Baby Friendly je MAMA Unfriendly?

odgovora

Objavljeno

Imala sam i tu mogucnost ali je nisam koristila.Masa je znala da spava po 6 sati kad se najede.Od 3.3do 8.3.smo bile u bolnici,same u sobi ona je jela i spavala,tako da mi nije bilo potrebno.Plus ovde u posetu moze da ti dodje ko hoce i kad hoce,vise me je to umaralo nego beba.Sama sam je presvlacila,samo ju je sestra nosila da je kupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ovaj tekst sve govori.

Jos jedna aktivnost Udruzenja roditelj jeste stalnim pritiskom da ih “teramo” da se vise trude i da bolje rade svoj posao. S delom njih imamo odlicnu saradnju, a mi kao Udruzenje smo usmereni pre svega na roditelje, na to da pokazemo mamama na sta imaju pravo i da ih ohrabrimo da se za to bore, jer je iluzorno ocekivati da ce se ceo ssistem odmah srediti, zato mi sami treba da se izborimo da nama i nasoj deci bude bolje.

Loše ocene za Baby friendly program

Ko da se bori???? Zar ne deluje jadno i smešno, kao iz nekog crnohumornog filma da se porodilje i majke bora za svoja prava, a ta prava su, između ostalog, da ih ne vređaju i ne ponižavaju :blink: . Sistem je truo i to može da se menja samo promenom rukovodećih ljudi, odnosno vlasti u ovoj zemlji. Sve bi se to promenilo tokom noći kada bi oni na vlasti tako nešto rešili. Međutim, ovo je trula država u kojoj svako gleda svoj lični interes, koju ne vode najbolji od nas (a izgleda da je to prokletstvo Srbije oduvek), već zaslužni partijski članovi, rođaci, ortaci i sl. Da li vi stvarno mislite da resornog ministra interesuju ti problemi? Pa i on je dr, i on je kao i svi ostali, a trenutno ga interesuje vlast i naravno da neće ulaziti u sukob sa svojim podređenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko da se bori???? Zar ne deluje jadno i smešno, kao iz nekog crnohumornog filma da se porodilje i majke bora za svoja prava, a ta prava su, između ostalog, da ih ne vređaju i ne ponižavaju :blink: . Sistem je truo i to može da se menja samo promenom rukovodećih ljudi, odnosno vlasti u ovoj zemlji. Sve bi se to promenilo tokom noći kada bi oni na vlasti tako nešto rešili. Međutim, ovo je trula država u kojoj svako gleda svoj lični interes, koju ne vode najbolji od nas (a izgleda da je to prokletstvo Srbije oduvek), već zaslužni partijski članovi, rođaci, ortaci i sl. Da li vi stvarno mislite da resornog ministra interesuju ti problemi? Pa i on je dr, i on je kao i svi ostali, a trenutno ga interesuje vlast i naravno da neće ulaziti u sukob sa svojim podređenima.

Potpisujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve se,dakle,svodi na to da sam moras da se boris za svoja prava,umesto da o takvim stvarima ne brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponavljam da je besmisleno da se porodilje bore za svoja prava kada je to posao države. Zdravstvo je državna služba i, ako bi želeli, oni iz ministarstva bi ih brzo doveli u red. Ne kažem da bi prosta medicinska sestra odjednom postala kulturna, ali bi znala koju granicu ne sme da pređe. Kako su nas u prosveti naučili da poštujemo dečija prava, da ništa ne kažemo nevaspitanoj i podmukloj deci koja nas u lice vređaju i namerno provociraju, tako bi mogli i ove iz zdravstva da nateraju da bar u minimalnoj meri poštuju pacijente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako,ali vec si napisala u prethodnom postu kakva je nasa vlast,tako da napredak mozemo ocekivati za par decenija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam i tu mogucnost ali je nisam koristila.Masa je znala da spava po 6 sati kad se najede.Od 3.3do 8.3.smo bile u bolnici,same u sobi ona je jela i spavala,tako da mi nije bilo potrebno.Plus ovde u posetu moze da ti dodje ko hoce i kad hoce,vise me je to umaralo nego beba.Sama sam je presvlacila,samo ju je sestra nosila da je kupa.

A gde si u Nemackoj? ja sam u Dizeldorfu. treba da se porodim za koji dan, zanima me tvoje iskustvo vezano za porodjaj u nemackoj bolnici. Na sta da obratim paznju.

