Spavanje potrbuske

odgovora

Objavljeno

Moj bebac se okrece. Mi smo ga nekoliko puta stavljali na ledja i jednom smo primetili da je pokusao da bljucne a nemoze, pa kako ga je mm malo nakosio, on je lepo povratio. Od tad smo dobili strah i nikako ga nisam stavljala na ledja, vec sve na stranu. Skoro sam primetila da je poceo da se vrti. I sad ga spustim na stanu u krevetac, okrenut ka nama, a on nek se okrene ako mu je cef. Vise puta se probudim jer cujem da guguce, podignem se da ga vidim (on nam spava u krevetcu iznad nasih glava) kad on se okrenuo na drugu stranu i "prica" sa slikama koje sam mu okacila na zid... Na stomaku je druga prica. Hoce tako da zaspi samo kad je preumoran ili kad je na nekom. Nikako nije hteo tako. Cak i ako mi zaspi u rukama, i ako ga spustim tako, posle 10 min se budi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde prorucuju spavanje samo na ledjima zbog disanja. Na stranu i stomak samo pod strogim nadzorom. Na stranu treba da im se stavi jastucic iza ledja.... Tako su meni rekli dr i babica sa prvim detetom.

Ja sam to radila jer sam se plasila da se na okrene na ledja, pa su mi u savetovalistu reklida nikako ne treba da ogranicavam detetu pokrete, ako hoce da se okrene da moze. Ja sam bez obzira nastavila i tad sam videla da s bas trudi nekad da se okrene na ledja, cak pocinje da kenjka. Sad ga pustam da radi sta hoce, samo neka spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i mene su uplasili tim pricama o disanju, u Italiji se zgrazavaju ako cuju da dete stavljas bilo kako drugacije osim na ledja. Luna mi nikad nije spavala na stomaku, ali ni na ledjima, uvek sa strane, tako su je i u porodilistu stavljali, sa cebencetom iza ledja, pa sam i ja nastavila da je tako stavljam kod kuce. Ali cim je pocela da se prevrce sama, vise nista nije imalo svrhe, pa je spavala kako zna i ume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima bas svakakvih prica i puno razlicitih misljenja. Ja sam oboje dece u prvim mesecima stavljala na bok, menjajuci strane podjednako....a stavljala sam pozicioner ili kasnije urolani peskir ili cebence. Kad su malo porasli i poceli da se okrecu sami, nikakvi pozicioneri nisu pomagali. Cerka se vrtela svakako, ali se uvek nekako namestala na bok ili nekako pola ledja- pola bok polozaj, a sin recimo i sad kako god da ga stavim( a uglavnom je to na bok) on se ubrzo u snu okrene na stomak i tako spava, verovatno mu je to najudobnije. Nikad ih sama nisam stavljala na stomak da spavaju.

Sta ja znam...meni se spavanje na boku cini najsigurnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam stavljala decu na stomak da spavaju dok nisu dovoljno porasle da se same tako okrenu u snu i spavaju tako dalje. I ja sam stavljala na bok, jednom na jedan bok, drugi pot na drugi, to mi je bilo najsigurnije ako bljucne u snu ili se zakaslje ili nesto...ali ako je roditelj u sobi gde spava dete, i nadzire ga,ok mi je i na ledja, jer sta god da se desi moze na vreme da se reaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame. Ne znam sa li ce neka videti komentar ... no, moja beba ima dva meseca. I nece da spava ni na ledjima ni na boku, preko dana spava na stomaku i bas mu se svidja. Uvece kad ga uspavam i stavim u krevetac , na ledja, spava maksimalno pola sata i budi se. a strah me da ostavljam preko noci na stomaku mada on za dvomesecnu bebu bas lepo podize i okrece glavicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame. Ne znam sa li ce neka videti komentar ... no, moja beba ima dva meseca. I nece da spava ni na ledjima ni na boku, preko dana spava na stomaku i bas mu se svidja. Uvece kad ga uspavam i stavim u krevetac , na ledja, spava maksimalno pola sata i budi se. a strah me da ostavljam preko noci na stomaku mada on za dvomesecnu bebu bas lepo podize i okrece glavicu. 

Podupri ga sa strane zarolanim peskirom. Mnoge bebe spavaju na stomaku ali neka jos malo poraste. Mada, javice se mame slicnog iskustva, moji su spavali na boku 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podupri ga sa strane zarolanim peskirom. Mnoge bebe spavaju na stomaku ali neka jos malo poraste. Mada, javice se mame slicnog iskustva, moji su spavali na boku 

stavim mu peskiric, on ga nekako izgura , stavljala sam i jastuce , prevrene se preko njega. Ali cim oseti da je na ledjima budi se . Ne znam sta da kazem , kad se vec podize da sedi , naravno to mu ne dozvoljavam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje skromno mišljenje posle dva deteta,je to da je na ledjima opasnije nego na stomaku. Ili prosto isto opasno. Bebe bi trebalo da spavaju na boku. Stavi bebu na bok i podupri peškirom,nakon svakog dojenja/obroka,zameniš stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.