ledjima brze pocinju da sede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je poceo sigurno i samostalno da se okrece tek sa 6,5 meseci. A isto tako, nije hteo na stomaku ni minut da provede. Sve je to individualno i videcete vremenom kako bebe sve same odrade kad im dodje njihovo vreme. Mi smo isli na vezbe jer je bio hipertonican, pa ga je i to mozda sprecavalo, ali ja, ipak, verujem da vreme uradi svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ih stavite na stomak, ispod rukica (ispod pazuha) im stavite rucnik koji ste onako uvile u rolu.. Tako je nama bio rekao pedijatar, to im pomaze da se odignu i da dizu glavicu. Kad vide da se sa stomaka sve bolje vidi, prihvatit ce i taj polozaj! No treba biti uporan i ne odustajati, popustit ce oni prije od mama... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti se slazem sa YelenomC :). Svaka beba ima neki svoj ritam i vremenom sve dodje na svoje. Moja beba jedno vreme nije htela na stomacic (kada ga stavim on place), a sada uziva i sam se cak prevrce (ima 5 ipo meseci). Kada je tacno poceo da uziva ne znam jer je pocelo spontano (inace sve zapisujem sta uradi :)). Pokusavajte svaki dan po malo. Jedino sta sam primetila da vise voli na pultu za presvlacenje i na nekim tvrdjim podlogama nego na mekanim krevetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja andrea od prvoga dana spava na stomaku danju,nocu na stranu,obozava ovaj polozaj do kad videcemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

objasnite mi molivas kako ste stavile tikere,kod mene izlazi samo adresa,a ne kreiran tiker,unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj Danilo ce za koji dan napuniti 6 meseci i jos uvek ne spava na stomaku.Prevrce se sam na stomak kad lezi,ali ne spusta glavu uopste cak ni kad se premori.Da li ce sam od sebe,,vremenom, poceti da se okrece na stomak dok spava ili ne? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,moj beba ima 3 meseca i pet dan,takodje imamo problem sa lezanjem na stomaku.Preko dan je stavim da lezi na stomaku dok je budna i moze dosta dugo da izdrzi,verovatno zato sto glavu drzi sama od durugog meseca i jako je cvrsta beba.Ali da zaspe na stomaku nema sanse odmah se razbudi i pocne da place,ne vredi ni pokusavati,probala sam je okrenut dok spava al nam ni to nije poslo za rukom :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, sad mi je lakše- mislila sam da je moja beba jedina koja ciči i dreči kad je stavim da leži na stomaku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoće ne brini... moja Nađa je tek sa 8-9 meseci počela da spava na stomaku... mnogo su me nervirali svi živi jer su mi non stop pričali stavljaj je da spava na stomak, okreni je ti ako ona neće... ja je nisam maltretirala... sad najviše voli da spava na stomaku... zato ga ne diraj i ništa ne brini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoće ne brini... moja Nađa je tek sa 8-9 meseci počela da spava na stomaku... mnogo su me nervirali svi živi jer su mi non stop pričali stavljaj je da spava na stomak, okreni je ti ako ona neće... ja je nisam maltretirala... sad najviše voli da spava na stomaku... zato ga ne diraj i ništa ne brini...

e bas si me utesila.vec sam pocela da brinem i da razmisljam sta da radim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mala puni 4 meseca sutra :)

na stomaku je zelela da provede svega par minuta u pocetku, a sada do 10 minuta dok se ne umori. nikada nije htela na stomaku da spava i pedijatar mi je objasnio da ne mora svako dete tako da spava, da spavanje na stomaku nije nista bolje od spavanja na ledjima i da je spavanje na stomaku u prvom mesecu cesto dovodjeno u vezu sa sindromom smrti bebe u kolevci. zbog toga ja nisam ni insistirala na tome. stavim je na stomak taman toliko da vezba vratic. jos nije pocela da se okrece sama tj okrene se uz malu gurku :) ali ocekujem svakog dana da uspe sama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, ne znam zasto insistirati na spavanju na stomaku ako bebe to ne vole. Mene je uvek i bio strah os sindroma iznenadne smrti i gusenja kod jako male bebe. Moj sin je tek sa dve god poceo sam da spava na stomaku, do tada je vristao kad ga stavim na stomacic da vezba vratne i ledjne misice. Ruke mu nije padalo na pamet da upotrebi da se izdigne. Isto je sada i sa devojcicom koja ima 4 mes.Mislim da ih treba stavljati da vezbaju ali da spavaju ne, ako ne zele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do 5 meseci ne bi ni trebalo da se bebe stavljaju na stomak da spavaju. Ne samo zbog rizika od iznenadne smrti ( sto zvuci strasno!) nego zato sto u nejvecem broju slucajeva im se krive stopala na napolje. Imala sam priliku da vidim gomilu beba kako dolaze na vezbe zbog iskrivljenih stopala. Nije naivno ni malo jer ta deca treba sutra pravilno da prohodaju. Od toga im zavisi celo telo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boga pitaj sta je najbolje. Ovde u Austriji praktikuju od prvog dana ma sta dana od prvog sata da stavljaju bebe na stomak da spavaju (na taj nacin greju stomak zbog grceva), opet u Srbiji su protiv toga (krive noge).