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko da se bori???? Zar ne deluje jadno i smešno, kao iz nekog crnohumornog filma da se porodilje i majke bora za svoja prava, a ta prava su, između ostalog, da ih ne vređaju i ne ponižavaju :blink: . Sistem je truo i to može da se menja samo promenom rukovodećih ljudi, odnosno vlasti u ovoj zemlji. Sve bi se to promenilo tokom noći kada bi oni na vlasti tako nešto rešili. Međutim, ovo je trula država u kojoj svako gleda svoj lični interes, koju ne vode najbolji od nas (a izgleda da je to prokletstvo Srbije oduvek), već zaslužni partijski članovi, rođaci, ortaci i sl. Da li vi stvarno mislite da resornog ministra interesuju ti problemi? Pa i on je dr, i on je kao i svi ostali, a trenutno ga interesuje vlast i naravno da neće ulaziti u sukob sa svojim podređenima.

Apsolutno.Uvodjenje baby friendly programa nije nikakva humanost,bas naprotiv. Svako porodiliste,narocito u velikim gradovima,ima manjak osoblja,tako da je to bio savrsen izgovor da tek porodjene zene odradjuju tudji deo posla.Meni licno nije smetalo sto se bebe bile sa mnom,ali su se mnoge zene zalile.Moja cimerka (sa prvim detetom) je imala jako tezak porodjaj,jadna nije mogla da se mrdne iz kreveta.Jednu noc joj je beba toliko plakala,a ona se bukvalno komirala,iscrpljena,nije cula sopstveno dete kako place pored nje.Na kraju sam ja uzela bebu i nosala je po sobi dok nije zaspala.

Kada sam rodila drugo dete,bila sam u sobi sa zenom koja je rodila cetvrto dete. Verujte da su nasu sobu sestre zaobilazile u sirokom luku.Jedna nam je cak rekla "ma vi ste iskusne,sta cemo vam mi".Strasno je sto zene moraju da mole za trunke ljudskosti i humanosti u porodilistima,cak vise ne pali ni ona "koliko platis,tako ce ti biti",ja sam mom doktoru poprilicno novca ostavila za preglede,serklaz...a on se nije udostojio ni da se pojavi da pita kako smo beba i ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno.Uvodjenje baby friendly programa nije nikakva humanost,bas naprotiv. Svako porodiliste,narocito u velikim gradovima,ima manjak osoblja,tako da je to bio savrsen izgovor da tek porodjene zene odradjuju tudji deo posla.Meni licno nije smetalo sto se bebe bile sa mnom,ali su se mnoge zene zalile.Moja cimerka (sa prvim detetom) je imala jako tezak porodjaj,jadna nije mogla da se mrdne iz kreveta.Jednu noc joj je beba toliko plakala,a ona se bukvalno komirala,iscrpljena,nije cula sopstveno dete kako place pored nje.Na kraju sam ja uzela bebu i nosala je po sobi dok nije zaspala.

Kada sam rodila drugo dete,bila sam u sobi sa zenom koja je rodila cetvrto dete. Verujte da su nasu sobu sestre zaobilazile u sirokom luku.Jedna nam je cak rekla "ma vi ste iskusne,sta cemo vam mi".Strasno je sto zene moraju da mole za trunke ljudskosti i humanosti u porodilistima,cak vise ne pali ni ona "koliko platis,tako ce ti biti",ja sam mom doktoru poprilicno novca ostavila za preglede,serklaz...a on se nije udostojio ni da se pojavi da pita kako smo beba i ja!

Da li bi mogla da navedes ime lekara koji je vrlo lepo umeo da uzme novac,a da posle toga nestane u vidu lastinog repa? Cisto da se zna zbog svih nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bebu prvi dan donijeli tek uvece, zbog teskog porodjaja... Dugo je spavao, pa sam se i ja mogla odmoriti, a nosili su ga na kupanje i presvlacenje, tako da nisam imala puno posla, osim mucenja sa pokusajima dojenja...

Meni je najvise smetalo sto sestre nisu bile bas azurne, pa nisu reagovale na dugotrajan plac beba- zena koja je porodjena na CR, koja je bila samnom u sobi, nije mogla da ustane i uzme svoju bebu, pa sam se ja trudila da ustajem i dodajem joj bebu, ili je malo pronosam (zbog cega sam dobila grdnju jedne sestre- "zasto nosas njenu bebu, sta beba zna, spusti je", a dijete je vristalo, cesto budeci i moju bebu. :( ) . Imam zamjerku na visoke krevete- trebalo mi je dobrih 5 minuta da sidjem i da se popnem, stalno misleci kako ce mi konci popucati od napora. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baby friendli je KATASTROFA!!!!! Tri dana nisam uspela da odspavam sve zajedno 4-5 sati od vriske beba. Bilo nas je tri u sobi i bebe su vrištale na smenu. Pedijatrijske sestre su se ponašale kao skotovi i umesto da ti olakšaju koliko toliko oporavak (ja sam prevashodno bila nenormalno umorna) one su samo još više zagorčavale situaciju. Sećam se kad su me terale da menjam pelene sve sa braumilama u šakama, ma, katastrofa.

Da, još jedna zanimljiva sitnica - ujutru su sestre histerisale da sređujemo sobu pred vizitu - IDIOTI!!!!!!

A nas je u sobi bilo 6! Zamisli tek to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde je sve baby friendly......pa tako sam i ja :)

jeste da sam u pocetku bila u fazonu "meni se to svidja , hocu da je beba pored mene", ali da sam znala da noc pred porodjaj necu spavati i da cu se sledecu noc poradjati celu (citaj 2 noci nespavanja sa preteskim porodjajem), da ce beba da mi place non stop i bude nemirko od 1 sata po rodjenju, dobro bih razmislila.... :lol::lol:

uf bas mi je bilo tesko!!!

beba je prepustena tebi, samo ti donose mleko, pelene i ta cuda i kupaju ih ujutru...sve ostalo sam radis.....

muz moze da ti bude ceo dan pored, ali oko 8 mora da pali...a zenske posete mogu ostati 24 casa.....i pomagati ti...znaci uvek je potreban neko ko ce da pazi na bebu dok malo odremas...

ma ne znam.....super je sto je beba pored mene, ali kad bi dali da je i mm 24 h pored mene ta 3 dana da se odmenjujemo.....

E a meni ta 3 dana ni mm ni bilo ko drugi nije mogao doci u posetu. Znaci sve je bilo na meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,MAki-veliki

Ja zivim u Leonbergu to ti je 12km od Stuttgarta.Inace sto se tice uslova u bolnici,sve je super(higijena,hrana,osoblje).Ja sam imala tu srecu da budem sama u sobi(moja svekrva radi u bolnici i doktorka koja je glavna je njena prijateljica vec 20-tak god.) inace u sobi imaju dva kreveta,televizor,sto,stolice,svaka soba ima svoje kupatilo,cistacice svako jutro dolaze.Imas kuhinju u kojoj su ti stolovi ako ne zelis u sobi da jedes,razne vrste cajeva,namaza ,marmelade,sira,nutela,kisela voda,ni sama vise ne znam sta je sve bilo.U sobi sam imala pampers,odelca za bebu,vlazne maramice,sve, uloske za mene,mrezaste gacice koje ne stezu.Jedino sam morala da donesem od kuce pribor za licnu higijenu,b.mantil,papuce,peskire.Sestra uzima bebu i kupa je,cak ako hoces mozes da koristis i BABY F.Ali Masa je spavala po 6-7h tako da ja to nisam koristila.A da cak ti daju i pumpice da koristis i uz recept mozes da ih iznajmis,sto je po meni super varijanta jer mi smo kupili pumpicu i dali dzabe 130e,a ja sam imala malo mleka,mucila sam se 6 nedelja izmuzem 30-50ml dnevno i to joj dam pa onda pravi hranu.U slucaju da nemas mleka po meni najbolja je HIPP,a to nam je preporucila i prijateljica koja je farmaceut.Srecno,zelim ti porodjaj kao moj,za pola sata sve gotovo,nijedan konac,3 sata posle porodjaja ustala i sama otisla do wc.Nadam se da sam ti bar malo pomogla,mislim da se ovde ne razlikuju uslovi puno,najvaznije je da je sve cisto i da je osoblje ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Molim za malu pomoc. U 34. nedelji sam, odlucila sam da se porodim u D.M., oko svega sam se dobro raspitala, samo me zanima iskustvo zena koje su se tamo porodile. Da li moze da se bira da nakon porodjaja beba bude uz vas, (famozni beby frendly-ili kako vec), ili ako ne zelite da je odnesu na satomodan nacin ( da ne bude sa vama vec vam je donose na dojenje i sl)? Mozda sam sad izlupetala, ali u to sam toalno neupucena, a nemam koga da pitam. HELP!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: Ja sam prvo glasala pa tek onda videla da ti ne mogu odgovoriti na pitanje jer sam se ja porađodila u NS-u u betaniji...