Deciji lekar mi je savetovao da bebu tu i tamo stavljam na stomak da spava kako bi time odmorila vratne i ledjne misice zbog konstantnog lezanja na ledjima. Ali nikako nocu.

A moja mala je prvih nedelja bas nocu htela da spava na stomak i to satima, sad vise nece ni da cuje sa 2,5 meseca, cak ne voli ni kad je budna, postane kenjkava odmah.

Najvise voli da zaspi na stranu a onda se sama kasnije okrene na ledja.

Pa neka je, ne silim je, kako voli, valjda i ono zna kako mu najbolje prija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda beba zna najbolje sta joj odgovara, a sta ne i sta voli, a sta ne voli. To su pametnice i ne bi ih trebalo siliti ni na sta sto im se tog trenutka ne svidja. Vremenom ce sve doci na svoje.

I moja devojcica je na pocetku htela na stomak i dizala glavicu, a sad ni za zivu glavu nece da lezi sama na stomaku, ali zato ceeeeooo bogovetni dan voli kad je nosimo ili cupkamo na nasim kolenima dok ona lezi na stomaku - kao "avion" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moja Mina nije htela da spava na stomaku, pa je ja nisam ni stavljala, ponekada samo na kratko da si izmasira stomacic. A sa ledja na stomak je krenula da se okrece odprilike sa 5.5 meseci. Okretace se i tvoje, ne brini,svako dete je individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala je vristala kada je stavim na stomak,pa je nisam ni stavljala,a glavu je drzala sa malo vise od mesec dana.Okrenula se sama sa ledje na stomak sa4,5,a sa stomaka na ledja sa 6.Propuzala sa 9.Znaci,nista joj nije falilo sto nije bila na stomaku.Pusti bebca neka uziva onako kako njemu odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, ja sam se jako zabrinula zbog mog sina... Za nedelju dana on ce napuniti 6 meseci i jos uvek se ne okrece... Mada, nije to toliko strasno, isli smo mi i na neke vezbe, dr nije izrazila zabrinutost nego je rekla da nastavimo sa vezbanjem dok se ne okrene... Moram priznati da nismo bas vezbali ali sada krecemo punom parom!

Mene je u stvari zabrinulo sto sada nece na stomak! Pre isto nije bas obozavao ovaj polozaj ali sada se odmah buni i samo zabije nos u podlogu! Cak je poceo jednu ruku da drzi ispred tela a jednu pored... Danas ga intenzivno stavljam na stomak, nije bas odusevljen ali izdrzi 2-3 minute, igra se sa igrackom.... Dosta sam zabrinuta jer ne izdrzi na stomaku puno...

Kada sam rekla nasoj dr da se ne okrece, rekla je da je to individualno i plus je on veliki bucko- sa 5 meseci je imao 9 kg pa ga mozda i to usporava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, ja sam se jako zabrinula zbog mog sina... Za nedelju dana on ce napuniti 6 meseci i jos uvek se ne okrece... Mada, nije to toliko strasno, isli smo mi i na neke vezbe, dr nije izrazila zabrinutost nego je rekla da nastavimo sa vezbanjem dok se ne okrene... Moram priznati da nismo bas vezbali ali sada krecemo punom parom!

Mene je u stvari zabrinulo sto sada nece na stomak! Pre isto nije bas obozavao ovaj polozaj ali sada se odmah buni i samo zabije nos u podlogu! Cak je poceo jednu ruku da drzi ispred tela a jednu pored... Danas ga intenzivno stavljam na stomak, nije bas odusevljen ali izdrzi 2-3 minute, igra se sa igrackom.... Dosta sam zabrinuta jer ne izdrzi na stomaku puno...

Kada sam rekla nasoj dr da se ne okrece, rekla je da je to individualno i plus je on veliki bucko- sa 5 meseci je imao 9 kg pa ga mozda i to usporava!

Nemoj da se nerviras i moj Luka ce uskoro napuniti 7.meseci, pa jos nije poceo da se okrece ni na stranu, a kamoli na stomak... Hoce u toku dana da leyi na stomaku po desetak minuta dok mu ne dosadi, ali nema sanse da se sam varti na ledja. I on je krupan, sad ima 9kg, i doktorka je i rekla da mu je guya malo teya, a njega mrzi da se malo pomuci da je pokrene!!! Sve je to individualno!!! On npr. obozava da sedi i vec se sam podize u taj polozaj!!!

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.