Meni je bilo dobro što smo bebac i ja bili u istoj sobi, nije mi smetalo što imamo u sobi cimere, čak mi je i prijalo... :)

Ja sam na porođaju prošla extra ( bez epiziotomije), tako da mi nije bio problem ustajati i brinuti oko deteta...

Želim ti brz i lak porođaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Molim za malu pomoc. U 34. nedelji sam, odlucila sam da se porodim u D.M., oko svega sam se dobro raspitala, samo me zanima iskustvo zena koje su se tamo porodile. Da li moze da se bira da nakon porodjaja beba bude uz vas, (famozni beby frendly-ili kako vec), ili ako ne zelite da je odnesu na satomodan nacin ( da ne bude sa vama vec vam je donose na dojenje i sl)? Mozda sam sad izlupetala, ali u to sam toalno neupucena, a nemam koga da pitam. HELP!!!

Draga koliko ja znam u D.M. i ima samo beby f.

I ja sam odlucila da se tamo porodim, ali ja sam tek usla u 29. nedelju, pa ima jos vremena...

Cula sam samo reci hvala za njih... Baka moja cuva neku decicu, i njihova majka se sva tri puta tamo poradjala, i prezadovoljna je, tako da, D.M. 100%...

I po mom misljenju, b.f. je super stvar... Naravno ima onih koje kukaju na to jer mora da se ustane za bebu i ostalo, ali kad ga vidis onako malo slatko, ustaces pa makar ne znam sta te i koliko bolelo :) A i tu su sestre uvek na pomoci, jos im se malo uslihtas :P i nema frke :)))

Tako da draga, samo opusteno... Zelim ti svu srecu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Molim za malu pomoc. U 34. nedelji sam, odlucila sam da se porodim u D.M., oko svega sam se dobro raspitala, samo me zanima iskustvo zena koje su se tamo porodile. Da li moze da se bira da nakon porodjaja beba bude uz vas, (famozni beby frendly-ili kako vec), ili ako ne zelite da je odnesu na satomodan nacin ( da ne bude sa vama vec vam je donose na dojenje i sl)? Mozda sam sad izlupetala, ali u to sam toalno neupucena, a nemam koga da pitam. HELP!!!

Draga koliko ja znam u D.M. i ima samo beby f.

I ja sam odlucila da se tamo porodim, ali ja sam tek usla u 29. nedelju, pa ima jos vremena...

Cula sam samo reci hvala za njih... Baka moja cuva neku decicu, i njihova majka se sva tri puta tamo poradjala, i prezadovoljna je, tako da, D.M. 100%...

I po mom misljenju, b.f. je super stvar... Naravno ima onih koje kukaju na to jer mora da se ustane za bebu i ostalo, ali kad ga vidis onako malo slatko, ustaces pa makar ne znam sta te i koliko bolelo :) A i tu su sestre uvek na pomoci, jos im se malo uslihtas :P i nema frke :)))

Tako da draga, samo opusteno... Zelim ti svu srecu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: Ja sam prvo glasala pa tek onda videla da ti ne mogu odgovoriti na pitanje jer sam se ja porađodila u NS-u u betaniji...

Meni je bilo dobro što smo bebac i ja bili u istoj sobi, nije mi smetalo što imamo u sobi cimere, čak mi je i prijalo... :)

Ja sam na porođaju prošla extra ( bez epiziotomije), tako da mi nije bio problem ustajati i brinuti oko deteta...

Želim ti brz i lak porođaj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo me plasi to sto je beba uz tebe, pa se raspitujem kako su druge mame prosle. Hvala vam. :rolleyes: Pa dobro, sta ako tema postoji, ja je nisam videla, jel to neki problem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kris nije problem Sanja89 (administrator ove teme) ce to srediti.

Sta god da ti nije jasno ili ne mozes da se snadjes slobodno pitaj ili posalji pp nekoj od administratorki.

Iskreno i ja sam tek zahvaljujuci Pretrazi pronasla "identicnu" temu a evo i linka Baby Friendly je Mama Unfriendly

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da nije problem...

Samo te upoznajemo da možeš komentare pogledati i na odgovarajućoj temi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustvo u Dragisa M.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo me plasi to sto je beba uz tebe, pa se raspitujem kako su druge mame prosle. Hvala vam. :rolleyes: Pa dobro, sta ako tema postoji, ja je nisam videla, jel to neki problem???

Ako imas nameru da dojis bebu, onda je najlogicnije da beba bude uz tebe i nema cega da se plasis. Pogledaj i temu 'dojenje' pa ce ti mozda biti malo jasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.